Şimdi Ara

Keenetic Omni DSL incelemesi (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
640
Cevap
14
Favori
25.738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tamam hocam şu an sıfırdan 7 ye geldim bı guzelme yok maalesef eski haline getirip alpa sürümde bıraktım sorun olmaz sanırsam birde turknete bildireceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 181501 -- 24 Mayıs 2020; 21:16:1 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 181501 kullanıcısına yanıt
    Evet öyle yap, hattın düzeltilmeli, atanabilir hız da düşük.. ev kabloların da önemli. evde paralel kablolar varsa, onlardan çıkar bina girişinden eve gelen hat ilk süplitter a girmeli sonra telefon ucunu paralere çoklamalısın. splitter modem çıkışını doğrudan modeme almalısın. hattaki gürültü Sorunlarının çoğu ev ve bina içi kablolardan kaynaklı oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetbulut115

Evet öyle yap, hattın düzeltilmeli, atanabilir hız da düşük.. ev kabloların da önemli. evde paralel kablolar varsa, onlardan çıkar bina girişinden eve gelen hat ilk süplitter a girmeli sonra telefon ucunu paralere çoklamalısın. splitter modem çıkışını doğrudan modeme almalısın. hattaki gürültü Sorunlarının çoğu ev ve bina içi kablolardan kaynaklı oluyor.
    Tamam hocam teşekkürler ederim bu konuda baya cahilim İlk defa internet bağlandı eve paralel ne vs anlamıyorum 12daire var binada bağlayan kişi zor buldu sinyali iki ucu kabloyu birbirine aşağıda ve evde bağladı bantladi aparat vs yok telefon da baglatmadim daha sonra modemin yeri çok kötü kaldığı için modemin kablosuna biraz ek yaptım duvara astım sanırsam daha sonra elektrikçi lazım bana.
    Keenetic Omni DSL incelemesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 181501 -- 25 Mayıs 2020; 0:35:13 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Bu şekilde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 181501 -- 25 Mayıs 2020; 0:43:44 >

Yine de splitera takmalısın hattı, gereksiz sinyalleri süzer. resimden galiba takmamışsın görünüyor, ayrıca kabloda burgulu çifti kullanmalısın. ek yaptığın için, çok yapılan hatadır, kablo çiftlerindeki mesafe farkı oluşur farklı çiftlerden kullanırsa veya burgusuz kablo kullanırsan , çok eskiden başıma gelmişti, elektrikçiye bunları söylersen kontrol eder, kolay gelsin iyi bayramlar.
    Birşey değil. selamlar.
  • quote:

Birşey değil. selamlar.
    Sağol turknet elemanı böyle bağladı gitti kabloyu kesip sprinter i kullanmadı ben sadece ek yaptım teşekkür ederim hayırlı akşamlar hayırlı bayramlar hocam

Bugün çok yazıştık, sel oldu mesajımız, umarız kızdırmayız kimseyi, bir de iki anteniniz de dik olsun , antenler dairesel yayın yapar. yukarı doğru şayet alt ve üst kata yayın yapmıyorsanız :)) özel atacaktım ama diğer arkadaşlar da dikkat etmesi için faydalı olur.
    https://help.keenetic.com/hc/tr/articles/213968789-Anten-yönleri-doğru-şekilde-nasıl-ayarlanır-
  • quote:

Bugün çok yazıştık, sel oldu mesajımız, umarız kızdırmayız kimseyi, bir de iki anteniniz de dik olsun , antenler dairesel yayın yapar. yukarı doğru şayet alt ve üst kata yayın yapmıyorsanız :)) özel atacaktım ama diğer arkadaşlar da dikkat etmesi için faydalı olur.
    https://help.keenetic.com/hc/tr/articles/213968789-Anten-yönleri-doğru-şekilde-nasıl-ayarlanır-
    Herkese selamlar Ahmet hocam turknet bu bilgileri verdi mesaj la ne anlama geliyor sıkıntı evdenmi kaynaklı

• quote:

Orijinalden alıntı: 181501

Bu mesaj silindi.

üstat aynı şekilde onlarda da hattın kötü görünüyor, servis sağlayıcı arıza birimine hat kalitesini düzeltmek için çağrı açın, onlar en azıındna bina girişine kadar sorumlu test ederler, yada etmelerini sağlayın, tesisatta sorun var ise bildiriler elektrikçi gereken düzeltmeyi yapar. yine tavsiyelerimi de dikkate alırsa faydası olur.
  • Geçen perşembe den beri kullanıyorum. Bundan önce tenda V300 kullanıyordum. Çekim mesafesi olsun . Hattın kopmaması olsun. Bundan daha iyidi. Yalan olmasın tenda ile 3 yılda 10 defa internetim kopmuştur kopmamistir. Bunda ise şu 5 günde 10 defa dan fazla koptu belki. Tenda 120 m2 evde çok çok iyi olmasa bile bu modemden daha iyi çekiyordu.

Bayram sonrası keenetic müşteri hizmetler ile görüşeceğim. Makul bir açıklama , çözüm olursa devam ederim. Yoksa 15 günlük süre zarfında iade edip. Dual bant Zyxel T20 alacağım yorumları güzel gibi.

2,5 metre mesafede bir divarda 4 çubuğa düşüyor. Biliyorum çoğu kişinin ki benimkinin aksine canavar gibi yayın mesafesine sahip. Benim ki şans sorunlu ürün olabilir. İşte bu yüzden keenetic ile görüşüp değişim yapabilirim olmadı. Zyxel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baxı -- 25 Mayıs 2020; 20:3:23 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu olay ilk aldığım gün de başıma gelmişti. Sadece Youtube, Facebook, Twitter gibi sitelere girer oldum yine.

Bu tür oyuncaklar maaalesef tam olarak test edilmeden piyasaya sürülüyor. 20-30 bilgisayarın hızlarını kotalarını ayrı ayrı ayarlayabilecek bir çeşit pfsense işletim sistemi yapmışlar. Ama o muazzam binanın içinde insan yaşayamıyor. Herşeyi sakat. Son güncellemeden sonra bugün 2. gün ve resmen sistem yerlerde sürünüyor.

Hiçbir siteye girmiyor. Bütün ayarları tamam yani olabildiğince yalın ve basit durumda kurulu, firewall özel dns için bile aktif değil ama sadece sosyal haberleşme siteleri izinli.

Kısaca bu bayram yasağı bitsin en yakın teknoloji marketlerin birinde bilindik bir marka alıp bunu buradan yada sahibinden com'da satışa sunacağım.

Bir aydır kullandığım bu ürünü yeterince dolarsam anında satmak için yarı fiyatına da bırakabilirim.

• Baxı kullanıcısına yanıt
    tam tersi bende sürekli kopma vardı eski modemde sonra keenetech extra dsl modelini aldım kopma kalmadı. bu modem avrupa standartları gereği radyasyon yayma durumundan dolayı çekim gücü düşük üretiliyor eski modemler yada bu standarda uymayanların çekim gücü fazla olabiliyor bu yüzden. yani modem sorunlu değil standart gereği çekim gücü zayıf kalabiliyor. kablosuz ayarlardan maxsimum iletimi tıkını seçip deneyin.

extra dsl modelini ilk aldığımda çekim gücü bana da garip gelse de yukarıda yazılan sebep den dolayı olduğunu anlayıp aynı markanın city router modelini aldım mesh kablosuz sistem ile birbirine bağladım ve router olanı evin başka yerine koydum şimdi her yerde full çekiyor kablosuz cihazlar

ayrıca işi bilmeyenler atıp tutuyor bakmayın onlara biz nasıl giriyoruz her siteye? istediğin kadar da özel dns giriliyor bilmeyen konuşuyor işte gayet kaliteli firma keenetech firması

sorunları alttaki 2 linkteki konuya yazabilirsin biri zaten keenetech yetkilisinin konusu
    https://forum.donanimhaber.com/keenetic-extra-dsl-modem-ve-keenetic-air-mesh-router-ana-konu-inceleme-ozellikler-openwrt--141117860#141117860

https://forum.donanimhaber.com/ev-ve-is-yerleri-icin-fark-yaratan-keenetic-modem-routerlar-dort-dortluk-internet-icin-tasarlandi--140476590#140476590

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 26 Mayıs 2020; 9:26:55 >

• Modemle ilgili kendi tecrübemi paylaşayım. Benzer problemi yaşayanlar için çözüm olabilir.
    Türk Telekom fiber müşterisiyim ve Tilgin HG2331 modemini kullanmaktaydım. Çok problem yaşadığım için modem arayışım vardı ve Keenetic'e denk geldim. Omni DSL modelini aldım.
    SMS ile internet kullanıcı adı ve şifremi almıştım telekomdan.
    Ne yaptıysam bir türlü bağlantıyı sağlayamadım. Türk telekom müşteri temsilcisi ile görüşmem neticesinde farklı bir modem kullanamayacağımı ilettiler. Ancak bu konuda birkaç kişinin bu sorunu çözdüğünü okudum. Lafı daha fazla uzatmayayım. Keenetic müşteri temsilcisi olayın püf noktasını gösterdi ve sorunum halloldu. Şuan bağlantım oldu ve modemi kullanabiliyorum.
    Bazı arkadaşlar VLAN ID kısmına 35 yazarak sorunu çözmüşler ama bende işe yaramadı.
    Tilgin Modem'de yazan vlan id: 1545'i Keenetic Vlan Id'ye yazınca sorun çözüldü.

• Hocam bence modemin arkadaki reset tuşuna kürdanla 20 sn basıp resetleyip yeniden kur. Modem test edilmeden piyasaya sürülmüş demişsin de bir kaç ayda binlerce kullanıcıya ulaştı ve herkes çok memnun senin yaşadığın gibi bir sorunuaşayan da hiç duymadım KEENETİC servisine de yarın kayıt aç uzaktan bağlanıp incelesinler. Adamlar 10 numara cihazlar üretmiş hemen karalama yapmak adamlara haksızlık olur. Ülkemizin böyle markalara ihtiyacı var. 👍

• quote:

Orijinalden alıntı: teknotakip_tr

Hocam bence modemin arkadaki reset tuşuna kürdanla 20 sn basıp resetleyip yeniden kur. Modem test edilmeden piyasaya sürülmüş demişsin de bir kaç ayda binlerce kullanıcıya ulaştı ve herkes çok memnun senin yaşadığın gibi bir sorunuaşayan da hiç duymadım KEENETİC servisine de yarın kayıt aç uzaktan bağlanıp incelesinler. Adamlar 10 numara cihazlar üretmiş hemen karalama yapmak adamlara haksızlık olur. Ülkemizin böyle markalara ihtiyacı var. 👍
    Adamım sorun resetle ve dns değiştirme ile çözüldü. Ama sanırım sistem yada servis sağlayıcı bu tür modemlerden memnun değil ki llk kurulum ve her güncelleme sonrası illa sosyal media dışı ile yasaklanıyorum. Kısaca sıradan bir modem daha satın alıp şimdiki ile devam edeceğim. İlgin için teşekkür ederim

• Hocam ne alaka sistem ile isp? Bir sürü marka var isp buna mı bakıyor sanıyorsun? Sorun sana özel olduğu belliydi zaten.

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.