Şimdi Ara

kaza yaptım kim haklı bakabilir misiniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Dün aksam 8 civarı bir kazaya dahil oldum sizlerin fikrini almak istedim bundan sonra neler yapmamız gerektiği konusunda kazayı anlatayım kısaca
    ışıklı bi göbekte beklemekteydim yanımda da uzun bir tir bu göbeği dönmeyi bekliyordu aramıza 2 serit mesafe koydum dönebilsin diye gidebiliceğim kadar sağa gittim ama malesef dönerken kasasının köşesi aynamızı söküp götürdü bu sabah bulusup ne yapılacağı konusunda anlaşıcaz sizce ne yapmalı nasıl bir yol izlemeliyiz elimde geldiğince çizmeye çalıştım kazayı

Edit:sabah bulusup anlaştık aynanın parasını odemeyi kabul ettiler montajını da biz yaptırıcaz bıde kapagı boyanacak sanırım aynanın o bize ait

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr.oguz -- 12 Aralık 2015; 13:27:00 >

• sigortayı filan karıştırmadan aynanın parasını ödesin bitsin bence ödemezse uğraşırsınız
  • o.lut03 O kullanıcısına yanıt
    hatalı taraf karşı değil mi hanı durur haldeydım ben arada mesafede bıraktım yapabildiğim kadar daha yapabileceğim bişey yoktu
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr.oguz

hatalı taraf karşı değil mi hanı durur haldeydım ben arada mesafede bıraktım yapabildiğim kadar daha yapabileceğim bişey yoktu

bence siz haklısınız karşı taraf kabul etmedimi suçunu
  • o.lut03 O kullanıcısına yanıt
    bugun bulusup konusucaz bakalım yarı yarıya falan dediler ama kabul etmiycez onu
  • Yeterli takip mesafesi birakmamissiniz. Arkadan gelip carpmissiniz gibi duruyo.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tendertendere kullanıcısına yanıt
    yanyana bekliyorduk arkadan carpma durumu yok bırakabildiğim kadar mesafe bıraktım sol tarafta
  • O arac arkasini kontrol edemeyebilir ama siz aracinizin onunu kontrol etmeliydiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • O tırın şehir içinde ne işi var boyutuda normal değil böyle uzun araçlar yanlarında klavuz olmadan gidebiliyormu ?
  • Tır 'ın o göbeği dönebilmesi için en sağdan geniş dönmesi gerektiğini düşünmen lazımdı. Otobüs kamyon tır gibi ağır vasıtaların sağına pek yanaşmamak lazım. Aynı olay benimde başıma gelmişti, tır dorseyi bana takmamak için dar aldı virajı göbekteki trafik lambasını devirdi:) ama ben suçlu değildim onun önündeydim trafik sıkışınca beklemek zorunda kaldım, sinyalimi vermiştim göbeği dönmemi beklemesi lazımdı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Suçlu %100 karşı taraf. Tutanağınızı tutun sigortadan alın paranızı. Bildiğim kadarıyla karşı taraf bu durumda ayrıca ceza da alabilir. Bu tip araçlar (40 ayak ve standart dışı uzunluktaki vasıtalar) arkasında bir uyarıcı araç ile takip edilirler. Göbek dönüleceği sırada bu araç gerekirse trafiği keser ve uzun aracın dönmesi için gerekli koşulları oluşturur. Boşken lazım değil gibi bir düşünce olmamalı sonuçta hala uzun araç ve hala trafikte.
  • Kesinlikle TIR suçlu...Böyle bir araçla trafiğe çıkıyorsan ona göre tedbirini almak,yollarda da ona göre seyretmek zorundasın...Gerekirse bütün araçların geçmesini bekleyip ondan sonra hareket edeceksin...
  • şu durumda suçlu karşı taraf.

ama hırsınız hiç mi şuçu yok? direkt karşıya yüklenmek doğru olmaz. eğer arkadan gelip en sağ olsa bile orayı girmişseniz kaşınmışsınız demektir. bu tür büyük araçlar her tarafı göremezler ki bu standart bir tır da değil.

elinize bir kalem birde ip alın. masanın üstünde kalemin başından tutarak daire çizermiş gibi hareket ettirin biraz. bir tuttuğunuz yere yakın bir noktadan birde tutmadığınız diğer ucundaki ilk ve son konumlarını ip le ölçün. merkeze yakın olan yerde mesafe kısa iken diğer uçtaki mesafe daha fazla çıkacaktır. aynen bu şekilde bu tür araçlarda bir tarafı az döndürdüğünüz diğer ucu o mesafeyi daha fazla yol katederek tamamlar.

bu yüzden büyük araçların yanına fazla yaklaşmayın ve mutlaka sesli olarak uyarın ki sizin orada olduğunuzu bilsinler.

bu arada ek bilgi

• Or_By O kullanıcısına yanıt
    sonradan girmedim beraber hareket ettık o kırmızı yandıktan sonra ilermeye kafasını sokmaya devam etti ben ısıkta bekledim
  • Siz haklisiniz. O kadar uzun bir arac sehir icinde eskort olmadan dolasamaz. Tirin arka tarafinin benim seridime girmeye hakki yok. Eskort olsaydi boyle olmazdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kaza da sizin tek haklı çıkacağınız nokta; tıra eskortluk eden aracın olmaması.Tabi yoksa.Ancak mantık olarak siz haksızsınız.Bu araçların inanılmaz derece kör noktaları olabiliyor.Manevralarını çok geniş alanlar da ancak yapabilir, ve özellikle dönüş ve manevralar da şerit sınırlarında kalması imkansızdır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.