Şimdi Ara

keşke cgn de kalsaydım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kablonette cgn havuzundaydım.internet sitelerinde ip46 modemde 100 gözüküyordu. Twitter üzerinden çıkma talebinde bulundum. Çıkardılar. Şimdi ip değiştirince ya 62 li ya 195 li bir ip atıyorlar. Ping durumları da daha kötü. Tekrar 46 lı ip ye dönmemin veya farklı blokta ip almamın bir yolu var mıdır acaba müşteri hizmetleri sistem otomatik atıyor diyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Doğru, otomatik atıyor sistem. Sizde 46 gelene kadar uğraşın, talepte bulunun. Ama söylemeden edemeyeceğim 46 IP bloğunda olmama rağmen oyunlarda gecikme sorunu yaşıyorum. Hatta dünden size bir kanıt göstereyim.

Bu konuda ki mesajımı okuyun bir, "46 IP bloğuna geçtim sorunum çözüldü" olmuyor maalesef.
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/136545616

keşke cgn de kalsaydım

• Acaba statik ip satın alsam düzgün bir blok verirler mi? Ben bir türlü 195 ve 62 dışına çıkamadım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu soruyu bende merak ediyorum ..

• Hocam merhaba,

217.12.202.7

IP adresine kaç ping alıyorsunuz kontrol edebilir misiniz?
  • alperturgutb A kullanıcısına yanıt
    denemek lazım

• 92li blokta so altyapısından cıkıyorum yurt dışına. Ping durumları fena değil. 2 yıldır statik ip kullanıyorum önceden bende cgn deydim ve turk telekom cıkışını kullanıyordum.
  • 18-20ms arası. Bu nerenin IP adresi?
  • emmre129 kullanıcısına yanıt
    Rica etsem bu adreslere tracert yapar mısınız?

google.de
    woteu1.login.wargaming.net
    94.250.208.112
    vie.valve.net
  • google.de 46-61-45
    World of tanks 50-50-52
    94.250.208.112 60-56-55
    vie. valve.net 71-67-68

yukarıdaki resme baktımda siz tcore istanbulda cok fazla ping alıyorsunuz ben orayı 11ms ile geçiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emmre129 -- 2 Ocak 2019; 19:5:18 >
  • Arkadaşlar ben bu ip bloğumu nasıl değiştireyim şimdi :(

• Sofya'da bir veri merkezinin IP adresi. 195'li IP bloğundan ortalama 45ms alıyorum..

Sizin durumunuz eskiden bana da olurdu. Kiralık sunucum vardı. Bu sorun ortaya çıktığında VPN ile sunucuya bağlanırdım. Pingler eskisinden de daha düşük duruma gelirdi.

Bu adres de IP'sini attığım veri merkezinden başka adreslere ping testi yapmanızı sağlar:http://lg-bg.itldc.com/

Teknik olarak burada çıkan sonuçlara +18 - +20 ms ekleyerek ev internetinizden VPN kullanarak karşı sunucuya kaç ms alacağınızı ölçebilirsiniz.

Örnek olarak söylüyorum. vie.valve.net sunucusuna evden 50ms alıyorsunuz diyelim. Benim attığım IP adresine 20ms alıyorsunuz. Benim attığım sunucu firması da vie.valve.net sunucusuna 15ms alıyor. VPN kullanmadan kendi internetinizle vie.valve.net'e 50ms alırken, VPN ile bağlantı kurduğunuzda 35-38ms arası bir değer almaya başlarsınız.

Maalesef anlık tıkanıklıklar oluyor Türksat'ta ve 1-2 saat boyunca öyle kalıyor. O yüzden VPN olmadan oyuna girmezdim ben genelde.

• Vpn konusunda cahilim hocam ücretli vpn mi kullanıyorsunuz

• alperturgutb A kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba, ücretli sunucu kiralayarak kendim kuruyorum.

Sizin sorununuz için, güzel bir IP bloğuna denk gelene kadar IP değişikliği talebi oluşturmanız gerek. 195 dışında IP geliyor olması gayet iyi bir şey. Her IP değiştirdikten sonra da cmd'yi açıp şu komutu girin:

tracert ping.online.net

çıkan sonuçlarda eğer çoğunluk Türk Telekom çıkıyorsa tekrar IP değiştirin. Muhtemelen yüksek ping sorunları devam eder. Ama superonline çıkıyorsa sorununuz kalmaz büyük ihtimal.
  • İzninizle bu IP dağıtımlarıyla ilgili birkaç şey söylemek istiyorum. Normal şartlar altında sizin farklı blogdan IP almanız durumu değiştirmez. IP dağıtımını operatörün LNC/LNS SSG'si (Redback) yapar. Bu cihaz her koşulda aynı omurgaya bağlıdır, farklı bir IP bloğu almanız bu cihazı değiştirmez.

Turksat'ta sistem Türk Telekom'un sistemi gibi işliyor. Turksat'ın Ankara ve İstanbul dışındaki tüm bağlantıları Türk Telekom POP noktalarında sonlanır. Oradan sonra arabağlantı ile Superonline ya da Türk Telekom'dan devam eder. Turksat'ın Türk Telekom POP noktalarında tek bir Redback'i vardır. Her redback'e farklı bloklardan /21 IP bloğu tanımlanır.

Turkcell 1 Aralık tarihinden itibaren transmisyon ücretine zam yaptığı için Turksat maliyeti dengelemek için birkaç IP'yi daha Türk Telekom'a yönlendirdi. Ve ülkemizde Türk Telekom şebekesi biraz daha yüksek pinge sahiptir.

Superonline şebekesine geçtim yine pingim yüksek diyen arkadaşlar için Türk Telekom POP'larında arabağlantıyı sağlayan ama traceroute de göremeyeceğiniz cihazlar vardır problem onlarda da olabilir. Örneğin yukarda bir arkadaş TATA'ya geçerken pingi yükselmiş bunun sebebi arabağlantıyı yapan cihaz iyi optimizasyon yapılmamıştır ya da cihaza gereğinden fazla yük bindirilmiştir.

Ülkemiz genelinde pingler dünya geneline göre tüm operatörlerde +5-10 ms daha yüksektir.

• mustifb M kullanıcısına yanıt
    Benim sorunumla alakalı olarak " farklı bir IP bloğu almanız bu cihazı değiştirmez. " ifadesinin benzerini Türksat Genel Müdürlüğünden bir temsilcide kullanmıştı, sanırım doğruymuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inan_ed -- 3 Ocak 2019; 0:27:27 >
  • habire ip değişimi istiyorum bakalım 62 li 195 li gidip geliyorum. evet normalde fark etmemesi lazım ama bunlarda sanki farkediyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.