Şimdi Ara

Kendi LPG ayarını kendi yapmak (71. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.710
Cevap
58
Favori
309.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dndd

Yalnız bazı araçlarda normali sıfır değil 100 oluyormuş sizinki de öyle olabilir bir araştırın
    Hocam Atikfast için yazılım var mı sizde bir yer buldum ama indiremedim başka da yok veya ben bulamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 01Mrt 0 kullanıcısına yanıt
    Pm attım

• dndd D kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim, akşam bi laptopa kurup deneyeceğim.
    Ama henüz kablo olayına girmedim, hangi çipi kullanmamız gerktiği konusunda bir fikriniz var mı?
    PL2303 uygun mu mesela onu alalım mı?
  • metinvurgun M kullanıcısına yanıt
    Merhaba kalibrasyindan önceki resimde yeşil ile mavi üst üste fakat sonlarda sarı çizgideki noktaları bir kaç yok yukarı kaldırırsanız olurdu.kalibrasyondan sonraki resimde sadece benzin olan eğri var zamanla yeşil lpg de oluşacak. Amaç ikisini üst üste getirmek.birde eğer benzin ecusu ayarı bozulmamışsa, arac benzin ve lpg de çalışırken benzin ms yeleğini eşitlemek lazım. Diyelimki benzinde benzin ms 3.3 olsun gaza allinca benzin 3.5 oluyorsa zengin demek,sarı eğriye tıklayıp bir iki tik aşağıya alıp 3.3 ms olucak şekilde ayarlanıyor aşağıya yukarıya bilgisayarın ok tuşlarıyla yapiyoruz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayavas

Merhaba kalibrasyindan önceki resimde yeşil ile mavi üst üste fakat sonlarda sarı çizgideki noktaları bir kaç yok yukarı kaldırırsanız olurdu.kalibrasyondan sonraki resimde sadece benzin olan eğri var zamanla yeşil lpg de oluşacak. Amaç ikisini üst üste getirmek.birde eğer benzin ecusu ayarı bozulmamışsa, arac benzin ve lpg de çalışırken benzin ms yeleğini eşitlemek lazım. Diyelimki benzinde benzin ms 3.3 olsun gaza allinca benzin 3.5 oluyorsa zengin demek,sarı eğriye tıklayıp bir iki tik aşağıya alıp 3.3 ms olucak şekilde ayarlanıyor aşağıya yukarıya bilgisayarın ok tuşlarıyla yapiyoruz
    Ilk kez baglandigim için degerlerini degistirmeden resim attim Tavsiyelerinizi en kisa surede uygulayacagim. Çok tsk ederim

• 01Mrt 0 kullanıcısına yanıt
    Evet 2303 bağlanır

• selamlar
    honda accord 2.0 aracımda prins silverline modeli lpg bulunmakta
    kendi lpg ayarımı yapmak istiyorum
    ayar için programı ve ayar kablosunu nereden temin edebilirim.
    saygılar.
  • bluemonday B kullanıcısına yanıt
    Sanırım prinse ayar yapılamıyor, lpgkablo sitesiyle iletişime geçin

• Zavoli ye pl2303hx ile baglanabilirmiyiz

@dndd

Zavoli alisei modellerine bağlanabilirsiniz bora modellerine bağlanmıyor tahminim bora ya ft232rl bağlanır ama kesin değil alıp denemek lazım

• quote:

Zavoli alisei modellerine bağlanabilirsiniz bora modellerine bağlanmıyor tahminim bora ya ft232rl bağlanır ama kesin değil alıp denemek lazım
    Alisei Soket baglantisindaki renkleri hatirliyormusunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metinvurgun -- 24 Kasım 2019; 22:20:46 >
    Kırmızıyı boş bırakacaksınız, Siyaha gnd diğer ikisini de değiştirip deneyeceksiniz

• MErhaba arkaşlar. aracım scenic 1 2.0 16v 136 bg aracımda ecotech lpg var. ara ara kendi kendine rolanti yükseltiyor ve gaza basınca düzeliyor. İkinci olarak enjektör valtek tip ve nozulları 1.8 mm takılmış bu araç için uygun deil sanırım. araçtırmalarım sonucu bu tip ejektör ve motora 2.2 mm takılması lazım. Bunun yaptırırsam lpg tüketimim artarmı. Takrar lpg ayarı gereklimi. CEvaplar için şimdiden teşekkürler.
  • sonerkyl kullanıcısına yanıt
    Rolanti sorunu muhtemelen rolanti motorundan veya kelebekten diye düşünüyorum
    Nozul büyütürseniz tekrar ayar yapmanız gerekir, eğer çekişinde gidişinde bir sıkıntı yoksa büyütmenize gerek şok
    Ecotech lpg yi de ilk defa duydum

http://www.beyazlpg.com.tr/webSite/ContentPage.aspx?URL=EcotechProgramlar.aspx
    Şurada bir program var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dndd -- 9 Aralık 2019; 20:43:53 >
  • quote:

Nozul büyütürseniz tekrar ayar yapmanız gerekir, eğer çekişinde gidişinde bir sıkıntı yoksa büyütmenize gerek şok

Şurada bir program var
    teşekkürler hocam.
  • quote:

Şurada bir program var
    @dndd benim de focus 2.0 motor atiker fast sistem ve valtek 1.8 enj var sizin dediginiz gibi bir sıkıntı olmadıkça degistirmeye gerek yok, otomatik kalibrasyon yapıp geçiyorum. Zaten başka bir ayarda pek yapilmiyor

Bozulmadıysa tamir etme demişler, tasarruf için katlandığımız lpg ye durduk yere masraf yapmamak lazım, eğer arabanın çekişinde gidişinde bir problem yoksa çok kurcalamamak eniyisi, ucuz yollu bir elm327 her araç sürücüsünde olmalı, arada ltft yi kontrol edin +-10 aralığındaysa sorun yok devam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dndd -- 10 Aralık 2019; 19:30:53 >
    Bu programa benimde ihtiyacım var İnternet'te bulamadım bana gönderebilir misiniz?
    Doğru, ben bir yere ayar yaptırdım, 1.4 2008 model arac, 1 lt ile 14 km yi gördü,,,
    Şimdiki sorunum, motor aşırı titriyor, vites kolu koltuklar masaj koltuğu gibi oluyor, el freni cekili gibi gidiyor, benzindede aynı,, asıl ilginç olan bazen düzeliyor. Eğer titreme varsa, manifot seside artıyor. Titreme yok ise sakin gidiyor. Egzoz da sorun yok, buji ve kablolar yeni değişti... Işıklarda dururken frene basınca devir hafif düşüyor. Bence ateşlemeyi besleyen kablo röle vs de sorun var,, sizce ???

Yoksa niye arada bazen düzelsinki. Motor mekanik sorun olsa, devamlı yapar.

• Emin-Firtina kullanıcısına yanıt
    Hocam burada usta muamelesi gördüm çok gurur verici :)) yanlış yönlendirmek istemem sadece elimdeki programları paylaşıyorum
    Titreme genellikle motor kulaklaklarından yapar, eskidikçe plastik parça titreşimi ememiyor, bir de yansanayi kulaklar da dandik oluyor orjinal taktırmak gerek, motor kulaklarını kontrol ettirin, bir kullanıcı olarak deneyimim böyle

• 
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.