Şimdi Ara

kedim bitlenmiş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
17.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bugün farkettim.radyatörün üstünde uyurken dikkatimi çekti.tüylerinin arasında bişey geziyodu, susam kadar falandı. yakalamaya çalıştım tüylerin içinde kayboldu.
    arasıra dışarı falan çıkıyodu ordan kapmış olmalı.
    nasıl baş edebiliriz bununla. evin diğer yerlerine yayılmışmıdır?

• Bit değil o dış parazit dediğimiz şey, insana bulaşmaz ama hayvana huzursuzluk verir, kanını emer. Veteriner hekime götürün, götüremiyorsanız dış parazit damlası alın veteriner hekimden ve tam ensesine, tüylerini iyice aralayarak (derisi görünecek şekilde) damlatın. Sonra da 1 gün su değmemesine dikkat edin. Evin diğer yerlerine gitmiş olsalar bile oralarda yaşayamazlar, sadece hayvanınız üzerinde yaşarlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dusty

Bit değil o dış parazit dediğimiz şey, insana bulaşmaz ama hayvana huzursuzluk verir, kanını emer. Veteriner hekime götürün, götüremiyorsanız dış parazit damlası alın veteriner hekimden ve tam ensesine, tüylerini iyice aralayarak (derisi görünecek şekilde) damlatın. Sonra da 1 gün su değmemesine dikkat edin. Evin diğer yerlerine gitmiş olsalar bile oralarda yaşayamazlar, sadece hayvanınız üzerinde yaşarlar.

ne kadar bu damlanın fiyatı
  • 20-25 lira civarı olabilir, emin değilim.
  • ovv çokmuş.
    annem sirke sürmüş kedinin tüylerine
  • Yapmayın allah aşkına yazık hayvana, çok olur mu yahu? Bir de dışarıya girip, çıkıyor diyorsunuz. O da can, nasıl kaşınabileceğini düşündünüz mü o tüylerin altında? Bir sene koruyucu etkisi var o damlanın, yazık hayvana.
  • petshopa gittim.genelde kuş balık satan bi yer. sordum kedi için parazit ilacını sağa sola baktı raftaki kutuyu gördü aldı biraz inceledi falan belli ki bilmiyodu tam olarak ne olduğunu.
    15 lira dedi fiyatına.şüpelendim yanlış ilaçtır falan diye almadım.yarın veterinere gidecem
  • Bit değil o pire. Kediyi alıp eve kapatmak kedi bakmak değil.
    Dış parazit damlası yaptıracaksınız 20 lira, veremiyorsanız sokağa salın orada da pireli yaşar, en azından özgür olur.
  • Evet, paranıza kıyacaksınız bir cana bakıyorsanız.
    Bir işi de tam yapan biri gelsin şuraya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Conservator -- 17 Aralık 2012; 11:43:22 >
  • cihan özen C kullanıcısına yanıt
    Evde barındırılan ve diğer hayvanlarla bağlantısı olmayan bir kedinin hiç bir şekilde pirelenemesinin imkanı yoktur.

Olay bundan ibarettir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sabit Fikir

Evde barındırılan ve diğer hayvanlarla bağlantısı olmayan bir kedinin hiç bir şekilde pirelenemesinin imkanı yoktur.

Olay bundan ibarettir.
    Benim kediler evde doğdu ve evde yaşıyorlar. Başka bir hayvan yok evde.. 6 taneler 6 sıda pireli. Yavruları yeni frontline combo ile damlaladım iç parazit için hap içirdim iki gün sonra üzerleri pire kaynıyor..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yavruların anne-babası ya da kendileri Veterinere gittiler mi?
    Oradan da kapıp birbirlerine bulaştırmış olabilirler.

Pireler sadece hayvanların üzerinde yaşamakla kalmayıp ortalarda da gezebiliyorlar.
    Zamanında yavru bir sokak kedisini eve getirmiştim, bir sabah uyanıp yatak kenarında otururken pirelerin pijamamın paçalarına zıpladıklarını gördüm.
    Tabi derhal bütün evi ilaçlatmak zorunda kalmıştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sabit Fikir

Yavruların anne-babası ya da kendileri Veterinere gittiler mi?
    Oradan da kapıp birbirlerine bulaştırmış olabilirler.

Pireler sadece hayvanların üzerinde yaşamakla kalmayıp ortalarda da gezebiliyorlar.
    Zamanında yavru bir sokak kedisini eve getirmiştim, bir sabah uyanıp yatak kenarında otururken pirelerin pijamamın paçalarına zıpladıklarını gördüm.
    Tabi derhal bütün evi ilaçlatmak zorunda kalmıştım.
    Veterinere anne kedi gitti yavrular 40 günlükler iken yoğun bakımda öldü yavrumuz.. Babaları hiç dışarı çıkmadı..

Ama ben apartmanın bodrumdan şüpheleniyorum.. Geçen bişey bırakmaya indim.. Kabus gibi.. O yüzden evi her hafta bazen iki üç gün de bir ilaçlıyorum..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Anne kedinize üzüldüm.

Bodrum'dan geliyor teoriniz de doğru olabilir, bakın başka bir hatıramı anlatayım:

Bir tarihte büyük bir mobilya şirketi güneyde açtığı şubesi için giriş katı ve bodrumdan oluşan geniş bir yer kiralamış ve gayet lüks şekilde dekore etmişti.
    Müracaat edip işe girdiğimde yine işim gereği (Muhasebe) sessiz ortam açısından tek yer olan bodrumdaki odayı tahsis ettiler.

Ancak kısa süre sonra sıcaklardan dolayı giydiğim beyaz pantolonun paçalarına zıplayan pireleri görünce hemen üst kata bölme oda yaptırıp oraya taşınmıştım.
    Şirkette her hangi bir hayvan yoktu elbette.
  • Dış parazit ilacı almanızı öneririm enseye damlatmanız yeterli ve bu iş için özel tasmalar da var.Bu tür parazitleri kovduğu söyleniyor ama ne kadar doğru onu bilemem.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.