Şimdi Ara

Kendi laptop 'unu yapmak yardım fikir öneri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar masa üstü alternatifi laptoplarin fiyatları çok yüksek , bana fışe takınca çalışacak bir sistem gerekli ,yeri geldiğinde balkona, salona , ofise taşıya bileceğim kompak bir şeyler.

Elimde Rtx 2070
    16 gb ddr4 ram
    R5 2600
    Asus micro atx ana kart var.

Uzay kasa monitöre toplasam çalışır sistem hazır. 4k monitör siparişim vardı iptal ettim.

Boş leptop kasası sipariş edebileceğim bir site firma vs varmi.

Saçmalık sınırında işlerle uğraşıyorum farkindayim da , bu işleri yapan deneyen kesin birileri vardır .

Taşınabilir hale nasıl getire biliriz bu sisteni all in one tarzı değil direk laptop formunda . Karbon yada fiberden kasa kendim yapabilirim ama 4k panel alsam nasıl takacaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• En fazla mini itx formatta kasalar oluyor o şekilde yapabilirsiniz.

Kendiniz olabilecek en küçük ölçekte parçalara uygun olarak kasayı imal edebilirsiniz ama çok zahmetli olur.

Diğer türlü o istediğiniz boş laptop kasası bulup içerisine bileşenleri eklemek olayı hayalden öteye geçmez.

Ekleme: Ayrıca küçücük kasa içerisinde tdp sorunu ile karşılaşacağınız için bileşenlere undervolting yapmanız gerekecektir diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mugetsuga -- 9 Şubat 2019; 0:21:44 >
  • silver stone rvz itx kasalar tam size göre sfx psu lar biraz pahalı ama değer 450watt yeterli olur
  • Alternatif olarak i5 8gb ramli bir laptop alıp. Harici ekran kartı bağlayabilirsin. Sırf marjinal bir fikir olsun diye ekledim. Hiç denemdim.
    https://www.youtube.com/watch?v=0NQxwpI34Uo&vl=tr
  • Mac mini tavsiye edebilirim. LDC TV ve klavye olan her yere taşıyıp kullanabiliyorsun; bazen öyle kullanıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İstediğin şeyle elindeki parçaların alakası yok. Boş laptop kasasına sadece ekran kartı bile sığmaz.
  • Forumda bir ara Bond çantaya kasa toplayan biri vardı sanki link bulursam atarım.Eski bir konuydu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Küp kasa toplamaya bakın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mesai harcadim ama çözüm bulamadim. Kasayı kendim tasarlayıp yapacaktım ancak görüntü alma konusunda sağlam elektronikçi arkadaşlara ihtiyaç vardı. Bir hayaldi rafa kaldırdık. Ukte kaldı içimde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.