Şimdi Ara

Keenetic Omni DSL incelemesi (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
640
Cevap
14
Favori
25.737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar,modemdeki bütün ışıklar sarı yandığı halde internet erişimi yok bildirimi alıyorum telefonlarimdan.
    Sadece whatsap mesajlari gidiyor,web bağlantısı yok ,sosyal medya erişimi yok,sorun ne olabilir,
    3.4beta2 surumdeydim ,3.4.1 güncellemesi gelmiş onu da kurdum ,restart yaptım 2 kez ama aynı ,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pretty34 P kullanıcısına yanıt
    sarı değil yeşil yanınca olacak bence modemi yeniden başlat olmazsa yeniden kur...
  • pretty34 P kullanıcısına yanıt
    Yazılımı güncellediğine göre internet var bence dns ile ilgili bir sorunun var bilgisyarında özel dns girdin mi girdiysen otomatiğe al öyle dene.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • deniz_sea kullanıcısına yanıt
    Modemde torrenti nasıl yapıyorsunuz?

Tp link 9970 ile omni dsl n300 arasında kaldım. Tp de fiber desteği var + olarak. Üst ve alt sokakta ve yan sokakta yan cadde de var. Tek bizim sokakta yok. Bir gün gelirse türknet ile kullanırım.

• muhalif13 kullanıcısına yanıt
    OmniDSL de de lan portunu WAN yaparak fiber internet kullanabiliyorsun cihaz üzerinde torrent uygulama var aşağıdaki makaleyi okuyabilirsin.

https://help.keenetic.com/hc/tr/articles/360000851899-%C4%B0ndirme-Merkezi-Torrent-%C4%B0stemcisi-

Merhaba bende hem omni hem de extra dsl var, bence biraz daha para vererek extra dsl almak daha mantıklı,

Arkadaşında dediği gibi torrent istemcisi var cihazın...
  • deniz_sea kullanıcısına yanıt
    çekim gücü olarak nasıl ikisi arasında.karşılastırma yaparmısınız.üst katada wifi ulaşması lazım.omni yeterli olurmu?
  • teknotakip_tr T kullanıcısına yanıt
    Merhaba, bende omni DSL var, vdsl kullanıyorum.

Fazladan Airties rt 204 ve tplink w8960n modem var.

Keenetic omni de wifi ev ağı, 1. Kanal, wep 13 hane şifre ayarlı.

Tplink, ethernet kablolar pcye bağlıyorum, Quick setup, bridge mode kurulum, 192.168.1.2 yapıyorum, dhpc kapatıyorum (bu defa telefon wifi si ip alamıyor!) wifi wep, 23 hane şifre, 1. Kanal, access point mode, enable search, modemi bulup seçiyorum, kaydediyorum.

Ama internet yok? Omni dsl den önce Huawei hg 658v2 (superonline) modem de bağlantıyı yapabiliyordum, bunda bağlanmadı ?

Airties denedim, odada beceremedim. Omni dsl mesh arayüzünde bilgisayar, honor 8x görünürken tplink görünmüyordu.

Bu defa omni dsli ethernet ile pc ye, tplink modemde ethernet ile omni dsle bağladım. Omni dsl arayüzünde mesh kısmında tplink görselde internet bağlantısı alamadım.

Bunun kurulumunu anlatabilecek var mı? Muhtemelen omni dsl arayüzünden tplink modemi acces point olarak ayrıca tanıtma yada izin vermem gerekiyor diye düşünüyorum ama anlayamadım.

Modeme hdd tak, arayüzde uygulamalar kısmından istemci vs var aktif et. Torrent arayüzüne giriyorsun, torrent ekleden ekliyorsun, o kadar.

Fiber olayına gelince. Yanlışım varsa arkadaşlar düzeltsinler. VDSL ile 100 Mbps hıza kadar alabiliyorsun. Bunun daha üstünde hızlar için modemlerde Gigabit Ethernet Portu oluyor. Bir dönüştürücü ile eve gelen fiberi dönüşyürüp modemdeki ethernet portuna bağlıyorlar. Yani modeme direk telefon kablonu takıp 1000 Mbps hız alamıyorsun. Arada bir dönüştürücü oluyor. Dönüştürücüden gelen kablo rj45 normal ethernet kablosu yani. Onuda modemin ethernet portuna takarak bu hızı alabiliyorsun. Dolayısıyla gerçek fiber uyumlu modem istersen Gigabit Ethernet Portu modem almalısın. VDSL ile 100 Mbps ye kadar hızı her vdsl 2 modemle alırsın.

Keenetic modemlerin güzel yanı pc gibi işletim sistemi olması. Arayüz basit, anlaşılabilir ve kullanımı çok kolay.

• Intelliqos'u aktif ettikten sonra Transmission Torrent yazılımı utorrent gibi indirmeye başladı.

Omni DSL'i aldığıma o kadar memnunum ki modemin yanından geçerken 2-3 kere falan bakıyorum çok yakışıklı.

Sadece bağlantı hızına limit koyarken verdiğin değerin yaklaşık %20 altını baz alıyor, yani 700kb ile sınırlandırdığım zaman 700 ile indirmiyor 550-560 civarı indiriyor, çok problem değil bence. Transgui programını kullanıyorum.
    https://github.com/transmission-remote-gui/transgui/releases

Mobil için Ios'ta uygulama bulamadım, Android'te var sanırım.

• chemucell kullanıcısına yanıt
    2.4ghz bandında ben pek fark görmedim, konum ve hat aynı durumda zaten,
    Ama 5ghz olması ve işlemci gücü olarak fark ediyor, mesela omni ile istemci ile torrentten dosya çekerken bazen çok aşırı ağırlaşıyordu, extra da böyle bir durum yaşamadım hiç, ama bunun dışında da farklı bir şey görmedim...

• Arkadaşlar VPN server kullanan var mı? Hangisini öneriyosunuz?
  • Biri bana yardım etsin arkadaşlar.

Omni DSL aldım. Tamam güzel ama TP-Link w8960n modemi access point olarak tanıtamadım. Bilen, anlayan varsa yazsın bana.

Tekrar ediyorum. Omni DSL Modem 192.168.1.1. şifre wep, 1. kanal 20/40 auto, bgn, maks iletim açık.

Acces point quick setup--> Brigde, brigde seçip devam--> wifi kanal 1, şifre wep, 20/40, bgn...

Burdan sonra dananın kuruğu kopuyor. Çakışma olmasın diye tplink modem ipyi 192.168.1.1 iken 192.168.1.2 yapıyorum. Tekrar modeme giriyorum. DHCP kapatıyorum.
    Burdan sonra telefon modemden ip almıyor. Ethernet kabloyla pcye bağlayarak devam ediyorum. Wifi bridgede acces point mod seçili, enable (search) deyince omni dsl görünüyor. Seçip apply diyorum. Problem ne sizce?
  • berkaymumcu kullanıcısına yanıt
    bende CGNAT olduğu için mecburen SSTP kullanıyorum.

OpenVPN kurulumu gördüğüm kadarıyla biraz meşakkatli.
  • bu cihazda fiber desteği var mı? Ürünün açıklama kısmında extra olarak yazılmamış hiç.
  • Ethernet portları 100 Mbps ye kadar hızları destekliyor. Üstünü desteklemiyor diye biliyorum. Yani 100 Mbps üstü hızda net bağlantın olacaksa desteklemeyecek.
  • berkaymumcu kullanıcısına yanıt
    Ben sstp ve pptp kullanıyorum.

• Bence ayarları. Doğru gibi iki cihaz arasına kablo çekiyor musun? Çekmiyorsan çalışmaya bilir sonuçta tplşnk cihazını AP moda almıyorsun manuel olarak yapıyorsun bu da tam bir ap olmuyor Keenetic Semavat mesela bu özellik çalışma modunu değiştir diyorsun modem bir anda ap yada extender oluyor bence tp ile konuş.

• VitesKolundakiTesbih V kullanıcısına yanıt
    Lan potunu WAN yaparak kullanabilirsiin destekliyor.

• excellenthuman E kullanıcısına yanıt
    100 Mbps üzeri hız veren doğru düzgün firma yok ki hocam 100 aldıkmı dua ediyoruz.

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.