Şimdi Ara

Kendinizi Ders Çalışmaya Nasıl İkna Ettiniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler mezuna kaldım allaha şükür her türlü fırsata sahiptim kazanmak için ama yatmayı tercih ettim.Bu işin püf noktası nedir,bu işi başaran arkadaşların mental ve psikokojik gücü nerden geliyor.Millet beynini geliştirirken ben sadece vücuduma odaklandım ve bu ilerde bana eksi olarak dönücek.Faydalı bir konu olacağını düşünüyorum forum içinde ve önerilerinizi merakla bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Valla bilen varsa methodlarını açıklasın.
    Herkese lazım.

• Gerçekten ulaşmayı istediğin bir hedef varsa zaten oturup ders çalışmak zorunda olduğunu biliyorsun ki o hedefi gerçekleştir.
  • Çok basit

İkna etmedim :D

• Dr. Surgery kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle ben mesela azıma 2 aydır şeker sürmüyorum mükemmel bir vücut için çok çabalıyorum ama bu bana gelir getirmicek baba parasıyla yapıyorum.Amaç edinmek kilit nokta ama zorla olmuyor işte.

• Goal: Hedef
     Kendinizi Ders Çalışmaya Nasıl İkna Ettiniz
  • bu ders çalışma meselesi tamamen hayaller ve hedeflere bağlı. kuracak bir hayalin, deliler gibi istediğin bir hedefin yoksa çalışma şevkinin gelmesi çok zor
  • zülfikarr kullanıcısına yanıt
    Her hedef için geçerli doğru bir fikir

• bu biraz degisken bir durum ama tavsiyem mezuna kalan insnaların hikayelerini bir oku veya ygs icin gaza geitren hikayeler var onları oku .
  • Hocam calisma masan varsa derse ikna edici motivasyon artirici sozler var kagitlari yaz yapistir dersi birakacagin zaman ona bak cidden ise yariyo gelecegini dusunuyoaun filan calisma istegi geliyo dene derim

• Valla birader içinde çalışma şevki yoksa kendini dünyaya bağlıyamıyosan işin çok zor, ben kaç kere denedim 1 hafta alışırım diye kitabı koydum önüme sabah alarmla kalktım yine gelmedi o şevk 2.hafta sınavada az kalmıştı sağlam şekilde çalışmıştım sanırım bir şeye bağlanmak için biraz zaman geçirmek gerekiyor. Burda öncelikli kural kendini inandırabilmek. Öncelikle sevdiğin bir meslek düşün ya da gelecekte hayalini kurduğun bir ev,araba,aile vs. düşün bunu iyice beynine oturt, ders çalışırkende etrafında telefon vs. olmasın. İşin acı tarafı gerçekten hayalin yüksekse o 1 seneni feda ediceksin yok arkadaşmış yok oyunmuş hikaye bu sene 1. olan samimi arkadaşın röpartajını izle adam ne diyor hayvan gibi çalışdım diyor he aynen öyle çalışcan yoksa gerisi hikaye.
  • hocam cok sukur ben bu sene ıstedıgım sıralamayı elde ettim 14k oldum ama bende yıl ıcınde cok kez 'yeter ulan' diye haykırdım hatta bahceye inip kitabı yaktıgım bile oldu. fakat ben her sıkılıp bunaldığım anda şunu dedim içimden;'' 18 temmuz da, iyiki gözüm kapansa bile uyumamısım , ıyıkı bu kadar fedakarlık etmısım, ıyı kı o sandalyede kıçım çürümüş diyeceğim '' böyle diye diye sınav geldi çattı, verdik adam akıllı sınavımızıda. ve 18 temmuzda bu motive olmak icin soylediğim cümleyi bağırarak söyledim

• Mr robot izle

Keny arkana dinle altyazili

Sonra DANS SJWBRJEJDD

• İlerde çalışırken mutlu olabileceğim bir meslek için çalışıyorumm
  • Ders çalışmayı alışkanlık haline getirmekten ibaret her şey.

• Gelecek kaygısı, başarısızlığın verdiği huzursuzluk ve başarının verdiği huzur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DT Swiss -- 26 Temmuz 2016; 22:57:17 >
  • beyler ders calısmak isteyenleri 100 tl karşılığında işe götürrüm bir gün çalışsınlar ertesi gün gelmezler evde ders çalışırlar
  • 6 ay sigortasız amelelik yapınca seve seve çalışmaya başladım...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Etmedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: HungryBody

Beyler mezuna kaldım allaha şükür her türlü fırsata sahiptim kazanmak için ama yatmayı tercih ettim.Bu işin püf noktası nedir,bu işi başaran arkadaşların mental ve psikokojik gücü nerden geliyor.Millet beynini geliştirirken ben sadece vücuduma odaklandım ve bu ilerde bana eksi olarak dönücek.Faydalı bir konu olacağını düşünüyorum forum içinde ve önerilerinizi merakla bekliyorum.

Bro bir ay ağır bir işte çalış.Tekstil olur vs depoculuk yap.Her sabah Tozun pisliğin içinde çalışmaktansa oturduğun yerde ders çalışmak daha cazip gelicek bir süre sonra.Dene işe yaramazsa gel beni vur

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.