Şimdi Ara

Kim ne kadar maaş alıyor? (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
390
Cevap
23
Favori
68.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha lisedeyim. Herhangi bir işim yok aylık 150tl harçlık alıyorum. Ama ülkemizdeki öğretmenlerin durumu beni çok üzüyor. Bazı 3.Dünya ülkelerinden bile daha az maaş veriliyor öğretmenlerimize. Bu üzüntümü dile getirmek için girmistim. Şimdi gidiyorum.

Edit: Üniversite olarak ODTÜ'de bilgisayar mühendisliği düşünüyorum. Meslek ile ilgili tavsiyeleriniz olursa lütfen alıntılayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spock -- 5 Ekim 2012; 19:00:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: suicide

quote:

Orijinalden alıntı: PsiKoman
    Lütfen yapmayın öğretmenlik en boş beleş meslektir istediğinizi diyin ama bu böyledir birde 6 saat çalışıyorum demişsiniz sanki çok fazlaymış gibi aldığınız maaşda bir mühendis maaşı emekten bahsetmeyin.6 saat demişsiniz ya şaka gibi sanki çokmuş gibi off off nelere kaldık.

o sizin görüşünüz. asıl mühendislik diplomayı aldıktan sonra en boş beleş meslektir. okulu okudukdan sonra imza atmaktan başka bir haltı yoktur. ben sizi o sınıfa 2 saat soksam yakarsınız contayı muhtemelen... ama bizim millet nankördür iki kelimeyi bir araya getirmeyi bile öğrendiği adamlara boş beleş der biraz büyükden sonra.

Öğretmenlik mesleğine insanlar hep fiziksel olarak bakıyor.Az çalışıyorlar diye sürekli eleştiriyorlar. Ama kimse bahsetmiyorki bir sınıfta o kadar çocuğu zaptetmek insanın ömründen ömür yiyor , evde kendi çocuğunuza bile bazen tahammül edemezken bir öğretmen gün içerisinde yüzlercesiyle uğraşmak zorunda kalıyor. Zihin olarak kesinlikle en yorucu mesleklerin başında öğretmenlik gelir.Tatil meselesine gelince , yarın bakanlık açıklasa ve yaz tatilini 2 aya düşürdük arkadaş dese sokağa dökülecek binlerce öğrenci , veli olur. Hem cam kenarı olsun hem önden olsun , bizim milletin anlayışı bu .

• quote:

Orijinalden alıntı: Kerasuslu

quote:

Orijinalden alıntı: suicide

quote:

Orijinalden alıntı: PsiKoman
    Lütfen yapmayın öğretmenlik en boş beleş meslektir istediğinizi diyin ama bu böyledir birde 6 saat çalışıyorum demişsiniz sanki çok fazlaymış gibi aldığınız maaşda bir mühendis maaşı emekten bahsetmeyin.6 saat demişsiniz ya şaka gibi sanki çokmuş gibi off off nelere kaldık.

o sizin görüşünüz. asıl mühendislik diplomayı aldıktan sonra en boş beleş meslektir. okulu okudukdan sonra imza atmaktan başka bir haltı yoktur. ben sizi o sınıfa 2 saat soksam yakarsınız contayı muhtemelen... ama bizim millet nankördür iki kelimeyi bir araya getirmeyi bile öğrendiği adamlara boş beleş der biraz büyükden sonra.

Öğretmenlik mesleğine insanlar hep fiziksel olarak bakıyor.Az çalışıyorlar diye sürekli eleştiriyorlar. Ama kimse bahsetmiyorki bir sınıfta o kadar çocuğu zaptetmek insanın ömründen ömür yiyor , evde kendi çocuğunuza bile bazen tahammül edemezken bir öğretmen gün içerisinde yüzlercesiyle uğraşmak zorunda kalıyor. Zihin olarak kesinlikle en yorucu mesleklerin başında öğretmenlik gelir.Tatil meselesine gelince , yarın bakanlık açıklasa ve yaz tatilini 2 aya düşürdük arkadaş dese sokağa dökülecek binlerce öğrenci , veli olur. Hem cam kenarı olsun hem önden olsun , bizim milletin anlayışı bu .

zaten bizde bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan okadar çok adam var ki. ama bize müstehak, neden çünkü kendi bakanımız ve başbakan bile itip kakarsa vatandaş ne yapmasın? bakanın dünyadan haberi yok 3 ay tatil yapıyorlar der (külliyen yalan), başbakanın kendi aleminde 15 saat çalışıyorlar der. işine yarayacak, kendine siper edecek adamı beslerken bize üvey evlat muamelesi yaparlar...

dediğim gibi vatandaşı çok takmamak lazım, bilgi yok fikir çok.

• fabrikatörüm, yaklaşık olarak 85 bin-100 bin arası bir gelirim var. işçilerim de ortalama 3000 lira+ssk+yol+yemek ile çalışıyorlar. en düşük maaş alan hizmetli personel 2500 lira alıyor.

desem yalan olur

seneye yazarız nasip olursa maaşımızı...
  • 4.000 tl küsüratı tam bilmiyorum faturalar otomatik kesildiğinden her ay değişiyor Dsi Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı - Müfettiş (Babam)
  • 750€ devletimiz bu kadar layık görüyor
  • edit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karpuzcu. -- 18 Ekim 2012; 22:36:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -alph4-

Beyler şimdi herkes kendisinin ve ya etrafındakilerin ne iş yapıp kaç lira maaş aldıklarını yazsın
    Bakarsınız ileride ne olacağımıza karşı fikrimiz değişir
    Konunun dışında bir şey yazıp eklemeyelim rica ediyorum

Ben başlıyım
    Babam aşçı 2.000 lira maaş alıyor
    Eniştem bir lojistik gemisinde kaptan 5000 $ maaş alıyor

Akrabalar varsa amcam samsunda yerel gazete sahibi (Denge Gazetesi) aynı zamanda 3. sayfada köşe yazarı googleye girip bakabilirsiniz + mütaahit aylık 100 - 120 bin tl geliri var adamın araçları mercedes e200 kia sorento mercedes vito renault kangoo (gazete dağıtım aracı) ama bize gelince zırnık koklatmıyo mum dibine ışık vermez

• Öğrenci : Aylık 200 tl yol+yemek hariç elime geçen 89-95 arası
  • quote:

Orijinalden alıntı: x2y

3-5 yıllık öğretmen 1780 tl maaş alır. ek dersle dediğin rakam 2 binlere anca gelir.
    istersen bordromu göstereyim.
    bilmediğiniz konuda biliyormuş gibi ahkam kesmeyin.

5 yıllık öğretmenim ve 1780 lira alıyorum diyorsanız yazık size, fena halde kazıklıyorlar gidin hakkınızı arayın. ek dersi falan geçtim 9-1 inden yeni başlayan öğretmenin çıplak maaşı bile bundan daha fazla dediğine göre 300 lira kadar bi ek dersin varmış ki bu da maaş karşılığının dışında 9 saat ek dersin olduğu anlamına gelir, o da senin şansızlığınmış hiç alma bari

• quote:

Orijinalden alıntı: CyberSword

quote:

Orijinalden alıntı: bnym97

Lise 1'im 1.5 lira yol parası veriyorlar :D cepler boş sevgilim yok rahatım

Not: Öğlen karnımda aç oluyor :D :D

Gelirken yürüyon heralde

O nasıl oluyor öğrenci 75 krş geliş gidiş işte :D

• Araştırma görevlisi 2100. Cok değil ama karizması ve imkanları yeter.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Desanda stajyerim 250 gayme alıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barKokhba -- 5 Ekim 2012; 21:00:37 >
  • Schneider electric mekanik montaj opt bölüm bobin 1,150 tl
  • annem asgari ücret 800 babamı bilmiyorum nedense her seferinde işini sormayı unutuyorum
    bende 3 ayda bir 360 lira bursluyum lise 2 ögrencisi dersanem ve kız arkadasım olmasına ragmen ayda en fazla 70 tl giderim var dersaneyi katarsak çok fazlalaşıyor
  • Kimya mühendisi ; Babam Tarım-haşere ilaçları şirketi kurmuş (hala devam ediyor) aylık değişiyor ama normalde ihtiyaçlara kalan 5000-10000 arası falan, ihale kazanırsa artıyor yada büyük ticaretlerle..
    Arkadaşımın babasıda THY'de kaptan pilot Boeing 777-300ER 'de uçuşlara göre değişiyor ama 10000 $ larda genelde
  • Devlet memuruyuz, 1900 tl, %3 zam ve enflasyon zammı ile ne kadar olacak yeni yılda, bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robotica -- 5 Ekim 2012; 23:33:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: makul

quote:

Orijinalden alıntı: hay2010

3000 lira kazanıyorum diyen kişi ya öğretmen değildir, ya da yalancıdır...

Öğretmenlerin büyük bir kısmı aldıkları ek ücretleri söylemezler ve vatandaşda genelde onların maaşlarını 2000 - 2200 tl civarında bilirler. Ayrıca meslek öğretmenleri diğer öğretmenlerden farklı maaş alırlar.3000 tl aylık geliri olduğunu söyleyen arkadaş da meslek öğretnei olduğunu ve hafta sonları açık liselerde ders veriyor. Birilerini yalancılıkla suçlarken o konuda yeterli billginizin olup olmadığından emin olun.

makul efendi, makul şeyler söyle...
    1. meslek lisesi öğretmeniyle, kültür dersi öğretmeni arasında hiçbir maaş farkı yok.
    2. 2000 lira maaş alan öğretmenin eşi çalışmıyordur, en az 2 çocuğu vardır ve 1/3'ündedir (30 yıllık öğretmendir kısaca) derecesi. ayrıca bütün bunlar birleşse bile 2000'i 1 kuruş geçmez hiçbir öğretmenin maaşı.
    3. haftasonu çalışıyorsa (ders verir, limon satar) onu öğretmen maaşına eklemek hangi aklın ürünüdür?
    eğitim şart bak öğretmen bey. hep parasıyla olmaz bu iş. burdaki aybalalara da ver birkaç ders...

• quote:

Orijinalden alıntı: SeniBenSevdim..

quote:

Orijinalden alıntı: dontspeak00

quote:

Orijinalden alıntı: -alph4-

Beyler şimdi herkes kendisinin ve ya etrafındakilerin ne iş yapıp kaç lira maaş aldıklarını yazsın
    Bakarsınız ileride ne olacağımıza karşı fikrimiz değişir
    Konunun dışında bir şey yazıp eklemeyelim rica ediyorum

Ben başlıyım
    Babam aşçı 2.000 lira maaş alıyor
    Eniştem bir lojistik gemisinde kaptan 5000 $ maaş alıyor

nasıl 5000 tl alıyor enişten kaçıncı kaptan az alıyormuş gerçekten... yada size o kadar diyordur 5000 tl ye hiç bir kaptan çalışmaz...

5000 tl dememiş. 5000 dolar yazmış

kusura bakma ortada komik bi durum yok ama o sondaki çok hoşuma gitti

• quote:

Orijinalden alıntı: Capricorn57

Biz; Çilekeş Mali Müşavir Stajyerlerinden bir allahın kulu yok mudur bu forumda? :)
    1500 tl altında brüt ile sürünüyoruz.. daha 1.5 yıl stajım var..

seninki yine iyi ben aile şirketimde denetimde yaptığımdan bin liranın üstünede göremiyorum 2.5 yıl stajım var yavaştan başka sınavlara mı hazırlansam diye düşünüyorum geçmez bukadar yıl
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.