Şimdi Ara

Kaza ile ilgili yardım...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

97 polo aracım var ..geçen kaza yaptım ,araba kaydı ve sağ tarafı lastik kısmını kaldırıma vurdum.

araba sağa çekiyodu ,servise götürdüm..2 gün sonra arabayı aldım gittim lastiklerini değiştirdim 195/45 R15 di 195/50 R 15 taktırdım ve tekrar rot a sokmak için bostancı sanayiye gittim ..

usta, senin arabanın ön kısmında sorun var dedi sol taraftaki lastik ve çamurluk mesafesi ile sağ taraftaki lastik çamurluk mesafesi farklıymış ki gözlede görülüyodu..ayrıca hızlandığım zaman ses artıyo ve direksiyonu tam sağa çevirdiğimde sürtme sesi gibi bir ses geliyodu...

servise tekrar gittim arabanın salıncak kısmı denen yerini değiştirdiler.arabayı aldım fakat yine arabadan yani ön kısmından ses geliyodu , servisi aradım tekrar ,ön tarafta değişmedik kısım kalmadı dediler anlamadık dediler...

değişenler ; amortisör, rot başları ve salıncak...

sorun ne olabilir???? yardımm

• böyle öğrenemezsin sanayiye git, kardeşim
  • Aynı sorun benim başımada gelmişti tamamen ustalıktan kaynaklanıo bende bütün parçaları deiştirdim nerdeyse ama ses geliodu başka bi yere götürdüm adam orda ince ayar yaptı düzeldi sonra dediğin gibi bendede gözle görülür bi fark vardı lastikle tampon arasında
  • bence rotla düzelmez bu, kardeş sen çıkar arbayı elden
  • teo denilen olaydan kaynaklanıyor... baya bi ince ayar çekmeniz lazım istersen burdan bak anlarsın
    http://www.obitet.gazi.edu.tr/animasyonlar/toe/4.htm
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.