Şimdi Ara

Keenetic Omni DSL incelemesi

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
451
Cevap
14
Favori
8.076
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Keenetic Omni DSL incelemesi
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    550 Mesaj

Yine yüksek sayılır hocam, antenleri şöyle eğerek dene. tv yanına veya seviyesine alabilirsin.

|
    |
    Baxı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Allah Allah ben modemim yüksekte olması gerektiğini biliyordum hep 🤔🤔 eski tenda TV yanında sarı çiçek in olduğu yerdeydi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    ahmetbulut115 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    550 Mesaj

Hocam TP-Link cihazı kullanmadım ama özellikerne baktığımda bu alet sadece VDSL modem veya router çalışıyor, mesh özelliği yok. WDS bridge yazmış ama ona uyan bir model olmalı. mesh bile değil. Keenetic ile wifi mesh yapamazsın, router modda kullanmam uygun görünüyor.

TP-Link de kurcalarsan bulacaksındır, internette videolar olmalı, wan IP port ayarlama yeri vardır. ilgili portu Keenetic in ethernet portlarında birine bağla. WAN IP yi Keenetic in DHCP sininden alsın. Kendisi de ona bağlanan cihazlara IP dağıtırı. 192.168.2.1 miydi sanırım. Keenetic ile aynı SSID yi verebilirsin, kapsama lanına göre kulalncılar bağlanır. mesh gibi konforlu olmaz ama idare eder.
    |
    |
    excellenthuman kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Turknet 35mb kullanıyorum hız 5_8 MB civarında buda bazı internet sayfaları ni açmıyor telefonumun kendi interneti açıyor snr ayarı nasıl yapılır resimli bı tarif atabilirsiniz memnun olurum biraz olsun hizlandirayim interneti ayrıca 4k TV aldım henüz gelmedi 5ghz ekstra almadığıma umarım pişman olmam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Hat değerlerini atabilir misin? Yanlış anlamdıysam Internetin oldukça kötü galiba. Birde 1B, 8Mb , 8MB dediğinizde 36Mb internet oluyor.
    |
    |
    181501 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: ahmetbulut115

Hat değerlerini atabilir misin? Yanlış anlamdıysam Internetin oldukça kötü galiba. Birde 1B, 8Mb , 8MB dediğinizde 36Mb internet oluyor.
    Böyle hocam hat değerlerine nasıl bakılıyor bi örnek foto atabilirsiniz

|
    |
    Eski Kullanıcı Adı:
    Sacrosanctss

Keenetic kullanıcıları için haberleşme grubu açıldı.

https://t.me/keenetic_TR

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 181501 -- 24 Mayıs 2020; 1:18:14 >
  • Yüzbaşı
    550 Mesaj

Evet biraz daha detaylısı var,

tanılama--DSL den atabilir misin.

|
    |

Elimde boşta duran Tenda V300 modemi kablosuz tekrarlayıcı olarak kullanmak istiyorum . Ama bütün gün uğraştım yapamadım.

Maalesef çok kaynakta yok bu modemle alakalı .

Bilen kullanan birisi adımları yazarsa çok sevinirim .

Keenetic omni dsl den hangi ayarları yapmak lazımdır?

Birde yayın yaptığı kanal ayarını bulamadım bu keenetic arayüzünde :) valla airties asus ve tenda kullandım ne yalan diyim en karışık bu modemin arayüzü geldi

Bu durumda KEENETİC Te hiç bir ayar yapmama gerek yok bu durum Keenetic ile alakalı değil bağlamak istediiim Tenda modemin extender modu var Mı önce Tenda ile konuşup bunu öğrenmelisin yoksa Tenda modemin ip adresini KEENETİC modemin ip bloğundan boş bir ip vermelisin sonra Tenda modemin dhcp sini kapatıp iki cihazı lan portlarından kablo ile bağlamalısın Tenda modemde ip değiştirme ve dhcp kapatma ile ilgili firma ile iletişime geçmen gerekir. KEENETİC cihazjnda bir ayar yapmana gerek yok.

|
    |
  • Binbaşı
    1777 Mesaj

https://www.youtube.com/watch?v=HahNtwkHLSY&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=bb7mKmqKKv8&feature=youtu.be

Şu iki videoda ana modemden de ayar gerektiğini söylüyor.

Tenda özelliklerinde repater özelliği olduğu yazıyor.

|
    |
    teknotakip_tr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    444 Mesaj

Tenda da kablosuz repeater özelliği varsa modu repeater olarak çevirip KEENETİC modemin kablosuz ağ ismine KEENETİC cihazın kablosuz şifresini yazarak bağlayabilirsin. Bu işlem için de KEENETİC cihazında bir işlem yapmana gerek yok. Tenda ile iletişime geçersen yaparsın eğer repeater özelliği yoksa bir önceki yorumumdaki gibi yapabilirsin.

|
    |
  • Yüzbaşı
    522 Mesaj
    quote:

Evet biraz daha detaylısı var,

tanılama--DSL den atabilir misin.

• Yüzbaşı
    374 Mesaj

konuyla alakasız ama duvarınız çok güzelmiş.
    |
    |

Hat kaliteniz iyi değil görünüyor. atanabilir hız da 23Mb lerde kalıyor. ama SNR ı biraz düşürerek denemeye çalışalım. hattınız düşmez ise, atanabilir değer de bağlantı hızınıza da artar.

https://www.tp-link.com/tr/home-networking/dsl-modem-router/td-w8960n/#specifications

Önce cihazınızın yazılımını 3.5.Alpha2 ye yükseltin. menüden geliştirici yi seçince görünecektir.

Sonra VDSL/ADSL menüsünden VDSL ek ayarlara tıkladığınızda SNR marjını göreceksiniz. 8 dir normalde. onu kademe kademe düşürüp, sonra bağlantı hızını gözleyin.
    düşürdüğünüzde SNR ı hat hızı artsa da düşme oluyorsa, hattınızı kontrolrol ettirmeniz, kabloları elden geçirmeniz gerekmekte.

iyi bayramlar.
    |
    |

• Yüzbaşı
    522 Mesaj
    quote:

Hat kaliteniz iyi değil görünüyor. atanabilir hız da 23Mb lerde kalıyor. ama SNR ı biraz düşürerek denemeye çalışalım. hattınız düşmez ise, atanabilir değer de bağlantı hızınıza da artar.

https://www.tp-link.com/tr/home-networking/dsl-modem-router/td-w8960n/#specifications

Önce cihazınızın yazılımını 3.5.Alpha2 ye yükseltin. menüden geliştirici yi seçince görünecektir.

Sonra VDSL/ADSL menüsünden VDSL ek ayarlara tıkladığınızda SNR marjını göreceksiniz. 8 dir normalde. onu kademe kademe düşürüp, sonra bağlantı hızını gözleyin.
    düşürdüğünüzde SNR ı hat hızı artsa da düşme oluyorsa, hattınızı kontrolrol ettirmeniz, kabloları elden geçirmeniz gerekmekte.

iyi bayramlar.
    İyi bayramlar hocam teşekkür ederim snr 6 yaptım DH de gezerken vs sorun yok mesala mobilde vatan di Media Markt vs uygulamaları açmıyor ayrıca dahada dusureyimmi vede sürüm böyle kalsa bi sıkıntı olurmu

• Yüzbaşı
    550 Mesaj

sıfıra da alıp dene, hat düşerse veya bağlanmazsa birer birer artır.
    |
    |

Hayır onlara dokunma, hiç burada ayardan bahsedildiğini görmedim. sanırım dsl ile ilgili ek özle modulasyonlar.
    |
    |
Mobilya Takımları
Bey Azura
emek server
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,406
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.