Şimdi Ara

Kedinin Kur-an'a Bas(a)maması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
5.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Özellikle inançsız arkadaşların bu konu hakkında ne düşündüklerini merak ediyorum.
    Kedi bunun için özel olarak eğitilebilir mi dersiniz ?

Sonuna kadar izleyin.

• Sen bunları cevapla bende bu olayı cevapalayım

Türkiye de bir kilisede gözleri bozuk bir kadın bir anda görmeye başlıyor idda edilen şey bu videosu var git izle

İneğin üzeirnde haç işareti

Hristiyanlarda Müslümanlarda inançlarını pekiştirmek için bu tür şeylerin arkasına sığınıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-42ED01C9A -- 30 Ekim 2017; 22:2:10 >

• Domates veya karpuzun üstündeki Allah yazısı da var ben böyle şeylerden bahsetmiyorum, kedi Kur-an'a neden basmaz bununla ilgili düşüncen yalandan ibaret olması ise sebebiyle birlikte belirtmeni istiyorum. Kediye nasıl yalan attırdılar ?

Sadece paylaştığım video ile ilgili yorumları merak ediyorum, üstteki arkadaş gibi saçmalayacaklar yorum yapmaya zahmet etmesinler.
  • ihtimaller;

1-açık sayfadaki ayet Gizledikleri güzellikleri farkına varılsın diye ayaklarını yere sert basmasınlar ayeti olabilir kedi de okuma biliyordur.
    2-kedi abdestsiz de olabilir ki o apayrı bir konu.
    3-kedi hakkında bildiğim kadarıyla bir ayet yok yani kedinin dikkatini çeken bir kitap değil.

.................................................

kesinlikler

1-kitap yere konmaz.
    2-kitap hayvanın önüne konmaz.
    3-kitap yerine bir kaba su koysanız da aynı işlevi görür.

............................

kitaba basmayıp diğerine basması konusu ise.

1-kuran biraz kalın bir kitap diğeri ise ince gibi bu yüzden engel kabul etmiş ve basmamış olabilir.
    2-kitapta resim vs yok diğerinde var. yani daha doğal bir ortam görmüştür.
    3-kurana bastığında cezalandırılıp şartlı refleks geliştirilmiş olması mümkün hem de gerekiyorken bu durum aslında cevapsız dahi değil denebilir.

kedinin iman sahibi olması veya beynin işlevi adına bir düşünce

1-kedi iman sahibi olabilir.en nihayetinde sonuçta günahsızdır. islami anlayış da bu yöndedir.
    2-şekil yazısı olarak arapça düz değil kavisli şekiller kullanır ve beynimiz kavislidir yani beynin şekliyle uyumludur. kedinin algısı bunun beynin bir türevi olduğu düşüncesine sebeb olmuş olabilir.
    3-kitaba genelde abdestden dolayı güzel koku sindiğinden kedi bunu kirletmeme ya da (kirlenmeme zira kediler sabundan şampuandan hoşlanmaz)kaçınma sebebi olarak temiz kalma düşüncesi ile yaklaşmış olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HADO77 -- 30 Ekim 2017; 21:49:0 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hsnksy92

Domates veya karpuzun üstündeki Allah yazısı da var ben böyle şeylerden bahsetmiyorum, kedi Kur-an'a neden basmaz bununla ilgili düşüncen yalandan ibaret olması ise sebebiyle birlikte belirtmeni istiyorum. Kediye nasıl yalan attırdılar ?

Sadece paylaştığım video ile ilgili yorumları merak ediyorum, üstteki arkadaş gibi saçmalayacaklar yorum yapmaya zahmet etmesinler.

Kedi çember olayını duydunmu hiç bir tane çember şeklinde daire çiziyorlar kediyi oraya koyuyorlar ve kedi o çemberin dışına çıkmıyor hatta mama filan koyuyorlar kedi yine hareket etmiyor ve her kedide işe yaramıyor bu olay O zaman buna bakarsak yerdeki çemberin dışındaki her yer kutsal sonucunamı ulaşmış oluyoruz

• HADO77 kullanıcısına yanıt
    ''3-kitap yerine bir kaba su koysanız da aynı işlevi görür.''

Kabın kenarlarına basarak geçebilir. Bu önerme konuyla alakasız ve kesin olarak bilmediğin konuyu ve içeriğini küçümsüyorsun izlenimine kapıldım :)

''kitaba basmayıp diğerine basması konusu ise.
    1-kuran biraz kalın bir kitap diğeri ise ince gibi bu yüzden engel kabul etmiş ve basmamış olabilir.
    2-kitapta resim vs yok diğerinde var. yani daha doğal bir ortam görmüştür.
    3-kurana bastığında cezalandırılıp şartlı refleks geliştirilmiş olması mümkün hem de gerekiyorken bu durum aslında cevapsız dahi değil denebilir.''

1- Bunu inanarak yazdığını düşünmüyorum.
    2- Kedi kitaba bakmıyor veya yorumlamakla meşgul değil, yiyeceğe odaklanmış durumda. Pek olası gelmedi.
    3- Bu mümkün olabilir işte ama kediyi bu şekilde eğitmek çok zor olsa gerek.

''3-kitaba genelde abdestden dolayı güzel koku sindiğinden kedi bunu kirletmeme ya da (kirlenmeme zira kediler sabundan şampuandan hoşlanmaz)kaçınma sebebi olarak temiz kalma düşüncesi ile yaklaşmış olabilir.''

Kitapların hepsi genelde güzel kokmakta, ama Kur-an tabi daha güzel kokuyor, olabilir yani evet bu mantıklı geldi işte :)

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hsnksy92 -- 30 Ekim 2017; 22:18:18 >

• Hadonun mesajı başkası mı yazdı acaba? Bayağı anlaşılıyor :) Güzel de yazmış eline sağlık.

Benim aklıma ilk gelen 2 video arasında vakit geçmiş olabileceği veya kedinin bir kitaba şartlandırılmış olabileceği.

Ama asıl nokta bence şu: sadece bu kedinin dini olmayacağına göre, bu işlemin tüm kedilerde aynı sonuç vermesi lazım. Denemek isteyen varsa buyursun. İş-güç yokluğunda başlığı okuyup yorum yazdım ama o kadar da uğraşamam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • iki nedeni var.

birincisi kediye oynamasi icin uzatilan nesne dairesel hareket ettiriliyor. yani kuranin sol ust kosesinden sag alt kosesine degil de sag ust sag alt sol alt sol ust gibi hareket ettiriliyor. bu da kedinin kuranin cevresinde donmesine neden oluyor. hatta biraz dikkatli bakarsaniz tam basiyorken nesne hareket ettiriliyor. yada kedi karsi taraftayken sabit tutulmuyor.

ikincisi ise kuranin kalinligi. kedi ust kenarlara denk galdiginde farkettiyseniz ayaklari kenarlara takiliyor ve nesnenin hareket sekli de eklenince kenardan dolasiyor.

hatta ankarada olan varsa kedi ve kuran getirmek sartiyla bir hafta sonu bunu deneyebiliriz. kazanirsam kediyi alirim
    =

edit.

birisi yukarida kokular da etken olabilir denilmis. bu da dogru. sonucta kediler kokuya duyarli. bu nedenle ayni kalitede ayni makinede basilmis kuran ayetleri iceren bir a4 ile siradan haberlerin, hatta kufurlerin yazili oldugu a4 kagidi ile de ayni deney tekrarlanabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeopol -- 30 Ekim 2017; 23:12:57 >

• Bu konudan çıkarmamız gereken sonuç "kedi Müslüman"? Yav şöyle komik konuları büyük bir ciddiyetle açıyorsunuz ya beni o şaşırtıyor.

Al o zaman, sana ateist kedi.

• Kartal Göz kullanıcısına yanıt
    Aynen kedi müslüman, sen o sonucu çıkarmakta özgürsün

Konu halloldu zaten senin ciddiyetin lazım değil.
  • hsnksy92 kullanıcısına yanıt
    Konu saçma olunca ben de saçmalama hakkımı kullandım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.