Şimdi Ara

Kimlik ve ehliyet kartları 21 Eylül’de birleşiyor (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
1
Favori
4.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ehliyet ve kimlik surekli degisiyor. Sistem oturmadi. Hala eski ehliyeti ve mavi nufus cuzdanini kullaniyorum. Bunu da eski kimlikleri kaldirmadan asla degistirmem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tek kartılması iyi olmuş, gereksizdi ehliyet kartı. Zaten sistemde senin ehliyetinin olup olmadığı gözüküyorsa neden üzerinde taşıma zorunluğu vardır ki!

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ehliyeti yenilememistim bu sayede gerek kalmadi. yeni kimlige ehliyet yukleterek devam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 9unkarekoku 9 kullanıcısına yanıt
    Eski kimlik kartını yeni kimlikle değiştirmek isteyenlere ehliyetti yüklemek isteyip istemediği sorulacak. Bu sayede yeni kimlik çıkarmak isteyenlerin ehliyet yüklemek için ekstra işlem yapması gerekmeyecek.

Ders: Türkçe
    Konu: okuduğumuzu anlayalım.

• Ozaman neden 1-2 sene once yeni ehliyet aldırdınız? Bu hukemetin kafası seytani islere,indiregandiye ve seytanlıga cok guzel calısıyor. Milyonlarca kisiden milyonlarca lira caldılar yine simdi kimlik kartına entegre edilicekmis...

• Benim şimdi kimlik kartım yeni idi fakat ehliyet eski idi , bende bundan bir hafta önce randevu alayım şu ehliyeti yenileme yapayım dedim yapmadım , şimdi nasıl olacak nasıl bir yol izlemek gerekiyor bilen varsa yardımcı olabilir mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FrankGallagherx -- 19 Eylül 2020; 17:57:10 >
  • Evet.
    Özellikle maddi hasarlı kaza durumunda sıkıntı. Şimdi basit bi kaza yaptığında karşı tarafın ehliyeti olup olmadığına baksın diye polis mi çağıracaksın?
    Ehliyetle kimlik illa birleştirilecekse ehliyet bilgisi kimliğin üzerine de yazılmalı. Şimdi karşımizdaki adamın ehliyeti olup olmadığını kimliğini dogrulama cihazına okutmadan anlayamayacagiz.

Önce ehliyeti yenileyeceksiniz, ardından kimliğe islettireksiniz.

Bu arada bu olay sadece yurticinde geçerli. Arabanızla yurtdışına çıkacaksaniz yanınıza ehliyetinizi de almak zorundasınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 20 Eylül 2020; 15:30:42 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • pilotaFerrari kullanıcısına yanıt
    İstenirse kart verilmeyecek. Ancak kart istemeyene indirim yapılmazsa herkes nasıl olsa parasını verdim ne olur ne olmaz kenarda dursun diye kart da ister.

• önce yeni tip ehliyet başvurunu yap sonra alırken kimliğimede yüklenmesini istiyorum de bukadar

• formgonder2055 kullanıcısına yanıt
    olayı ben yanlış anlamadı isem yeni tip ehliyet almak zorunlu sadece kimliğe yükletmek ücretsiz

• acem_i A kullanıcısına yanıt

Ben okuduğumu zaten anlıyorum da sen anladın mı acaba, kimlik zaten yeni, ehliyet eski.

• Philipp_Plein kullanıcısına yanıt

Teşekkürler, gözlük alın da iyi okuyun anlayın kimlik zaten yeni, ehliyet eski!

• hopeyoung H kullanıcısına yanıt

Evet taşımak zorunda.

• ben bu eski ehliyeti neden değiştireyim direk aktarsın yeni kimliğime bunun mantığı nedir

dünyada kendi vatandaşını bu kadar düdükleyen başka bir devlet var mı?

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.