Şimdi Ara

Kim ne kadar maaş alıyor? (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
389
Cevap
23
Favori
68.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: suicide

vay tertip naber hatırladınmı beni
  • quote:

Orijinalden alıntı: hay2010

quote:

Orijinalden alıntı: makul

quote:

Orijinalden alıntı: hay2010

3000 lira kazanıyorum diyen kişi ya öğretmen değildir, ya da yalancıdır...

Öğretmenlerin büyük bir kısmı aldıkları ek ücretleri söylemezler ve vatandaşda genelde onların maaşlarını 2000 - 2200 tl civarında bilirler. Ayrıca meslek öğretmenleri diğer öğretmenlerden farklı maaş alırlar.3000 tl aylık geliri olduğunu söyleyen arkadaş da meslek öğretnei olduğunu ve hafta sonları açık liselerde ders veriyor. Birilerini yalancılıkla suçlarken o konuda yeterli billginizin olup olmadığından emin olun.

makul efendi, makul şeyler söyle...
    1. meslek lisesi öğretmeniyle, kültür dersi öğretmeni arasında hiçbir maaş farkı yok.
    2. 2000 lira maaş alan öğretmenin eşi çalışmıyordur, en az 2 çocuğu vardır ve 1/3'ündedir (30 yıllık öğretmendir kısaca) derecesi. ayrıca bütün bunlar birleşse bile 2000'i 1 kuruş geçmez hiçbir öğretmenin maaşı.
    3. haftasonu çalışıyorsa (ders verir, limon satar) onu öğretmen maaşına eklemek hangi aklın ürünüdür?
    eğitim şart bak öğretmen bey. hep parasıyla olmaz bu iş. burdaki aybalalara da ver birkaç ders...

Sizi ikna etmek zorunda değil hiç kimse. Ama çok merak ediyorsanız bir meslek lsiesine uğrayın ve arada maaş farkı varmı diye sorun. Aylık çıplak maaş değil konu olan aylık ele geçen net para. Bunuda unutmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

quote:

hatırlamam mı, uçağa binme konusunda sıkıntı vardı değil mi
    iyilik sağlık çoluk çocukla uğraşıyoruz işte her ortamda
  • Lise 2 dil bölümündeyim, konuya girdim maaşları görünce bir değişik oldum. Matematiğim kötüdür, çalışmayı pek sevmem, meslek öneriverin bana
  • dhde herkes 1.90 boyunda yakisikli kasli mavi gozlu ,ossde ilk 100 e girmis ,zengin insanlardir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erwin Rommel

Ya ben göremedim ya da koca forumda sağlıkçı yok ya da kendilerini saklıyorlar.

Son senem devlete atanabilirsem ortalama 2500 tl
  • quote:

quote:

quote:

Pek sayın öğretmen bey,
    Öncelikle belirteyim bizler bizi yetiştiren insanlara hakaret edip aşağılamayı seven, bundan haz duyan insanlar değiliz, öğretmenlerimize saygımız sonsuzdur şahsım adına konuşuyorum. Ailemde 2 öğretmen var (ablam ve bir abim) , yakın arkadaş çevrem genellikle öğretmendir. Bunları niye yazıyorum? öğretmen az çalışıyor, çok kazanıyor, hak etmiyor vs demeyeceğim, dersem mesleğe yabancısın ne biliyorsun ki diyeceksin. Bu muhabbetlere hiç girmeyelim.. Sizin işiniz size, bir başkasının işi kendine göre dünyanın en kutsal işidir, en zorudur, hakkını alamıyordur. Bunlar göreceli kavramlar..

Yalnız tüm bunlar bir yana beni rahatsız eden; topluluk içinde bir öğretmenin bu tarz muhabbetlere girmesi, amiyene tabirle sidik yarışı? bir üste çıkma, karşısındakini aşağılama çabası. Kusura bakma da hocam gördüğüm en lakayıt öğretmensin. Mesleki hayatında başarılar, bol kazançlar dilerim:-)

(yukarıdaki yorumunuzu üzerime almadım ha sakın yanlış anlamayın zaten sizle birebir diyolağa da girmedim)

• okul başka burası başka. saçma sapan yorum yapan insanları bu sitede 10 seneye yakındır bozdum ve dalgamı geçtim bundan sonra da meslek yüzünden bunu değiştirecek değilim. yarışacak bir şey yok sadece abuk subuk adamların haberi olmadığı ve belkide duyunca çekemediği şeylere yorum yapması var, benim hatam ne "sende kendi çapında haklısın" diyip geçmek yerine laf anlatmaya çalışmak. lakayıt? ilgisiz demek, neye ilgisizmişim anlamadım neyse çokta önemli değil.
  • quote:

quote:

quote:

hey gidi günler be neredeyse bir yıl olacak ama iyiydi o son 10 gün, akşama kadar forumda gırgır şamata yapardık

• quote:

Orijinalden alıntı: DemirAtlıAdam

Baba parası
    Meslek: Yeminli Mali Müşavir
    Maaş: 35 bin tl
    Bana kalan :3 bin tl
    Hayat mı yaşıyorum diye sorarsanız, hayır herşey para değil.

Yeminli mali müşavir aylık 35 bin mi alıyor ? Oha.gif ondan önceki meslek neydi ne kadar alıyordu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: enivicivotmi

quote:

Bölüm nedir Ayrıca devlet olmassa özel var gene kazanırsın parayı

• quote:

Orijinalden alıntı: Sah!n

quote:

Orijinalden alıntı: Nor

Hiç bilgi işlemci falan yok mu ya?

2 ay kadar özel bir hastahanenin bilgi işlem sorumlusu olarak çalıştım 900 lira + yemek + sigorta vermişlerdi.

Bircok sektore IT hizmeti veriyorum hocam.
    Agirlikli market otomasyon
    O gordugunuz çağrı marketlerin vb marketlerin donanimsal ve yazilimsal kurulumunu egitimini ve destegini veriyorum.
    Halk dilinde bilgisayarciyiz :)

• işe yeni başladım, 40 günlük 3025 verdiler
  • isteyen olursa taksimdeki ceylan international otele gitsin günde 16 saat komilik yapana ayda 3450tl veriolar.iş zorda degil getir götürden ibaret.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nor
    İzmir'de mi hocam?

İstanbul ile pek ücret farkı yokmuş o zaman. (özel hastane için konuşuyorum)

Evet İzmir'de. Özel hastanelerde böyle genelde. Ssk devlet hastanesinde bilgi işlem olarak çalışan bir arkadaşım da vardı o da asgari ücret civarı alıyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Krone

quote:

Baba parası

Yeminli mali müşavir aylık 35 bin mi alıyor ? Oha.gif ondan önceki meslek neydi ne kadar alıyordu ?

Her yeminli 35 bin tl alıyor diye birşey yok zaten.Bazısı 15 bin alır bazısı 35 bin bazısı 60 bin tl. Mesela 2-3 büyük şirketin mali kontrolünü aldıktan sonra köşeyi döndün demektir.Ayrıca piyasadaki yeminlilere ''Üstad'' diye hitap ederler.Devletin en çok güvendiği kişilerdir.
    Önceki mesleği mali müşavirlik, ayda 10 bin tl civarı kazanıyordu.

• quote:

quote:

quote:

Hemşirelik fakat atanırsam bölüm değiştirmek istiyorum hemde kurumlar arası geçişten yararlanarak Özel fikri bir türlü aklıma yatmadı ama ek iş olarak yapabilirim arta kalan vakitlerde nöbet tutup

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Troponin -- 6 Ekim 2012; 14:43:50 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hemşirelik fakat atanırsam bölüm değiştirmek istiyorum hemde kurumlar arası geçişten yararlanarak

Hemşir maaşları 2 civarı değil miydi ? Gerçi 2.5 civarı olsada tadından yenmez ( En azından hemşir değilim ama sağlıkcıyım ) .

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Krone

quote:

Baba parası

Her yeminli 35 bin tl alıyor diye birşey yok zaten.Bazısı 15 bin alır bazısı 35 bin bazısı 60 bin tl. Mesela 2-3 büyük şirketin mali kontrolünü aldıktan sonra köşeyi döndün demektir.Ayrıca piyasadaki yeminlilere ''Üstad'' diye hitap ederler.Devletin en çok güvendiği kişilerdir.
    Önceki mesleği mali müşavirlik, ayda 10 bin tl civarı kazanıyordu.

Bilgi için teşekkürler

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hemşirelik fakat atanırsam bölüm değiştirmek istiyorum hemde kurumlar arası geçişten yararlanarak

Hemşir maaşları 2 civarı değil miydi ? Gerçi 2.5 civarı olsada tadından yenmez ( En azından hemşir değilim ama sağlıkcıyım ) .

Sizin alan? İzmirde staj gördüğüm hastanelerde maaşlar 2500tl döner sermayeyle birlikte.

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.