Şimdi Ara

Keenetic Omni DSL incelemesi (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
640
Cevap
14
Favori
25.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar adguard falan ekleyemedim,modemi kurdum çalışıyor sorun yok ,ama ne wpa3 şifreleme ne güvenlik kısımlarına ulaşamadım,internet güvenliği ayarlarına giriyorum ,koruma yok yazıyor ,içine girdiğimde ya birşeyler ters gitti diyor yada dönüp duruyor ama hareket yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pretty34 P kullanıcısına yanıt
    Bilemiyorum ne desem

Menüye girebiliyor musun? , ilk fabrika ayarlarında koruma yok olarak gelir. yine ilgili gördüğün yerden koruma yoktan tıklıyor ekliyorsun, ancak önce ağda bağlanan cihazları kayıtlı listeye al, ayrı ayrı güvenlik tanımla istersen. yada genel bir koruma koyabilirsin. Fabrika ayarlarında adguard olabilir, safe DSN 3. parti listede var, oraya üye olman gerekiyor.

Diğer taraftan bugünlerde Ynadex bileşenini yükledim .test ediyorum, oldukça sevdim. yüklersen onu da listede görürsün, aile profili var, çocuk cihazların a koyarsın, +18 den vs korusun. Gene kural da yapabilirsin. ayar yapmadan hepsine koyar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetbulut115 -- 18 Nisan 2020; 15:42:23 >
  • ahmetbulut115 A kullanıcısına yanıt
    Hocam adguard Yandex falan yüklü görünüyor modemde,ama bu ekranlara girdiğimde bunlar görünmüyor dolayısı ile secemiyorum,arkadaşımda da extra dsl var ,kurulumda çıkmış seçenekler ama bende çıkmadı,burdan da aktif edemiyorum

Keenetic Omni DSL incelemesi

Mobil uygulamadan tarif etmem biraz zor olacak, telefondan normal tarayıcıdan girebilirsen sol üstten tıklarsın , altta internet güvenliği var, oradan seçiyorsun, çok kolay
    internet tarayıcıda , PC den daha geniş ekran görürsün, daha kolay farkedersin.

tarayıcıda, 192.168.1.1 yaz, Omni nin menüsü gelecek orada admin ve şifreni yaz, ekran açılacak , oradan önceki mesajda belirttiğim ayarları yaparsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetbulut115

Mobil uygulamadan tarif etmem biraz zor olacak, telefondan normal tarayıcıdan girebilirsen sol üstten tıklarsın , altta internet güvenliği var, oradan seçiyorsun, çok kolay
    internet tarayıcıda , PC den daha geniş ekran görürsün, daha kolay farkedersin.

tarayıcıda, 192.168.1.1 yaz, Omni nin menüsü gelecek orada admin ve şifreni yaz, ekran açılacak , oradan önceki mesajda belirttiğim ayarları yaparsın.
    Tskler hocam,PC den web arayuzden ekleyebildim,ama adguard eklenmiyor iss desteklemiyor gibi bir uyarı veriyor,Yandex ve diğerinde sorun yok,
    Bu uygulamalar sadece +18 içerikleri mi engelliyor ,reklam engelleme olayları yok mu

Birde wpa3 şifreleme henüz kullanılamıyor mu, wpa3 şifre koyunca hiç bir cihazım baglanamiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pretty34 -- 18 Nisan 2020; 19:2:24 >
  • Burdan kanal numarası seçmeye gerek var mı arkadaşlar ,birde maximum iletim tam olarak ne iş yapıyor ,menzili mi artırıyor,CPU ve güç tüketimini artırır ısınmaya sebep olur mu

Ben de yeniyim, ama sana yardımcı olmaya çalışayım, halen öğreniyorum.

adguard şuan bende de mesaj veriyor, ama geçici server sorunu olabilir, yada isp tarafında bir kesinti, keenetic e sordum, pazartesi dönerler sanırım.yada keddisi düzelir.

Ben yandex i kullanıyorum,

Yandex de aile dışı başka profilelr de var, kayıtşı cihazın menüsündne her cihaz için ayrı seçebiliuorsunuz. aile hızlı dns vs güvenli internet vs gibi.
    https://help.keenetic.com/hc/tr/articles/360000563939-Yandex-DNS-ile-internet-güvenliği

wpa3. sadece seçmemelisin wpa3 ve wpa2 birlikte seçmelisin. wpa3 ü şuan appllle IOS 13 dü sanırım sonrası destekliyor, geçen sene yaz aylarındna beri var, Androidde de son yine ekli olan sürümler olmalı ben de android bulunmuyor. . yine bakmalısın. desteklemeyen cihazlar WPA2 den bağlanır. destekleyen WPA3.

Hocam Beta1 firmware yazılımını yükle düzeliyor bende de hata veriyordu BetA1 yüklerim şimdi çalışıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Bende istedim ama erişim kapalıymış, bu arada ilgili olanlara da vermiyorlar... sana nasıl verdiler :))) yoksa şirket çalışanı mısın? <br /><br />O dökümanı rica etsem bir paylaşım sitesine yükleyebilir misiniz? Diğer modemlerin bütün klavuzları mevcut ne hikmetse bunun yok...

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    İşte Keenetic in farkı, birielrinin dosya vermesi, cevap vermesi gerekmiyor

Modemin içinde bakıyorsun arasıra gelmiştirme varsa yüklüyorsun, resmi yazılım gelirse otomatik seçiliyse kendi yüklüyor
    Bu arada Keenetic ne firma ya, haftasonu da yazılım çıkacağı aklıma gelmedi ki kontrol edeyim

Ben de baktım B1 gelmiş, yükledim adguard şuan tamam.

teknotakip e vs kim olursa yapmayın böyle, insanların şevkini kırmayın, kaçırmayın, bu da bir zevk meselsi yardımcı olmak. sorun çömek. faydalanıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MythBuster34 -- 18 Nisan 2020; 20:38:32 >

Hayır otomatik kanal seçsin, cihaz ortamı dinliyor, en az gürültülü kanalı seçiyor, sabit olmamalı. birde 20/40 birlikte olmalı. 20 de kalırsa, sadece 40 destekleyen MI iPhone sorun yaşarsın.. Maksimum gücü seçme, o ISP nin desteklediği bir standart olursa ek işe yarıyor, şuan türkiyedeki ISP ler desteklemiyor,

Anlamdağın yerler için destekten kontrol edebilirsin. yine menülerin yanında soru işaretleri var, ben bilgisayardan bakıyorum gösteriyor. 192.168.1.1 den bağlanırsan daha detaylı mobil uygulamaya göre.

mobilden, bendeki ingilizce TX bursa olarak geçiyor.

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    570 sayfa developer düzeyde ham komut satırları var, ben de istedim aldım, hiç de kullanmam gerekmedi.. kurcalayacak vaktim de yok, ihtiyacım da olmadı. sen de iste, bunlar ayrıca firmanın online destek sayfasında gerektiğinde kullanılıyor, kullancılara yapmak istedikleri işlem bazlı açılmış durumda. profesyonel kullancular için istekli olanlara veriyorlar görünüyor, bunu öğrenmek isteyen CCNA MCSE gibi kurslara gitmesi gerekir kanaatindeyim . onlar internete komple açmışlar mı? hayır tabiki... hiç bilmeyen biri o bu ne derse nasıl destek verecekler? temelde ihtiyacını söylüyorsun onlarda sana komut satırında ne yapman gerektiğini söylüyorlar olup bitiyor. yada web sayfalarında varsa alıp kullanıyorsun.

Çok sevdiğim örnek, modem LED lerini takvimle açıp kapama, bunu bir arkadaş burada istedi, Keenetic sponsor sayfada gösterdi nasıl yapılacağını, menüden göremezsin, komutla yapıyorlar, komut nasıl yapıldığı destek sitesinde var...
    https://help.keenetic.com/hc/tr/articles/360000097985-Zaman-Takvimi-ile-Led-Göster-Işıklarının-Yönetimi

Birde şaka yapma, diğer markaların kalvuz diye verdiklerinde web ara yüzleri bile anlatılmıyor, hızlı kurulum klavuzu var. bomboş.. en fazla modem ar yüzü anlatılır. o kılavuzlardan Keenetic kutusunda daha iyisi çıkıyor, başka markalardan beş modem tecrübe eden olarak söylüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetbulut115 -- 18 Nisan 2020; 21:40:2 >

• İnceleme için teşekkürler. Fiyat şu an hb'de 260 tl. Kullanıcılar da memnun. Yazlık için alabilirim.
  • Arkadaşlar,Mobilde burası hep sıfır,neden ilerlemiyor trafik göstergesi,
    Modemi baştan kurdum ,kurmadan önce burası ilerliyordu

ekrana bas aşrı doğru sündür menüyü başlasın :)) klasik app davranışı..
    orası günlük trafik , bir de ekrandaki Omni yazan cihaz içinden saatlik günlük vs her tür trafik raporları var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetbulut115 -- 18 Nisan 2020; 23:4:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetbulut115

ekrana bas aşrı doğru sündür menüyü başlasın :)) klasik app davranışı..
    orası günlük trafik , bir de ekrandaki Omni yazan cihaz içinden saatlik günlük vs her tür trafik raporları var.
    Olmuyor,omni içindeki trafik grafiği de sıfır ,hiç ilerlemiyor,sadece web arayüzünde görüyorum

Edit,modemi yeniden başlattım düzeldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pretty34 -- 19 Nisan 2020; 0:40:32 >
  • ahmetbulut115 A kullanıcısına yanıt

Ahmet dostum iyi akşamlar. Omni cihazım için lite model wifi genişleticiyi önermiştin. Cihazlar geldi bir kaç gün önce kurdum. Ana modemim omni salonda, lite modemi ise çekim gücünü arttırmak istediğim yatak odama taktım. Salon ile yatak odası yan yana. Salondaki modemi kapıya yakın bir yere getirdim. Şu an için lite yatak odasında çekim gücü olarak çok iyi bir performans gösteriyor. Sana da bu ekran görüntüsünü atmak istedim sence bu çekim gücü ve lite modemin yeri uygun mudur? Tavsiyelerin var mı? Bağlantı hızı 200-300 mbit aralığında değişiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lithium87 -- 19 Nisan 2020; 0:43:1 >

• Lithium87 kullanıcısına yanıt
    Gayet güzel görünüyor!! hayırlı olsun.
  • ykurtulus kullanıcısına yanıt
    VPN olayını çözdüm.

SSTP ile şu an VPN yapabiliyorum, harika bir olay gerçekten.

Artık şirkette iken VPN yapıp:
    -Bilgisayarımı açıp, RDP yapabileceğim.
    -Torrentlerimi kontrol edeceğim.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.