Şimdi Ara

Keenetic Omni DSL incelemesi

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
451
Cevap
14
Favori
8.075
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Keenetic Omni DSL incelemesi
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    422 Mesaj

Teşekkür ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Muhterem Bey kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sanmıyorum, hattınızda özel SNR ayarı yaptıysanız öncesinde onları kontrol etmenizde fayda var. alpha lar geçici sürümler bug olabilir olmadı 3.4.3 e geri dönebilirsiniz. Şuan ben 3.5 Alpha 4 ü yükledim bağlantı sorunum yok.
    |
    |
    181501 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: ahmetbulut115

Sanmıyorum, hattınızda özel SNR ayarı yaptıysanız öncesinde onları kontrol etmenizde fayda var. alpha lar geçici sürümler bug olabilir olmadı 3.4.3 e geri dönebilirsiniz. Şuan ben 3.5 Alpha 4 ü yükledim bağlantı sorunum yok.
    Modemin fişini cikarip takınca geldi İnternet hocam ayrıca turknet bı hattinizda sorun yok diye mail atıyor bı var diye birşey anlamadım bu işten.

Sizin hat kaliteniz düşüktü hatırladığım, bakım yaparsanız faydalı olacaktır.
    |
    |
    181501 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Airties RT 204 var. Onda mesh özelliği var. Yine aynı kanal, aynı wep, aynı şifre, meshte omni dsl'i buluyor. Fakat airties ip 192.168.2.1 bunu 192.168.1.X yapamıyorum. Belkide zaten 3. bölüm değişmiyordur. Yinede DHCP kapatınca wifiden ip alamıyorum. DHPC açık kalıyor. Kapatırsam ip yok. Kanaatimce ip atanması için sanırım omni dsl'de birşeyi açmam veya izin vermem lazım diye düşünüyorum.

Bugün farkettiğim bir olayda şu.

Samsung 6140 tv var. Huawei HG658V2 varken tv+telefon aynı wifiye bağlıyken web video caster uygulamasıyla filmleri tvde oynatabiliyordum. Şimdi, bugün denediğimde mobil uygulama TVyi görmedi. TV ilk başta omni DSL ev ağına bağlanamadı (normalde bağlanıyordu ama bugün bağlanmadı). Modemi kapatıp açtım ama yinede ev ağına bağlanmadı bende misafir ağı aktif ettiğim, misafir ağına bağlandı. Daha sonra denediğimde ev ağına tekrar bağlanabildi. Neticede tv ve telefon aynı wifi ağında olmasına rağmen web video caster ve benzeri uygulamalar TV'yi bulamıyor.
    |
    |
    ahmetbulut115 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1518 Mesaj
    Şimdi Burnundan kıl aldırmayın Asus düşünsün napcam diye.99 dan beri Asus ürünü alır aldırıdım ,fiyatlarının aşırı pahalanmasından dolayı fazla tercih etmiyordum ancak ASUS DSL-AC68U modmei bilinçli bozdukları ve servisi tarafından yeni ürün fiyatı talep ettikleri ve tamir etmedikleri için.Modemi de onlara bıraktım , tepe tepe üstüne otursunlar.DSL-AC88 ise tam bir fiyaskoydu.Artık tek bir ürününü bile almayacağım aldırmayacağım ASUS 'un.Mecbur indirecek fiyatları..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nirvanha -- 31 Mayıs 2020; 19:44:39 >
    |
    |
    Acilen Gigabit portlu dsl özellikli cihaz çıkarmaları gerekiyor pastadan pay alma anlamında burada boşluk var birde iss ile anlaşırlarsa...Artı cihazlar çok küçük gerçek anlamda soğutuyorlar mı cihazları ? Eskiden Airties modemlerinin en altında metal aluminyum parça bulunurdu , şimdilerde herşey plastik oldu.Çiplerin küçülmesi (üretim anlamında )belki ısınmıyordur bilemiyorum Sonuçta mediatek.Çekincelerim bunlar.

Biraz karmaşık detaylar var hocam, 1-2 okudum zorlandım :)) yazı ile anlaşmak için burada bayaa yazışırız , servisle telefonla görüşebilrisen iyi olur , sadece merak etme Keeentic ile ilgili sorun olmaz olursa sorun olarak kalmaz hızlıca çözülür.
    |
    |
    excellenthuman kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Gigabit VDSL ürünleri de bu yıl gelecekmiş, aslında gigabit routerlara var, VDSL de gigabit çok büyük bir olay değil, VDSL internetimiz zaten 100mbs ve uzun süre böyle gidecek görünüyor. mesala ExtraDSL ve OmniDSL 30a profil de destekliyor 200Mbs ye kadar da yolu var. wifi dan fazlasıyla paylaşımlı kullanılır. ethernet portan bir cihaz bağlanıyor be onlar gigabiti kulalnmıyorlar internet için. tivibu apple tv vs kullandığım kutular filim video vs için 5-6Mbps kullanıyor, hadi 10-20 olsun. 4K video da biel max 30Mb, bunların altında.
    Fiber için gigabit internetlere gelirsek, gigabit fiber routerları tercih ediliyor. Tek konu NAS var ve ev içinde NAS a kablodan kayıtlar yapılıyorsa Gigabit switch lazım. böyle durumlarda ya switch alırım 150-200tl ye yada Gigabit router alırım, önüne modemi bridge koyarım , VDSL de gigabit varsa iyi olur, yalnız şuan kesinlikle Keenetic konforunu bırakıp gidip aptal bir gigabit portlu VDSL modem almam. Şu var, ben şuan kullandım extra DSL in veya akrabamdaki Omni DSL in extender, modu da var. ileride olurda gigabit VDSL yada gigabit seviyelerinde fiber alırsam bu aleti extender yapıp mesh ekliyorum hiç atıl kalmıyor. Şuan için işimi en ekonomik olarak çözüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetbulut115 -- 31 Mayıs 2020; 19:32:22 >
    |
    |
    nirvanha kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
canlı radyo dinle
kolayoto.com
192.168.1.1
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,469
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.