Şimdi Ara

Kindle Paperwhite 2 (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
546
Cevap
27
Favori
30.533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yorumunuz için çok teşekkür ederim.Bir sorum daha var. :)
    Kitap okuma lambası alıp ışık sorununu çözebilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BoşMezar

Merhaba,

Hocam kesinlikle kitap okuma konforunu yasayamazsiniz oyle.

Benimkisi sadece tavsiye. Ben kitap okurken dikkatimi dagitacak herhangi bir seyin olmamasi lazim.

Sizin icin gece kitap okumak cok da onemli degilse isiksiz versiyonunu alabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BoşMezar

Merhaba,

Almadan önce ben de sizin gibi düşünüyordum, uygun bir fiyata ışıklısını alınca iyiki böyle yapmışım dedim, gece herkes yatarken yorganın altında bile okuma imkanı sunuyor

• Yorumlarınız için çok teşekkür ederim.Işıklı olanı almaya karar verdim.Şimdi,amazonun indirimini bekliyorum. :)
  • Beyler kitap konusunda eksisozluk varlıgını devam ettiriyor mu? Bilen var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: sterman

Beyler kitap konusunda eksisozluk varlıgını devam ettiriyor mu? Bilen var mı?

Meritokrasi devam etmiyor şu an. Müteferrika diye bir ağ var şu an ancak aktif mi bilemiyorum.

http://muteferrika.bitballoon.com/
  • Neo-meritokrasi ve müteferrika ağı yaşıyor şimdilik. Neo 2.3 günde bir guncelleniyor

• quote:

Orijinalden alıntı: ElPoderoso

Yeni yazılım geldi.

https://s3.amazonaws.com/firmwaredownloads/update_kindle_paperwhite_v2_5.9.2.0.1.bin

Bu güncellemede neler geldi bilginiz var mıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: Peaky

Neo-meritokrasi ve müteferrika ağı yaşıyor şimdilik. Neo 2.3 günde bir guncelleniyor

Hocam onceden ağda yasaklı kitaplarda vardı. Şu an var mı yine yasaklı kitaplar malum fetö kitapları da yer alıyordu.

• Malum şahsa ait değilde malum şahsı anlatan kitaplar var diyorlardi, benim de pek bilgim yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: tarikosman7

Güncellemeyi kabul etmiyor.
    Mevcutta 5.6.5 versiyon var.
    Yardımcı olacak olan var mi?

Kindle sürümünüze uygun gerekli güncelleme dosyasını -link- indirdikten sonra yapmanız gereken ilk şey dosyayı Kindle'a atmadan önce Kindle'ınızı resetlemek olmalı. Resetleme işleminde dosyalarınız silineceği için kitaplarınızın yedeğini almanızı tavsiye ederim. Resetleme işleminden sonra Kindle'ınızı bilgisayara bağlayıp indirdiğiniz dosyayı Kindle'ın kök dizinine atın. Dosya gönderme işleminin ardından Kindle ile bilgisayarın bağlantısını sonlandırıp güncelleme işlemine başlayabilirsiniz.

Benim cihazım güncelleme işlemini hiçbir şekilde tamamlayamamıştı, ta ki cihaza reset atıp hemen ardından güncelleme işlemine başlayana kadar. Reset seçeneği cihazın ayarlarında mevcut... Belki bildiğiniz şeyleri anlattım bilmiyorum ama yine de size ya da başka birilerine yardımı dokunabilir.

quote:

Bilgisayardan calibre ile kindle a attigimiz kitaplari amazon cloud a nasil yukleyebilirim.
    Yardimci olur musunuz?

Bu işlem için de bu siteye bakabilirsiniz: link

• quote:

Orijinalden alıntı: Genç Düşünür

quote:

Orijinalden alıntı: tarikosman7

Güncellemeyi kabul etmiyor.
    Mevcutta 5.6.5 versiyon var.
    Yardımcı olacak olan var mi?

Kindle sürümünüze uygun gerekli güncelleme dosyasını -link- indirdikten sonra yapmanız gereken ilk şey dosyayı Kindle'a atmadan önce Kindle'ınızı resetlemek olmalı. Resetleme işleminde dosyalarınız silineceği için kitaplarınızın yedeğini almanızı tavsiye ederim. Resetleme işleminden sonra Kindle'ınızı bilgisayara bağlayıp indirdiğiniz dosyayı Kindle'ın kök dizinine atın. Dosya gönderme işleminin ardından Kindle ile bilgisayarın bağlantısını sonlandırıp güncelleme işlemine başlayabilirsiniz.

Benim cihazım güncelleme işlemini hiçbir şekilde tamamlayamamıştı, ta ki cihaza reset atıp hemen ardından güncelleme işlemine başlayana kadar. Reset seçeneği cihazın ayarlarında mevcut... Belki bildiğiniz şeyleri anlattım bilmiyorum ama yine de size ya da başka birilerine yardımı dokunabilir.

quote:

Bilgisayardan calibre ile kindle a attigimiz kitaplari amazon cloud a nasil yukleyebilirim.
    Yardimci olur musunuz?

Bu işlem için de bu siteye bakabilirsiniz: link

cihazın bataryasında performans dususu var, eskisi gibi degil. bataryayi degistirmek ve yenilemek istiyorum. bu cihazın (kindle paperwhite 2, 6.jenerasyon,2014 son aylarında satın alındı) icindeki batarya modelini biliyor musunuz?

• GulfStream kullanıcısına yanıt
    Batarya modeli hakkında maalesef bir bilgim yok. Benim kullandığım Kindle da 6. jenerasyon. Benim de ürünü son sürüme güncellemeden önce batarya sorunum vardı. Benimkinin sebebi ürünün güncelleme işlemini kendisi başarıyla tamamlayamamasıydı, tamamlayamayınca da sürekli yeniden başlatıyordu kendisini, Kindle kullanımda değilken ve bazen kullanımdayken oluyordu, ve batarya kısa sürede bitiyordu.

Okuduğum kadarıyla batarya süresini Kindle'nin içerisindeki kitapların sayısı da etkiliyor olabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Genç Düşünür

Batarya modeli hakkında maalesef bir bilgim yok. Benim kullandığım Kindle da 6. jenerasyon. Benim de ürünü son sürüme güncellemeden önce batarya sorunum vardı. Benimkinin sebebi ürünün güncelleme işlemini kendisi başarıyla tamamlayamamasıydı, tamamlayamayınca da sürekli yeniden başlatıyordu kendisini, Kindle kullanımda değilken ve bazen kullanımdayken oluyordu, ve batarya kısa sürede bitiyordu.

Okuduğum kadarıyla batarya süresini Kindle'nin içerisindeki kitapların sayısı da etkiliyor olabilir.

dostum dedigin gibi bazı yazılım guncellemeleri ile batarya problemleri olabiliyor. fakat cihaz bataryası 3 yıldan sonra artık eski performansını vermiyor, cabuk desarj olmaya basliyor. batarya yenileme ile daha yasayabilir cihaz.

• GulfStream kullanıcısına yanıt
    Genç Düşünür kullanıcısına yanıt
    Batarya omru tuyolari:

https://www.howtogeek.com/238880/how-to-maximize-your-kindles-battery-and-really-get-a-month-of-reading/
  • İkinci el bir kindle ppw2 almayı da düşünüyorum ama batarya sıkıntısı olur mu 2. elde, bazı yorumlarda batarya sorunu olduğundan bahsedilmiş. Sıfır mı almalıyım, bir de 3 ile aralarındaki fark çok belli oluyor ?mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: The saints of killers

İkinci el bir kindle ppw2 almayı da düşünüyorum ama batarya sıkıntısı olur mu 2. elde, bazı yorumlarda batarya sorunu olduğundan bahsedilmiş. Sıfır mı almalıyım, bir de 3 ile aralarındaki fark çok belli oluyor ?mu

PW2 kullanıyorum 4 senelik cihaz hala bataryası taş gibi. Üstelik 1 yıl hiç kapağını açmadan bekletmeme rağmen.
  • Arkadaşlar bu cihazlar hakkında genel bir bilgi alabileceğimiz faydalı bir türkçe rehber var mıdır?

Toplu taşımaların yoğunluğu sebebiyle kitap taşımak ve okumak bir hayli sıkıntı sırf bu yüzden günlük 1,30 saatlik yol zamanı çöpe gidiyor.

Bu cihazlardan almak istiyorum ama pek bilgi sahibi değilim. Kitapları nasıl indiriyorsunuz, satın mı alıyorsunuz, hangi formatlarda indirme yapabiliyoruz vs vs?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exnuc

Arkadaşlar bu cihazlar hakkında genel bir bilgi alabileceğimiz faydalı bir türkçe rehber var mıdır?

Toplu taşımaların yoğunluğu sebebiyle kitap taşımak ve okumak bir hayli sıkıntı sırf bu yüzden günlük 1,30 saatlik yol zamanı çöpe gidiyor.

Bu cihazlardan almak istiyorum ama pek bilgi sahibi değilim. Kitapları nasıl indiriyorsunuz, satın mı alıyorsunuz, hangi formatlarda indirme yapabiliyoruz vs vs?
    calibre programı ile cihazı bilgisayara bağlayip atıyorsun

ben kacak indiriyorum kitaplari, pdf, epub farketmez, program çevirip atıyor zaten cihaza

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.