Şimdi Ara

Kendi LPG ayarını kendi yapmak (73. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.711
Cevap
58
Favori
309.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Enjektör tipi seçeneğinden " 2 ohm " u seçmek yeterli diye biliyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: korekaplanı

Enjektör tipi seçeneğinden " 2 ohm " u seçmek yeterli diye biliyorum...
    Tsk ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dndd D kullanıcısına yanıt
    Hocam kapağı açtım ancak içi silikon gibi bir maddeyle tamamen doldurulmuş, hiçbirşey gözükmüyor. Ne yazdığını görmek için tamamen parçalamak gerekecek sanki.

Program olarak kabloyla gelen nanofast programını kullanıyorum. Versiyon soruyorsanız pc den bakıp yazarım.

• metinvurgun M kullanıcısına yanıt
    Ben nanofastte (fast in yeni versiyonu sayılır), 2ohm dymco kullanıyorum, sorunsuz çalıştırıyor. Hatta alt devirler valteke göre bariz iyi, benzinle aynı diyebilirim.

• ersin310 E kullanıcısına yanıt
    Hocam cd ile gelen programları ve driverları bana mail atabilirmisin, isteyen olursa göndereyim

gönderdim hocam, umarım işinizi görür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersin310

Ben nanofastte (fast in yeni versiyonu sayılır), 2ohm dymco kullanıyorum, sorunsuz çalıştırıyor. Hatta alt devirler valteke göre bariz iyi, benzinle aynı diyebilirim.
    Bilgilendirme için tsk ederim.

Teşekkürler

• Valtek 3 ohm enjektor yerine albien 2 ohm enjektor aldım. Atiker fast yazılımında hangisini seçmem gerekir
    @dndd

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metinvurgun -- 2 Şubat 2020; 21:33:21 >
    Emin olmamakla birlikte ahcf 2ohm diye biliyorum, aldığınız yere sorarsanız onlar bilirler, ayrıca yeniden kalibrasyon yapmalısınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dndd -- 2 Şubat 2020; 23:16:33 >
    Merhaba
    Gönderdiğin programa yeni bakabildim
    Nanofast diye kurduğu program fast 10.4 ama
    En üst deki
    Lpg ayar kablo sürücüsü
    Yazan driverı kurdunuz değil mi
    Başka driver kurmadınız
    Bu driver ftdi driver
    Bu durumda çip pl2303hx değil ftdi olmalı

Bilgisayarınıza kabloyu takınca aygıt yöneticisinden cihazı bulup özelliklerine girip ayrıntılardan donanım kimliklerine bakıp vid pid değerlerini lazarsanız net emen olabiliriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dndd -- 2 Şubat 2020; 23:34:31 >
    Ben ahc 2ohm seçmiştim.

Önce oradaki drıverı kurdum, sonra programı. Başka da birşey yapmadım, sorunsuz bağlanıyor bu şekilde. Ayar yaparken dediginiz kısma da bakarım.

Driver ftdi driver, o halde kablonuz 2303hx değil, ft232rl veya başka bir ftdi chip, şuan en kolay ulaşılabilir ftdi çip ft232rl ama önceki mesajlardan birinde biri ft232rl ile de bağlanamadığını yazmıştı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dndd -- 3 Şubat 2020; 19:35:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dndd

Emin olmamakla birlikte ahcf 2ohm diye biliyorum, aldığınız yere sorarsanız onlar bilirler, ayrıca yeniden kalibrasyon yapmalısınız
    Bugun albien 2ohm enjektoru taktım 2 ohm AHC olanı seçtim kalibrasyon yaptım. Benzin enj süresi ile lpg süresi neredeyse 2 katı benzin 3 ise lpg 6 sonra nozullara baktım 1.8 olarak gelmiş. Arac 2000 motor nozulları buyutsem aradaki fark duser mi

Esasen gaz enjeksiyon süresinden ziyade araç benzinde çalışırkenki benzin enjeksiyon süresiyle araç lpg de çalışırkenki benzin enjeksiyon süresi karşılaştırılır, eğer yakıtta çekişde ltft stft de bir sorun yoksa sıkıntı yok bence, yine de nozul büyürse gazenjeksiyon süresi de düşer

bende de benzer bir durum var, şimdilik regülatör basıncını arttırdım, enjeksiyon süreleri biraz düştü. dymco larda nozul değişimi olmuyor, albienleri bilemiyorum.
    Bence ltft stft değeri daha önemli, nozul yeterli mi, enjeksiyon süresi yeterlimi ltft stft den belli olur, varsın lpg enjektörü 3ms değil 6ms açık kalsın bunun size bir zararı yok, eğer rampa çıkarken veya 130 la giderken lpg enjektörü gazı yetiştiremiyorsa ozaman nozulları büyütüp enjeksiyon süresini düşürmeye çalışın, öyle bir durumda da zaten aracın gidişi bozulur çekişi düşer zannımca

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dndd -- 5 Şubat 2020; 22:32:50 >
    Evet mantıken öyle, ltft önemli. Ama rölanti süresi çok yüksek olunca tam gazda gaz yetıstırememe, valtek enjektörlerde sürekli açık kalma durumları vs oluyor. O yüzden rolantı suresının 2 kat olması biraz fazla gıbı.

Eski telefonumda, torque ücretli kurdum.
    Yeni telefonda, yeniden torqe kurunca, beni tanıyıp ücretli kullanabilecekmiyim, yoksa nasıl olacak

• 
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.