Şimdi Ara

Kim ne kadar maaş alıyor? (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
389
Cevap
23
Favori
68.359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: enivicivotmi

quote:

Orijinalden alıntı: Erwin Rommel

quote:

quote:

quote:

quote:

Ya ben göremedim ya da koca forumda sağlıkçı yok ya da kendilerini saklıyorlar.

Son senem devlete atanabilirsem ortalama 2500 tl

Bölüm nedir Ayrıca devlet olmassa özel var gene kazanırsın parayı

Hemşirelik fakat atanırsam bölüm değiştirmek istiyorum hemde kurumlar arası geçişten yararlanarak

Hemşir maaşları 2 civarı değil miydi ? Gerçi 2.5 civarı olsada tadından yenmez ( En azından hemşir değilim ama sağlıkcıyım ) .

Sizin alan? İzmirde staj gördüğüm hastanelerde maaşlar 2500tl döner sermayeyle birlikte.

Döneri fazla o zaman benim bildiğim dönersiz 1.400 civarı idi maaşlar. Tıbbi Laboratuvar Teknikeri okuyorum bende

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ya ben göremedim ya da koca forumda sağlıkçı yok ya da kendilerini saklıyorlar.

Son senem devlete atanabilirsem ortalama 2500 tl

Bölüm nedir Ayrıca devlet olmassa özel var gene kazanırsın parayı

Hemşirelik fakat atanırsam bölüm değiştirmek istiyorum hemde kurumlar arası geçişten yararlanarak

Hemşir maaşları 2 civarı değil miydi ? Gerçi 2.5 civarı olsada tadından yenmez ( En azından hemşir değilim ama sağlıkcıyım ) .

Sizin alan? İzmirde staj gördüğüm hastanelerde maaşlar 2500tl döner sermayeyle birlikte.

Döneri fazla o zaman benim bildiğim dönersiz 1.400 civarı idi maaşlar. Tıbbi Laboratuvar Teknikeri okuyorum bende

Ben de Tıbbi Görüntüleme Teknikleri..

• quote:

Orijinalden alıntı: şoray uzun yolda

isteyen olursa taksimdeki ceylan international otele gitsin günde 16 saat komilik yapana ayda 3450tl veriolar.iş zorda degil getir götürden ibaret.

ne zaman uyuyoz panpa
  • quote:

Orijinalden alıntı: YDG

Oda güzelmiş. Bizim bölüm kadar açıkta kalan yok sanırım görüntülemede
  • pederbank 2binyazın çalışırken 900 alıyordum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BEYAZ PASSATLI PRENS -- 6 Ekim 2012; 15:29:28 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: YDG

Oda güzelmiş. Bizim bölüm kadar açıkta kalan yok sanırım görüntülemede

Aynen..
  • Bu dünya çok adaletsiz...Ama türkiye daha da adaletsiz...Uyan ey kardeşim.

Memur, işçi, kısaca ücretli diyelim...Maaşının üçte birini neredeyse vergi olarak öder (ssk+gelir vergisi vs)...ama fabrikatörü, al-satçısı, ihale takipçisi neredeyse hiç vergi vermez.

Gelir dağılımı denen bir şey var...Gini katsayısı bu dağılımın ne kadar adil olduğunu ölçer...TUIK geçenlerde açıkladı 0,4 gibi bir şey....son 10 sene de o kadar "icraat" yapıldı, sözde o kadar orta ve alt gelir gruplarına katkı yapıldı...ama elde var sıfır...10 yılda hiç değişim olmamış.

Bu ülkede birileri inanılmaz kolay kazanıyor, ve bol ekseden harcıyor...gayet rahat yaşıyor...ama birileri de haftanın 6 günü ortalama 10 saat çalışıp, karnını zor doyuruyor...Türkiye ortalama çalışma saati olarak avrupadan oldukça önde...yatan ve havadan kazananları düşünürsek, birilerinin ne kadar çok çalışıp ne kadar az kazandığı daha iyi anlaşılır.

not: ücretliyim..aylık gelirim ortalamadan iyi sayılır...şükrediyorum......Yani bende şanslı azınlıktan sayılırım. Ama ülkemdeki bu adaletsiz durum beni kahrediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: suicide

quote:

Orijinalden alıntı: Kerasuslu

quote:

Orijinalden alıntı: suicide

quote:

Orijinalden alıntı: PsiKoman
    Lütfen yapmayın öğretmenlik en boş beleş meslektir istediğinizi diyin ama bu böyledir birde 6 saat çalışıyorum demişsiniz sanki çok fazlaymış gibi aldığınız maaşda bir mühendis maaşı emekten bahsetmeyin.6 saat demişsiniz ya şaka gibi sanki çokmuş gibi off off nelere kaldık.

o sizin görüşünüz. asıl mühendislik diplomayı aldıktan sonra en boş beleş meslektir. okulu okudukdan sonra imza atmaktan başka bir haltı yoktur. ben sizi o sınıfa 2 saat soksam yakarsınız contayı muhtemelen... ama bizim millet nankördür iki kelimeyi bir araya getirmeyi bile öğrendiği adamlara boş beleş der biraz büyükden sonra.

Öğretmenlik mesleğine insanlar hep fiziksel olarak bakıyor.Az çalışıyorlar diye sürekli eleştiriyorlar. Ama kimse bahsetmiyorki bir sınıfta o kadar çocuğu zaptetmek insanın ömründen ömür yiyor , evde kendi çocuğunuza bile bazen tahammül edemezken bir öğretmen gün içerisinde yüzlercesiyle uğraşmak zorunda kalıyor. Zihin olarak kesinlikle en yorucu mesleklerin başında öğretmenlik gelir.Tatil meselesine gelince , yarın bakanlık açıklasa ve yaz tatilini 2 aya düşürdük arkadaş dese sokağa dökülecek binlerce öğrenci , veli olur. Hem cam kenarı olsun hem önden olsun , bizim milletin anlayışı bu .

zaten bizde bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan okadar çok adam var ki. ama bize müstehak, neden çünkü kendi bakanımız ve başbakan bile itip kakarsa vatandaş ne yapmasın? bakanın dünyadan haberi yok 3 ay tatil yapıyorlar der (külliyen yalan), başbakanın kendi aleminde 15 saat çalışıyorlar der. işine yarayacak, kendine siper edecek adamı beslerken bize üvey evlat muamelesi yaparlar...

dediğim gibi vatandaşı çok takmamak lazım, bilgi yok fikir çok.

Ülkemde hep millet birbirini aşağı çekmeye çalışır...Sen fazla alıyorsun, sesini çıkarma der...Sen normal alıyorsun, ben az alıyorum diyen çıkmaz...Hani cehennemde zebaniler varmış ya kazanlar başında, çıkmaya çalışanı aşağı iterlermiş...Türklerin olduğu kazanın başında zebani yokmuş, çünkü türkler çıkmaya çalışanı kendileri aşağı çekerlermiş.

Ama vatandaş bu oyuna hep geliyor...Kandırıldığının farkında değil...Başbakan bile böyle konuşursa, eğitim bakanı eğitimcileri rezil ederse, o zaman vatandaş demediğini bırakmaz...resmen insanları birbirine kırdırıyorlar...memuru işçiye, işçiyi memura, öğretmeni, mühendise, mühendisi doktora....herkes bir başkasına tepkili...konuşan, itiraz eden, az diyen...birisi tarafından fırçalanıyor...millet birbiriyle uğraşırken esas suçlu kendini gizliyor.

• Babam mütayit 3000 3500 arası değişiyo
    Ben okuyorum ne çıkarsa alıyorum valla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Monsterrr -- 7 Ekim 2012; 10:25:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dalio

Bu dünya çok adaletsiz...Ama türkiye daha da adaletsiz...Uyan ey kardeşim.

Memur, işçi, kısaca ücretli diyelim...Maaşının üçte birini neredeyse vergi olarak öder (ssk+gelir vergisi vs)...ama fabrikatörü, al-satçısı, ihale takipçisi neredeyse hiç vergi vermez.

Gelir dağılımı denen bir şey var...Gini katsayısı bu dağılımın ne kadar adil olduğunu ölçer...TUIK geçenlerde açıkladı 0,4 gibi bir şey....son 10 sene de o kadar "icraat" yapıldı, sözde o kadar orta ve alt gelir gruplarına katkı yapıldı...ama elde var sıfır...10 yılda hiç değişim olmamış.

Bu ülkede birileri inanılmaz kolay kazanıyor, ve bol ekseden harcıyor...gayet rahat yaşıyor...ama birileri de haftanın 6 günü ortalama 10 saat çalışıp, karnını zor doyuruyor...Türkiye ortalama çalışma saati olarak avrupadan oldukça önde...yatan ve havadan kazananları düşünürsek, birilerinin ne kadar çok çalışıp ne kadar az kazandığı daha iyi anlaşılır.

not: ücretliyim..aylık gelirim ortalamadan iyi sayılır...şükrediyorum......Yani bende şanslı azınlıktan sayılırım. Ama ülkemdeki bu adaletsiz durum beni kahrediyor.

Bir bakıma haklısın arkadaşım ama genel olarak ezilen hep küçük değil midir zaten:) Söylediklerinde doğruluk payı var elbet ama tamamen değil. Bugün hiç vergi vermiyor dediğin fabrikator, şirket sahibi, müteahhit vs kazandığının karşılığını devlete ödemek zorunda. Hiç vergi vermiyor dediğin zaman orada durman lazım. Misal bir A.Ş - LTD Kurumlar vergisinde kazandığı ölçüde dilime girip ödeyeceği meblağ artıyor. KDV'si, Stopajı, geçici vergisi, SGK vs derken ciddi anlamda paralar ödüyorlar ve ödemekte zorundalar. Elbette bir o kadar da giderleri - iadeleri oluyor bir şekilde mahsupta ediliyor bunlar devletten .. Sizin, benim gibi ücretli çalışanların 5 yıllık gelirini 6 ayda devlete vergi olarak ödeyen işverenler olduğu gibi hayatım boyunca çalışıp kazanamayacağım meblağları 1 yılda ödeyenlerde var..

Kazandığın kadar vergini ödeyeceksin. Ödemezsen devlet oracıkta tepene biniveriyor, ondan sonra tasfiyeyemi gidersin, incelemeye mi girersin, iflasınımı istersen çık işin içinden.. Bu arada hep söylenip duruyoruz da.. ticarete atılmamak için bizi kim tutuyor bir yerlerden başlasak mı? :)

• benim babam senin babanı maaşıyla döver
  • Teknik ressam
    1200
  • sektor: onemli degil
    pozisyon : zengin
    maas : cok

hedef: belli *

• paravan şirket marifetiyle hayali ihracat ve sonunda naylon faturalardan kalan, Allah bereket versin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4540Merkez

paravan şirket marifetiyle hayali ihracat ve sonunda naylon faturalardan kalan, Allah bereket versin.

istanbul beyoğlu 0026 dan bulurum seni akıll ol!
  • quote:

Orijinalden alıntı: tizar

quote:

paravan şirket marifetiyle hayali ihracat ve sonunda naylon faturalardan kalan, Allah bereket versin.

istanbul beyoğlu 0026 dan bulurum seni akıll ol!

Hemde Vakıfbank..

• quote:

afiyet olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Bellatrix_Lestrange

Lisede öğrenciyim harçlık 150 yan işlerden de 200 falan kazanıyorum

Yan is ne oluyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Soğuk Espri

quote:

Orijinalden alıntı: Bellatrix_Lestrange

Lisede öğrenciyim harçlık 150 yan işlerden de 200 falan kazanıyorum

Yan is ne oluyor?

Fotokopi makinem var.sınıftakilere okuldan 50 kuruşa falan ucuza fotokopi çekiyorum.düşün 2 tl den 30 kişi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -alph4-

Beyler şimdi herkes kendisinin ve ya etrafındakilerin ne iş yapıp kaç lira maaş aldıklarını yazsın
    Bakarsınız ileride ne olacağımıza karşı fikrimiz değişir
    Konunun dışında bir şey yazıp eklemeyelim rica ediyorum

Ben başlıyım
    Babam aşçı 2.000 lira maaş alıyor
    Eniştem bir lojistik gemisinde kaptan 5000 $ maaş alıyor

Babam Antalya THY'de güvenlik şefi bir sorun olursa bana gelin Antalya'da
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.