Şimdi Ara

Kendi Getirdiğim Fiberi Kullanamıyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
1.460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kendi Getirdiğim Fiberi Kullanamıyorum.

Uzun yıllardır Adsl kullanıcısıyım, aylardır uğraştığım talepler doğrultusunda yaklaşık 1 ay önce oturduğum sokağa Tip7 Vdsl2 kabin koyuldu, (evimin 50 metre ötesine) kabin 1 ay sonra aktif hale gelip çalışmaya başladı ve Ben extranet internet altyapı sorgulama sayfasına girip adres sorguluyorum Benim oturduğum apartmanın altyapısı adsl, yan apartmanların altyapısı vdsl gözüküyor.

Şaka gibi, kendi uğraşlarım sonucunda getirttiğim kabinin hizmeti olan vdsl2 interneti kullanamıyorum. İnternetimi nasıl adsl’den vdsl’e geçirebilirim? 🤔

• Hocam selam. Ankastredeki saha kodu ile saha dolabı kodu uyuşmadığı sürece dolaptan hizmet alınamaz diyorum ama ben cahilmişim bunu dediğim için. :)) Sen de yazıver de 50 konu sonra inanacak inşallah işleyişin bu yönde olduğuna.
    Sen biliyorsun ama bilmeyenler için örnek şema ekleyeyim.
    Ankastre saha kodu 123
    Saha dolabı kodu 123

Bu eşleşme sağlandığında söz konusu saha dolabından hizmet alınabiliyor/alınabilir demektir.
  • Ankastre kodu dolabın kodu ile aynıysa alırsın. Sisteme hatalı girilmiştir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NT2L

Ankastre kodu dolabın kodu ile aynıysa alırsın. Sisteme hatalı girilmiştir.
    İstanbula dönüp hat değerlerine bakma fırsatı bulamadım. Ama söylediğinden anladığım ev ile kabin arasında bu kadar kısa mesafe (50 metre) var ise %100 benim oturduğum apartmanada vdsl bağlamış olabilir bu telekom ?
  • Ereninh0 kullanıcısına yanıt
    Binanızın ankastre kutusu var, bu kutunun numarası saha dolabı ile eşleşiyorsa %100 VDSL gelmiş demektir.
  • Bugun telekom ile konuştum, Kendi getirttiğim kabinden faydalanamıyorum, vdsl kullanmam lazımken hala adsl kullanıyorum dedim, Bana şunu soyledıler; kabin daha 1 ay önce kuruldu, vermiş oldugunuz adresi teknik ekiplerimize ilettik, fiber projesi devam edıyor ve devam eden bu projede sırasıyla teker teker apartmanlara bağlantı sağlanılacak denildi. Ozaman Ben apartmanıma vdsl2 bağlantısı gelene kadar beklemede olayım.
  • tt ceosuna bi pm attın twitter dan yardımcı olur diye umuyorum.
  • NT2L kullanıcısına yanıt
    Kendisine üç kez söyledim bunu ama konu açmaya devam ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SYLAS

tt ceosuna bi pm attın twitter dan yardımcı olur diye umuyorum.
    Attım dostum. TT tarafından arandım, kabin daha 1 ay önce kuruldu yeni olduğundan dolayı sırasıyla yakındaki apartmanlardan uzaktaki apartmanlara kadar bağlantısını gerçekleştiriyoruz, fiber projesi devam ediyor diyorlar. Sanırım benim birşey yapmama gerek kalmadan saha ekipleri gelip ayarlayacak.
  • Hocam selam. Ankastredeki saha kodu ile saha dolabı kodu uyuşmadığı sürece dolaptan hizmet alınamaz diyorum ama ben cahilmişim bunu dediğim için. :)) Sen de yazıver de 50 konu sonra inanacak inşallah işleyişin bu yönde olduğuna.
    Ankastre saha kodu 123
    Saha dolabı kodu 123

Bu eşleşme sağlandığında söz konusu saha dolabından hizmet alınabiliyor/alınabilir demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 17 Eylül 2020; 23:40:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

Hocam selam. Ankastredeki saha kodu ile saha dolabı kodu uyuşmadığı sürece dolaptan hizmet alınamaz diyorum ama ben cahilmişim bunu dediğim için. :)) Sen de yazıver de 50 konu sonra inanacak inşallah işleyişin bu yönde olduğuna.
    Ankastre saha kodu 123
    Saha dolabı kodu 123

@XpressMusic34 hocam gördüğüm kadarıyla bu konularda gayet bilgili ve yardımsever. Konu sahibi arkadaş neden bu kadar kötümser bir yorum yapmış ki? Zamanında bana da çok yardımı dokunmuştu, verdiği bilgi de doğru zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Denizcan Kaya -- 17 Eylül 2020; 19:52:0 >
  • XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    Ereninh0 kullanıcısına yanıt
    +1
    @Ereninh0 Ankastre kodunuzla, saha dolabı kodu eşleşmelidir. Şu durumu da göz önünde bulundurmalısınız, fiber erişim sistemlerinde mesafe performans üzerinde etkili olduğundan ötürü bir sahaya fiber gelince birden fazla fiber kabin konulabilir, bu durumda saha dolabı sayısı artmış olur, bunu da genellikle şu şekilde ifade ederler.
    Fiber gelmeden önce 35 sd (saha dolabı) sahasına fiber geldi diyelim 3 tane de kabin konuldu bu sefer isimlendirme genellikle 35-1 35-2 35-3 şeklinde olur.

Eğer kabin kodu ile ankastre kodu eşleşmiyorsa istisna durumlar haricinde bu fiber kabine bağlı değilsiniz demektir. Yine de sağlama yapmak maksadıyla en yakın müdürlükte repartitör ile görüşüp sistemden binanızdaki ankastrenin hangi dolaba bağlı olduğunu görebilirsiniz, binadaki ankastreden kabine, menhol ve kanallarda izlediği yola kadar gözüküyordur TTOYS sisteminde.

Diğer bir hususa gelirsek, @XpressMusic34 benim de yakından tanıyor olduğum, forumda bölümce oldukça iyi tanınan, bilinen birisi, kendisi hakkındaki nahoş ifadelerinizi kesinlikle doğru bulmuyorum, keşke bunları yazmak zorunda olmasak. Ancak yine de ben bu tutumunuzu anlık öfkenize yormak istiyorum ve telafisi için gerekli tutumunuzu da görmek isterim bir üye olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 17 Eylül 2020; 20:54:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

+1
    @Ereninh0 Ankastre kodunuzla, saha dolabı kodu eşleşmelidir. Şu durumu da göz önünde bulundurmalısınız, fiber erişim sistemlerinde mesafe performans üzerinde etkili olduğundan ötürü bir sahaya fiber gelince birden fazla fiber kabin konulabilir, bu durumda saha dolabı sayısı artmış olur, bunu da genellikle şu şekilde ifade ederler.
    Fiber gelmeden önce 35 sd (saha dolabı) sahasına fiber geldi diyelim 3 tane de kabin konuldu bu sefer isimlendirme genellikle 35-1 35-2 35-3 şeklinde olur.

Eğer kabin kodu ile ankastre kodu eşleşmiyorsa istisna durumlar haricinde bu fiber kabine bağlı değilsiniz demektir. Yine de sağlama yapmak maksadıyla en yakın müdürlükte repartitör ile görüşüp sistemden binanızdaki ankastrenin hangi dolaba bağlı olduğunu görebilirsiniz, binadaki ankastreden kabine, menhol ve kanallarda izlediği yola kadar gözüküyordur TTOYS sisteminde.

Diğer bir hususa gelirsek, @XpressMusic34 benim de yakından tanıyor olduğum, forumda bölümce oldukça iyi tanınan, bilinen birisi, kendisi hakkındaki nahoş ifadelerinizi kesinlikle doğru bulmuyorum, keşke bunları yazmak zorunda olmasak. Ancak yine de ben bu tutumunuzu anlık öfkenize yormak istiyorum ve telafisi için gerekli tutumunuzu da görmek isterim bir üye olarak.
    En belirleyici yorumu siz yaptınız teşekkür ederim türkçenizde maşallah süper

Bilmemek ayıp değil yahu music Ben sana hızlandırılmış eğitim vereyim
  • Denizcan Kaya kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim hocam, estağfurullah.
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim hocam. Estağfurullah. Detaylı mesajınız için çok teşekkürler.
    Olur hocam. Saati kaç tl derslerin? Hemen başlayalım.
    Sen yabancı değilsin, tarifem belli 2 yüzlük bir de horoz
    https://www.youtube.com/watch?v=t25L_98Wp1o&feature=youtu.be&t=135
    Anlaştık hocam başlayalım hemen derslere.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.