Şimdi Ara

Kia Sephia 1.5GTX-1.6GTX

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
7.163
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar kia sephianın 94-95-96-97 model 15.gtx modellerinde doch motor ve 16 valf donanımı varken 1.6GTX modelinde 12 valf diye yazmış satıcının biri ilanında .araç alacağım konuya vakıf arkadaş varsa hangisi daha çok tutulur ve çekişi konforu hangisinin sağlamdır? hangi model ve hangi motor seçeneğini almalı.

• 2 aracı da denemedim. Fakat şöyle bir genelleme yapabilirim sanırım. 1.6 12 valf daha seri ve hızlı bir araç olmalı. Bildiğim kadarıyla örnek olarak 1.6 hacmindeki 2 motordan 16 valf ve 8 valf arasındaki fark şudur, 16 valf daha az yakar, 8 valf daha fazla yakar. Ama 8 valf düşük devirlerde daha iyi çekiş sağlar.

Dediğim gibi 2 aracı da denemedim. Umarım deneyen/bilen biri yardımcı olur
  • teşekkürler AssistForte

Konforu yol tutuşu parasına göre gayet güzel diyorlar ama bizzat kullananlar çekiş gücü ve lpg uyumu olarak hangisini tavsiye ederse ona göre karar alalım.
  • Kia Sephia kesinlikle önerebileceğim bir arabadır. Annemde var 97 model. 15 yıldır sorunsuz çalışıyor

ABS, Airbag gibi güvenlik donanımlarına sahip değil ama taş gibi sağlam arabadır. Kaporta sacı baya kalın.

Hiç unutmam, 2001' de annem bir kaza geçirmişti. Acemi bir şöför 15 günlük Opel Agila ile gelip gömşürmüştü. Bizim arabada çok az bir hasar vardı ama Opel pert olmuştu.. Adamcağızın kazadan sonra arabasını gördüğünde yere oturup hüngür hüngür ağlayışını hala unutamıyorum

Şunu da ekliyeyim, bizim Sephia 1.6 GTX ama 16 valve. Çekişi falan da gayet iyi bence.

Gayet de konforlu bir araba. Uzun yolda falan baya rahat.

Kısacası, iyi bakarsanız, bakımlarını aksatmazsanız sizi asla üzmez. Kullanıcı dostu bir arabadır

Ekleme : Annem bu arabayı 4 yıldır LPG sistemi ile kullanıyor. Üstelik ikinci sınıf, markasını bile bilmediğim bir LPG sistemi. Ona rağmen çekişinden hiçbir şey kaybetmedi diyebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VGroove -- 1 Haziran 2011; 15:42:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: VGroove

Kia Sephia kesinlikle önerebileceğim bir arabadır. Annemde var 97 model. 15 yıldır sorunsuz çalışıyor

ABS, Airbag gibi güvenlik donanımlarına sahip değil ama taş gibi sağlam arabadır. Kaporta sacı baya kalın.

Hiç unutmam, 2001' de annem bir kaza geçirmişti. Acemi bir şöför 15 günlük Opel Agila ile gelip gömşürmüştü. Bizim arabada çok az bir hasar vardı ama Opel pert olmuştu.. Adamcağızın kazadan sonra arabasını gördüğünde yere oturup hüngür hüngür ağlayışını hala unutamıyorum

Şunu da ekliyeyim, bizim Sephia 1.6 GTX ama 16 valve. Çekişi falan da gayet iyi bence.

Kısacası, iyi bakarsanız, bakımlarını aksatmazsanız sizi asla üzmez. Kullanıcı dostu bir arabadır

Ekleme : Annem bu arabayı 4 yıldır LPG sistemi ile kullanıyor. Üstelik ikinci sınıf, markasını bile bilmediğim bir LPG sistemi. Ona rağmen çekişinden hiçbir şey kaybetmedi diyebilirim

Teyzemiz satmak isterse düşünelim :) ne dersin

• quote:

Orijinalden alıntı: hb_kosovali

quote:

Kia Sephia kesinlikle önerebileceğim bir arabadır. Annemde var 97 model. 15 yıldır sorunsuz çalışıyor

Teyzemiz satmak isterse düşünelim :) ne dersin

Sağolasın hocam :)

Muhtemelen son arabası olacak, çünkü gerçekten çok seviyor. Sıfır Bmw verseler değişmez vallahi Sephia' yı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VGroove -- 2 Haziran 2011; 14:34:47 >

• 2011 modeli varmı bu aracın
  • quote:

97 yılından bu yana, boyle birden 15 yıl falan deyince bir degisik geldi 97 yılı daha dun gibi aklımda ne cabuk gecmis onca yıl

bu arada up

• quote:

Orijinalden alıntı: karamurat_670

2011 modeli varmı bu aracın

2005te cerato oldu, 2010da cerato-forte- oldu
  • otomobil bölümüne aç orada daha iyi bilği alırsın
  • Arkadaşım ben yaklaşık 2 yıldır sephia 1.5 gtx 94 modelini kullanıyorumarabayı heryönü ile tavsiye ederim.
    Parçası heryerde bulunuyor vede oldukça ucuz az yakıt harcıyor (şehir içi 1lt benzinle 14 ile 15 km arası yol yapıyor)
    çekiş dersen mükemmel .
    konfor dersen modeline göre çok çok iyi
    motor düzgün kullanırsan kesinlikle sorun çıkartmaz dohc olduğundan benim bildiğim en sorunsuz motor
    alıp kullanmak lazım
    bu arabayı ben böyle bilmezdim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.