Şimdi Ara

KIA CEED...Peki, ya Sizce? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
269
Cevap
2
Favori
74.265
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

KIA CEED...Peki, ya Sizce?

• Cerato, Elentradan daha kaliteliyse motorunda isterse Anadol yazsın hiçbir önemi yok!!Peki sence hangisi daha kaliteli?Elantra dersen diyecek sözüm yok görüşüne saygı duyarım.. ama o kadar..
    quote:

Orjinalden alıntı: hasanov

quote:

Orjinalden alıntı: nouma35

Zamanında Hyundai'nin CEO'su da "kalitemiz toyotayla aynı olana kadar başarısız sayılırız" demişti ama Hyundai hala yerinde sayıyor..Kia bu modelle oldukça iddialı gözüküyor...

Hyundai yerindemi sayıyor kia yı bugünlere getiren Hyundai dir.

Aç bakalım bir kia arabasının motorunu üzerinde hangi markanın parçaları yer alıyor.
  • Evet bakıyorum yine ortada türk zihniyetiyle düşünülüp konuşulmuş (hepsi deil) bi kere bu aracın KİA için bi dönüm noktası olduğu konusu avrupa için geçerli çünkü kia ilk defa avrupada sadece avrupa için bir araba üretiyor fakat dünya geneli için değil çünkü kia dünya genelinde reno,citroen&peugeot ve daha birçok markadan çok satarak sanarım 5. yada 6. olmuştu bu araç aslında türkiye ye taaa geçtiğimiz autoshow fuarından hemen sonra gelecekti ki zaten aavrupada satışa başlanmıştı ama malesef ülkemizin oynak piyasaları nedeniyle getirmediler eğer getirselerdi araba istenilen başarıyı sağlayamazdı gelelim aracın kalitesi yada hala devam eden türklerin kia düşüncesi;
    Bi kere terslik şurda reno ne amerikada nede avrupada bizim ülkemizdeki gibi bi başarıya sahip deil(bizim ülkemizde her şey ters işlerki KİA zamanında clarus diye bi araç getirdi araç ta taaaa ozaman bile 6 lı cd çalar vardı ve hala piyasada 5-10 tane var ve çok kalitelidir ama ne yazıkki değerini bulamadı) bu araç takip ederseniz hemen hemen bütün testlerde 1. veye 1. liği paylaşan oto olmuştur koreliler inatçı ve hedeflerini başarmayı bilen bir toplum Kia 2010 yılına kadar dünyanın en büyük 5 otomobil markası arsına girmeyi hedefliyor ve bunun %80 ni ni başardı...

Ayrıca bu aracın beş kapı(cee'd) , beşkapı spor(sport package) , üç kapı spor(pro_cee'd) , iki kapı cabrio(ex_cee'd) ve wagon(cee'd SW) olmak üzere 5 modeli olcak.Araç 35-40 bin ytl arası dizel ve 30-35 bin ytl arası benzinli modellleri olcak. dizel olarak 1.6 115ps CRDİ , benzinli 1.6 126ps CVVT otomatik ve manuel vites motorları olcak en boş modelinde bile 6 airbag / abs standart olcak.
    Ayrıca belirteyim bu araç bir volkswagen audi grubunun baş tasarımcısı olan Peter Schreter(geçen yıl kia ya geçti) tarafından geliştirildiğini unutmayalım......

http://www.kiamotors.com/ Bu sitede showroom bölümünde concept cars bölümü var orada ex ve pro ceed 'i görebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adogs -- 19 Temmuz 2007; 17:27:26 >
  • dizel motoru çok iyi 35.000 eder ama 6 airbag yurt dışındaki baz modellerde var sanıyorum..Burada üst paketkere koyarlar tahminim!!
    quote:

Orjinalden alıntı: adogs

Evet bakıyorum yine ortada türk zihniyetiyle düşünülüp konuşulmuş (hepsi deil) bi kere bu aracın KİA için bi dönüm noktası olduğu konusu avrupa için geçerli çünkü kia ilk defa avrupada sadece avrupa için bir araba üretiyor fakat dünya geneli için değil çünkü kia dünya genelinde reno,citroen&peugeot ve daha birçok markadan çok satarak sanarım 5. yada 6. olmuştu bu araç aslında türkiye ye taaa geçtiğimiz autoshow fuarından hemen sonra gelecekti ki zaten aavrupada satışa başlanmıştı ama malesef ülkemizin oynak piyasaları nedeniyle getirmediler eğer getirselerdi araba istenilen başarıyı sağlayamazdı gelelim aracın kalitesi yada hala devam eden türklerin kia düşüncesi;
    Bi kere terslik şurda reno ne amerikada nede avrupada bizim ülkemizdeki gibi bi başarıya sahip deil(bizim ülkemizde her şey ters işlerki KİA zamanında clarus diye bi araç getirdi araç ta taaaa ozaman bile 6 lı cd çalar vardı ve hala piyasada 5-10 tane var ve çok kalitelidir ama ne yazıkki değerini bulamadı) bu araç takip ederseniz hemen hemen bütün testlerde 1. veye 1. liği paylaşan oto olmuştur koreliler inatçı ve hedeflerini başarmayı bilen bir toplum Kia 2010 yılına kadar dünyanın en büyük 5 otomobil markası arsına girmeyi hedefliyor ve bunun %80 ni ni başardı...

Ayrıca bu aracın beş kapı(cee'd) , beşkapı spor(sport package) , üç kapı spor(pro_cee'd) , iki kapı cabrio(ex_cee'd) ve wagon(cee'd SW) olmak üzere 5 modeli olcak.Araç 35-40 bin ytl arası dizel ve 30-35 bin ytl arası benzinli modellleri olcak. dizel olarak 1.6 115ps CRDİ , benzinli 1.6 126ps CVVT otomatik ve manuel vites motorları olcak en boş modelinde bile 6 airbag / abs standart olcak.
    Ayrıca belirteyim bu araç bir volkswagen audi grubunun baş tasarımcısı olan Peter Schreter(geçen yıl kia ya geçti) tarafından geliştirildiğini unutmayalım......

http://www.kiamotors.com/ Bu sitede showroom bölümünde concept cars bölümü var orada ex ve pro ceed 'i görebilirsiniz
  • araç zaten 6 airbag standart
    buyrun bu da üç kapı spor modeli olan pro_cee'd in üretim hali yakında cabrio olan ex_cee'd in de üretim hali tanıtılcak
    http://img267.imageshack.us/img267/2186/proceedretimtw5.th.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adogs -- 28 Temmuz 2007; 14:46:01 >
  • ben fuarda inceledim fazla bakamadım yanında bir manken vardı tenisci rus onun yüzünden fuardaki beyazdı çok güzeldi golfe benzer biraz güzel bir makinaydı topkapı kia şubatta gelecek demişti eylüle giriyoruz hala gelecek ama kia gerçekten sağlam araçlar yapiyor bence çok satacak bende düşünüyorum ceed 1.6 116 hp dizel yada 122 öyle hatirliyorum çok satar çok
  • Arkadaşlar hyundai nin i30u geldi kiayı beklemeyemem diyenler hyundai alabilir tebrikler hyundai
  • kia ceed çok güzel araba ben fuarda hayran kaldım çok satar bence vede kia çok sağlam arabalar yapiyo kia markasını yabana atılmamalı sorentosu aldığı parayı kuruşuna kadar hak etmiştir
  • selam haxkersun ben 2008 ilkbaharda ceed almayı düşünüyorum .fuarda gördum autoshowda 35 40 yt arası satılacak mış.1.6 115 beygir dizel motor alıcam.sizel motorların verileeri veriyim.16 90 hp dizel 1.6 115hp dizel ve 2.0 crdi 140 hp 1 .4 benzinli 109 hp 1.6 122hp benzin 2.0 143 hp benzin
    quote:

Orjinalden alıntı: hackersun

CEED ciler neredesiniz ya? CEED ile ilgili yok mu yeni bilgiler?

Bakın burda, CEED in Cerato ya dönüşümü var... Çok hoşş ...

CEED- Cerato olursa :)
  • Arkadaşlar herkes 4 yıldız 5 yıldız diye konuşuyo Alır almaz diye atıp tutuyo Bi Allah'ın kulu ncap'in sitesine bakmaz mı? Ben mi yanlış görüyorum? Ncap'tekiler rüşvet mi almış? Kiacıların hemşerisi ncap'te çaycımıymış? Şuradaki yıldız sayısı 5 değil mi? İşte linki..
    http://www.euroncap.com/tests/Kia_Cee'd_2007/297.aspx
    Bu arada kia'da ceed'de beni ilgilendirmiyo Tipo 2.0 16v kullanıyorum Çoooooook memnunum! Performance is Everything
    Kimse üstüne alınmasın.. Sadece bu tutarsız tartışmaya bi anlam veremedim
    işte resimleri..
    Saygılar..

• gecen gün bursaya gittim.ve plazada ceed büyük bir afişi vardı.ACABA GELDİMİ??????????*?????? 2007 COROLLA TERRA 1.4 D4D SEDAN
  • hatchback i güzel ama sw si 407 sw ye Benziyor.. !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koseaa -- 8 Eylül 2007; 0:43:56 >
  • KIA Cee'd böyle üretiliyormuş.vatandaş nasıl fabrika yapmış öyle diyor insan
    ekranı fulleyip öyle izleyin.sağ alt tarafta full ekran tuşu var
    http://video.google.com/videoplay?docid=-527498629734099181&hl=en

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 8 Eylül 2007; 3:56:18 >
  • avrupada yapılan testlere göre ceed i30 ve aurısi geride bırakmıs ve fiat bravoyla basa bas yol almıs arac hakkında yorumlar cok güzel ama nerdeyse 1 yıldır konusuyoruz bi türlü gelmediii
  • quote:

Orjinalden alıntı: TheGate

KIA Cee'd böyle üretiliyormuş.vatandaş nasıl fabrika yapmış öyle diyor insan
    ekranı fulleyip öyle izleyin.sağ alt tarafta full ekran tuşu var
    http://video.google.com/videoplay?docid=-527498629734099181&hl=en

güzel video paylasım için saol
  • Kim ne derse desin ben oldukça beğendim bu aracı.Dizel ve tam otomatik vitesli modeli tam istanbul için biçilmiş kaftan.Umarım akıllı bi fiyat etiketiyle pazara girerlerde bolcana satarlar.Birde bu aracın arka süspansiyonu hakkında bilgi bulamadım.Eğerki i30'daki gibi multilink süspansiyon kullanılıyorsa bu araba kesinlikle alınır.
  • Yapı olarak sağlam bir görünüşü var...

Ve bu arabada güvenlik açısından KIA nın çok özel teknolojiler kullandığını duymuştum..

Tahminimce Euro NCap dan 5 yıldız alır..
  • walla Kia Cee'd gelse birde fiyatı hyundai i30 dan ucuz olsa kimse gidip hyundai i30 felan almaz.hatta başka markaların satışını bile zora sokar diye düşünüyorum
  • üretimine 2006 yilin sonunda baslanmisti,su günlerde slovakyadaki Fabrikada 100 000. ceed üretildi.....
    KIA ,hedefini tuturdu

http://www.motor-talk.de/data/news/2007-10/kia_1193076911248_hires.jpg
  • 2 sene oldu hala gelecek ceed bu ne arabaymışnerdeyse model değişecek
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.