Yüzbaşı
12 Kasım 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 70 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar iyi günler,

Anakartim Asus Rog Strix B350-F Ddr4 destekli bir anakart.

Teknik bilgim fazla olmadığı için sizlere sormak istedim.

Netis marka WF2118-300Mbps Wireless N PCI Adapter'ü satin almak istiyorum ancak anakartima uyumlu olur mu bilmiyorum. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

http://www.netis-systems.com/Home/detail/id/92.html

Arkadaşlar iyi günler.

2011 yılından beri kullandığım sistemimi yenilemek istiyorum. Sahip olduğum donanımları tek tek yazıcam.

Aslında şu anki sistemim Cs Go ve diğer oyunları orta veya düşük ayarlarda akıcı bir şekilde oynatıyor. Biraz can sıkıntısı biraz da meraktan dolayı sistemde bir takımda yenilikler yapmak istiyorum. Bu konuda bilgili arkadaşlarımdan tavsiye bekliyorum.

Kafamda bir kaç tane soru işareti var.

1. Acaba sisteme dokunmayıp 144 hz bir monitör alarak Cs Go'yu bu şekilde mi oynasam?

2. Anakart, ram, işlemci ve monitör alarak yeni bir sistem mi kursam?

3. Bu sistemde sadece ekran kartını değiştirmek istesem darboğaz yapmayacak hangi ekran kartını tavsiye edersiniz?

Yardımlarınızı bekliyorum.

Anakart

Amd M5a97

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-m5a97-le-r20-amd-970sb950-am3--ddr3-2133mhzoc-anakart.html

İşlemci

Amd Fx8320

http://www.vatanbilgisayar.com/amd-fx-x8-8320-soket-am3-35ghz-16mb-onbellek-125w-32nm-islemci.html

Ekran kartı

Sapphire HD 7850 2gb/256 Bit Oc

http://www.vatanbilgisayar.com/hd7850-oc-gddr5-2gb-256bit-amd-radeon-dx111-ekran-karti.html

Ram

Gskill 12 Gb Ddr3

Kasa

Cooler Master HAF x 942

Güç Kaynağı

600 Watt

Ssd ve Hdd

2 tane 120 Ssd

2 tane 240 Ssd

1 ve 1.5 Tb Hdd

Teşekkürler.
Arkadaşlar dün haberlerde No Touch Göz tedavisi adında bir haber okudum.

Kesinlikle göze temas etmeden sadece bir ışık gönderilerek yapılan bir tedavi yöntemiymiş.

Toplamda 30 saniye kadar sürdüğü söyleniyor.

Benim gibi korneası ince olduğu lazer tedavisi olamayan insanlar için güzel haber. Çünkü bu tedavi yöntemi ince kornealılara da uygulanabiliyor.

Aramızda bu tedaviyi uygulayan var mı ve Ücreti ne kadar?

https://www.venividigoz.com/goz-hastaliklari/no-touch-lazer--goze-temassiz-uygulama
Arkadaşlar bimekste bu kulaklığı gördüm 30 lira gibi bir fiyatı var görüntüsü de güzel ama performansı nasıl bilmiyorum. Kullanan arkadaşlarımız varsa yorumlarını bekliyorum.

Arkadaşlar Battlefield 3 oynuyorum yaklaşık 120 saattir de oynuyorum ama artık canıma tak etti. Makroculara karşı ne kadar iyi olsan da malesef istediğim gibi oynayamıyorum.

Sırf bu yüzden geçen aylarda Logitech G500 aldım ama makro olmuyor bu mousela Bf'de.

Bana makronun dibine vurabileceğim, bütün hıncımı çıkartabileceğim bir mouse söyleyin de gidip aliyim.

Makro olayına herkesten daha çok karşı olan biriydim ama artık gına geldi oyunu demek ki kuralına göre oynamak lazımmış.
Arkadaşlar Asus'un Remote Go programını biraz karıştırıyım dedim, meğer yüzde 6 oranında O.C yapmışım.
Bu ısı değerlerime baya yansıdı. O yüzden eski haline getirmek istiyorum ama bir türlü beceremedim.
Bios bana çok karışık geldi. Yaptığım programda da o şeçeneği göremedim.

İşlemcim Amd fx 8320
Anakart Asus M5A97 r2.0

Windows 7 64 Bit Professional.

CPU Saati 3712.3 MHz (Gerçek: 3500 MHz, overclock: 6%)
CPU Çarpanı 18.5x
CPU FSB 200.7 MHz (Gerçek: 200 MHz)
HyperTransport Saati 2207.3 MHz
Kuzey Köprüsü Saati 2207.3 MHz
Bellek Yolu 802.7 MHz
DRAM:FSB oranı 24:6
Arkadaşlar merhabalar.

Dün Thermaltake Contac 30 işlemci soğutucusu aldım ve montajını gerçekleştirdim.

Ürün tek fanla geliyor ama ben xigmatek markalı üç pinli bir tane daha fan taktım ürüne.

Sıkıntım ise ben soğutucu üzerine fanları resimde görüldüğü gibi taktım. Merak ettiğim acaba

fanların ikisi de iç tarafa doğru mu üflemeli yoksa birisi içe üflerken diğeri dışarı mı üflemeli?

Ayrıca bu fanların birisi 1500'le çalışırken, diğeri 1800 ile çalışıyor ki bu esnada tiz bir ses geliyor.

Ben bu fanların ikisini de ortak değerlerde çalıştıramaz mıyım bu sesin ortadan kalmasını sağlamak için?

Çünkü fana dokunduğum zaman ses kesiliyor.

Bu sesin fanların ortak bir değerde çalışmamasından ve havanın sıkışmasından kaynaklandığını düşünüyorum.

Bu işlere çok yabancı birisiyim. Anlayan arkadaşlardan yardım istiyorum.

Arkadaşlar eski sistemimde Win7 32 bitte sorunsuz kullandığım Tp-Link Wn722n wireless adaptörümü , yeni kurduğum sistemde 64 bitte çalıştıramıyorum. Sitesinden en güncel driverlerını indirip kuruyorum ama bana mısın demiyor. Bağlanıyor , beş dakika sonra kopuyor ve adaptörü sürekli çıkarıp takmam gerekiyor ama bağlansa dahi tekrar kopuyor. 1 haftadır araştırıyorum başkaları da yaşamış ama konuyla ilgilenilmemiş.

Bu konu hakkında bilgisi olanlardan yardım istiyorum.

Çalıştırmak için denediğim yöntemler;

1. Driver cd'sinden kurulum. (işe yaramadı)

2. Tp-Link'in sitesinden güncel driver'ı indirdim olmadı.

3. Driver Genius adlı driver güncelleştirme programıyla driverı kurdum yine olmadı.

4. 64 bit dosyalarını Aygıt Yöneticisi'nden kurdum yine olmadı.

Kısa bir süre düzeldi gibi oldu ama sanırım Windows güncelleme yaptı ve sorun yeniden baş gösterdi (bundan da emin değilim).

Ayrıca bu sorunun amd chipset driverlarıyla da uyumsuz olabileceğini düşünüyorum artık çünkü artık aklıma başka bir şey gelmiyor.

http://www.tp-link.com.tr/support/download/?model=TL-WN722N&version=V1

Arkadaşlar işlemcim fx 8320. Stok fan uçak motoru gibi çalıştığından Cooler Master'ın 612s model soğutucusunu aldım ama K350 model kasama büyük geldiği için satmak zorunda kaldım. Dün Vatan Computer'dan Zalman Cnps7000 Alcu aldım, ses konusunda hiç sıkıntı yok ama soğutması gerçekten kötü. Prime 95 ile 25 dakikalık test yaptım işlemci sıcaklığı 83'e çıkınca programı kapattım.

Bilgisayar boştayken değerleri iyi ama yük altına çok çabuk 60 üzerine çıkıyor.

Benim sizden ricam kasama büyük gelmeyecek iyi bir soğutma tavsiyesinde bulunmanı
z.
Hakkında
Forum İkinci El İmzası:
Alışveriş yaptıklarım;
Aldıklarım; gokhan96, osman.by, KirkLeeHammett,marine-gear, holyVSunholy,
experienced,matrixfx .

Sattıklarım; hitaf19, can6prmk, black_1905, drk132, Pulmicort, sasa222, bbsaa, Ottway, Coming, base07 .
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
AMD
Oyun Platformu
PC
Steam
Steam
Kulaklık - Amfi
Creative
Clash of Clans
Clash Of Clans
İşlemci
AMD
Anakart
Asus
Sabit Disk
SanDisk
Sabit Disk
Samsung
Sabit Disk
SanDisk
Sabit Disk
Seagate
Sabit Disk
Samsung
Ekran Kartı
MSI
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 4 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 701
İkinci El Bölümü Mesajları: 78
Konularının görüntülenme sayısı: 25.052 (Bu ay: 470)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 284 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.