Şimdi Ara

Keenetic Omni DSL incelemesi (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
640
Cevap
14
Favori
25.738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

kutu içeriğinden hat prizinden modeme giden bağlantı kablosu çıkıyor mu?uzunluğu ne kadar?
    yeterli gelmezse ne tür kablo almak llazım?

adsl zamanlarından kalan bir kablom var iş görür mü acaba?
  • pretty34 P kullanıcısına yanıt
    rj11 kablosu alacaksınız azami 5 lira falandır fiyatı.

edit: alacaksınız derken adsl zamanlarından kalan kablo da iş görür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ykurtulus -- 15 Nisan 2020; 12:37:45 >
    ADSL den VDSL e geçerken 6-7 sene önceydi sanırım ben aynı kabloyu kullandım ama Splitter ı VDSL Modemle geleni kullan demişlerdi o zaman , eski tip ADSL splitterlar VDSL frekansını tam almıyormuş vs. Ama VDSL ile verilen splitterlar hem ADSL de hem VDSL de kullanılıyormuş. Sabit telefon kullanmıyorsan direk splitersız tak diyenelr de var ama ben kullanıyorum. özetle aynı kablo ok ama yeni modeminle gelen splitterı kullan.
    iki telefon kablusu çıkıyor biri 10 sn. civarında diğeri 1,5 metre.
  • MythBuster34 M kullanıcısına yanıt
    Splitter özelliği telefon hattiyla parazit oluşmasını engellemek için kullanılır diyorlar yani telefon hattı yoksa gerek yokmuş bende elektrikçiye yarın birgün apartmandaki dolaptan daireye kadar Cat 6 kablo çektirtecem yinede ona soruyum gerek var mı splittere

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende ev telefonı var, internet hattına kilitli taahutlerri başa baş getiremiyorum bir türlü ki kurtulayım, telefonu kullanmıyorum bile :)

Telefon yoksa gerek yok bence de. teknşk detyaya baktım internette öyle görünüyor... hattaki parazit değil de, telefonun frekans aralığı ile vdsl/Adsl ayrı, onları biribine göndermiyor süzüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MythBuster34 -- 15 Nisan 2020; 19:43:9 >
  • Arkadaş bir modem aldık pazartesi merterden çıkan kargo Maltepe ye gelemedi Perşembe oldu ,
    Ben bu hepsiburada ya ne diyim

• Arkadaşlar bir şey soracağım, bu modem üzerine yürütülen reklam çalışması beni işgillendiriyor. @ahmetbulut115 @micro77 @teknotakip_tr farkettiğim üzere bu üç kullanıcı youtube, sdn, tecnopat, burası vs daha başka yerlerde de sürekli bu modemi övmüşler. Hatta denilene göre tekno_tr kullanıcısı rus sitelerinde bile post'u var. Tamam modem donanım ve yazılım açısından güçlü ama fiyat olarak en ucuz vdsl modem şu an. Ve ucuz etin yahnisi durumuna düşmek istemiyorum. Gerçekten kullanıp öneren varsa sipariş geçeceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HawK95 -- 16 Nisan 2020; 11:18:16 >
  • HawK95 kullanıcısına yanıt
    Çok ayıp etmişsin, bir kullancı olarak yardımcı olmaya çalışıyorum. keyif de alıyorum, bu güzel ürünü çok sevdim inceldikçe yeni şeyler öğrendikçe. micro77 ye biraz bakarsan, bir sürü farklı marka incelemeleri var, yılların uzmanı, ondan çok şey öğrendim ben şahsen, teknotakip den de çok şey öğreniyoruz, başka nice kulalnıclar var. Benim tek takip ettiğim teknoloji sitesi donarım haber, diğer sitelere aylardır neredeyse bakmıyorum bile. insanların şevkini kırma lütfen, biz burada teknik konuşuyoruz sorunları tartışıyoruz, birbirimize faydalı oluyoruz, bazen hangi ürün olmalıyı değerlendiriyoruz. ben o güzel bu güzelle çok yanlış ürün aldım, burası başka. tekniğin dibini inceliyoruz. yanlış varsa onu söyle, hatalı bir şey söylüyorsa birileri onu eleştir. Ne kadar çok kişi tecrubelerini bilgisini paylaşsa o kadar kaliteli ürünler piyasada olur, değer görürü. Evet trollerle dolu internet ama bizler de iyi ve kötü deneni çok yerden kontrol etmeliyiz ayrıca araştırmalıyız.iyi niye iyi kötü niye kötü. iki yönlü de önemli.

Sana yine yardım, Omni yi akrabama aldık kullanıyoruz, özelliklerine bak karşılaştır. cpu güçlü fazla, anten 5dbi, bulut mobil, keenetic os, keenedns vs adamlar 400 lerden inmiş geçici kampanya yapmış tanıtım için. Niye ucuza bakmak önemli , basın açıklaması da yapmışlar, korona nedeniyle indirim yapıyoruz, herkes interneti daha iyi şartlarda kullanması için. vs.

• Arkadaşlar selamlar,
    Omni DSL aldım kullanıyorum. İki sorum var.
    1) modemi kurduk uygulama üzerinden. Tekrar uygulamaya giriş yapamadım, admin adı ve şifresi istiyor. İhtiyaç duymadığım için önemsemedim. Nete giriyorduk sonuçta. Şimdi net gidince burada mı bir soru. Diye bakmak istiyorum. Ne yapmam lazım?
    2) Ara ara internet sinyali gitmişti, sonra geldi. Şimdi tekrar gitti ve 1 gündür gelmiyor, Turuncu bir ışık sürekli yanıyor. İnternet bağlantısı yok, İSS Netgalaksi, Bunun nedeni ne olabilir. Nasıl çözebilirim?

Yardımcı olan olursa makbule geçer.

• Telefonda uygulama yüklü ise modemin altındaki qr kodu okutup giriş yapmayı deneyebilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ykurtulus -- 16 Nisan 2020; 15:40:38 >
    Selamlar,

ben kullanıyorum gayet memnunum, şu an indirimde olduğu için fiyatı uygun aşağıdaki linkte fiyat grafiğine baktığınızda da 6 ay önceki fiyatını görebilirsiniz.
    https://www.epey.com/modem/keenetic-omni-dsl.html

ben 240 TL'ye aldım, 2 hafta önce 218 TL'ye alabilirdim.

yaklaşık 85 m2 bir evde yaşıyorum çekim gücü iyi ancak benim evimde duvarlar çok kalın değil anladığım kadarıyla çünkü hangi modemi kullansam çekim gücünde problem yaşamadım.

VDSL kullanıyorum (35mbps) karantina dolayısıyla yoğunluk olduğundan iyi bir test sonucu alamadım ancak 1-2 kere Turknet'e yavaşlık ile ilgili arıza kaydı açtım, bana modeminizde sorun var falan demediler, alt yapıda kopmalar yaşadığınızı gördük ilgileniyoruz dediler.

Arayüzü çok güzel, akıcı, türkçe.

Usb çıkışına bir taşınabilir hdd bağladım, Torrent'lerimi bu hdd'ye indiriyorum, bilgisayarı açık bırakmak zorunda kalmıyorum, Torrent uygulaması çok stabil değil ama çok kötü de değil, DLNA aktif ettim, akıllı televizyonumdan hdd'nin içindeki film ve dizileri oynatıyorum.

VPN özelliğini henüz denemedim evde olduğumuz için malum.

Misafir ağı özelliği var, tüm ağlar için qr kod alıp biri bağlanmak istediğinde kamerasıyla okutuyor bağlanıyor muhteşem bir özellik, şifreyle uğraşmıyorsun, Iphone WPS desteklemiyor.

Ağ trafiğini görüntüleyebiliyorum.
    dinanik dns özelliği çok güzel sunulmuş.

• ahmetbulut115 A kullanıcısına yanıt
    son cümleleri ilk defa duyuyorum ben de eyvallah.
  • tarikosman7 T kullanıcısına yanıt
    Selam

1. mobil uygulama ile bağlantı sağlaman için mutlaka admin için bir şifre belirtmen gerekiyor 1234 yazarsanda kabul etmez modem arayüz ekranına gel Yönetim menüsü altında kullanıcılar ve erişim menüsüne tıkla sağ tarafa açılan sayfada admin kullanıcısının üzerine gel sağ tarafta kalem işaretine basarak şifre belirleyebilirsin.

2. DSL ışığın sabit sarı yanıyorsa dsl var ama ip almıyor modem gibi gözüküyor modemin arkasındaki rest tuşuna 20 sn bas ve yeniden kurulum yap olmadı servis sağlayıcın ile konuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ykurtulus

Telefonda uygulama yüklü ise modemin altındaki qr kodu okutup giriş yapmayı deneyebilir misiniz?
    Okutuyorum ancak işlemiyor.
    Reset attım, kuruluş yapamıyorum şimdi.
    Qr kodu ile giriş yapamıyorum. Wifi ile bağlanma başarısız diyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Muhterem Bey

Selam

1. mobil uygulama ile bağlantı sağlaman için mutlaka admin için bir şifre belirtmen gerekiyor 1234 yazarsanda kabul etmez modem arayüz ekranına gel Yönetim menüsü altında kullanıcılar ve erişim menüsüne tıkla sağ tarafa açılan sayfada admin kullanıcısının üzerine gel sağ tarafta kalem işaretine basarak şifre belirleyebilirsin.

2. DSL ışığın sabit sarı yanıyorsa dsl var ama ip almıyor modem gibi gözüküyor modemin arkasındaki rest tuşuna 20 sn bas ve yeniden kurulum yap olmadı servis sağlayıcın ile konuş.
    Reset yaptım, kurulum yapacam ancak qr kod ile wifi bağlanma hatası veriyor.
    " modem arayüz ekranına" Nasıl gelecem, bilgisayar şart mı? Telefondaki uygulama ile olur mu?

• tarikosman7 T kullanıcısına yanıt
    heralde telefondaki eski ayarlar yüzünden.

bilgisayar varsa ben sizi yönlendiriyim.
  • Benim Rus sitesindeki postumu bi atsana görelim bende merak ettim??

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ykurtulus kullanıcısına yanıt
    Mart sonunda duyurdular hocam, sayfayı takip ediyorum, basın duyurusu yapmışlar son paragrafta yazıyor, aslında dediğin gibi kampanya biraz daha iyi idi ama dolar da 6 dan 7 ye geldi. bu nedenle bakıyorum tüm markalarda elektronik cihazlarda fiyat artışı var.
    https://blog.keenetic.com.tr/kesintisiz-ve-guvenli-internet-icin-dogru-cihaz-secin/
    Fiyat ucuz değil normal belki senin karşilaştirdiğin modemler 5 GHz modem olabilir

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.