Şimdi Ara

Kedi sahiplenmek ve sınav süreci :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6
Cevap
0
Favori
783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arkadaşım 1.5 aylık kedi sahiplendi ve ben de istiyorum böyle bir şey :)
    Yalnız sorum şu. Şu an arkadaşıma çok bağlı ve bilgisayar kullanmasına bile olanak vermiyor nerdeyse o derece.
    Benim de temmuz da önemli bir ygs-lys sürecim başlayacak.Bilgisayar benim dersanem gibi olacak , yani birkaç saat kullanmam gerekicek.
    Bu süreçte kendisi bana engel olur mu , yoksa birkaç aya işler değişir mi ?

Çalıştığım için saat 4 te evde olucam derste olursa bu saat 6-7 yi bulacak , bekar olduğum için onu da eve hapsetmek istemem.Ama bir kedi için dışarısından ev sıcaklığı iyi olacağını düşünüyorum.

Yorumlarınız nedir bu konuda ?

• Kedi daha çok ufak. Bu yaşta çok fazla meraklı ve oyuncu olurlar. Bilgisayarın yanına her çıkışında sertçe hayır deyip yere indirirseniz bi süre sonra öğrenir. Sizde ilgisini çeken birşey varsa instla yanınızdan ayrılmayabilir. Bunlar zamsnla farkediliyor. Kedi iki şeyin peşinden koşar. Yiyecek ve oynanacak nesneler. Dikkatini çekecek küçük nesneler.yumuşak maddeler.kağıt topu, yumuşak saç tokası,ufak peluş oyuncaklarla ilgilenip meşgul olur. Koparıp yutacağı şeyler, boncuk düğme vs minik şeyler olmasın ama. Bazı kediler sahibine çok düşkündür. Kuyruk gibi peşinden ayrılmaz, bazıları hiç umursamsaz tamamen serbest takılır sadece karnı acıkınca sırnaşır.

Çalışırken pek rahatsız edeceğini sanmam. Ama bu biraz da size bağlı. Gözlemlerime göre bize göre davranış geliştiriyorlar çünkü. Kedi asi ve inatçı ruhlu bir canlı. Çalıştığınız süre dikkatinizi çok dağıtırsa eğer, en fazla başka bir odaya koyar ya da odanızın kapısını kapalı tutarsınız. Zaten vaktinin çoğunu uyuyarak geçirir.

Ancak şu ve ya bu şekilde insanı meşgul eder elbette. Kritik bir sınav süreci öncesinde pek tavsiye etmem. Neticede bir canlı ve ciddi sorumluluk ve takip gerektiriyor. Onu izlerken dikkat dağılabilir. Konsantrasyonu olumsuz etkileyebilir. Küçük bir çocuk gibiler adeta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LokmanHekim -- 5 Nisan 2017; 2:15:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: LokmanHekim

Kedi daha çok ufak. Bu yaşta çok fazla meraklı ve oyuncu olurlar. Bilgisayarın yanına her çıkışında sertçe hayır deyip yere indirirseniz bi süre sonra öğrenir. Sizde ilgisini çeken birşey varsa instla yanınızdan ayrılmayabilir. Bunlar zamsnla farkediliyor. Kedi iki şeyin peşinden koşar. Yiyecek ve oynanacak nesneler. Dikkatini çekecek küçük nesneler.yumuşak maddeler.kağıt topu, yumuşak saç tokası,ufak peluş oyuncaklarla ilgilenip meşgul olur. Koparıp yutacağı şeyler, boncuk düğme vs minik şeyler olmasın ama. Bazı kediler sahibine çok düşkündür. Kuyruk gibi peşinden ayrılmaz, bazıları hiç umursamsaz tamamen serbest takılır sadece karnı acıkınca sırnaşır.

Çalışırken pek rahatsız edeceğini sanmam. Ama bu biraz da size bağlı. Gözlemlerime göre bize göre davranış geliştiriyorlar çünkü. Kedi asi ve inatçı ruhlu bir canlı. Çalıştığınız süre dikkatinizi çok dağıtırsa eğer, en fazla başka bir odaya koyar ya da odanızın kapısını kapalı tutarsınız. Zaten vaktinin çoğunu uyuyarak geçirir.

Ancak şu ve ya bu şekilde insanı meşgul eder elbette. Kritik bir sınav süreci öncesinde pek tavsiye etmem. Neticede bir canlı ve ciddi sorumluluk ve takip gerektiriyor. Onu izlerken dikkat dağılabilir. Konsantrasyonu olumsuz etkileyebilir. Küçük bir çocuk gibiler adeta.

Haklısınız ama sınava hazırlanmaya başladığım vakit , 5 aylık olacak.Sınava hazırlanırken belki 1 saat filan boşluğum olacak o kadar ilgilenebilirim bu yeterli olabilick midir ?

• bilgisayar kullanmana engel nasıl olabilir ki çalışırken kapat odanın kapısını bitti gitti :)

şunu bilmelisin, eve bir hayvan almak onu her halükarda hapsetmektir. yani benim de vicdanımı kurcalayan bir problem bu, sonuçta hayvan daha rahat bir hayat sürüyor ama özgürlüğünü de alıyoruz elinden bunu kimse inkar edemez sanırım.
  • MyilmazSeo M kullanıcısına yanıt
    Günde bir saat ayırabilirseniz bu fazlasıyla yeter. Bir kedinin günlük bakımı maması ,suyu,kumun temizliği en fazla 15 dakika alır. 10 ar dakikadan bir iki defa oynasanız yeter. Sakin bir kedi zaten bol bol uyur. Hatta sizin yanınızda bir köşede kıvrılır uyur. Kıpırdak bi şeyse arada size bulaşır ama karşılık görmezse kendi haline çekilir. En fazla olmadı başka odaya koyarsınız. Köpek gibi gezdirme ihyacı yoktur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • evde senden başka kimse yok mu ki
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.