Şimdi Ara

(KİMLER İTÜ'LÜ OLDU ?)İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Soru-Cevap (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
222
Cevap
11
Favori
12.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Moralim bozuldu napiyorsunuz ya :( O bolumu okuyan birisini taniyor musunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim cevaplarınız için

• quote:

Orijinalden alıntı: Ubbe

Boğaziçi endüstri okuyan birisi ile İTÜ endüstri okuyan arasında ne fark olur
    İkisi de çok iyi üniversite.İTÜ'deki Boğaziçi'ne göre eğitim olarak daha çok mühendislik eğitimi alır.Boğaziçi endüstri eğitimi daha çok İşletme mühendisliğine benziyor.Bana sorarsanız ikisi de tutuyorsa Boğaziçi yazılması.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rustcohle5

1-Hocam itü endüstri hakkında ne düşünüyorsunuz?
    2-Sıralama olarak her yıl git gide gerilemiş, sebebi sizce nedir? 3-4 yıl önce 3-4 bin iken son 2 yıldır 6 bin civarında kapatıyor.
    2- Tercih edersem %100 İngilizce tam ucundan gelecek. Olmazsa da %30 İngilizce lakin bu olay ne kadar farkediyor sizce?
    3-Hazırlık konusundaki eleştirilerde haklılık payı var mı sizce?
    4-Hazırlık girersem de muhtemelen irregular başlarım diye düşünüyorum. Nasıl bir avantaj dezavantajı olur sizce?
    1-Gayet güzel bir bölüm.
    2-Şu aralar bilgisayar mühendisliği moda olmaya başladı.Bir de tıp faktörü var tabiki.mühendislikler geriler bu olağan bir şey.
    3-Bana kalırsa bu olay çok bir fark yaratmıyor.%100 ingilizce zorlayabiliyor ki İngilizce'm iyi.Hatta vize dönemlerinde %100 İngilizce okuyan maldır diye dolanırken görebilirsin beni :D
    4-Hazırlık belli bir seviyenin üstündekilere gereksiz.B1+ tım ben ve hiçbir şey öğrenmedim.Sırf ders öğretebilmek için gereksiz çok fazla şey var.Mesela Shakespeare zamanında kullanılan, cümlelerin vurgusunu artırma kuralını gördük...Günümüzde kullanılmıyor.Bu ne işimize yarayacak diye sorduğumuzda hocaya, yaramayacak sadece sınavda çıkacak yanıtını aldım.B1+ altı için öğretici diye duydum.Ama mükemmel bir şey bekleme
    5-Ben mezuna kaldığım için kafa tatili olsun diye hazırlık okudum 1 dönem sonra ocakta atladım hazırlığı irregular oldum.İrregular olmak hakkında her kafadan bir ses çıkıyor.Bence güzel fazladan 1 dönem daha kazanmış oluyorsun.Ben 1. sınıfı 3 dönemde okuyorum mesela.

• quote:

Orijinalden alıntı: sadhedgehog

Hocam ITU bünyesinde işletme mühendisliği barındıran nadir okullardan ancak mezun olunca işsiz kalma olasılığım nedir, duyumlarınız nelerdir? Teşekkürler şimdiden.
    İşsiz kalma olasılığın yok :D Tabii ekstrem bir durum olmadıkça.İTÜ'nün sitesinde de yazıyor askerlik,çalışmamayı seçme vs. gibi durumlar hariç mezun olduğunda iş bulma oranı %100.İşletme mühendisliği çok güzel bölüm.Değeri az biliniyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nYselmech

Moralim bozuldu napiyorsunuz ya :( O bolumu okuyan birisini taniyor musunuz
    Valla ben bilgilerimi değil duyduklarımı söylüyorum :/ Mezun olan 1 kişiyi tanıyorum şu an pilotaj eğitimi alıyor dediğim gibi.
  • Shanki kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de mezuna kaldığımdan aynı şeyi yapmayı düşündüm, azıcık kafa tatili olsun diye okumak istedim. Ayrıca İngilizce seviyem de b2 civarıydı. Lakin şu an da o pratiği de biraz kaybedince derslere direk başlarsam zorlanabilirim diye düşündüm. Normal şartlarda bilgisayar istiyordum ama olmayınca en azından yarım dönem okuyup 1.sınıfı 3 döneme yaymak aklıma yatmıştı. Ortalamayı da yüksek tutmaya çalışıp ileriye dönük bakarız demiştim. Lakin hazırlık düşündürdü şimdi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Hocam ben de mezuna kaldığımdan aynı şeyi yapmayı düşündüm, azıcık kafa tatili olsun diye okumak istedim. Ayrıca İngilizce seviyem de b2 civarıydı. Lakin şu an da o pratiği de biraz kaybedince derslere direk başlarsam zorlanabilirim diye düşündüm. Normal şartlarda bilgisayar istiyordum ama olmayınca en azından yarım dönem okuyup 1.sınıfı 3 döneme yaymak aklıma yatmıştı. Ortalamayı da yüksek tutmaya çalışıp ileriye dönük bakarız demiştim. Lakin hazırlık düşündürdü şimdi.
    Yatay düşünüyorsan tavsiyem hazırlık oku ocakta prof sınavına girip atla hazırlığı irregular ol.1. sınıfı 3 dönem okumak ortalama açısından avantajlı yatay geçiş düşünüyorsan.Ama bilgisayara yatay geçiş kolay değil haberin olsun.Ortalaması düşük gelenleri toparlamak için ekstradan 1 dönemin daha olmuş oluyor.

Tavsiyem hazırlık geçme sınavında da iyi bir puan alman çünkü Erasmus'ta çok işine yarayacak.

• Gemi İnşaat ve Makineleri Mühendisliği bölümü hakkında bilgin var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erenbulbul3

Gemi İnşaat ve Makineleri Mühendisliği bölümü hakkında bilgin var mı ?
    Çok çok az kız var :D o kadar biliyorum.Ama iyidir diye tahmin ediyorum.İTÜ sonuçta işsiz kalmak için çabalamanız gerekiyor.
    Anladım çok teşekkür ederim. Hazırlıkta da o boşlukta tm den ilk 100 bursu için edb çalışmayı düşünüyordum ona bakarım hocam sağolun

Ayrıca anladığım kadarıyla ayrı kontenjanlar açıldığından başka bir kurumdan itü bilgisayara geçmek itü deki herhangi bir mühendislikten geçmeye kıyasla çok kolay. Yıldız teknikten 3.5 ortalama ile birisi itü bilgisayar geçerken itü'de 3.91 ile birisi geçememiş. Cidden zor gözüküyor.
    Açıkçası erken konuşmayayım. Başlangıçta yok yatay yaparız vs.diyen kişilerden de olmak istemiyorum. Duruma göre şekillerinim artık. Teşekkürler tekrardan.

• Itü bilgisayar ve uçak arasında kararsızım ikisinide istiyorum sizce uçak seçilmeli mi ilerde işsiz kalınır mı?

• quote:

Anladım çok teşekkür ederim. Hazırlıkta da o boşlukta tm den ilk 100 bursu için edb çalışmayı düşünüyordum ona bakarım hocam sağolun

Ayrıca anladığım kadarıyla ayrı kontenjanlar açıldığından başka bir kurumdan itü bilgisayara geçmek itü deki herhangi bir mühendislikten geçmeye kıyasla çok kolay. Yıldız teknikten 3.5 ortalama ile birisi itü bilgisayar geçerken itü'de 3.91 ile birisi geçememiş. Cidden zor gözüküyor.
    Açıkçası erken konuşmayayım. Başlangıçta yok yatay yaparız vs.diyen kişilerden de olmak istemiyorum. Duruma göre şekillerinim artık. Teşekkürler tekrardan.
    Naçizane tavsiyem hazırlıkta sınava çalışmak yerine kulüplerle falan sosyalleşmen çünkü İş hayatında çok çok daha işine yarayacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Osmnn.osmnn

Itü bilgisayar ve uçak arasında kararsızım ikisinide istiyorum sizce uçak seçilmeli mi ilerde işsiz kalınır mı?
    İşsiz kalmazsın.Yurt dışı planların falan neler ?

Ben olsam bilgisayar yazardım.
  • Elektrik mühendisliğinin türkiye için geleceği nedir ? Yurtdışı şansı yüksek bir bölüm mü ? Kontrol ve otomasyon bölümünü de anlatabilir misiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ray Allen 20 -- 18 Haziran 2019; 14:47:38 >
  • cynox C kullanıcısına yanıt
    Okulun tarihiyle ve kuruluşuyla alakalı bu durum , uzun yıllar önce de ayrıydı elektrik ve elektronik Elektrik Fakültesi-Zayıf Akım Kolu olarak geçiyordu elektronik.Bana sorarsan böylesi daha iyi çünkü doğrudan alanına uzmanlaşabiliyorsun.İnsanlar elektrik-elektronik mühendisliğinden çıkınca ikisinin de mühendisi olacağını düşünüyor fakat durum böyle değil sen yine uzmanlaşacağın alanı seçiyorsun (Çoğu üniversitede elektrik üstüne pek bir şey yok zaten , EE isminin hakkını veren nadir üniversitelerinden biri ODTÜ'dür.).İTÜ sadece bölümü okurken değil bölüme girmeden ayırıyor ve paket elektrik,kontrol dersleriyle uğraşmıyorsun mesela elektronik tercih edince.
  • Yok hocam çalışmaktan kastım abartılı bir şekilde değil. Bu sene ne yazıkki sınavda edb bakamadım. Ama açıklanınca çözdüğümde edb hiç görmediğim halde tarih ve coğrafyamdan ötürü 25 net civarı geldi. Bu seneden zaten tyt 2-3 bin arası gelecek. O korunuyor sanırım. Matematik ise tyt geçen seneden 40/40'tı ayt matematikte ise bu sene ufak bir hata yüzünden 39-1 yaptım.
    Yani 30 üstü edb yaptığımda zaten ilk 100 civarı geliyor. Biraz edb bakmayı falan düşünüyordum yollarda vs.
    Yoksa sizin dediğiniz gibi yapmak direk aklımda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rustcohle5 -- 18 Haziran 2019; 14:53:47 >
  • Osmnn.osmnn O kullanıcısına yanıt
    Bilgisayar yazardım ben de ama işsiz kalmak gibi bir kaygın olmasın
  • Ray Allen 20 kullanıcısına yanıt
    Elektrik mühendisliği de önü açık bir bölüm ve İTÜ'nün elektriği çok iyidir gerçekten çok iyi imkanlar sunuyor.Yurtdışında yürüyebileceğin bir bölüm fakat bu sana bağlı.Kontrol ise biraz daha elektronik-bilgisayar arasında bir bölüm robotik gibi konularla ilgilenebiliyor.İmkanınız varsa okulun meslek tanıtım günlerine gelmenizi tavsiye ederim.
    Yurt dışına çıkmak istiyorum erasmus falan olursa da gidebilirim

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.