Şimdi Ara

**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (17. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.441
Cevap
68
Favori
865.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ageofempires

Arkadaşlar ne illet bişeymiş bu kıl donmesi.Önceden de mesaj atmıştım bu konuya o zaman da ağrı vardı kuyruk sokumunda ve de aşırı bir koku.Şimdi de tekrar başgösterdi.Süper bir ağrı ve aşırı koku.

Bir doktora görün kardeş. Ne zamandır var?
  • hocam 25 nisanda ben oldum yorumları okudum videoları izledim bide bizim akraba local aneztezi ile doğum yaptı ve beyin kanaması geçirdi kıl dönmesinde ben genel aneztezi oldum ameliyat yarım saat 1 saat ölümle cebelleştim nefes aalamadım oksijen taktılar ayılmaya çalıştıkça nefes alamadım o anları hatırlıyorum hala pisikolojim bozuldu ama ameliyattan 5 saat sonra ayaklandım yavaş yavaş her türlü aneztezinin riski var allah yardımcınız olsun
  • işte o kıl dönmesi :)))))))))
  • quote:

Orijinalden alıntı: PoseDn

quote:

Orijinalden alıntı: ageofempires

Arkadaşlar ne illet bişeymiş bu kıl donmesi.Önceden de mesaj atmıştım bu konuya o zaman da ağrı vardı kuyruk sokumunda ve de aşırı bir koku.Şimdi de tekrar başgösterdi.Süper bir ağrı ve aşırı koku.

Bir doktora görün kardeş. Ne zamandır var?

3-4 aydır var.ama ara sıra beliriyor :).Sinsi bişey.Şüphelerim umarım yanlış çıkar.Oturdugum zaman falan sızlama oluyor basınc gibi bişey.Bir de kokusu var garip (berbat)
  • quote:

Orijinalden alıntı: conrad054

hocam 25 nisanda ben oldum yorumları okudum videoları izledim bide bizim akraba local aneztezi ile doğum yaptı ve beyin kanaması geçirdi kıl dönmesinde ben genel aneztezi oldum ameliyat yarım saat 1 saat ölümle cebelleştim nefes aalamadım oksijen taktılar ayılmaya çalıştıkça nefes alamadım o anları hatırlıyorum hala pisikolojim bozuldu ama ameliyattan 5 saat sonra ayaklandım yavaş yavaş her türlü aneztezinin riski var allah yardımcınız olsun

geçmiş olsun hocam.Belirtileri neydi bu hastalığın ? sizde olan belirtileri
  • Arkadaşlar ağrı bugun arttı ne berbat bişeymiş.Ne uzanabiliyorsunuz ne oturabiliyorsunuz.Cesareti toplayıp herhalde en kısa sürede doktor yolunu tutacağım :)
  • hiç bir ağrı sızı yoktu ama şişlik vardı uzun süre bastırıyosun kayboluyo sonra ooluşuyo sonra delik oluştu sıvı gelmeye başladı uzun süre sonra gene bastırdım fln bi şişti ne adım atabildim ne yürüyebildim nede oturabildim pinpon topu kadar büyüdü sonra patladı yarım çay bardağı kadar irinli kan aktı ertesi günde ameliyat oldum akıntı ve şişlik bide o bölgede delik oluşuyorsa ameliyat şart çıkartılan parça 6 7 cm boyunda 2 3 cm kalınlığında bi parçaydı :)
  • hocam belirtiler yakın.Haydi bana da geçmiş olsun... birkaç ay veya 5-6 hafta idare etmem lazım bu durumda .şuan sadece şişlik var dik oturunca özellikle aşırı basınc :D
  • en temizi yat bıçak altına local aneztezi ol dayamam diyosann şayet sigara içiyosan 3 gün varken ameleyata sakın içme benim gibi olmaihtimalin yüksek ve sakın ama sakın heyecan yapma :D hadi geçmiş olsun
  • Evet arkadaşlar şuanda normale döndüm sayılır.
    Ameliyat safhalarını anlatayım merak edenler için.
    Özel hastanede oldum mersinde doktor gün vermişti fiyatı 300 tl herşeyi dahil arkadaşlar odası falan tek kişilik oda.
    Sabah 9 da gittim girişi yaptılar 300 tl kredi kartına çektirdim hemen bir oda verdiler ve odaya çıkardı babamla beni bi bayan odaya çıktım ama korkuyordum ayakta zor duruyordum heyecandan hemşire geldi kan alcaz dedi kanla beraberde damar yolunu açalım 2 defa canın acımasın dedi ama olmadı çünkü eve gidip heyet raporu için fotoğraf getirmem gerekiyordu yani aşağıya labaratuvara gittim o yüzden.Labaratuvardan hep tırsmışımdır kadın otur dedi oturdum kanı almadan dedim ben kan alındııktan sonra kötü oluyorum başım dönüyor diye ama genede oturarak aldı sonrası malum gözler gitti ayağa kalkamadım bu sefer sedyeye yatırdılar ayağımı falan kaldırdılar kendime geldim sonrasında şeker ölçümü için parmaktan kan alcaz dediler yattığım yerden parmağıma bi şey batırdı ameliyat dahil ben öyle bi acı hissetmedim o dereceydi.Sonrasında kalktım eve gittim geldim odama çıktım hemşire ters gömleği giy dedi herşeyi çıkar dedi bende iç çamaşırı dahilmi dedim farketmez dedi çıkarmadım iç çamaşırımı sonra başka bi hemşire geldi yatağıma uzanmamı söyledi uzandım serum için damar yolu açtı hiç hissetmedim bile halbuki iğneden çok korkarım.Daha sonra diğer hemşire geldi başıma plastik bone diyorlar sanırım ondan taktırdı ve ameliyathaneye indik babam ve hemşire yanımda ameliyathanenin içine babamı ve hemşireyi almadılar orda bi adam serumu tuttu bi odaya götürdü beni az bekleyeceksin dedi çok heyecanlıydım her taraf ameliyathane ve korkum artmıştı doktorum geldi nasılsın falan sordu ben dedim korkuyorum falan merak etme falan dedi.Sonra ameliyat olcam odaya aldılar 15 dk sonra orda otur dedi hemşire ameliyat sedyesine oturdum nasıl olcak dedim genel mi lokal mi lokal dediler sakinleştirici falan vurcakmısınız dedim hemen bi şırınga sakinleştiriciyi seruma enjekte etti.Otururken arkama geçti bi hemşir diğeri önümde öndeki belimden tuttu bende kendimi kastım sanırım belime bi iğne vurdular ama bişii hissetmedim olmadı dedii bi iğne daha vurcaktı derin nefes al kasma kendini dediler öyle yaptım ve iğneden sonra bacaklarıma bi sıcaklıık çöktü ve uzandım kaldır bacağını dediler hissetmez olmuştum.Sakinleştiricide etkisini gösterince çok masum çocuk gibi oluyosunuz dünya umrunuzda olmuyor.Ameliyat tahminimce 1 sat sürdü.Pansuman yaptılar başka sedyeye aktarıp sırtüstü yatırdılar ve odama çıktım gayet rahattım babamda odadaydı zaten.Bel altımı en az 4 sat hissetmedim.Bi ara doktor geldi ameliyattan 1 sat sonraydı sanırım nasılsın falan sordu çıkmadan da eğer karın kısmına bi ağrı girerse haber ver ördek getirsinler küçük tuvaletin gelmiş olacaktır dedi tamam dedim bende.doktor gittikten 1 sat sonra babamda raporu alayım geleyim dedi aşağıya indi ne olduysa sonra oldu karnıma inanılmaz ağrı girdi tuvaletim gelmişti ama uyuşuk bel altı yapamıyordum ölecem sandım bi an hemşireyi çağırdım bi ördek getirelim falan dedi getirdiler ama ben yapamıyodum hissetmiyorum çünkü elimi bi attım iç çamaşırım ıslanmış kendi kendine biraz idrar çıkarılmış ama hala yapamıyordum sıkıyordum ama olmuyordu sonrasında babama beni yan çevir belki o zaman olur dedim o an yan çevirirken babam gene idrar istek dışı kendiliğinde yaptım sonrasından ördeğe biraz biraz yaptım 1 sat sonrada doktor geldi ayağa kalk otur dedi oturdum ama ayaklarım felaket derecede sızlıyordu kalk ayağa dedi isteksizce kalkmaya çalıştım terlikleri giydim ve ayaklarım bacaklarım açıldı tuvalete git dedi gittim idrarını yap dedi ohhh be dedim rahatlıkla orda da yaptım ve rahatladım.Doktor hertürlü yatmamı serbest etti gecede bi ara 11 gibi ağrı kesici istedim sonrasnda da uyudum zaten sabah da çay bisküvi kahvaltı geldi onu yedim içtim.Bu arada gece 12 ye kadar 2 satte 1 sanırım tansiyonunuz ölçüyorlar sabah da 8 de ölçüyorlar.9 gibi hemşire geldi doktorum izmire gitmişti pansumanınızı yapcam dedim yaptı ve damar yolunu çıkardı zaten serumu ameliyattan sonra bitince bi daha takmadılar.Taburcu oldum eve yürüyeerek geldim.2-3 gün büyük tuvalet sıkıntı arkadaşlar mümkünse klozette yapın yada büyük tuvalet ihtiyacı getircek şeyler yemeyin size tavsiyem çünkü pansuman heryeri sardığı için zor oluyor.
    Ameliyattan 3 gün sonra doktora gitti gayet iyi durumun dedi ondan öncede hergün pansuman yaptırdım doktordan sonra yola çıktım babamlarla 2 satlik memlekete geldim herşey serbest dedi doktor kot pantolon falan giyebilirsin dedi ama ben 1 hafta giymedim dikiş alınana kadar genelde pansumanlı gezdim mikrop kapmasın diye 15. günde dikişi aldır şuanda ara ara bi yerden iltihap çıkıyor onundan normal olduğunu söylüyorlar kapancaktır dediler şuanda herşeyi rahatlıkla yapıyorum.

Sorusu olanlar sorabilir arkadaşlar.
  • Kardeş geçmiş olsun. Ne kadar ilerlemiş rahatsızlık doktor ne bilgiler verdi ilerlemesi konusunda. Yani akıntı apsemi ilerlediğinin belirtisi.

Birde ilk gün ve sonraları o bölge üzerinde uyuyabildinmi ve oturabildinmi? Çünkü bazı kişilerde 10 gün oturmak ve o bölge üzrinde uyumak yasak.

Çok çok geçmiş olsun.
  • Teşekkür ederim.
    Doktor ben muayene olduğumda daha başlangıç safhasında demişti ameliyattan sonra da 16 dikiş vardı küçük bi z çizmişler o kadar büyük bi parçada çıkmadı içinden sanırım ben görmedim ama bi kutuyu ameliyattan sonra hemşireye vermişerdi kuytu küçücüktü.
    Bende belirti akıntı ve iç çamaşırımda kanama vardı o yüzden gitmiştim.İlk gün üzerine yattım uyudum sıkıntı yoktu çünkü büyük pansuman vardı sonraki 4-5 gün pek üzerine yatmamaya çalıştım ağrı yapar diye sert zeminede oturmadım.
    Uyuma konusunda birde şu var ben hiç sırtüstü uyumazdım hep yan ve yüzüstü uyurdum normalde o yüzden de sıkıntı olmadı şuanda bi iki yerde iltihap akıntısı var sadece oda arada bi damlama şeklinde sargı bezi koyuyorum şuanda.
  • Ameleyat olan arkadaşlar ben 3 kez farklı şekillerde ameliyat oldum apandist burun ve kıl dönmesi genel anestezi oldum hepsinde ameliyat sonrası 6 ay süre boyunda ani unutkanlıklar kafada karışıklıklar yaşadım benim gibi genel aneztezi olan arkadaşlar bu gibi durumlar yaşıyormu bide baya bi duygusal oldum ameliyattan sonra :D
  • Herkese meraba.Kılı dönenlerden biride benim. 2 hafta önce Ege Üniversitesinde muayene gittim.Ordaki irini patlattılar ve ameliyat dediler.Muayenede tel gibi bir şeyle dürttüler o apse yapan yere irini boşaltmak için dünyam karardı ayağa kalkınca. Gözlerde kararma , kulaklarda uğultu , baş dönmesi vs. en sonunda kadın acilden sedye göndersinler rengi attı çocuğun dedi alkolle falan ayılttılar herneyse.Dün yani Cuma günüde Egepol Hastanesine gittim.Orda doktor sadece baktı ameliyat olcaksın ilerlemiş baya dedi.Pazartesi'ye ameliyat yazdırdık.Local anesteziyle kapalı şekilde olucakmışım.Doktor açık ameliyata ne sen 80-90 dayanırsın ona ne de ben sürekli onun pansumanıyla uğraşırım dedi. 4.gün duşunu alırsın 12.gün de dikişlerini alırız dedi. 12.sınıf olduğum için sınav vs var dedim.10 gün dershaneden fedakarlık yapmanı isterim erken toparlaman için dedi. Herneyse Pazartesi günü ameliyata giricem bakalım 11:00de. Salı günü laptop vs bulabilirsem ameliyat deneyimlerimi yazarım bende Fiyat olarakta 250 ameliyat için 15 lira muayene için toplamda 265 lira hesap çıkardılar bize haberiniz olsun.(gittiğim yer özel %50si SSK tarafından karşılanıyor)
  • quote:

Orijinalden alıntı: .CorpsE.

Herkese meraba.Kılı dönenlerden biride benim. 2 hafta önce Ege Üniversitesinde muayene gittim.Ordaki irini patlattılar ve ameliyat dediler.Muayenede tel gibi bir şeyle dürttüler o apse yapan yere irini boşaltmak için dünyam karardı ayağa kalkınca. Gözlerde kararma , kulaklarda uğultu , baş dönmesi vs. en sonunda kadın acilden sedye göndersinler rengi attı çocuğun dedi alkolle falan ayılttılar herneyse.Dün yani Cuma günüde Egepol Hastanesine gittim.Orda doktor sadece baktı ameliyat olcaksın ilerlemiş baya dedi.Pazartesi'ye ameliyat yazdırdık.Local anesteziyle kapalı şekilde olucakmışım.Doktor açık ameliyata ne sen 80-90 dayanırsın ona ne de ben sürekli onun pansumanıyla uğraşırım dedi. 4.gün duşunu alırsın 12.gün de dikişlerini alırız dedi. 12.sınıf olduğum için sınav vs var dedim.10 gün dershaneden fedakarlık yapmanı isterim erken toparlaman için dedi. Herneyse Pazartesi günü ameliyata giricem bakalım 11:00de. Salı günü laptop vs bulabilirsem ameliyat deneyimlerimi yazarım bende Fiyat olarakta 250 ameliyat için 15 lira muayene için toplamda 265 lira hesap çıkardılar bize haberiniz olsun.(gittiğim yer özel %50si SSK tarafından karşılanıyor)

Allah acil şifalar versin kardeş
  • Arkadaşlar merhaba,
    Bende ağrı yok.Ama diğer belirtiler tutuyor.Bayadır da var sanırım yeni farkettim tuvalette kanama falan oluyordu;ama kabızlıktan zannettim.Bu pazar doktor akrabama gösterdim.Ve kıl dönmesi dedi.Şimdi kesin kıl dönmesi midir ve ameliyatsız çözümü var mıdır benim derdimin?:(
    Bu arada ben de bu kervana yeni katıldım arkadaşlar ve çok korkuyorum.3 hafta falan sonra ameliyat olacağım sanırım işlerim gereği.Çok moralim bozuk:(
    Benden önce bu derdi yasamış ve benden sonra yaşayacak olanlara Allah'tan sabır diliyorum ve gecmiş olsun dileklerimi iletiyorum.Ben şu an ameliyat olmasam bile ne kadar kötü olduğunu anlayabiliyorum.Korkusu yetiyor.:(
    Yorumlar falan da çok korkutuyor.:(
  • quote:

Orijinalden alıntı: PoseDn

Kardeş geçmiş olsun. Ne kadar ilerlemiş rahatsızlık doktor ne bilgiler verdi ilerlemesi konusunda. Yani akıntı apsemi ilerlediğinin belirtisi.

Birde ilk gün ve sonraları o bölge üzerinde uyuyabildinmi ve oturabildinmi? Çünkü bazı kişilerde 10 gün oturmak ve o bölge üzrinde uyumak yasak.

Çok çok geçmiş olsun.

Ben üç defa oldum bu ameliyatı. İlk olduğumda geçici olarak olmuştum. İlk seferinde Ameliyatı olduğum şehirde 1 ay kalmam gerekiyordu ama bu mümkün değildi çünkü ailemle beraber yaşadığımız şehre dönmek zorundaydık. Peki tekrar olacağını bile bile neden o ameliyatı oldun dersen ona da mecburdum. Üç-dört yerden delik oluşmuştu çünkü.

İkinci ameliyatım açık olarak yapıldı. Ameliyat bölgemin % 98 kapanmasına rağmen bir yer arada bir kapanıp açılıyordu. O sebeple içten içe yeniden kıl dönmesi oldu ve mecbur üçüncü defa ameliyat oldum. İlk iki ameliyatı lokal anestezi ile oldum.

Genelde lokal anestezi ile ameliyat edilen bir hastalık bu. Ancak ameliyatı yapacak olan doktor o bölgeyi ameliyat ederken kalçadan yada vücudun kıl olmayan bir bölgesinden deri parçası alıp kapatmayı düşünüyorsa o zaman hastaları genel anestezi ile ameliyat ediyorlar. Bunun amacı da hastanın canı yanmasın diye.

Bunu bizzat son ameliyatı yapan doktorum söyledi. Yalnız ben üç ameliyatı olduğumda da doktorlarım 30 gün oturmayı yasaklamışlardı.

30 günden sonrada az oturmamı söylediler. Bu 30 günlük süre içersinde mecburi oturma durumu olursa da yumuşak zemine oturmamı bu mümkün değilse yumuşak bir yastık koyup öyle oturmamı ve bu serinin 20 dakikayı geçmemesini söylediler.

Birde ikinci defa ameliyat olduğumda her saat başı içi ilaçlı ve sıcak su dolu olan bir leğene 20 dakika kalkmadan oturdum. Açık ameliyat olmuştum ve doktorum bunu yapmamı söylemişti.
  • Dün ameliyat oldum.Bugün bilgisayar başındayım biraz zorlansam da.Olanları anlatayım.Saat 9da hastahaneye gittim.Beni odama alıp damardan kanal açtılar ve serum bağladılar.Saat 11e kadar serum ile yattım.Bu arada hemşire uğrayıp kağıt fln imzalattı.İşte bir hastalığınız var mı,sürekli kullandığınız ilaç var mı , sigara kullanıyor musunuz vs.Daha sonra anestezi uzmanı geldi o sordu stetoskopla dinledi fln.Herneyse saat 11de ameliyathane yolculuğu başladı.Asansöre girmeniz ailenizi geride bırakıp el sallamanız fln Ameliyathaneye girdiğimde ferhat göçer çalışıodu Kubanlık koyun gibi bekledim beni içeri almalarını içerde adamın birini doğruyorlardı makas sesi fln geliodu. Kurbanlık koyunların önünde gözünü bağlamadan kesince diğeri delirir ya o duruma geliyorsunuz. Herneyse en sonunda aldılar içeriye ilk önce açtıkları damardan 3 tane iğne verdiler.sakinleştiriciydi sanırım.Daha sonra bi kişi önüme geçip beni tuttu anestezi uzmanı belden iğne yapıyor.İnternette okuduğumda bu iğneden çok korkmuştum.Çok büyük bir iğne , beni tutan hemşireyi tekmeledim o derece vs. Ben okadar bi acı hissetmedim. Damardan yol açarken daha fazla acı duymuştum diyebilirim.Daha sonra yarmaya başladılar işte zaten bel altı iptal oluyor sadece neşterle keşerken böyle iğne ucu girmiş gibi bi his oluyor okadar.Ameliyattan çıktıktan sonra odama götürdüler. 12:15te.Ameliyat yaklaşık 1 saat civarı sürmüş.Akşamüstü saat 5 , 5buçuğa doğru anestezinin etkisi geçti.Bu arada bacaklarımdaki etkisi ayaklara göre 1 saat fln daha erken geçti ayaklarım açılmayınca tırsmaya başlamıştım hemşire gıdıklıo fln hissetmiyorum herneyseki açıldı.Hemşire yardımıyla yürüyorsunuz tuvalete gidiyorsunuz fln.Sonra yemeğiniz geliyor önünüze Tam geri oturduğum sırada doktor geldi.Açıkdı mı ayakları diyerek içeri daldıki ben yeni oturuodum.Hemşire yürüdü idrarıda yaptı dedi.Doktor bi aferin len dedi. 1 tane antibiyotik ve 1 tane ağrı kesici yazdı sabah akşam tok karna 1er tane al dedi cuma günü gel pansumanın yok dedi.Bende bu duruma baya sevindim.Bornovadan Yeşilyurta gitmem tam bi işkence olcaktı.Benim anlamadığım nokta doktor tamponla birlikte dikmiş yarayı.Yara altta dikişli tampon düşmemesi için onuda 4 dikişle tutturu mu vermiş acaba kapalı ameliyat olanlarda böle bişi var mıydı?
  • bendeki ameliyatta diktiler tamamen diren takmışlardı böle fener gibi :) kıçımda kuyruk misali :D:D eğer tampon yaptılarsa çıkartılırken baya zorlanıyormuşsun dirende kan doluyodu fenere döküyoduk sonra 3 gün sonrada çıkarttılar
  • Bugün tamponu aldılar.Gram bişi hissetmedim.Dikişleri haftaya Cuma günü alıcakmış.Evde sabah akşam ve tuvalet sonraları baticon sürün dedi.1 hafta sonra tamamen kurtulmuş olucam galiba bu illetten çok mutluyum.
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.