Şimdi Ara

Kedim çok tüy döküyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Nd yetiskin kuzulu tahilsiz mamaya gecince bu sorun basladi. Suan acana grassland kullaniyoruz. Sorun hala devan ediyor. Veterinerimiz probiyotik verdi.
    Baska ne çözüm bulabilirim

• Kedinizin cinsi ne ? bazı cinsler diğerlerinden fazla tüy döker - kısırlaştırma yapıldı mı?
    Ev içinde veya evde değişiklik yapıldı mı (yeni bir kedi vs. yada evde yeni doğan bebek yada ev değişimi?)
  • tembelreis T kullanıcısına yanıt
    Kedim Scottish fold
    Evde de bir degisikligimiz olmadi.
  • Eğer mama değişikliğinden tüy dökümü olmuşsa düzelmesi biraz zaman alır.

Royal canin veya proplan deneyebilirsiniz farklı mama türü olarak . Alışkanlıklar için bir şey söyleyemem ama bizimkilerde proplan hariç farklı mamalarda ishal-tüy dökümü artımı oluyor.
    Teşekkürler
    Benim kedim erkek 10 aylık ve kısır. Anormal derecede kıl döküyor. Matisse neutered kullanıyorum. Proplanın erkek kedilere özel maması var mı? Taş oluşumunu engelleyen pH düzenleyici falan içeriyor mu? Cevaplarsanız sevinirim.
  • o kadar bilgim yok maalesef .
  • Temizmama firmasının bonocibo markalı kısır mamasını kullanıyordum. Araştırmalarının sonucunda Felicia nın kısır kediler için somonlu balık maması var.
    Ona başladım.. Araştırmalarımaa göre bu mamayı deneyenler tüy dökme sorununu büyük ölçüde çözüme kavuşturmuslar. Başarılı olmuşlar. Hatta proplan kullananlar feliciaya gectiklerinde bu mamadan memnun kalmışlar(tüy dökme konusunda). Deneme aşamasındayım. gözlemlerimi bu post altında bildirmeye devam ederim. Tüyler sorun olunca üst segment mamalar bile çözüm olamıyor.

Veterinerim üst segment mamalar önerdi, pahalı gelirse orta segment olarak bu mamanın alınabileceğini söyledi. Ve üst segment mamalar gerçekten çok pahalı.Ayrıca tüy dökme konusunda gimcat firmasının 100 gramlık vitaminini aldım. Şu an başlangıç dayım. Sonuç önümüzdeki aylarda netleşir. Buradan yazarım.

• bage kullanıcısına yanıt

Hocam kullandığınız mamadan veya vitaminden fayda sağladınız mı acaba?

• Evet uzun zaman oldu. Vitamin. tüy dökme konusun da olumlu yönde etkili oldu. Son 2-3 aydır kullanmıyorum ve tüyler olağandan aşırı fazlalaştı. Faydası var diyebilirim. Vitamin kullandığım uzun zaman zarfında tüyler parlak ve az dökülme yapıyordu. Kullanmadığım şu son aylarda tüy rengi soluklaştı ve tüyler havada uçuşuyor du.

Mama nın etkisi olmadı diyebilirim fakat vitamin işe yaradı.
  • bage kullanıcısına yanıt
    Hocam felicia çin tuzu içeren bi mama pro plandan şaşmayın 7 yıldır 3 kedi besliyorum pro plandan başka sorunsuz mama görmedim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zarbo257

Hocam felicia çin tuzu içeren bi mama pro plandan şaşmayın 7 yıldır 3 kedi besliyorum pro plandan başka sorunsuz mama görmedim..

Mama değiştireceğiz mecbur.

Tavsiyeniz tam yerinde oldu.

Teşekkürler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.