Şimdi Ara

KEYLESS GO Anahtarsız Girşi ve Çalıştırma (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
32.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Yorumlara bak ya daha 4 sene öncesine kadar CD Changer'a biten adamlar cebinden anahtar çıkarmaya üşenir olmuş.

Hele biri de tak tuk anahtar çevirme derdi yok demiş. Kale kapısı mı açtın en son? Direksiyon kilidi derdi yok demiş.

Bazı arkadaşlara 2017 yılında olduğumuzun söylenmesi lazım.
  • https://www.adac.de/_mmm/pdf/Keyless_Liste-gepr%C3%BCfte-Fahrzeuge%20mit%20Motorr%C3%A4dern%2020171016_257944.pdf

Keyless go ve start özelliği olan otomobilleri ,sinyal yükselticiyle çalabiliyorlarmış.
    Bu liste de ADAC'a göre güvenlik açığı olan otomobiller.
  • Megane II

• Vosvogen (Volkswagen) in reklamıda böyle;

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kesinlikle çok kullanışlı bir özellik. Megane 4 aracımda kartı çantamdan çıkarmadan kilidin otomatik açılması, çalıştırma ve araçtan uzaklaştığımda otomatik kilitlenmesi özelliklerini sorunsuz kullanıyorum, büyük rahatlık. Uzaklaştığında otomatik kilitlenme özelliği açık camları kapatmadığı için araçta olan kişiler için önceki bir mesajda bahsedilen sıkıntı oluşmuyor. Sıkıntı olarak söyleyebileceğim tek şey Megane 4'ten sonra Megane 2'ye bindiğimde park ettikten sonra anahtarı üzerinde unutma, kapıları kilitlemeyi unutma, el frenini çekmeyi unutma(Megane 4'te elektrikli el freni araç durduğunda otomatikman devreye giriyor) gibi sorunlar. Bu özellikler olmasa da olur ama insanın arada kendisini şımartması güzel bir şey.
  • Sonradan takılanlar güvenlik riski oluşturuyor. Fabrikasyon olanlar gayet düzgün çalışıyor. çok gerekli biz özellik bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rst78

En kullanışlı ve hayatı kolaylaştıran donanımlardan birisi.

Örneğin ellerin dolu (örneğin kucaktaki çocuk, market poşetleri vb.) olduğu durumlarda şekilden şekile girip cepte/çantada anahtar arama derdi yok.

Sabah evden çıkarken anahtarı cebinize bir kere atıyorsunuz ve anahtarla işiniz bitiyor.

Düğmeye bas çalışsın, işin bitince düğmeye bas dursun, kapı koluna dokun kilitlensin, bunun neresi kullanışsız?

KEYLESS GO Anahtarsız Girşi ve Çalıştırma

• Aracımdaki eksik gördüğüm donanımlardan bir tanesi. Olsun isterdim ama sonradan takılanlarda güvenlik zaafiyeti var sanırım.
  • Bu sistemi kullanan arkadaslara bir sorum olacak , mesela anahtar cantamda cantami bagaja attim daha sonra surucu koltuguna gecince arac calisiyor mu yoksa illa on konsola yakin mi olmasi gerekiyor ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: falken34

quote:

Orijinalden alıntı: rst78

En kullanışlı ve hayatı kolaylaştıran donanımlardan birisi.

Örneğin ellerin dolu (örneğin kucaktaki çocuk, market poşetleri vb.) olduğu durumlarda şekilden şekile girip cepte/çantada anahtar arama derdi yok.

Sabah evden çıkarken anahtarı cebinize bir kere atıyorsunuz ve anahtarla işiniz bitiyor.

Düğmeye bas çalışsın, işin bitince düğmeye bas dursun, kapı koluna dokun kilitlensin, bunun neresi kullanışsız?

KEYLESS GO Anahtarsız Girşi ve Çalıştırma

• quote:

Orijinalden alıntı: blackberry4ever

Bu sistemi kullanan arkadaslara bir sorum olacak , mesela anahtar cantamda cantami bagaja attim daha sonra surucu koltuguna gecince arac calisiyor mu yoksa illa on konsola yakin mi olmasi gerekiyor ?

Anahtar araç içinde olduğu sürece çalışır.
  • rst78 kullanıcısına yanıt
    Golf de çalışır ancak CC'de bagaj kapanmaz, sen kapattıkça bagaj kendiliğinden açılır.
  • KeylessGo neden kullanışsız olsun ki ? Birkaç ay önce sattığım Clio 4 aracımda vardı bu özellik, araca yaklaşıp düğmeye basınca anahtarı cebinden çıkarmadan kapıyı açabiliyorsun, keza kilitlerken de aynı şekilde araçtan biraz uzaklaşınca kendisi kilitleniyordu vs.. Farklı markalarda bu özellik farklı yönler taşıyor mu bilemiyorum ama Renault marka araçlarda gayet kullanıslı oldugunu söyleyebilirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alistiktan sonra bir daha geri donmesi cok zor bir ozellik.
    Anahtari pantolunun cebine atiyorsunuz ve bir daha butun gun dokunmuyorsunuz. Eliniz dolu, yaninizda cocuk var cebinizde baska seyler var umurunuzda olmuyor.
    Cok buyuk rahatlik. Kapi koluna dokun acilsin, dokun kapansin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: musartar

Golf de çalışır ancak CC'de bagaj kapanmaz, sen kapattıkça bagaj kendiliğinden açılır.

İlginçmiş.

Eski aracımda (308) anahtar araç içinde olduğu sürece çalışıyordu. Yazdığınızı görünce şimdiki araçta da (E180) anahtarı bagaja koyarak denedim, o da çalışıyor, bir itirazı olmadı :)
  • Bir daha ki aracımın olmazsa olmazı olacak. Ayrıca şimdiki araca 2000tlye yapılıyor desinler o gün yaptırırım.
  • çok kullanışlı ve konforlu bir özelliktir. olmazsa olmaz.
    bu konuda reno, ilk kullanan marka olarak diğer tüm markaların önüne geçmiştir.
    çok takdir ederim bu açıdan.
    şu an citroen c4 grand picasso kullanıyorum. anahtarsız giriş güzel.
    anahtarsız çalıştırma güzel.
    ama arabadan çıkınca illa kapı koluna dokunmak çok gıcık.
    keşke reno daki gibi arabadan uzaklaşınca kendi kendine kitleyiverseydi.
  • derememo D kullanıcısına yanıt
    İşte bu durumu sadece kullananlar anlayabiliyor. Bende araba almadan önce KEYLESS için olmazsa olmaz diyordum
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackberry4ever

Bu sistemi kullanan arkadaslara bir sorum olacak , mesela anahtar cantamda cantami bagaja attim daha sonra surucu koltuguna gecince arac calisiyor mu yoksa illa on konsola yakin mi olmasi gerekiyor ?

benim aracımda; bagajdaysa araba çalışıyor; ama bagajdaysa arabayı kitlemene izin vermiyor.

anahtarı bagajda unutulması ihtimaline karşı öyle yapmışlar.

hayırlı günler.
  • Clio 4 aracımda var bu özellik ve kesinlikle çok memnunum. Kart cebimde olduğu sürece herşey çok kolay. Elimde eşyalarımla birde kapı kilitlemeye uğraşmıyorum yanından uzaklaşınca kilitleniyor. Kapı kolundaki düğmeye bas kilit açılsın, arabaya bin bas düğmeye çalışsın bas stop etsin. Bence güzel özellik arabalar için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.