Şimdi Ara

Kazanıp gitmezsek ne kadar puan düşer? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
7
Favori
138.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: skynos

60bin ile 100 bin sıra seni geriye götürür

okadar olurmu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MoneyTalks -- 19 Ağustos 2011; 18:34:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MoneyTalks

quote:

Orijinalden alıntı: skynos

60bin ile 100 bin sıra seni geriye götürür

okadar olurmu

malesef olur
  • 2 yılık ünüversiteye okuyordum uzun süregitmedim nedondurdum nede nede diplomamjı almadım acaba nolmuştur
  • Okul puanının yarısı alınır kazanıp gitmezsen lafı uzatmaya gerek yok...
  • Türkiyede birinci olsak tahmini kaça gerileriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emmesen

Türkiyede birinci olsak tahmini kaça gerileriz

merak ettim var mı bilen ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: trabzonfalcon

quote:

500 tam yapsak okul puanımız 60 olsa 30 gelse 530 ile 900. falan olunuyor

okul puanı 60 değildir 55 falandır o zaman da 1000'e falan geriler tahminim.

100.olsak sınavda da 1500'e falan geriler tahminimce.
  • quote:

• quote:

quote:

quote:

tıp için o zaman en son 4500 falan olmak lazım
  • quote:

quote:

quote:

quote:

tıp için o zaman en son 4500 falan olmak lazım

4000 olsan tahminimce 12000'e falan atar emin değilim tabii tıpa sokar o da seni.
  • herkez den acil bi cvp bekliyorum ben ek yerleştirmeden anadolu üniversitesi açık öğretim de işletme yazdımm geldi kayıt yapmadım bu sene sınava girersem puan nım düşermi bide kaçpuan hangi sınavda düşer
  • İlk 10 k bin icinde puanlar çok sıkışık arkadaslar 5-10 puan 1000-3000 kisi atar siz gelmiş 30 puanla 500 kisi atar diyorsunuz.Dalga mı geçiyorsunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • usta ben şimdi 2012 acıköğretim tercih yaptım ama gitmedim 2013 sınavında tercih yapsam puan düşecek 2014 dekindede düşermi 2013 de yaptım gitmedim diye
  • Arkadaşlar ben şimdi bu dönem tokat g.o.p üniversitesi tarih bölümüne tercih yapıp yerleştim, fakat kayıt dondurup geldim sınava yeniden hazırlanmak için. Malum yerleşip gitmediğim için puanım düşecek, yani normalde okul puanı 2 sene sonra 2014 de düşmeyecek. Ancak ben bu senede sınava girip tercih yapsam bu sene az ihtimalde bir yeri tutturursam 2014 de yine puanım düşer demi. Ancak tercih yapıp bir yere yerleşmezsem 2014 de puanım düşmez değilmi. Biraz tekerleme gibi soru oldu ama :) cevaplarsanız sevinirim arkadaşlar..
  • Tercih yaparsan ve herhangi bir tercihin gelirse kayıt yaptırmasan bile puanın düşer. Ve bildiğim kadarıyla okuldan gelen puanın yarısı kadar düşüyo. Ister kayıt yaptır gitme ister 3 5 ay oku bırak ister kayıt bile yaptırma düşüyo kesin. Ha bi tek 1 seneyi okuyup tamamladıktan sonra düşmüyo diye biliyorum. Yani okuduğun seneki sınav değil 2.sınıfa başlıycağın senedeki sınavda kırılmaz puan. Ama ben kalıcam illa diyosan boş yere puan kaybetme. Ha yine tercih yapabilirsin ama gelmicek cinsten yüksekten atman lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: ComRad3

Kazanıp da üniversiteye gitmeyen biri bir sonraki yılda gireceği sınavda ne kadar puanı düşer.

Bir de diyelim ki kazandı ve gitti. 3-4 ay üniversiteyi okudu ve üniversiteyi bıraktı. Yine puanı düşer mi? Mesela Hem üniversiteyi okudu hem de YGS ye hazırlandı. YGS si iyi geçti ve üniversiteyi bırakıp LYS ye çalışmaya başlasa yine puanı düşer mi?

Okul puanının yarısı düşer..Yaşanmış örnek : 7 000 den 22 000 e düşersin.
  • eskiden kazanıp kayıt yaptırmayınca kırıyolardı gerekçesi de başkasının hakkının bloke edilmiş olunmasıydı.ben daha önce de kayıt yaptırıp ertesi sene girdim.puan falan kırılmadı.bu şekilde boğaziçinde okuyup ertesi sene için kasan arkadaşlarımda vardı.puan kırılsa boğaziçi kafadan hayal olması lazım.
    sistem falan mı değişti bilen var mı?
  • Diyelimki eleman sınava girdi ve kazanamadı.Puanı kesilirmi,kesilmezmi** hem meslek olsun hemde anadolu lisesi olsun**.?
  • Arkadaşlar sürekli aynı soruları sormuşsunuz tercih yapıp yerleşirseniz istediğinizi yapın ne olursa olsun kesilir ve yarıya düşer.Bunun dışındada kesilmez.

• ben 2012 de yerleştim ama gitmedim şimdi 2013 de puanım kırıldı bu sene yerleşsem 2014 de tekrar sınava girsem puanım kırık mı olur yardımcı olursanız sevinirim
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.