Şimdi Ara

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları (777. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: virtue28 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 7 Misafir - 7 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
20.026
Cevap
357
Favori
813.158
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 775776777778779
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Mesh sistemi cihazları sadece birbirine bağlamak değil, bir yöneticisinin onları yonetebilmesidir de.

Bir cihazın router modunda olmalı. Bu sebeple aşağıdaki makalede anlatıldığı gibi bir Lite ' i router modunda kur. Ve diğer lite 'ları Mesh ekleme metodu ile ekle.

https://help.keenetic.com/hc/en-us/articles/360014436120-Can-an-access-point-be-a-Wi-Fi-System-Controller-

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Herkese merhaba, Keenetic Extra DSL modemim var. Keenetic Lite aldım yeni. Antreden çocuk odasına 6-7 metre için kablo olmasın diye Mesh kurmak istiyorum. Lite’ı da Ethernet ile masaüstü PC’ye bağlayacağım. Sorularım;

- Ping süresi çok olur mu?
    - Tp link gibi direk 2 adet Mesh cihazlar daha mı profesyonel? Mesh kurulacaksa onlarla mı kurulmalı?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Mesh sistemler sadece aynı yazılıma sahip ürünler arasında olur.

Ayrıca @KEENETIC ' in şu mesajı cevaplarınızı karşılar nitelikte.

https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/154012591

Keenetic Extra DSL yanına bütçenize uygun tüm Keenetic modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

• KYTECHNGAMING kullanıcısına yanıt

Hocam teşekkürler cevabiniz icin, bahsettiğim bu tarz birseydi, ancak tplink vdsl modem router görevi gördüğü için sorun olurmu bir ağda iki router olması bu seferde böyle bir problem çıkarmı ortaya?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • darkblue2828 D kullanıcısına yanıt
    Makalede anlatılan şekilde yaparsan router erişim noktası gibi davranması işin anlatim var. DHCP kapalı Keenetic'te bu yöntemde.

Tüm kontrol tplinkte olacak ve yine makalenin başında dediği gibi Keenetic sağladığı bir çok nimetten yararlanamayacaksin.

Deco larin calisma mantığı da bunun gibi. Ve her cihazla mesh olur yazısı bundna ibaret işte. Pazarlama harikasısi onlar.

Evet hocam Mesh için Keenetic Extra Dsl ve Lite cihazlarım mevcut. Merak ettiğim sadece mesh için üretilen TP-Link Deco,

Mercusys Halo vs cihazlar Keenetic'ten başarılı mı? Sanırım deneyip göreceğim.

• tayaydin kullanıcısına yanıt
    Şimdi geri geldi.

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları
    KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Bir bakayım beceremezsem bir tane keenetic vdsl modem alicam gibi görünüyor, teşekkürler cevaplarınız için.

• Arkadaşlar Carrier DSL diye bir model çıkmış, biraz araştırdım ama Extra DSL'den bir farkını göremedim ? sadece isim mi değişti ?

• miskindvd kullanıcısına yanıt
    İkisi de satışta olacak bilgisi.

ne yaptılar malzemeden kısıp ufak mı yaptılar KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları 

• Keenetic TR ' nin TG grubumuzda yaptığı açıklamadır.

Carrier DSL ürünü nedir?
    Keenetic Carrier DSL modeli, ülkemizde özellikle VDSL/ADSL kullanıcılarının severek kullandığı Keenetic Extra DSL modelimizle benzer teknik özelliklere sahip, global nitelikte Türkiye’yi de içeren Avrupa modelimizdir. Keenetic Carrier DSL, tüm Keenetic ürünlerinde olduğu gibi, KeeneticOS yazılımı ile sunulmaktadır.

Extra DSL ile Carrier DSL tamamen aynı iki ürün mü?
    Her iki ürün teknik özellikleri açısından aynı görünse bile, ürün kodu farklılığı ile birlikte kutu içeriğinde, üretim süreçlerinde, global ülke bazlı servis sağlayıcı desteklerinde farklılıklar olabilmektedir. Her iki model de ülkemizdeki İnternet Servis Sağlayıcıların tamamı ile tam uyumlu şekilde çalışmaktadır.

Extra DSL ile Carrier DSL’in fiyatları neden farklı?
    Her iki ürün teknik özellikleri açısından aynı görünse bile, ürün kodu farklılığı ile birlikte kutu içeriğinde, üretim süreçlerinde, global ülke bazlı servis sağlayıcı desteklerinde farklılıklar olabilmektedir. Her iki model de ülkemizdeki İnternet Servis Sağlayıcıların tamamı ile tam uyumlu şekilde çalışmaktadır.
    Gerek yukarıda belirttiğimiz farklılıklar gerekse üretim aşamasındaki güncel materyal ve lojistik maliyetleri nedeniyle farklılıklar oluşmaktadır.

Sizce bu ikisi arasından hangi ürünü almalıyım?
    Ürünler benzer nitelikte, siz istediğinizi rahatlıkla seçebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 28 Eylül 2022; 15:31:0 >

Benzer teknik özellikler ne demek, sitesinde karşılaştırma yaptım birebir aynı :))) Model adı biraz daha havalı duruyor :))

• Merhabalar, bende Hero alarak aranıza katıldım lakin önceki modemim olan Tenda N300 ile Hero'nun 2.4GHz Wi-Fi performansında çok bir fark göremedim, şu an yazılımsal donanımsal özellikleri dışında sadece Wi-Fi çekim menzili olarak beni çok tatmin etmedi. İlk kurulumda yapmam gereken ayarlar var mıdır, çekim menzilini uzatmak amaçlı? Şu an iade edip etmemekte çok kararsızım. Normalde Extra yada Tenda V1200 alacaktım, almışken iyisi olsun fazla olsun dedim çok fark göremedim.

• Merhaba, binamızda Vodafone fiber altyapısı mevcut, binanın altında şu kutudan var, ben Vodafone fiber hizmetinden yararlanmak için abonelik başlattığım zaman eve kadar fiber kabloyu getirecekler. Aklıma takılan bir konu var, fiber kablo ile beraber gpon cihazı da bağlanacak mı? Fiberi ethernete çevirip ben istediğim router ile kullanabilir miyim yoksa eve kadar gelen fiber kablo Vodafone kendi getirdiği routere direkt olarak mı bağlanacak. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz?

• Cancagir06 C kullanıcısına yanıt
    Hocam vodafone'un kendi altyapısıysa nokia modem bağlıyorlar dahili ontli.Superonline altyapıda ont cihazı veriyorlar harici.Dahili ontli cihaz bağlarlarsa ont cihazı bulup satın almanız gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibcg1995 -- 1 Ekim 2022; 16:21:6 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • miskindvd kullanıcısına yanıt

Yeni cihaz çıkartamadıkları için eski model stoklarını eritmek amacıyla allayıp, pullayıp, adını değiştirip aynı cihazı satmaya çalışıyorlar işte ne olacak :)

• 
Sayfa: önceki 775776777778779
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.