Şimdi Ara

Kazık ertan denemeleri. Deneme tavsiyesi de içerir (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
2
Favori
3.174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bunların hepsi yalnızca bir eleştiriden ibaret. Tıpkı şu an senin yaptığın gibi. İstemeyen tabi almaz. Ama almak istediği için eleştiride bulunuyor dostum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Düşünenadam07

Bi bitmediniz kardesim be bi bitmediniz Gercekten biktim Iste Behzatin altinda sey ESŞnin altinda ayni sey Kimyaozelin Bizimkimyamizin altinda ayni sey Mikail hocanin konusunun altinda ayni sey ALMAK ZORUNDA OLMADIGIMIZI BIZ DE BILIYORUZ KARDESIM Ne kadar bencilsiniz ya Burada senin durumuna sahip olmayan ogrenciler de var O ogrencilerin durumu bu kadar ucuk fiyatlari olan kitaplari almaya yetmedigi icin neden bu kaynaklardan mahrum kalsin ya ? Azicik insan olun be kardesim
    Bizimkimyamız'a her şeyi diyin de pahalı demeyin

TYT ---> Kitap + Video + Digital deneme = 85 lira.

Diğer setler 10 ve 20 lira fazla

Başka bir yerde sadece PDF'li 120 lira. Ööh.

Arkadaşlar bu arada size matbaadan güncel verilen kitap fiyat listesini vereyim.

Sayfa sayısı bu işlerde pek önem farzetmiyor belli bir yerden sonra, yani 160 sayfalık bir kitapla 300 sayfalık bir kitap hemen hemen aynı fiyata gelebiliyor fiyat artışı %10 gibi oluyor.

160 sayfalık bir kitap için

500 adet --> 9500 lira
    1000 adet ---> 15000 lira
    1500 adet ---> 19500 lira
    2000 adet ---> 22000 lira

eğer 5000 adet basarsanız 30.000 lira falan oluyor.

Yani kocaman bir yayınevi değilseniz sanırım 1000 tanesi avantajlı gibi tanesi 15 lira.

KDV eklemedim buna dikkatizi çekeyim. %18 de bir de KDV ekleyin. Kaba Hesap : 18 lira ( buradaki KDV matbaa'nın devlete ödediği ve bize yüklediği )

Eeh bir de işin vergi kısmını koyarsanız oldu mu sana maliyeti 22-23 lira ( buradaki vergi devletin bize dolaylı yoldan size yüklenen vergi )

sanırım az buçuk bu hesaptan anlayabilirsiniz neyin ne olduğunu. 1000 kitaptan net kar en fazla nedir ki? 15 lira koysan 15.000 lira

1000 kitap bile baya fazla aslında 2-3 aylık bir periyot için.

İşte O bazı yayınların 20-25 liraya kitap satmaları, 5000 tane basmalarından kaynaklı. 5 liraya mal ediyor çünkü. Heleki kendi matbaaları varsa 4 liraya kadar düşer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xeratula -- 9 Nisan 2020; 22:14:46 >

• Xeratula X kullanıcısına yanıt
    Hocam ben ornek verdim tamamen ya yoksa kotu bir niyetin yoktu

üstüne de fizik konu anlatımı bedava
  • Nihat bilgin 30 tyt 30 ayt 36 lira kitapsecte

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • adam konuda yokken atıp tutuyordun ertan hoca mesaj atınca saygılar hürmetlere bağlamışsın. böyle r görmedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi almanyalidoktor -- 9 Nisan 2020; 22:30:37 >
  • sm1leee kullanıcısına yanıt
    böyle düşünenler 35 değil 350 tlyi hak ediyorsunuz
  • almanyalidoktor kullanıcısına yanıt
    JAJDNFOANEOWOQPWKDHEOBDEOBDIA

Kitaplarda vergi 0landi hocam

• ertansinansahin kullanıcısına yanıt
    Hocam dcs sistemiyle kişiye özel deneme yollamamanız hata olmuş neyse seneye düzeltirsiniz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: LET THE LINC BEGIN

Kitaplarda vergi 0landi hocam
    Matbaa kitap basınca, size eklediği vergi duruyor. İşin bir de gelir vergisi kısmı var :) Kalkan sadece kitaptaki KDV.
  • Arkadaşlar duyduğuma göre Dinamik sorularını Newton,Elektrik ve Manyetizma sorularını ise Tesla ve Faraday birlikte hazırlamış o yüzden fiyatını gayet hak ediyor lütfen konuşmak için konuşmayalım(!).
    Kalkan vergiyide masallah hic hissettirmeyip ustune koyuyorlar

• Saturnun uydusu S kullanıcısına yanıt
    :))) einstein önderliğinde piyasadaki diğer kalitesiz denemelere dur demeye karar vermiş ağalar evlerinden :)))
  • quote:

Orijinalden alıntı: LET THE LINC BEGIN

Kalkan vergiyide masallah hic hissettirmeyip ustune koyuyorlar
    İşte sorunda bu. Algısal olarak vergi yok gibi bir izlenim var.

Yani matbaacı kişi kitap basmak için neye ihtiyacı vardır. Kağıt ve Boya

Kağıtta KDV duruyor.
    Boyada KDV duruyor.

ve bunlaraa etki eden şey Dolar.

Dolar ne kadar şu an 6.65

Eeeh adam bu kitabı size teslim ederken bunu üstüne koyuyor doğal olarak.

Gelir vergisi ise çok başka bir kısım.

Mesela kitapları sattın ve 100.000 lira gelir elde ettin.

Devlet diyor ki, "hmm sen bir de gelir vergisi ver bakalım"

hesabını ben bile bilmiyorum ama %10 gibi bir şey bu da.

Mesela bir tane kitap çıkmış 13 liradan satıyormuş yayınevi.

Ben size diyim adam o kitaptan 6000-7000 adet basıp tanesini 3-4 liraya getiriyor.

Bazen 12-13 lira yapar sene başında 20-25 lira yapar sonra tekrar indirir yani ortalama olarak 15 liraya kadar kar yapar her kitapta.

Zaten okulları falan var bu insanların yarısından çoğunu öğrencileri alıyor. Kalan yarısını da satıyor.

Burada kimseyi korumak gibi bir izlenim yaratmak istemiyorum. Sadece neden bu fiyat farklılığı var açıklamaya çalışıyorum.

Ha bir de şu var : Siz kredi kartı ile alırken, bunu banka ile hallediyorsunuz. Banka da oradan komisyonunu alıyor bizlerden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xeratula -- 10 Nisan 2020; 11:35:16 >

• ÇOK DAHA İYİ KAYNAKLAR VAR BOŞVERİN BU PARA VERİLMEZ BAK AYDIN KİMYA AYT DENEMESİNE 30 LU DENEME GÜNCEL 12 TL İNSANLIK BUDUR İŞTEE
    KİTAPSEÇTE DUN SATISA ÇIKMIŞ AŞIRI UYGUN ALİ HOCAMA TEŞEKKÜR EDERİM BAZI YAYINLAR GİBİ 35-40 A DENEME SATMIYOR :d
    KISACASI ALMAYIN ALDIRTMAYIN PİYASADA O KADAR İYİ FİZİK DENEMELERİ VAR BUNU ÇÖZMESEK BİR ŞEY KAYBETMEYİZ YILLARDIR İNSANLAR SINAVA GİRİYOR Kİ BU DENEME OLMADAN :d ÇOK TA BUNLARI ABARTMAMAK LAZIM TEPEMİZE ÇIKIYORLAR :d
  • Neden kimse öğrenci yanlısı olmuyor! Biraz empati yapılsa iyi olur. Bu işin ticaretini yapıyor olmak demek, sadece maddiyat odaklı bakış acısı ile ürün satmak anlamına gelmemeli.
    Hocam aldigimiz her sey bu kadar mi vergiye bogulmus ya Bi kulagimizin arkasi kaldi hocam

• Düşünenadam07 kullanıcısına yanıt
    kardeşim benim maddi durumum dört dörtlük değil piyasadaki deneme-kitap fiyatları aralığında bir fiyat biçmişler. Abartılacak bir durum olduğunu düşünmüyorum. Kargo ücretsiz olan sitelerde denemenin satışı yapılırsa sorun kalacağını düşünmüyorum. Örneğin : Kitapbudur.com

NOT: Ertan hocanın denemelerinde benim de eleştirdiğim nokta TYT ile AYT denemelerinin birlikte satışa sunulması bu durum saçma olmuş. TM öğrencileri için düşünürsek ciddi anlamda masraflı olur ve alacaklarını da düşünmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sm1leee -- 10 Nisan 2020; 12:13:6 >
  • Eyyyy Kayıp Kütüphaneci neredesin

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.