Şimdi Ara

Kaza Yaptım ve Bir Kaç Bilgiye İhtiyacım Var?!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Cumartesi akşamı bir kaza yaşadım.
    Kontrolsüz bir kavşakta şerittençıkıp sağa dönmek için sinyal verip durdum.
    Arkadan gelen sürücü yer kaygan olduğu için duramayarak arkadan çarptı.
    Tutanakda aynı ifadeleri yazdık.
    Şimdi aracın sahbibiyle konuştum bugün ,yarın sabah işlemleri başlatacam dedim.
    Bana dediki yeni bir araç alacam bu kaza sigortaya yansımasın,ondan sonra işlemleri başlatalım.
    Arabayı yarın satın alıp işlemlerini yapacakmış.
    Şimdi adamın yeni araba alması ve kazalı arabayı satması benim açımdan sorun çıkarır mı?
    Yardımlarınız için teşekür ederim

• Merhaba hocam,

Siz hemen pazartesi aracı yaptıracağınız yere götürüp yaptırmaya başlamanızda fayda var.
    Aracını sigortasını iptal ettirse bile kaza yapıldığı tarihte sigortalı olduğu için
    o sigortanın mesuliyeti bu kaza için devam eder. Sizin açınızdan sorun yok.
  • damneed D kullanıcısına yanıt
    Yarın en kötü öğleden sonra gidecem.
    Araba satın alacam falan deyince kafam karıştı,ne bilim bir tilkilik falan yapmasın.
    Teşekkürler bu arada.
  • ^Teacher^ kullanıcısına yanıt
    Burası Türkiye hocam belli olmaz,
    tilkilikte sınır yok :)
  • Geçmiş olsun ,

İstediği kadar aracını satabilir ya da bekletebilir tutanağın üzerinde yazan poliçe numarası ile imza şahısa ait olduğu sürece hiç bir sorun olmaz.

Bu bilgileri farklı bile girse açılacak davalarda el yazısından tespit yapılır.
  • spacewolf kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler öncelikle.
    Benim sıkıntım şuydu,kaza anında tutanak falan tuttuk imzaladık ben aslını aldım,fotoları da çektim.
    Ama o kargaşada,bu ehliyet,poliçe,ruhsatın fotokopisini alamadık belki fotosunu alabilirdik. ama onu yapmadık.
    Sonra bunları isteyince dediki yeni bir araba alacam dedi,bu kaza sisteme yansımasın yeni arabanın sigortası yüksek çıkar.
    Benim kafam karıştı bu adam birşeyler mi çeviriyor diye.
    Etrafımdakilere sorunca her kafadan bir ses çıkıyor.Velhasıl Allah herkesi bu işlerden uzak tutsun.
    Neyseki belgelerin fotokopiler aldık,arabayı servise verdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ^Teacher^

Teşekkürler öncelikle.
    Benim sıkıntım şuydu,kaza anında tutanak falan tuttuk imzaladık ben aslını aldım,fotoları da çektim.
    Ama o kargaşada,bu ehliyet,poliçe,ruhsatın fotokopisini alamadık belki fotosunu alabilirdik. ama onu yapmadık.
    Sonra bunları isteyince dediki yeni bir araba alacam dedi,bu kaza sisteme yansımasın yeni arabanın sigortası yüksek çıkar.
    Benim kafam karıştı bu adam birşeyler mi çeviriyor diye.
    Etrafımdakilere sorunca her kafadan bir ses çıkıyor.Velhasıl Allah herkesi bu işlerden uzak tutsun.
    Neyseki belgelerin fotokopiler aldık,arabayı servise verdim.

Hayırlı olmasını dilerim hocam.

Tutanak hariç diğer belgeleri sonra alsanız da olur böyle durumlarda.Sigortacısı akıl vermek istemiştir lakin tam başarılı olamamış gibi duruyor.

Sonuçta geçmiş olsun inşallah arabanızın onarımı güzel bir şekilde yapılır.
  • spacewolf kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Benim kazanın tramer sonuçları %50 %50 diye dağıtmış.
    Olay özetle şu:Sola dönüş sinyali verdim şeritten çıktım ve duruyordum,arkadan gelen araç kaydığı için gelip çarptı.
    Bunu tutanağa da yazdık,sigortayı aradım(Ray Sigorta) dilekçeyle itiraz ettim ,fotoları tekrar yolladım,önce değerlendirme yazıyordu,şimdi mutakabatsızlık yazıyor.
    Yalnız sistem de kaza anı fotoları değilde exper serviste duran arabanın fotolarını çekip atmış,bu mu acaba etki etti.
    Şimdi bu mutakabatsızlık kaç gün sürer,sonuç ne yönde olur?
    Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ^Teacher^ -- 1 Mart 2016; 14:06:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ^Teacher^

Merhaba
    Benim kazanın tramer sonuçları %50 %50 diye dağıtmış.
    Olay özetle şu:Sola dönüş sinyali verdim şeritten çıktım ve duruyordum,arkadan gelen araç kaydığı için gelip çarptı.
    Bunu tutanağa da yazdık,sigortayı aradım(Ray Sigorta) dilekçeyle itiraz ettim ,fotoları tekrar yolladım,önce değerlendirme yazıyordu,şimdi mutakabatsızlık yazıyor.
    Yalnız sistem de kaza anı fotoları değilde exper serviste duran arabanın fotolarını çekip atmış,bu mu acaba etki etti.
    Şimdi bu mutakabatsızlık kaç gün sürer,sonuç ne yönde olur?
    Teşekkürler

Tekrar geçmiş olmasını dilerim.

Bahsedilen durumda bir anlaşma sağlanamamış ve eşit kusur dağılımı kararı çıkmış gibi duruyor.

En doğru sonucu Sigortacılık Genel Müdürlüğünden alırsınız.

http://www.sbm.org.tr/tr/OnlineIslemler/Sayfalar/KazaTespitTutanagiSorgula.aspx

Bu link üzerinden lütfen itiraz ediniz sonuca ve elinizdeki resimleri iletiniz.
  • Merhabalar cok acil yardima ihtiyacim var 3 mart persembe gunu kucuk bir kaza yaptim olay yerine gelen poliste görünürde bişey yok tutanak tutmaya gerek yok Dedi bende bu işleri bilmediğim için tamam dedim ancak ertesi gün arabam zor gitmeye ses çıkarmaya falan başladı servise götürdüm ve 4500 tllik Bi hasar oldugunu söyledi, çarpıp kaçan taksiciydi, tutanak tutmak için kendisini aradım buldum ama ben tutanak tutturmam Dedi ve imzalamadı, bende kendi kaskomdan yaptırmak zorunda kaldım, kendi kaskomdan yaptırınca ne oluyor kaskoya gelecek yıl ne kadar ödeme yapmam gerekecek ve kazayı sonradan Bi polise izlettim %50 %50 verirler Dedi bu ne demek? Araba suan serviste zararı en aza çekebilmek için yapabileceğim bir şey var mı lütfen yardım edin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gamzegl

Merhabalar cok acil yardima ihtiyacim var 3 mart persembe gunu kucuk bir kaza yaptim olay yerine gelen poliste görünürde bişey yok tutanak tutmaya gerek yok Dedi bende bu işleri bilmediğim için tamam dedim ancak ertesi gün arabam zor gitmeye ses çıkarmaya falan başladı servise götürdüm ve 4500 tllik Bi hasar oldugunu söyledi, çarpıp kaçan taksiciydi, tutanak tutmak için kendisini aradım buldum ama ben tutanak tutturmam Dedi ve imzalamadı, bende kendi kaskomdan yaptırmak zorunda kaldım, kendi kaskomdan yaptırınca ne oluyor kaskoya gelecek yıl ne kadar ödeme yapmam gerekecek ve kazayı sonradan Bi polise izlettim %50 %50 verirler Dedi bu ne demek? Araba suan serviste zararı en aza çekebilmek için yapabileceğim bir şey var mı lütfen yardım edin

Geçmiş olsun.

Kaskonuz gelecek sene zamlanacaktır lakin fiyatını kimse bilemez.

Yapmanız gereken bölge karakoluna giderek durumu anlatmak ve tutanak talep etmek.Çarpıp kaçan taksiciye bu durumda %100 suç verme ihtimalleri var böylece gelecek sene kaskonuzda indirim almış olursunuz.

Polislere lütfen tutanak konusunda ısrarcı olun ve olayı o taksiciyi cezalandırmak için savcılığa taşıyın.
  • Belki birilerinin işine yarar diye sonucu yazayım.Öncelikle istemediğğiniz şekilde sonuçlandığında sigortanızın genel müdürlüğüne durumu net açıklayan detaylı bir dilekçe ve kaza fotolarıyla itiraz edin ve 3 gün içinde cevabını mail veya verdiğiniz bir faxa göndermesini isteyin.
    Benim itirazımı sigortam haklı buldu ama (hatayı %100 karşı tarafa verdi) bu defa karşı sigorta bu oranı kabul etmedi.
    Bu defa üst komisyona taşındı ve nihayet durum lehime sonuçlandı.Şuçu karşı tarafa verdi.
    Burda bence tutanağı açıklayıcı ve okunur bir şekilde doldurmak önemli.Yakın ve uzak açılardan fotoları çekmek.Ve hiç zaman kaybetmeden çekmek.
    Delil yetersizse çevdekilerden şahitlik yapmasını isteyip tutağını tutup imzalatabilirsiniz.
    Son olarak durumu sistemden süreci takip edin:http://www.sbm.org.tr/tr/OnlineIslemler/Sayfalar/KazaTespitTutanagiSorgula.aspx
    Mesela exper kaza fotolarını yüklememişti,sisteme baktığımda.
    Bu bahsettiğim süreç gerçekten haklı olduğunuz durumlarda yapacaksınız.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.