Şimdi Ara

Kidou Senshi Gundam (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
705
Cevap
6
Favori
43.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: KanameSama

quote:

Orijinalden alıntı: merttt35

Sevgili Akuma muhtemelen konu başlığı altında defalarca yanıtladın ancak inan bilmeyene çok karmaşık ve nereden başlanılması gerektiğini bulmak çok zor geliyor.

Mecha türüne yeni başlayan ve çok seven biri olarak senden yardım rica ediyorum.Dizilerini daha sonra seyredeceğim ancak filmleri(veya 3-10 arası bölümleri olanları) DVD ye yazıp hem arşivlemek hemde kronolojik olarak seyretmek istiyorum.

Genel hatları ile anladığım kadarıyla birbirinden ayrı evrenler var ve her evrenin içinde movie ve diziler var.Bu evrenlerde birbirinden bağımsız.

Senden ricam tüm evrenleri ve evrenlerin içindeki filmleri(dizi değil) izleme sırasına göre belirtmen mümkünmü?Ona göre indireceğim(indirme linki ve türkçe altyazı linkide verirsen ballı lokma tatlısı olur)

şimdiden teşekkürler

Evrenler şu tablodaki şekilde.

Kidou Senshi Gundam

Gundamı bende yeni izlemeye başladım.Akumanın bana yazdığı üzere:

''Eğer birden çok seriye yayılarak anlatılan bir hikaye isterseniz 1979 yapımı "Mobile Suit Gundam" (43 bölüm ama 3 filmden oluşan özeti de iş görüyor) ile, 25 + 25 bölüm ve bir filmle sonuçlanan bir hikaye görmek isterseniz de 2007 tarihli Mobile Suit Gundam 00 ile başlamanızı öneririm. Akabinde diğer evrenlere dair serilere bakmak isteyebilirsiniz, size kalmış. ''

Download linkleri ve uyumlu Türkçe altyazılar için de şuradan bakabilirsiniz:

http://www.animemangatr.com/forum/anime-serileri/2287-gundam-1979-2010-a/

1979 bana çok eski geldiği için 00 olanından başladım tabi siz gönlünüzden geçeni seçebilirsiniz.Nasılsa evrenler birbirinden bağımsız.

Teşekkür ederim.

Ben ilk gundam00: a waikining of the trailblazer filmini indirmiştim sanırım bu şekilde başlamamalıyım şemaya baktığımda öncesinde 2307 mobil suit gundam 00 var. Şema yukarıdan aşşağıya yani geçmişten geleceğe doğru yanlışmıyım?

Benim istediğim en az bir evrenin tamamını anlayabileceğim kadarını sadece film olarak izleyebilmek.Bu şekilde bir evren varmıdır?

• quote:

quote:

quote:

Sevgili Akuma muhtemelen konu başlığı altında defalarca yanıtladın ancak inan bilmeyene çok karmaşık ve nereden başlanılması gerektiğini bulmak çok zor geliyor.

Mecha türüne yeni başlayan ve çok seven biri olarak senden yardım rica ediyorum.Dizilerini daha sonra seyredeceğim ancak filmleri(veya 3-10 arası bölümleri olanları) DVD ye yazıp hem arşivlemek hemde kronolojik olarak seyretmek istiyorum.

Genel hatları ile anladığım kadarıyla birbirinden ayrı evrenler var ve her evrenin içinde movie ve diziler var.Bu evrenlerde birbirinden bağımsız.

Senden ricam tüm evrenleri ve evrenlerin içindeki filmleri(dizi değil) izleme sırasına göre belirtmen mümkünmü?Ona göre indireceğim(indirme linki ve türkçe altyazı linkide verirsen ballı lokma tatlısı olur)

şimdiden teşekkürler

Evrenler şu tablodaki şekilde.

Kidou Senshi Gundam

Gundamı bende yeni izlemeye başladım.Akumanın bana yazdığı üzere:

''Eğer birden çok seriye yayılarak anlatılan bir hikaye isterseniz 1979 yapımı "Mobile Suit Gundam" (43 bölüm ama 3 filmden oluşan özeti de iş görüyor) ile, 25 + 25 bölüm ve bir filmle sonuçlanan bir hikaye görmek isterseniz de 2007 tarihli Mobile Suit Gundam 00 ile başlamanızı öneririm. Akabinde diğer evrenlere dair serilere bakmak isteyebilirsiniz, size kalmış. ''

Download linkleri ve uyumlu Türkçe altyazılar için de şuradan bakabilirsiniz:

http://www.animemangatr.com/forum/anime-serileri/2287-gundam-1979-2010-a/

1979 bana çok eski geldiği için 00 olanından başladım tabi siz gönlünüzden geçeni seçebilirsiniz.Nasılsa evrenler birbirinden bağımsız.

Teşekkür ederim.

Ben ilk gundam00: a waikining of the trailblazer filmini indirmiştim sanırım bu şekilde başlamamalıyım şemaya baktığımda öncesinde 2307 mobil suit gundam 00 var. Şema yukarıdan aşşağıya yani geçmişten geleceğe doğru yanlışmıyım?

Benim istediğim en az bir evrenin tamamını anlayabileceğim kadarını sadece film olarak izleyebilmek.Bu şekilde bir evren varmıdır?

Maalesef sadece filmlerden izleyerek o evrenin herşeyini ve tüm hikayesini göremezsiniz. Her evrenin ilk serisinin film özetleri olarak şunlar var, fikir edinmek açısından izleyebilirsiniz desem bile bu size busdağının en üst kısmını gösterecektir:

Kidou Senshi Gundam

-Mobile Suit Gundam: Movie Trilogy (UNIVERSAL CENTURY'de geçmekte)

Bölüm Sayısı : 3 Film #Encodergasm
    Format : Triple Audio MKV
    Boyut : 7.8 GB

not: İki film için de Türkçe altyazı yapmıştım.

Kidou Senshi Gundam

-Turn A Gundam Movie I: "Earth's Light" & Movie II:"Moonlight Butterfly" (CORRECT CENTURY'de geçmekte)

Bölüm Sayısı : 2 Film

Movie I: "Earth's Light" & Movie II : "Moonlight Butterfly" #Encodergasm

Format : MKV
    Boyut : 9 GB

Kidou Senshi Gundam

-Mobile Suit Gundam SEED "Special Edition" (COSMIC ERA'da geçmekte)

Bölüm Sayısı : 3 bölüm #NO NAME
    Format : Dual Audio MKV
    Boyut : 4.1 GB

Kidou Senshi Gundam

-Mobile Suit Gundam 00 "Special Edition" (ANNO DOMINI'de geçmekte)

Bölüm Sayısı : 3 bölüm : #SUBBED RAW
    Boyut : 5 GB

Kidou Senshi Gundam

-Mobile Suit Gundam AGE "Special Edition" : Memory of Eden (ADVANCED GENERATION'da geçmekte)

Bölüm Sayısı : 2 #SAGE
    Boyut : 3 GB

Turn A Gundam filmlerinin haricinde tüm bu özet filmler serilerde olmayan yeni sahneler ve savaşlar da içeriyorlar öte yandan sıfır Gundam bilgisi ile karman çorman şekilde özet filmlerden fikir sahibi olmaya çalışmaktansa bir başlangıç serisi seçip onu bitirmeniz ve severseniz onun aşağıdaki serilerine devam etmeniz daha doğru olur.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

•  Kidou Senshi Gundam

Arkadaşlar, Gundamseverler, "Mecha Model Guide" kitabını belki hatırlarsınız. Hatta kitabın editörlerinden Derick Siu da bize katılmıştı ve muhabbet etmiştik. Derick, Türkiye'de ilgili ve meraklı bir Gundam grubu olduğunu görünce, çok büyük bir kibarlık yapıp bize kitaptan üç adet promosyon kopyası yolladı. Şimdi bu üç kitabı üç farklı yarışma ile birilerine vermek istiyoruz. Sizlere ilk yarışmayı ve kurallarını açıklayacağız.

"Mecha Model Guide" Kitap Yarışması 1: Gundam ve Ben

Arkadaşlar, "Mecha Model Guide" kitabını kazanmak için ilk fırsat geliyor. İlk yarışma aslında bir çekiliş olacak. Kurallar aşağıdaki gibidir:

1) Gundam serisinden bir model (herhangi bir MS olabilir), oyuncağı, aksesuarı, orijinal görsel medyası (DVD, Blu-Ray Disk, vs.) veya video oyun kutusu (PS3, Xbox, vs.) ile bir fotoğrafınızı çekin (selfie). Örnek fotoyu aşağıda görebilirsiniz.

Kidou Senshi Gundam

2) Fotonuzu bu post'un altına gönderin. Yorumlarınızı grupta başka bir post altına yazabilirsiniz.
    3) Son foto gönderme tarihi 21 Mart Cuma akşamı geceyarısıdır.
    4) Foto gönderenler arasında bir çekiliş yapacağız ve adil olması için çekilişi videoya kaydedip grupta yayımlayacağız.
    5) İlk kitabı kazanan kişi ile bağlantıya geçip adres bilgilerini alacağız ve kitabı posta ile göndereceğiz.
    6) Bu yarışmaya Gundam Türkiye Facebook Grubu admin'leri katılamaz.

Eğer herhangi bir fiziksel Gundam materyaliniz yoksa üzülmeyin, katılabileceğiniz iki yarışmamız daha olacak. Bizi izlemeye devam edin diyelim sadece.

Şimdi eller Gundam'lara, yarışma başlasın! Herkese şimdiden iyi şanslar.

Gundam Türkiye Facebook Grubu

• KanameSama kullanıcısına yanıt
    Kanamesama ve Akuma öncelikle cevaplar için teşekkürler..Dediğiniz gibi Serileri seyredip sonra filmlere geçmeye karar verdim..Trailblazer filmini hali hazırda indirdiğim için 00 ile başlayacağım.

2 sezonu var 00'ın ancak vermiş olduğunuz linkte ilk sezon 16.bölüme kadar.Yedincigemi de de aynı şekilde..

Şimdiden teşekkürler.(inatçıyım bende gundam dünyasına gireceğim)
  • @mertt
    Serinin altyazılarını yarım bırakmamaya kararlıyım. Şu sıralar yeniden dönesim var aslında. Belirtmek istedim.
  • quote:

Kanamesama ve Akuma öncelikle cevaplar için teşekkürler..Dediğiniz gibi Serileri seyredip sonra filmlere geçmeye karar verdim..Trailblazer filmini hali hazırda indirdiğim için 00 ile başlayacağım.

2 sezonu var 00'ın ancak vermiş olduğunuz linkte ilk sezon 16.bölüme kadar.Yedincigemi de de aynı şekilde..

http://www.animemangatr.com/forum/sizin-cevirileriniz/3178-kidou-senshi-gundam-1979-201x/

1-16 yazmasına rağmen 25 bölümüde var indirdiğinde göreceksin.Sanırım orayı yanlışlıkla yazmışlar veya güncellemeyi unutmuşlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Akuma_Blade

@mertt
    Serinin altyazılarını yarım bırakmamaya kararlıyım. Şu sıralar yeniden dönesim var aslında. Belirtmek istedim.

az çok en fazla 1 haftada bu konuya nasıl gönül verdiğini anlayabildim zaten ayrıca takdir ederim haddim olmadan..O yüzden yarım kalmayacağına eminim @Akuma

@kamane sanada çok teşekkür ederim seninde emeğin büyük benim bu dünyaya girmemde :)

Bildiğin Gundam cı oluyorum şu anda türkanimeden online ilk sezona başladım bile:)
  • quote:

quote:

http://www.animemangatr.com/forum/sizin-cevirileriniz/3178-kidou-senshi-gundam-1979-201x/

1-16 yazmasına rağmen 25 bölümüde var indirdiğinde göreceksin.Sanırım orayı yanlışlıkla yazmışlar veya güncellemeyi unutmuşlar.

Yanlışlıkla çeviride kullandığım İngilizce altyazılar da girmiş klasöre. 17-25'i çevireceğim.

• quote:

quote:

quote:

Yanlışlıkla çeviride kullandığım İngilizce altyazılar da girmiş klasöre. 17-25'i çevireceğim.

Sezon 2 nin tüm çevirisinin mevcut olduğunu görünce bir önceki sezonun yarım kaldığını tahmin edemedim.Bekliyoruz o halde :(

• Artık Universal Century'yi HG/RG olarak.Bazı Char kitlerinide MG olarak almaya başladığım için elimde bulunan bazı kitler boşa çıktı.İlgilenenler olursa uygun fiyattan bırakıyorum.Forum ilanı
    http://forum.donanimhaber.com/m_83264284/f_//tm.htm#83264284
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Sezon 2 nin tüm çevirisinin mevcut olduğunu görünce bir önceki sezonun yarım kaldığını tahmin edemedim.Bekliyoruz o halde :(

Kaname selamlar

2.sezonda artık yok sanırım,linkte çıkmıyor..Eşeleşen başka çeviri varmı biliyormusun?

• merttt35 kullanıcısına yanıt
    Malesef.İlk sezonun yarım kaldığını öğrenince bende öylece yarım bıraktım.2. sezonun çevirisinden de hiç haberim yok.Akuma'nın çevirisi uzun sürerse bazı yerleri unutma olma ihtimalim olduğundan baştan izleyeceğim.

• bugün yapılan basın duyurusuyla önümüzdeki yıl 2 yeni Gundam göreceğimiz kesinleşti. İlkin 2011 yılında duyurulan ama deprem felaketi sebebiyle senaryosu elden geçirilen G Reco, muhtemelen UC evreninin bitimi niteliğinde olan Reguit Century adlı bir spinoff dönemde geçiyor. Seri sonbahar 2014'de yayına girecek.

Diğer bir yapım yine 2011'de duyurulan fakat daha sonra 35. yıl özel projesi olması için ertelenen THE ORIGIN. 4 film olarak hazırlanan yapımın ilk filminde 1979 yapımı, 43 bölümlük klasik serinin 10 sene öncesi anlatılırken diğer 3 filmde klasik seri günümüz animasyon teknolojisi ile yeniden yorumlanarak anlatılacak.

Son olarak Gundam Unicorn'un mayıs 2014'de yayınlanacak bir film uzunluğundaki finali için yayınlanan yeni bir teaser yayınlandı.

Basın duyurusunda ayrıca şu an Shizuoka'da bulunan 1/1 boyuttaki Gundam'ın, serinin 40. yılı (2019) için yeni baştan inşa edileceği açıklandı. Ama bir 5 sene sonrası için şimdiden yapılan açıklama bu yeni 1/1'in ne gibi özelliklere sahip olacağı konusunda insanı daha şimdiden heyecanlandırıyor.

• Sevgili Üstadlar,

Mobil Suit Gundam 00 dizi ve sonrasındaki Trailblazer filmi ile birlikte Anno Domini evrenini bitirdim.Ancak tıkandım çünkü hiçbir kaynakta(veya farklı kaynaklardan toplam) başka hiçbir evrenin tamamı türkçe altyazılı bulunmuyor yada ben bulamadım...Yardımcı olursanız sevinirim bende aramayı bırakayım bari yoksa :)
  • Maalesef :( En azından şimdilik.
  • Gundam 00'ın 17-25 arası bölümlerin çevirisinden bir haber var mıdır?

• Mobile Suit Gundam : The Origin
    Bölüm Sayısı : 4 Film
    Yayın Tarihi: Ocak 2015'den itibaren
    Yönetmen : Takashi Imanishi
    Orijinal Manga ve Karakter Tasarımcısı : Yoshikazu Yasuhiko
    Orijinal Hikaye: Yoshiyuki Tomino

Uzun zamandan beri alternatif evrenler de dahil olmak üzerine düzinelerce Anime'si yapılan Gundam külliyatının şimdilik son parçası bizleri bundan 35 yıl önce 1979'da yapılan ilk TV serisi Mobile Suit Gundam'ın 38. bölümünde kısaca anlatılan geçmişe dair hikayeyi, klasik serinin detaylandırıldığı aynı isimli Manga'dan hareketle anlatıyor.

Zeon Zum Deikun isimli bir filozof ve politikacı, Side 3'e gelir ve onlara bağımsızlıklarını kazanmalarını ve evrensel bir düşünce yapısı kazanmalarının gerekliliğini anlatan konuşmalar yapmaya başlar. Ona göre insan bilinci tek başına faaiyet göstermek için evrimleşmemiştir, er yada geç, tüm insanlar Newtype denen ve diğer bireylerle kusursuz olarak iletişim kurarak onları anlayabilen kusursuz empati sahibi bir tür olmak üzere evrimlerini tamamlayacaktır. Uzay kolonilerinde yaşayan insanlar olan spacenoid'ler ise bu sürecin başlangıcı olarak insiyatif sahibi olmak zorundadır.

Zeon Deikun'un bu konuşmaları, çoğu dünyanın aşağı sosyal kesimlerinden uzaya zorunlu göçe zorlarmış koloni insanlarınca büyük heyecanla karşılanır ve bu süreçte hızla yükselerek Side 3'ün yönetimine geçer. UC 0058'de Zeon Deikun Zeon Cumhuriyeti'ni kurar ve bağımsızlığını ilan eder. Federasyon'un buna cevabı ise Side 3'e ekonomik ambargo uygulayarak onları pasifleştirmeye zorlamak olur. Zeon Deikun, Federasyon'un onun ideallerini ezmek için kolonileri işgale yeltenmesini englemek için nüfuz sahibi bir aile olan Zabi'lerle işbirliği yapar ve Zeon savunma birlikleri kurulmaya başlanır. UC 0068'de Federasyon ve Zeon arasında politik ilişkiler gerilmiştir ve Zeon Deikun'un bir meclis konuşması yaparken yere yığılması tüm dengeleri altüst eder. Zeon Deikun son nefesinde yönetimi danışmanı Degwin Sodo Zabi'ye emanet ettiği söylenmektedir. Degwin Zabi'nin ilk işi sıkıyönetim ilan etmek ve oğullarını en üst kademelere atamak olur. Öte yandan Zeon yanlıları bu olayın bir suikast olduğunu, bunu planlayanların da Zabi ailesi olduğunu düşünerek onları sokak direnişlerine başlarlar. Zabi ailesine yönelik bir bombalı saldırı sonucu Zeon Deikun yanlısı vatandaşlara karşı kırım hareketi uygulanmaya başlar. Artık Zabi ailesine biat etmeyen herkes hedef alınmaktadır. Buna Zeon Deikun'un kendi ailesi de dahildir.

Zeon Deikun'un eşi Astraia rejimin onları ortadan kaldırmak için er geç geleceğini bildiğinden, onları babasının sadık askerlerinden Jimba Ral'a emanet eder. Fakat Artesia ve Casval'ın tanık olacağı olaylar onları birbirinden giderek uzaklaştıracak, Casval'ı Zabi ailesini tek tek öldürmeden rahatlamayacağı tek kişilik bir intikam savaşına sürükleyecektir, bu, bambaşka bir insana dönüşmek ve milyonlarca kişinin ölümüne sebep olacak bir başka savaşa sebep olmak pahasına bile olsa!

• muhteşem bir ending şarkısı...

http://www.youtube.com/watch?v=hb36I4eCxhE
  •  Kidou Senshi Gundam

Dünya ve uzay kolonileri arasındaki savaşlarla geçen uzun yıllardan sonra Universal Century dönemi sona ermiş ve Reguild Century takvimine geçilmiştir. RC 1014 yılında dünya ve koloniler arasındaki yolculuklar Yörünge Platformu ile sağlanmakta, foton dönüştürücüleri sayesinde artık insanlık güneş enerjisinden başka bir enerji kaynağına ihtiyaç duymamaktadır.

Beruri Zenamu başkentin yörünge platformunu korumakla görevli muhafız birliği için eğitim gören genç bir pilot adayıdır. Yörünge platformu G-Serufu adlı ve bilinen herhangi bir tarafa ait olmayan bir MS tarafından saldırıya uğrayınca sıradan hayatı sonsuza dek değişecektir.

Beruri ağır bakım MS'i Rakuten'e atlar ve G-Serufu'yu etkisiz hale getirmeyi başarır. Öte yandan Beruri bir uzay korsanı grubunun üyesi olan Aiida Reihanton ile tanıştığında bunun sıradan bir terörist saldırı olmadığına dair şüpheler edinmeye başlar. Ardından G-Serufu'nun sadece spesifik durumlarda aktive olduğunu ve herkesçe pilotluk edilemediğini görür. G-Serufu'nun yeni kullanıcısı olarak seçtiği Beruri yörünge platformlarının gizlediği sıra karşı Reguild Century tarihini değiştirecek bir dizi savaşa girmek zorunda kalacaktır.

Gundam külliyatının 35. yılını kutlamak için hazırlanan 2 TV serisinden birisi olan ve Sunrise'ın TOHO ile işbirliğinin ürünü olan G Reconquista yayına Ekim 2014'de başlayacak.

• 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.