Şimdi Ara

KIA CEED...Peki, ya Sizce? (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
268
Cevap
2
Favori
74.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Neyin ne olduğu yazıyor zaten orda.Daha fazlası için dergiyi alıp okumak lazım.Küçük hacimli ve yüksek not alan araçlarda var.
  • ceed deki 2.0lık crdi motorla test etselerdi bence çok rahat 2 sıra daha yukarı çıkardı ve bu derece ciddi rakiplerin arasında harika olurdu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Başar AKTEN -- 28 Nisan 2007; 19:06:13 >
  • Bence yine de sonuç çok başarılı.Zaten testi okursanız çok ufak puanlarla kaçırıyor.Eğer 1.6 dizel motorların karşılaştırması yapılsa muhtemelen çok rahat ilk 3 içinde olabilir.Bence Kia için çok güzel bir sonuç.Ben sabırsızlıkla Türkiye'ye gelmesini bekliyorum,güzel bir alternatif olacağına eminim.
  • sonuc bencede basarılı zaten bence bu ceed piasayı karıstıracak bir araba olacak
  • Cee'd'in 2 litre turbo diesel motorlu versiyonunu neden teste almamışlar merak ettim malum 140 hp gücünde motorla teste kesin daha üst sıraları elde ederdi ...
  • yahu bu ceed ne zaman geliyor bilen var mı resmi tarih falan?
  • quote:

Orjinalden alıntı: cruiserer

Kim ne derse desin, ben Hyundai ve Kia'yı çok takdir ediyorum. Aşağı yukarı aynı kaliteyi çok daha ucuza sunuyorlar. Bu sebepledir ki, 2 yaşındaki meganımı satıp gidip dizel getz aldım, ve zerre pişman değilim.

4 yıldız 5 yıldız hikayesine gelince; doğrudur 5 yıldız önemlidir ama kimi durumlarda 4 yıldız alan araç ile 5 yıldız alan arasında yaya güvenliği, emniyet kemeri ikaz ışığı vs gibi farklar olabiliyor. Yani her iki aracında yolcu kafesi sağlamlıkları aynı iken bu farklardan dolayı biri 4'te kalırken diğer 5 yıldız alabilir. 4 yıldızı gerçekten küçümsemeyin arkadaşlar. N-cap'ten 4 yıldız almak bile yakın bir zaman önceye kadar bir ayrıcalıktı. 3-4 yaşındaki bir çok araç, bir önceki kasa ford focus, golf, polo vs bile 4 yıldızlıyken, chevrolet kalos 2,5 yıldız da kalmışken, hyundai ve kia'nın mevcut modelleri 4 yıldızlı diye çamur atmak ayıp oluyor.

aynen katılılıyorum sana arkadaşım

• bugün bayide sordum aracı teslim almak için gitmiştim(rio 1.4 advance aldımda) bana 2 ay içinde gelecek dediler çünkü bu araba koreden deyil slovakyadan gelecek şuan 30.000 tane üretilmiş seneye tam oturmuş olacak

bu arada korede üretilseydi belki yazın piyasada olurdu kore uzak ama kianın orda 3 tane fabrikası var
    hatta birinin adı hwasung cerato sorento filan burda üretiliyor
  • Bayi şu anda 1 Eylül filan diyor.

İlginç bazı ayrıntılar ;

• 7 yıl 150.000 Km garanti olacak gibi çünkü fabrikalarına güveniyorlar.
    • Bir işçi yılda 100 araç üretebiliyormuş yeni fabrikalarında bu yüzden ucuz olabilir.
    • Çoklu bağlantılı arka şasi
    • Avrupa'lılar dizayn etmişler ve geliştirmişler
    • Avrupa fabrikasında Avrupalılar üretiyor
    • Ayda 12.500 adet Ceed üretiliyor
    • Bir sitesi var her yere tıklayınca dakikalarca download yapıyor yok böyle site
    • Aux, Mp3 Player ve iPod desteği, ready to go usb bellekleri okuyabilen teknik yapısı güzel olmuş
    • Lastik basıncına göre uyarı veren sistem ve patlamalarda yol tutuşu sağlayan otomatik devreye giren bir sistem var sanırım
    • Ön-arka tekerlek açıklığı ile rahat bir iç mekan sunuluyormuş.
    • Dizayn genel olarak forumda beğenilmiş Bmw 1 ve Mazda 3'ü andırıyor doğru.
    • Fuara gidenler pek beğenmemişler beyaz ve standart model olması olabilir.

• quote:

Orjinalden alıntı: gun

Bayi şu anda 1 Eylül filan diyor.

İlginç bazı ayrıntılar ;

• 7 yıl 150.000 Km garanti olacak gibi çünkü fabrikalarına güveniyorlar.
    • Bir işçi yılda 100 araç üretebiliyormuş yeni fabrikalarında bu yüzden ucuz olabilir.
    • Çoklu bağlantılı arka şasi
    • Avrupa'lılar dizayn etmişler ve geliştirmişler
    • Avrupa fabrikasında Avrupalılar üretiyor
    • Ayda 12.500 adet Ceed üretiliyor
    • Bir sitesi var her yere tıklayınca dakikalarca download yapıyor yok böyle site
    • Aux, Mp3 Player ve iPod desteği, ready to go usb bellekleri okuyabilen teknik yapısı güzel olmuş
    • Lastik basıncına göre uyarı veren sistem ve patlamalarda yol tutuşu sağlayan otomatik devreye giren bir sistem var sanırım
    • Ön-arka tekerlek açıklığı ile rahat bir iç mekan sunuluyormuş.
    • Dizayn genel olarak forumda beğenilmiş Bmw 1 ve Mazda 3'ü andırıyor doğru.
    • Fuara gidenler pek beğenmemişler beyaz ve standart model olması olabilir.

apovvv site sahibi

• arkadaşlar güvenlik için ne düşünüyorsunuz?
    rio hiç de fena olmayan bir derece ile 4 yıldız almıştı yeni civic bile 4 yıldız
    ama kia ceed e gerçekten çok önem veriyor ben mutlaka 5 yıldız bekliyorum
  • Bence bi an önce gelmeli hazır az da olsa bi trend yakalmışken kıa nın sektördeki yerini biraz daha perçinler... belki halkımızın kıa ya karşı olan ön yargısını biraz daha hafifletir diye düşünüyorum...
    saygılar...
  • merhaba rusyada çıktı 17.400$ başlayan fiyatlarla.umarım Turkiyedede yakın fiyata çıkar.
  • Dizeli 30.000 ytl civarı olursa amenna...yoksa işi çok zor..
  • quote:

Orjinalden alıntı: nouma35

Dizeli 30.000 ytl civarı olursa amenna...yoksa işi çok zor..

golfü yakalamaya çalışan bi araçtan bahsediyoruz
    dizel full olanı 40bine yaklaşır bence ve gayet normal bi durum...
  • Golf'e rakip olması için kia fabrikasının ve kullandıkları malzemenin(özellikle içerdeki sert plastik) baştan aşağıya yenilenmesi gerekir diye düşünüyorum..Ancak Kianın dizel motorları 10 numara kaliteli.diyecek hiçbirşey yok..(euro 4 olan )
  • arkadaşlar ceed i ilk kez geçen yıl eylül ayında slovakya zilina daki fabrikasında görüp test etme şansı bulmuştum, biliyorsunuzdur KIA zilinadaki fabrikaya muthiş bir yatırım yaptı ve çok şey bekliyor. Araç üretim ve tasarım açısından ortalama bir modele oranla son naktaya gelene kadar çok değişikliğe uğradı, bu bir dezavantaj, sonra yepyeni bri fabrikanın ilk aracı olmanın hem avantajlarını hem dezavantajlarını yaşadı, ben ceed alacak arakadaşlara aracı kesinlikle tavsiye etmekle beraber bir yıl civarı beklemelerini öneririm, fabrika yeni araba yeni çalışanlar yeni bilmem anlatabildim mi... diğer taraftan araçın iki farklı versiyonu var biliyorsunuzdur, lüks ve büyük olan model en çok kuzey amerika pazarı için üretiliyor, dolayısıyla avrupa ve tr pazarı için fiyat rekabetçisi bir model olmayacaktır...
    KIA ya gelince koreliler son derece titiz ve sistemli adamlar, tamam asla toyota olamayacaklar ama olmak için ellerinen geleni yapıyorlar, diğer taraftan toyota da ileri gidemiyor yerinde sayıyor... ceed de kia nın 2007-2008 yılı için en çok önem verdiği model dolayısıyla iç rahatlığı ile alabilirsiniz, bir markanın en gözde modelini almak daima avantajlıdır...

• Zamanında Hyundai'nin CEO'su da "kalitemiz toyotayla aynı olana kadar başarısız sayılırız" demişti ama Hyundai hala yerinde sayıyor..Kia bu modelle oldukça iddialı gözüküyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: nouma35

Zamanında Hyundai'nin CEO'su da "kalitemiz toyotayla aynı olana kadar başarısız sayılırız" demişti ama Hyundai hala yerinde sayıyor..Kia bu modelle oldukça iddialı gözüküyor...

Hyundai yerindemi sayıyor kia yı bugünlere getiren Hyundai dir.

Aç bakalım bir kia arabasının motorunu üzerinde hangi markanın parçaları yer alıyor.
  • Kia ceed Station

KIA CEED...Peki, ya Sizce?

KIA CEED...Peki, ya Sizce?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.