DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Kazanıp gitmezsek ne kadar puan düşer?
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
57
Cevap
7
Favori
115.849
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> YKS >> Kazanıp gitmezsek ne kadar puan düşer?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      43 Mesaj
      24 Temmuz 2011 18:38:11 Konu Sahibi
      Kazanıp da üniversiteye gitmeyen biri bir sonraki yılda gireceği sınavda ne kadar puanı düşer.

Bir de diyelim ki kazandı ve gitti. 3-4 ay üniversiteyi okudu ve üniversiteyi bıraktı. Yine puanı düşer mi? Mesela Hem üniversiteyi okudu hem de YGS ye hazırlandı. YGS si iyi geçti ve üniversiteyi bırakıp LYS ye çalışmaya başlasa yine puanı düşer mi?

|
      |

• Yüzbaşı
      263 Mesaj
      24 Temmuz 2011 18:40:49
      Tabikide düşer.Bundan dolayı tercih yapacak arkadaslar çok çok dikkatli olmaları lazım.Gerçekten çok önemli bir konu.Tercihlerinizi yaparken dikkat edin.Gidipte üzüleceginiz yerleri yazmayın.
      |
      |

• Yarbay
      5199 Mesaj
      24 Temmuz 2011 18:46:35
      2 sorum var
      1-bu yil tercih yaptık kazandık bir yeri ama gitmedik seneye hazırlandık puan kırılır mı?
      2--puan ne kadar kırılıyor neye göre kırılıyor?
      |
      |

• Yüzbaşı
      698 Mesaj
      24 Temmuz 2011 18:58:26
      bu yıl tercih yapıp yerleştin ister git kayıt ol ister olma git kayıt ol dondur gel git 3 ay oku gel 6 ay oku gel git 6 takla at gel ne yaparsan yap bir sonraki sene okul puanın alan içinde 0.15 yerine 0.075 ile alan dışında 0,12 yerine 0,06yla çarpılır.Sakın öyle bir yanlış yapmayın gitmeyeceğiniz yeri sakın ama sakın yazmayın onun yerine oturun 1 sene çalışın 2 yıl kaybedersiniz yoksa
      |
      |

Qualcomm MSM8660 Dual-core 1.2 GHz Cpu - Adreno 220 Gpu - Android OS, v2.3 (Gingerbread) - 540 x 960 pixels, 4.3 inches (~256 ppi pixel density) - 1 GB storage, 1 GB RAM - Htc sense 3.0
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      24 Temmuz 2011 19:03:58
      beyin bedava denedim üzüldüm şimdi yine yaptım sevindim 2009 da 70 puan yerleştim 2010 da 35 puan apıştım 2011 70 puan tecrubeyle sabittir denemesi bedava ve omürden ömur yemesi de cabası

• Yarbay
      5199 Mesaj
      24 Temmuz 2011 19:09:43
      quote:

Orijinalden alıntı: urqun

beyin bedava denedim üzüldüm şimdi yine yaptım sevindim 2009 da 70 puan yerleştim 2010 da 35 puan apıştım 2011 70 puan tecrubeyle sabittir denemesi bedava ve omürden ömur yemesi de cabası

70 35 70 ne oluyor sadece ilk sene mi düsüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Magical Zero -- 24 Temmuz 2011; 19:10:02 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      263 Mesaj
      24 Temmuz 2011 19:17:16
      ÖRN;İlk yıl tercih yaptın ve tuttu.Üniversiteye gittin(veya gitmedin) okurken sınava girdin ve iyi bir puan aldın tercih yaparsan okul puanın yarıya düser.Ama 1 yıl daha bekleyip 3.seneye tekrar girersen okul punaında bi degisiklik olmaz.
      |
      |

• Teğmen
      185 Mesaj
      24 Temmuz 2011 19:19:33
      kaybın 25-37 puan arasında kaybın olur bu da demektir 60bin ile 100 bin sıra seni geriye götürür gitmeyeceğiniz yeri sakın yazmayın

• Çavuş
      43 Mesaj
      24 Temmuz 2011 19:19:47 Konu Sahibi
      Evet sadece ilk sene düşüyor

Peki üniversiteyi bırakmazsak yine puan düşer mi ? yani hem üniversitede birinci sınıfı bitirip hem de sınava girsek yine puan düşer mi?
      |
      |

• Teğmen
      185 Mesaj
      24 Temmuz 2011 19:26:35
      düşer 2 sene sonra girmen lazım
      |
      |

• Yarbay
      5199 Mesaj
      25 Temmuz 2011 19:00:41
      bu yıl tercih yapsam ve herhangi bir yere yerlesemesem 2012 de sınava girsem puan degisir mi?

• 25 Temmuz 2011 19:15:24
      quote:

Orijinalden alıntı: Magical Zero

bu yıl tercih yapsam ve herhangi bir yere yerlesemesem 2012 de sınava girsem puan degisir mi?

hayır
      |
      |

• Binbaşı
      1688 Mesaj
      25 Temmuz 2011 19:23:00
      son kez soruyorum emin olmak için şimdi tercih yaptık ama hiçbir yer tutmadı yerleşemedik bi dahaki seneye puan kırılır mı emin olmam lazım ?????

• Yarbay
      2442 Mesaj
      25 Temmuz 2011 19:45:32
      kırılmaz
      |
      |

• Yüzbaşı
      779 Mesaj
      25 Temmuz 2011 19:59:32
      yerleşirsem gitmem şeklinde manasız kahramanlık yapmayın ya içinize sinmeyen bir yer olursa yazmayın ösym silah zoruyla yazdırmıyor o tercihleri size kafasına göre de yerleştirmiyor kendi iradenizle yazıyorsunuz hem oraya gitmek isteyen birinin hakkını yiyorsunuz hemde seneye hazırlanıp bir sene daha sınav stresi çekeceksiniz üstelik puanınız kırıldığı için stresiniz çok daha fazla olacak...

tercihleriniz yazmadan önce iki defa düşünün...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gollory -- 25 Temmuz 2011; 20:05:31 >
      |
      |

• Teğmen
      167 Mesaj
      19 Ağustos 2011 16:29:44
      tam olarak hangi aralikta dusuyor puanlar ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yüzbaşı
      675 Mesaj
      19 Ağustos 2011 16:34:53
      Bu 4 yıllık AÖF kazanıp yazılmasak seneye bir sorun çıkarmı puan konusunda Ve seneye tekrar aöf kazanabiliriz heralde ?
      |
      |

SONY XPERIA™ Z5 Premium | Chrome
    • Yüzbaşı
      779 Mesaj
      19 Ağustos 2011 17:59:17
      aöf ün kontenjansız bölümlerinden birine girersen düşmez...

ama kontenjanlı bir yere girersen düşecektir...
      |
      |

• Yarbay
      2074 Mesaj
      19 Ağustos 2011 18:03:01
      Kırılmasının sebebi; sen gitmessen o sıra boş kalıyor birinin hakkını yiyorsun.Devlet bu şekilde cezalandırıyor ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Yalınayaklar koleji ' Önce seni inkar ederler, sonra sana gülerler, sonra seninle savaşırlar, sonunda sen kazanırsın.[br]-Asla geçmişinle yaşama, ama daima geçmişinden ders al-

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri / Kafkas Üniversitesi('14)
    • Yüzbaşı
      308 Mesaj
      19 Ağustos 2011 18:18:31
      işte arkadaşlar böyle yaptıkça benim gibi insanlar açıkta kalıyor . en kötü ihtimalle aydın menderes arkeoloji yazdım puanım fazla olmasına rağmen o bile gelmemiş ek tercihlerde bakıcam kazanıpta kayıt yaptırmayan onlarca kişi olcaktır .. mademki gitmiceksiniz kayıt yaptırmıcaksınız veya beğenmiyorsunuz neden yazıyosunuz kardeşim anlamak mümkün deil Benim gibi binlerce insanın moralini bozuyosunuz
      |
      |

Reklamlar
ses yalıtım malzemeleri
ses yalıtımı
izmir havalimanı transfer
SEO
modasor
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR2
0,750
1.2.156

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.