Şimdi Ara

**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (18. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.440
Cevap
68
Favori
865.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tampon muhabbetini bi yerde okumuştum adam ömrümden 20 yıl geçmişti demişti acısız kurtulmussun iyi olmuş :D ramak kaldı kurtulmana :D
  • Dün tesadüfen acıdığını farkettim. Sanki yarılmaya başlamış gibi. Yara kremi sürdüm şimdi daha iyi.
    Kıl dönmesi böyle mi oluyor yoksa?

**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR**
  • Sinüs delikleri olması lazım , siyah ufak delik.
  • Arkadaş mantar olabilir dedi. Haklı olabilir. Oturmaktan kıçım ter içinde kalıyor.
  • Hafif çukurluklar var sanki bunlar sonra küçük deliklere dönüşebilir.Tuvnera hocam kaşıntı var mı o bölgede kaşıntı varsa kesinlikle doktora gidin kıl dönmesi olma ihtimali yüksek.Ben önemsemedim kıl kaşınıyordur,terdendir vs die apse yapınca gördüm zurnanın zırt dediği yeri
  • Hiç kaşıntı yok.
    Tesadüfen dokunmasam bu yaranın oluştuğunun bile farkında değildim.
    O bölgeye epilasyon yaptırsam yararı olur mu?

**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR**

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuVNeRa -- 21 Mayıs 2011; 13:32:08 >
  • Eğer kıl dönmesi olduysa bir yararı olmaz sadece tekrar etme yüzdesini azaltır.Eğer kıl dönmesi değilsede yaptırmanız yararınıza olur.Bende ameliyatta açılan yer kaynadıktan sonra lazer epilasyona gidicem tekrar bıçak altına yatmamak için umarım yararı olur.
  • Arkadaşlar evdekilere kontrol için bölgeyi gösterdim , sinüs deliğinden bir ucu çıkmış kıl görünmüş , cımbızla aldık hemen. 2cm falandı kıl belki daha az.

Şimdi sadece bu kıl yoktur değilmi içeride ? Çıkan kıl cansız birşeye benziyodu ve sanki kökü vardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PoseDn

Arkadaşlar evdekilere kontrol için bölgeyi gösterdim , sinüs deliğinden bir ucu çıkmış kıl görünmüş , cımbızla aldık hemen. 2cm falandı kıl belki daha az.

Şimdi sadece bu kıl yoktur değilmi içeride ? Çıkan kıl cansız birşeye benziyodu ve sanki kökü vardı.

Bendeki durumda aynıydı böyle beyazımsı biraz yuvarlak kıl köküyle birlikte 3 tane falan kıl çıkmıştı.Hatta bir ara ümitlenmiştim aha kendi kendine dışarı atıyor geçicek galiba diye ama malesef öyle birşey mümkün değilmiş hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Squixse -- 22 Mayıs 2011; 16:49:55 >
  • o sinüs deliklerinin içinde onlarca hatta yüzlerce hatta ve hatta binlerce(sonunvuyu feci abarttım) kıl vardır. Ancak kıl dönmesi ise ameliyat öyle yada böyle şart oluyor -ameliyat edin bizi =)-
    Vakit bulamıyotum, 10 gün boyunca rapor mu alacağım, okula gidemeyecek miyim....blablabla gibi nedenlerle ameliyat olmayan ve Ankara da olan arkadaşlara iki doktur tavsiyesi:
    1)Mevlüt Topbaş (Googlea yazın telefonunu bulursunuz çok ünlü bi adam, Kocatepenin oralarda biryerde muayenehanesi var)
    2)Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesinde(ANKARA) Dr.M.Tarkan Uzun (Eski TCDD hastanesi diyede geçer hastane Banliyö Treninin Hipodrom durağında. Ayrıca bu doktora bizzat kendim ameliyat oldum, ameliyattan yarım saat sonra yürüyerek eve gidiyordum, iki gün sonra da işe gittim ve rahat rahat oturup kalktım =) şu andada gayet iyi durumdayım. )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mısırekmeği -- 24 Mayıs 2011; 10:51:51 >
  • hocam ayıp ayıp kaldır resmi :D
  • Bir gün önce kuyruk sokumumdaki küçük şişlik davul gibi şişti ve sabaha kadar ağrıdı.Sabah hemen Genel Cerrahiye gittim Doktor durumun kötü olduğunu iltihabın operasyonla boşaltılıp kurutulduktan 1 sonra flap yöntemiyle ameliyat olmam gerekeceğini söyledi.Daha sonra işlemleri yapıp ameliyathane katına çıktık.Yeşil elbiseyi giyip beklemeye başladım ve masaya yattım.Traş olayından sonra bölgeyi temizleyip Doktorun gelmesiyle işlem Başladı.İğneyle uyuşturdular (Direk İltihaba vuruyorlar) biraz acıdı sonra yaklaşık 5 dk.sürdü hiçbirşey anlamadım ve odama geçtim.Oradada bir ağrı kesici yaptılar.İlaçlar ve 10 günlük rapor verdiler ve pansuman olayı başladı.Gittiğim Hastane Ank.Lokman Hekim bu işlem için 100 tl verdim.1 ay sonra ameliyat olacağım olunca yazarım artık
  • ne güldüm yaaa =D (bkz.kral çıplak)
    quote:

Orijinalden alıntı: conrad054

hocam ayıp ayıp kaldır resmi :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: cuygur

Bir gün önce kuyruk sokumumdaki küçük şişlik davul gibi şişti ve sabaha kadar ağrıdı.Sabah hemen Genel Cerrahiye gittim Doktor durumun kötü olduğunu iltihabın operasyonla boşaltılıp kurutulduktan 1 sonra flap yöntemiyle ameliyat olmam gerekeceğini söyledi.Daha sonra işlemleri yapıp ameliyathane katına çıktık.Yeşil elbiseyi giyip beklemeye başladım ve masaya yattım.Traş olayından sonra bölgeyi temizleyip Doktorun gelmesiyle işlem Başladı.İğneyle uyuşturdular (Direk İltihaba vuruyorlar) biraz acıdı sonra yaklaşık 5 dk.sürdü hiçbirşey anlamadım ve odama geçtim.Oradada bir ağrı kesici yaptılar.İlaçlar ve 10 günlük rapor verdiler ve pansuman olayı başladı.Gittiğim Hastane Ank.Lokman Hekim bu işlem için 100 tl verdim.1 ay sonra ameliyat olacağım olunca yazarım artık

Hocam keşke flap istemiyorum deseydiniz.Flap yönteminde sağlam dokuyuda yarıyorlar açılan yeri kapatmak için.Örnek vermek gerekirse  **KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR**.Gidip doktorunuzla konuşun kapalı yöntemle olun derim.
  • Doktor, yineleme şansı en az olan yöntem bu dedi.%5..

http://www.kildonmesitedavisi.com/flapyontemi.asp
  • Kıl Dönmesi İçin Öneriniz?
    Soru:
    Merhaba.Ben Üniv.öğrencisiyim.1 yıla aşkın kuyruk sokumumun yukarısından irinle karışık kan geliyordu.Bende orada bir yara var ve orası devamlı kopup akıyor zannediyordum.Fakat zamanla ufak delik halini aldı.Genel cerraha gittim.Orayı açtı ve içindeki kılları temizledi temizledi.6-7 kerede kendisi pansuman yaptı.Ondan sonra ben kendim evde yapmaya başladım.Ve orası kapandı.Doktor tekrarlarsa ameliyat olman gerekecek dedi.Ve aradan 3 hafta geçti tekrarladı.Bu ameliyatın lazerle tedavisi varmı.Varsa lazerlemi olmak iyi yoksa normal ameliyatmı iyi.Bu sorumu şunun için soruyorum.Üniversite öğrencisi olduğum için hangisi daha kısa sürede iyileştirir.Teşekkür ederim.

Cevap:
    En ideal tedavi yöntemi o bölgenin çıkarılması ve yandan bir doku parçası(flap) ile kapatılmasıdır.Lazer kesmeye ve yakmaya yarar, bir ameliyat yöntemi değil,bir cihazdır.

http://www.kildonmesihakkinda.blogspot.com/
  • Hocam ameliyatsız yöntemler var isterseniz deneyin.
  • http://www.kildonmesitedavisi.com/

siteyi bir inceleyin sorun olan arkadaşlar
  • resimde resmen götü doğramışlar :D

benim ameliyatı yapan doktordan allah razı olsun :
  • Kötü doğramışlar
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.