Şimdi Ara

Kazanmak için 11 yıl bekleyen adamım ben

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar şaka değil gerçekten 11 yıl bekledim ve KOVULMADIM. Nasıl mı ?

takımımın adı SAN MARİNO :))

11 yılda sadece resmi olanı söylüyorum. 72 maça çıktım.

3-5-2 4-4-2 4-6-0 6-4-0 2-3-5 5-3-2 ne varsa denedik. Olmuyor. Zaten federasyon diye birşeyde yok :D kulübe giren ölene kadar orada.

Zaten 40.000 lik bir kasabadan kaç topçu çıkar. toplam ulusal kadromuz 26 kişiydi haliyle 24 kişilik kadro kurmak için pek alternatif yok.

En pahalı oyuncum haftalıgı 150 tl alan kaptandı. Anlayacağınız tam bir işçi takımıydık. Takımımın 2 kalecisi vardı. 2 sayısına ulasmak ıcın 6 yıl bekledım kaleci cıkmadı.Bazen farklı mevkıdekı oyuncularla kalede yer verdim.

Neyse 1 galibiyet 2 beraberlik ve 69 yenilgi kariyerime işlendi.

ilk seneki turnuvamda 8 maçta 8 yenilgi -64 averaj bir sene -80 bir sene -50 -24 averajı görünce seviniyordum.

Kazanmaya en yaklaştığım an santradaki 0-0 gördüğüm andır.

Bir defasında nasıl olduysa 2-0 öne geçtim daha önce 1 maçta 2 gol hiç atmadım. ve dakika 32 devreyi kapatıyım dedim. Çok heyecan yapmıştım. rakip Danimarkaydı. Attığım gol duran top organızasyonu ve birde penaltıydı. /esas buna şaşırdım rakip kaleye gittik birde penaltı aldık. 11 yılda kullandığım tek penaltıydı. (penaltı atıcım bile yoktu. Dram kalecinın penaltı yetenegı 6 oldugu ıcın o vurdu.

Devre arası verdım gazı konusmayla herkes tam katılım sağladı bu maç bizim and içtik. Sahaya çıktık Dakika saniye 45:09 ve gooool 47 gol 49 gol hatta bir ara aynı dakikada gol gördüm. bir sağdan gol bir soldan gol. Orta açıyor kimse vurmuyor yine gol.nerdeyse rüzgar gelip gol atacak.

maç sonucu 9-2 yenildim. Soyunma odası herkes mutlu. sadece burukluk var hafif. Kazanmaya bu kadar yaklaşmıştık.

11 yıl boyunca hep mi kötü kura çekilir bari andorra falan gelseydi grubuma. 2 beraberlik aldım demiştim önce onu anlatıyım. Bir tanesi estonya ile 0-0 berabere kaldığım. Bir diğeri ise romanya ile 1-1 berabere kaldığım maçtı. Milli bayram ilan edildi. San Marino bu 2 beraberliği aynı yılda aldı.

Artık turnuvanın son maçına gelmiştik rakip İspanya. Tika taka nın devam uygulaması halen mevcut.

1 tane en geride libero defans. onun hemen onunde 3 stoper(kesici) 2 tane defansıf orta saha 2 tane ofansıf bek 1 tane on numara mevkı oyun kurucu 1 tanede Forvet. (bu forvetim 50 milli maçta 3 gole sahiptir. Açıkçası aktifte ondan başka gol atan forvet yoktu. Ya kendi kalesine atarlar yada karambolde biri vurdugu için. zaten 72 maçta attıgım gol sayısı 11-12 falandır.

Rakip ispanya devre 0-0 kapattım. İstatistikler %28 %72 boguluyorum ama kuru istatistik birazda topla çok oynuyorlar. devrede 22 faulüm var. İspanyanın ise 2. kaleye 1 sut ısabetsız ispanya 6/5 isabetle geliyor. Devre arası konuşması artık şampiyonanın sonuna geldik çıkın ve taraftarı mutlu edin dedim. (daha once ters tepti yukarıda) 3 değişikliği hemen yaptım. 45 dakika da gözümü kararttım. 2 ofansıf beki degıstım ofansıf kanat hucum oyuncusu yaptım. 1 libero cıktım OS merkez aldım. 3-2-4-1 oldu dizilişim. bir kaç pozisyon atlattım ama defans çakılı taktık kontra uzun top.
    ispanya lay lay lom yapıyor 3 pasta kaleme giriyor. Ve olanlar oldu dakika 85 bir duran top. santranın az ilerisi taç çizgisine yakın orta geldi ters bır vurus kaleci ile karsı karsıyayım ve penaltı. 2 dakika sürdü kullanılmadı itirazlar kartlar uçtu. ve dk 87 gol geldi.

Maç 90+3 de bitti konfeti bekledim.hiçde birşey olmadı. Maç sonu büyük coşku gelen tebrik ve mesajlar ulusal sevinç yaşandı. Buda böyle bir anı oldu.

• Valla süper anlatmışsın hocam

Benimde Gibraltar (Cebelitarık) liginde bi takımı eufada gruplara taşıyabilmek için geçirdiğim 10 sezondan fazlası geldi aklıma :))
  • Hocam takımında yer varsa çalışırım :D 2 ci galibiyeti almak isterim :D

win rate yüzde 1 kariyerim çok parlak teklif geleceğini düşünüyorum.

Artık san marinodan sonra cebelitarık yada andorra dan teklıf beklıyorum :D seviye atlamak şart. Burundi de olabilir.

• Alem adamsin veseelam.

Valla San Marinodan sonra seni bi Fareo Adalari paklar ancak.

FM18de oyle bi planim var. Fareo Adalarini alip Avrupa yada Dunya Kupasina goturmek istiyorum
  • Kahkahalar eşliğinde okudum hocam sağol
  • Valla hocam faroe adaları cebelitarık andora sırayla büyümek istiyoruz. Bu arada dünya sıralamasında son sıradan +1 yükseldik. Son galibiyetlede 4 sıra yukseldık. Bu gurur bir efsane.
    Malta 21 yaş altından ve estonya a2 düzeyinde teklıf aldım :D

Bulgaristan 2 ci liginde küme düşme potasından bir dedikoduyla karısık sozlesme geldı oda 4 aylık :D İşsiz başlasam daha iyi cv yapardım herhalde.

Ne olmuş büyük adam olamadıysak hayallerimizi de satmadık ya !
  • Ya hocam harikasın ya. Öyle bir anlattın ki canım Faroe Adaları ile kariyer yapmayı istedi müthiş anlatmışsın kahkahayla okudum eline koluna ağzına sağlık
  • Valla hocam baya bir yüzsüz utanmaz arsız olman lazım :D Pişkinlikte olacak tabi. 11 yıl arsızlık ister.

1 ayda istifa istenirken 11 yıl :) Artık az fark yiyince mutlu oluyorsun. 1-0 yenilince takımın mutlu oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: halaskarbey1

Valla hocam baya bir yüzsüz utanmaz arsız olman lazım :D Pişkinlikte olacak tabi. 11 yıl arsızlık ister.

1 ayda istifa istenirken 11 yıl :) Artık az fark yiyince mutlu oluyorsun. 1-0 yenilince takımın mutlu oluyor.

Hocam bari editörden birkaç takımın oyuncu yetiştirmesini 20 yapsaydınız da birkaç tane genç yetenek göreydiniz yav Valla büyük sabır ama oyunun keyfi bir başka olmuştur
  • Valla içimden hiç gelmedi değiştirmek. Oyun demişki ben sizi yarattım ama unuttum siz öyle takılın.

Bir ara bir oyuncu çıktı değeri 1 mılyon :D ne buyuk para ama ha . 27 yasında emeklı oldu. Kulüpsüzdü çoğu futbolcu. Bu takımlar fm de seçilmiyor aktif etmek lazım. Ancak ligleri yok takımları sahte olduğundan sıkıntı büyük.

Zaten ülke nüfusu 40 bin küsür. Yarısı yaşlı yarısı kundakta desen genç nufus ne kadardır ki ? San Marino da FM oynayan dahi yoktur. Niye yarattınız alınmazlardı bile.
  • Helal olsun sabırlı adammışsın hocam
  • An itibari ile İzmir Narlıdere birliğime teslim olmaya gidiyorum :)

San Marino'ya 6 ay veda ediyorum. Sözüm söz olsun gruplarda bu sefer 5 puandan daha fazlasını almayı ümit ediyoruz.

Eeee 6 ay askerdeyiz birazda san marino da nüfus artsın artık.
  • guzel anlatimdi ;) Fm 18 de sizden bir kariyer bekliyorum ;) isin cok zor ama fm ci dh arkanda
  • Hayırlı tezkereler

Bölümün en anlamlı galibiyeti budur kesinlikle. Kimse Türk takımıyla cl aldım diye hava atmasın
  • Büyük sabir
  • Vay arkadaş.
    resimli falan olsaydı fm tarihinin en efsanevi kariyer hikayesi olurdu.
  • Kazanmaya en yaklaştığım an santradaki 0-0 gördüğüm andır.

Kahkaya attım burda
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.