Şimdi Ara

Kedi Yanağında Şişlik

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
14.781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba son zamanlarda kedilerde artan bu yanakta şişkinlik olayına değinmek istiyorum. Yanakta,yanak altında ve çene altında görülen bu şişikler en kısa 2 en fazla 7 gün içerisinde patlarlar. Patladıktan sonra yoğun bir kanama ve sarı,turuncu,yeşil akıntılar olur. Bu akıntıdaki mikroplar kedide huysuzlanma,kaşıntı,deri altı kanaması oluşturur. Patladıktan sonra bir veteriner tarafından pansuman yapılmazsa mikrop kapıp kedinin iç organlarına kadar işleyebilir. Hafife alınmaması gereken bir durumdur, diş çıkacağı zaman oluşan şişlikten tamamen farklıdır. Deri altı apsesi oluşmuş olabilir. Eğer zamanında müdahale edilmezse "akut süpüratif siyaladenit tedavisi" gerekebilir ve bu çok daha uzun, kediniz için yorucu bir zaman dilimi oluşturur. Hafife almayıp en kısa zamanda veteriner hekiminize başvurmanızı dilerim...

Geçmiş olsun.
    Vet.Hekim Salih Altınkapı

• şimdi ben sokaağa bi balık koyayım diye sokağa çıktım koydum gelsinler diye pisi pisi felan da dedim bi tane kedi var bizim sokağın kedisi yanağında davul kadar bi şişlik var ne olduğunu anlamadım ama durmadan miyavlıyordu bunun sebebi nedir bana sanki acı çekiyormuş gibi geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emrullah Duyan

şimdi ben sokaağa bi balık koyayım diye sokağa çıktım koydum gelsinler diye pisi pisi felan da dedim bi tane kedi var bizim sokağın kedisi yanağında davul kadar bi şişlik var ne olduğunu anlamadım ama durmadan miyavlıyordu bunun sebebi nedir bana sanki acı çekiyormuş gibi geldi
    Diş kırığı yada diş eti iltihabı olabilir. Vet kliniğine gitmesi gerekir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.