Şimdi Ara

Keenetic Extra DSL alırsam ping sorunum çözülür mü?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. TP Link TD W9970v3 (TT'nin verdiği) VDSL2 modeme sahibim. Modemle bilgisayarım arasında 8-9 metre mesafe bulunmakta ama modem koridorda, odamı kapısının yanındaki prizde bulunuyor, bu yüzden doğrudan kablo çekemiyorum. Birkaç sene önce Digiturk tarafından bize TP Link TLPA 2010 model Powerline verildi ve ben de yıllardır masaüstü pc, oyun konsolu ve laptoplarımı bu ürünle kablolu gibi kullanırım. Şuan oturduğum eve taşınmamızla beraber Superonline Fiber'den TT'ye geçiş yaptığımız için TD W9970 v3 modemi kullanmaya başladık. Mevcut ping yüksekliğini internet altyapıma yoruyordum. Masaüstünü satıp, laptopa geçiş yaptıktan sonra da indirme ve yükleme hızlarında wifi ile powerline arasında çok fark olmadığı için powerline adaptörü kullanmayı bıraktım. 3 gün önce ADSL'den VDSL'ye geçiş yapabildik ve hat değerlerim oldukça düzeldi. Aynı gün ping tesleri yaptım ve benzer sonuçları alıyordum. Pingimi bir de kablolu test etmek için laptopumu LAN kablo ile doğrudan modeme bağladığımda da aşağı yukarı aynı pingi aldığımı gördüm. Sorunun, TD W9970 v3 modemin ısınmasından veya donanımından kaynaklı olduğunu düşünmeye başlamıştım ki aynı laptopumun normalde olduğu 8-9 metrelik mesafeden telefonum ile speedtest'ten aynı sunucuya ölçüm yaptığımda telefonda 8 ping, laptopta ise 30-50 arası ping çıkıyor. Oyunlarda da ister powerline ile bağlanayım, ister wifi ile bağlanayım 100-130 arasında pingim oluyor. Laptopumun wifi adaptörüne baktığımda "Intel® Kablosuz AC 9560" modeli yazıyor. Bilgisayarımdaki wifi ve ethernet sürücüleri güncel durumda. Eski masaüstü bilgisayarım, eski macbook dizüstüm ve kardeşimin laptopunda da benzer ping sorunlarını yaşadığım için modem veya altyapının suçlu olduğunu düşünüyordum ama telefon ile bağlandığımda çok daha az pingle karşılaştığım için sorunun gerçek kaynağını merak ettim. Telefonum Iphone Xs. 2-3 gündür Keenetic'in Extra DSL 2111 modeline bakmaya başladım ama sorunumu çözeceğimden emin olamadığım için de satın alma aşamasında çok kararsızım. Eğer modem sorumluysa neden telefonda düşük pingim var? Sizce sorun ne olabilir? Yardımcı olabilecek arkadaşlar için gerekli bilgi ve değerleri aşağıya ekleyeceğim ve eksik bilgi ve değerler varsa onları da eklemeye çalışırım. İyi forumlar.

LAPTOP'TA WIFI İLE ALDIĞIM HIZ VE PİNG DEĞERLERİ:

AYNI MESAFEDEN IPHONE XS TELEFONUMDAN ALDIĞIM HIZ VE PİNG DEĞERLERİM:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jonesknow -- 7 Aralık 2020; 18:51:56 >

• Bu forum böyle değildi, yıllar içinde ne kadar da apokaliptik eserler gibi ıssızlaşmış gerçekten üzücü...

• Sorun laptop un wifi kartı... Bende extra dsl modem var. Elimde bir de eski laptop var HP marka, 5 yıllık felan. Wifi kartı 5ghz desteklemiyor zaten... Speedtest de ping normalde 4 dür benim. Laptop da bı 10 çıkıyor, bı 24, 10 50 arası git gel yapıyor. Hızı da Max 20 30mbps alıyor zaten ve speedtest ibresi çok dalgalı. Laptop un yanında, telefonum ile hız testi yapıyorum, 5ghz de 4ping 92down 8up. 2.4ghz de 4 ping 45down 8up...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.