Şimdi Ara

Kıbrıs giriş-çıkışıyla iPhone kaydettirmek? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
500
Cevap
18
Favori
257.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok ayrı birşey sormak istiyorum beyler. kıbrıs kağıdımızla kayıdı yaptırdık okey. peki bu kayıt kaç yıl süre içinde geçerli? ömürlük kayıt mı olmuş oluyor? bence ömürlük olmaması lazım çünkü pasaport kaydı yapanlar vergi harç març ödeyip duruyolar ödemezlerse 2 yıl sonra kayıt siliniyor. kıbrıs kagıdı ile durum nedir net ama nepnet bilgi verebilecek arkadaş yok mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: cloudy_tr

Çok ayrı birşey sormak istiyorum beyler. kıbrıs kağıdımızla kayıdı yaptırdık okey. peki bu kayıt kaç yıl süre içinde geçerli? ömürlük kayıt mı olmuş oluyor? bence ömürlük olmaması lazım çünkü pasaport kaydı yapanlar vergi harç març ödeyip duruyolar ödemezlerse 2 yıl sonra kayıt siliniyor. kıbrıs kagıdı ile durum nedir net ama nepnet bilgi verebilecek arkadaş yok mu

Aldığınız bilgi yanlış, kayıt bir defa ve ömürlük yapılır. Sonrasında tekrar vergi, harç vs. ödenmez. 2 takvim yılı geçtikten sonra başka bir cihaz icin tekrar kayıt hakkı doğar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hic saga sola sormaniza gerek yok arkadaslar.Gecen gun gazetede okudum bu kayit isleriyle ilgili bir haber.Haberde kayit islerinin artik Turkcell yada benzeri servis saglayicilarina gitmeden de, e-devlet kapisi uzerinden ,harcinizi vergi dairesine yatirdikdan sonra yaptirilabildigi yaziyordu.Haberi okudukdan sonra arkadasim benim yanimda bizzat e-devlet sifresiyle girip kontrol etti.Kibris giris cikisinda pasaport kullanmayanlar icin (bahsi gecen giris cikis belgesini kullananlar) pasaport numarasi kismini bos biraksinlar yaziyordu.Bencede en mantiklisi Kibris giris cikisiyla telefonu direk ustunuze almak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi niskaji -- 4 Kasım 2012; 16:47:20 >
  • Herkes kibrisa girerken verilen kagittan bahsediyor da kimse o kagidin tekrar geri alindigindan bahsetmemis???

• quote:

Orijinalden alıntı: bluerdem

Herkes kibrisa girerken verilen kagittan bahsediyor da kimse o kagidin tekrar geri alindigindan bahsetmemis???

Kıbrıs'tan Türkiye'ye girerken polisler telefon kaydettirecekmisiniz diye soruyor, evet derseniz kağıdı onaylayıp size veriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: freedom77

quote:

Orijinalden alıntı: bluerdem

Herkes kibrisa girerken verilen kagittan bahsediyor da kimse o kagidin tekrar geri alindigindan bahsetmemis???

Kıbrıs'tan Türkiye'ye girerken polisler telefon kaydettirecekmisiniz diye soruyor, evet derseniz kağıdı onaylayıp size veriyor.

bunu bilmiyordum, bilgilendirme için teşekkürler
  • ben geçen ay gittim türkiyeye girişte benden aldılar kağıtları...
  • Biz 3 arkadas Türkiye'ye girerken farklı polisler sordu, telefon kaydı yaptıracak mısınız diye. Ne olur ne olmaz diye evet dedik ve kağıtları onaylayıp bize iade ettiler. Yine de ihtiyatli olmak adına polis sormadan kağıdı onaylamalarını ve size vermelerini talep edebilirsiniz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cloudy_tr

Çok ayrı birşey sormak istiyorum beyler. kıbrıs kağıdımızla kayıdı yaptırdık okey. peki bu kayıt kaç yıl süre içinde geçerli? ömürlük kayıt mı olmuş oluyor? bence ömürlük olmaması lazım çünkü pasaport kaydı yapanlar vergi harç març ödeyip duruyolar ödemezlerse 2 yıl sonra kayıt siliniyor. kıbrıs kagıdı ile durum nedir net ama nepnet bilgi verebilecek arkadaş yok mu

Aldığınız bilgi yanlış, kayıt bir defa ve ömürlük yapılır. Sonrasında tekrar vergi, harç vs. ödenmez. 2 takvim yılı geçtikten sonra başka bir cihaz icin tekrar kayıt hakkı doğar.

ömürlükse neden sağda solda 6 ay sonra kayıt düşüyor diye millet magduriyet mesajları yazıyor?

• Çünkü millet kaydi yapılmış cihaz alıyor. Şöyleki; iletişim merkezinden yapılan kayıt anlıktır yani telefon işlendiği anda cihaz kayitli gorunur fakat sunulan pasaportun doğruluğunun BTK tarafından kontrol edilip onayı verildiğinde ömürlük olur. Eğer pasaportta bir eksiklik varsa veya o pasaporta daha once yapilan kayıt 2 yil dolmadan işlenmişse kayit düşer. Maalesef ülkemizdeki üçkagitcilar kayıtları 1 pasaporta 1 den fazla kayıt yapıp milleti kandırdıkları yada yaptırdıkları kaydı sildirdikleri icin mağduriyet çok fazla. Ben kendi adıma şimdiye kadar 3 telefon kaybettirdim ve hiç sorun yasamadım. Sizde kendi adınıza yaptırırsanız sorun yaşamayacağınıza eminim. Zaten BTK nin e devlet kapısı üzerinden kayıt başlatmasının nedenlerinden biri de bu mağduriyeti azaltmak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freedom77 -- 4 Kasım 2012; 19:22:18 >
  • arkadaslar turkıyeye gırıste o beyaz kagıtları pasaport polısı bazen alıyor bazen de gerı verıyor dıyelım kı pasaport polısı kagıdı aldı vermedı sız o kagıdı polsıten talep edebılıyorsunuz ısteme hakkınız var ıstersenız verır yanı vermez dıye bır sey soz konusu degıldır bılgınız olsun
  • bu konuyu görmem iyi oldu, iphone 5 gelince lazım olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: benyokumki

arkadaslar turkıyeye gırıste o beyaz kagıtları pasaport polısı bazen alıyor bazen de gerı verıyor dıyelım kı pasaport polısı kagıdı aldı vermedı sız o kagıdı polsıten talep edebılıyorsunuz ısteme hakkınız var ıstersenız verır yanı vermez dıye bır sey soz konusu degıldır bılgınız olsun

Bir diğer alternatif ise Emniyet Müdürlüğünden sabah saatinde 10 dakika içinde o belgeyi alabiliyorsunuz. Ben bizzat Emniyer Müdürlüğünü arayıp sordum.
  • Bu sekılde pasaport olmadığına göre aynı tc üzerine 2 yıl kayıt almıyorlar anlamına gelıyor sanırsam. Yurtıcı garantılı 4s alcaktım içime kurt dustu sımdı sımfree sıfır alıp gunu bırlık kıbrısa gıt gel yaparak kayıt mı ettırsem dıyorum ? Birde kayıt yaptıramazsam telefon elımde kalck öylecek
  • BENDE 2 ADET VAR. GEÇEN HAFTA KIBRISTAYDIK.

TANESİ 150 TL..
  • Bence bu fiyata Kıbrıs ' a gidip gelin. Gelirkende freeshop tan birseyler alın :) hem gezmiş gormuş olursunuz yavru vatanı :)

• Guzel konu, herkes faydalansin ;)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • diyelim ki kayıtsız telefon aldık kullanıyoruz! mesaj geldi telefonunuz kapanacak diye bu şekilde 1-2-3 ay idare ettik. sonra kıbrısa giriş çıkış kağıdımızla kayıt yaptırmak istediğimizde sorun olur mu?
    btk demez mi sen bunu kıbrıstan almadın ki bu telefonun imeisi 2-3 aydır bizde kayıt dışı olarak var. kıbrısa gittiğinde bunu almadın ki bize giriş çıkış belgenle kayıt yaptırmak istiyorsun demezler mi? problem olmaz mı bu şekilde?
    (cevap verirken bilginizin doğruluk payını yazmanızı rica ederim)
  • Telefonunuz en fazla 2 hafta açık kalabiliyor, öyle 3 ay beklemiyorlar. 5. günde hatti kullanima kapatilanlar var. Ayrıca merak etmeyin, telefonu istediğiniz zaman kaydettirebilirsiniz. Telefonu ülkeye ne zaman soktuğunuzun önemi yok.

• quote:

Telefonunuz en fazla 2 hafta açık kalabiliyor, öyle 3 ay beklemiyorlar. 5. günde hatti kullanima kapatilanlar var. Ayrıca merak etmeyin, telefonu istediğiniz zaman kaydettirebilirsiniz. Telefonu ülkeye ne zaman soktuğunuzun önemi yok.

satıcıların geçici kayıt adı altında yapılanları kastetmiştim. 3 5 ay gidenler
    sonra ben giriş çıkışımı gösterip kayıt oluyor yani
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.