Şimdi Ara

kendi aracıyla çalışanlar için aylık 5000tl maaş ne kadar gerçeyi yansıtıyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
0
Favori
60.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• E ticaret bu. Ayda 5000 6000 gibi rakamlar dogru olabilir. Ama kendi tasitinin yakıtını kendin ödüyorsun ona göre hesapla :)
  • Lojistik ve tasima dan is aratmissin lojistik mezunusun sanirim. Bende oyleyim. Aylardir is arıyorum tik yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: twinzz

E ticaret bu. Ayda 5000 6000 gibi rakamlar dogru olabilir. Ama kendi tasitinin yakıtını kendin ödüyorsun ona göre hesapla :)
    e ticaretten kendi aracımla nasıl para kazanabilirim?
    işin mantığı ne?

kendim mal satabilsem dükkanı kendim açarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: syrialin

e ticaretten kendi aracımla nasıl para kazanabilirim?
    işin mantığı ne?

kendim mal satabilsem dükkanı kendim açarım

Alıntıları Göster
    Bir tanidigim cagirmisti boyle bir ise beni calismaya. Araci yeni satmistim gidemedim. Arac'in cornect veya doblo tarzı olması zorunlu. Bildigin kargo gibi birsey. Adamlar sana paketleri ve adresleri veriyorlar. Sen teslim ettigin paket adetine gore para alıyorsun. Tam ne kadardi hatirlamiyorum ama aracla surekli hareket halindesin. Yakit parasi cok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: twinzz

Bir tanidigim cagirmisti boyle bir ise beni calismaya. Araci yeni satmistim gidemedim. Arac'in cornect veya doblo tarzı olması zorunlu. Bildigin kargo gibi birsey. Adamlar sana paketleri ve adresleri veriyorlar. Sen teslim ettigin paket adetine gore para alıyorsun. Tam ne kadardi hatirlamiyorum ama aracla surekli hareket halindesin. Yakit parasi cok.

Alıntıları Göster
    7000 tl iyi para ama hocam. ozaman öyleyse iyi
    lpgli araçlar fazla yakmıyor
    ama atıyorum sen pazarlayacaksın müşteri bulacaksın dersen zor iş.
    sadece olay mal teslimiyle mantıklı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi syrialin -- 20 Şubat 2019; 22:20:17 >

• 7000 tl biraz abartmislar gibi.
    Yok musterileri falan onlar ayarlıyorlar.
  • Alakasız bir şey olmuş bu cevaplar

O ilanların tamamına yakını korsan taksi ilanıdır
  • Reis o iş için bende aradım genelde korsan taksi işleri oluyo
  • 7000 veriyorlar ardına bakmıyorlar. Yaktığın yakıt arabanın durumu vs. derken asgari ücretten hallice bir duruma denk geliyor.
  • Uzun vadede araç yıprandığından değer kaybına uğrayacaktır bunu da hesaba katmak lazım.
  • şimdilerde kariyer sitelerinde ilanların döndüğü olay.

aylık 5000-6000-7000 vs vs rakamlar,net kazançlar bence gerçekçi değil.

çünkü şirket olucakmışsın,araç kapalı kasa olacak bütün masraflar sana ait olacak. yol,yemek,sigorta hepsi sende.

bağkur primi,vergiler,çeşitli masraflar düşünce ne kalır geriye. bence asgari ücretin bir tık üstü.

bu şartlarda yapan bulunur mu,bence çok kişi çıkar ve çalışır.

• Bu tarz işler yapıcaksanız öncelikle samimiyetine güvendiğiniz bir muhasebeciden bilgi alın. Evet yakıt masrafı vs olabilir ama siz şahıs şirketi açıcaksınız ve bunları gider göstericeksiniz. Evinizi home ofis olarak gösterin mesela ben öyle yapmıştım ( Başka sektör ) Faturalarınız gider olarak gösterilir. Yemek masraflarınız gider gösterilir. Yakıtta öyle. Stopajda ödemezsiniz. Belirli bir kazancı elde etmeye başlayınca yeni bir araç ( eskiden sadece sıfırda oluyordu 2.elde de oluyor şimdi sanırım ) alırsanız vergiden düşersiniz. Millet o son model arabalara nasıl biniyor sanıyorsunuz %90 ı vergiden düşüyor. Neredeyse her masrafınız vergiden düşer.
  • Güzel cevap
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.