Şimdi Ara

Kaz Dağlarından Doğal Tereyağ 2kg Ücretsiz Kargo 57₺ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
12
Favori
9.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ah be güzel kardeşim nasıl bir idrak kapasiteniz var mevzuyu başı dururken gerisinden anlamaya ne kadar meraklısınız,
    yahu sağlıklı beslenmek başka diyet yapmak zayıflamak başka,

yazdım yukarıda vücudunda bir problem yoksa obez değilsen karaciğerin yağlı değilse,
    kararında lahmacun yenebilir, lahmacun şekerdir basit karbonhidrattır demek nasıl bir aymazlıktır?

lahmacun 50 gr un içeriyorsa 100 gram kıyma yeşillik yağ su soğan su içeriyor, yanında bol maydonoz domates limon ayran, unsuz lahmacun mu olur?

kararında yersen lahmacundaki 50 gr un ihmal edilebilir beyaz ekmek kadar da şekeri zıplatmaz bu mevzuyu idrak etmek bu kadar mı zor?

ille herşeyi en ince ayrıntısına kadar yazmak mı gerekiyor?

lahmacunu lokumla baklavayla beyaz ekmekle aynı kefeye koymak nasıl bir düşünce yapısıdır?
    sana sabah akşam günde 10 tane lahmacun ye diyen mi var?

sana sıfır karbonhidrat al diyen mi var?
    mümkün olduğunca alacağımız karbonhidrat kompleks olmalı diyoruz, gelip lahmacunun tabanındaki incecik lavaşa takılıp ama lahmacun basit şekerdir yaa diyorsunuz.

al işte Canan karatayın verdiği cevap çok mu zor açıp okumak.

quote:

Sosyal medyada çıkan lahmacunlu fotoğrafı ile birçok kişi tarafından eleştirilen Karatay, “Herkes herkesi eleştirebilir. Eleştirenlere akıllarını peynir ekmekle yemişler diyeceğim. Ben bütün kitaplarımda senelerden beri lahmacun en sağlıklı bir yiyecektir diye söyleyen bir insanım. Her programımda, yemek programlarında önümüzde lahmacunlar olur. Lahmacunu bir kez daha söylüyorum. En sağlıklı bir yemektir. Çünkü lahmacunun hamuru çok incedir, mayasızdır. Üzerinde et yani protein vardır. Üzerinde soğan, maydanoz yani sebze vardır. Yanında da yoğurt ve ayran vardır. Bizim geleneksel yemeğimizdir. Ben hiçbir zaman lahmacun yemeyin demedim. Kendim de her zaman yedim. Ama maalesef hamburger reklamlarını saatlerce yapan kişiler lahmacun yedi diye bunu kötülemek için konuşuyorlar. Herkes istediğini söylemekte tabiki serbest. Lahmacun Türkiye’nindir ve bizim fast foodumuzdur” şeklinde konuştu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omnes Vel Nihil -- 27 Mart 2017; 20:43:10 >

• vindobona V kullanıcısına yanıt
    Biz de bu sekilde yapiyoruz tereyagini. Mandiradan kilosu 15 den taze kaymak aliyorum bir gun soguk dolapta bekletiyoruz annem yogurup tereyag haline getiriyor. Babam koyden getirtiyor surekli ayni kisiden o 35 tl den aliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tuzsuzu da var

Kebir de iyi bir alternatiftir ama ağır gelebilir

Ben serdar kılıç'tan gördüğüm şeyi yapmamak için kebir almıyorum artık:
    Tavada bir kepçe karadeniz tereyağını kızdırıp üzerine ekşi maya ekmek dilimleri atıp kızartmak!!!!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yigit+ -- 27 Mart 2017; 21:2:11 >
  • Kılıştar istifa etsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: ilidian

Kılıştar istifa etsin.

Bu Kılıçdar da hiç utanma yok ha!Var mı ürettiğimiz bir araba?Almanlar koltuk ısıtmalıyi geçti koltuk soğutmalı araba yaptı.Hem de farlari otomatik yaniyor.Yazık çok yazik.Geçen Yeliz de söyledi bunu.Ama anlamaz bu Kılıçlar çünkü utanma arlanma yok.

https://youtu.be/Irk8NYuDGH8

• quote:

Orijinalden alıntı: vindobona

Biz uzun yıllardır krema alırız, tenekede 17kg civarı olur ama tek seferde çok hane olduğumuz için 6-8 teneke alırız.

Kg fiyatı en son geçen ay aldık 14 tl idi. Tenekesi 250 liraya geliyor.

İstanbul kuru gıda halinden alıyoruz, en son seferde kendileri bize getirdiler Ataşehire kapımıza kadar. 8 teneke aldık ama tek teneke de getirmezler bence.

Neyse, nasıl yapıyoruz? İnternette tarif var, kısaca soguk su ile yıkıyor, yoguruyoruz, çoğunu tuzlu bir kısmını tuzsuz bırakıyoruz.. Tenekede sezona göre değişmekle beraber 1-2 kg kayıp yaşanıyor.. 3 ayda bir falan bu şekilde yapıyoruz.. Çok fazla tereyağı kullanırız çünkü.

Bilgi olsun dedim belki birilerinin işine yarar

Bizim ilçede tereyağı süt kaymağından yapılır, zahmetli ve maliyetlidir. Şu krema muhabbeti çıkalıdan beri köylüler bizi sizin yöntemle dolandırıyorlar. Kaymakla kremayı karıştırıp fazla fazla karışım elde edip iteliyorlar. Kahvaltılık lezzeti tereyağı ile alakası yok, yemeklik kullanayım desen alakasız kötü köpükler oluşuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AytekinNet -- 27 Mart 2017; 21:29:40 >

• Hayır tereyağına da birileri bok atıyor

Gidin margarin yiyin

Tereyağı zeytinyağı bize yeter

Bu arada yeni keşfettin biraz geç oldu

Antrikot ve kontrafileyi döküm tavada

Tereyağı ile pişiriyorum efsane oluyor

Bize döküm tavada yağsız piliyim diyorlardı Eti'n anası ağlıyordu deneyin tereyağı ile tavsiye ederim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • konuyu açan şahsın tereyağı iyi midir kötü müdür bilmem,

lakin tereyağı doymuş yağdır 11 gramdan fazla yenmemelidir vs demek vs şu çağda zır cahilliktir,

tereyağı ile ilgili hazır konu açılmışken, yalan yanlış bilgiler havada uçusurken,
    kısa bir derleme yapma ihtiyacı hissettim.

tereyağı, doğal tereyağı, mümkünse yeşil otla dağda bayırda beslenmiş küspe yada hazır yem yememiş mümkün olduğunca taze ot envai çeşit bitki ile beslenmiş,
    hayvanın sütünden üretilmiş tereyağı sağlık iksiridir, mutlaka tüketilmelidir,

zamanı olan şu linki tıklasın bi okusun,

http://www.haberturk.com/saglik/haber/961647-time-kapak-yapti-tereyagi-yiyin

bi kısmını alıntılıyorum buraya;

quote:

ABD’nin saygın dergisi TIME’ın Haziran baskısında ABD’de son 40 yıldır kronik boyutlara varan kilo problemlerini düşük yağlı diyetlerin artırdığı ve yağ tüketiminin azalmasına bağlı olarak birçok sağlık probleminin de çoğaldığı belirtiliyor. Makaleye göre, doymuş yağ tüketiminin azaltıldığı 1980 ila 2012 yılları arasında Tip 2 diyabet vakaları ülkede yüzde 166 oranında arttı. Doymuş yağ oranı düşürülen ürünlerin çoğu bugün ciddi boyutlara ulaşan obezite ve diğer hastalıkların tetikleyicisi tatlandırıcılar, yağlar ve bir takım kimyasallar gibi zararlı katkı maddeler içeriyor. Yine doymuş yağ tüketiminin azaltılmasıyla ruh hastalıkları da tesadüf olmayacak ölçüde sık rastlanır oldu. Yağlanmada, karbonhidratların yağdan daha çok rol oynadığına dikkat çekiliyor. Zira vücuda girdikten sonra glikoza dönüşen karbonhidratlar kanda yükselen şeker oranının dengelenmesi için pankreasın daha çok çalışmasına yol açıyor. Bu da glikozun yağ olarak depolanmasına yol açıyor. Aşırı çalışan pankreas birçok hastalıkta rol oynuyor.

time dergisi bi kapak yaptı "eat butter" diye,

bugüne kadar yağ zararlıdır diyen bilim adamlarının bilerek yada bilmeyerek yanıldığını yazdılar,

şu linki tekrar veriyorum 1967 de nasıl yağı kötülemek için rüşvetle profesörlere makaleler yazdırıldığı okuyun.
    http://t24.com.tr/yazarlar/sukru-hatun/seker-endustrisi-yagi-nasil-suclu-cikardi,15474

doymuş yağ doymamış yağ diye bir şey kalmadı,

sağlıklı yağlar, sağlıksız yağlar var artık.

kalori hesabı yok artık. kolesterol damarı tıkar safsatası eskide kaldı artık,
    damarı tıkayan kan pıhtısı pıhtılaşmanın sebebi aşırı insülün salgılanması,
    bunun nedenin de basit şeker olduğu biliniyor artık.

google yazın aratın neymiş ne değilmiş.

tereyağı yararlıdır mutlaka tüketilmelidir.

uzak durulması gereken şeker, basit karbonhidrat trans yağlar ve işlenmiş gıdalardır.

• yedikeresekiz Y kullanıcısına yanıt
    Hocam oralardan alıyorum dedim nizippazarı için bir güvence verdiğim yok, pttavm de bkm expres kampanyası ile 12tl fındık almıştım. tap taze geldi, geçen günde kendi sitesinden yerfıstığı e antep fıstığı aldım taptaze geldi. Senin yaşadığın sorunu bile bilmiyorum. Kuruyemiş için Gürbüzler ve Nizippazarından alıyorum. Bunları forumda iyi kötü herkes tanıyor zaten.

Gülsüm Ana daki ürünler için aldığım herşey çok güzel çıktı. Bu tereyağı da kampanya vardı paylaştım bu kadar.
    Bu site için buyrun yorumlar:https://www.facebook.com/pg/koylezzetlerim/reviews/?ref=page_internal

Bu kullanıcının dükkanına eklenen son 10 ürün

• Tartışacağız diye hiç kimse yazmamış hayret

Ben yazayım bari

ÇÖP

Fiyat sıcak değil.Bu fiyata köylülerden bulunabilir. Az biraz daha indirim lâzım.Konuyu açan arkadaşta satıcı gibi geldi bana

Kahvaltı için gitmiştim buraya. Tereyağı çok beyaz ve kare kare dilimli olduğu için peynir sanıp direk atmıştım ağzıma Tereyağının tadı aklımda yer etmedi ama siyah zeytini bazlaması peyniri aklımda kalanlar.Genel olarak doğal ve gerçek köy kahvaltısıydı,memnun ayrılmıştım şahsen.Yerinden alırsak 50 den bırakırlar mı acaba 2 kg yi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dermani06 -- 27 Mart 2017; 22:2:1 >

• Şimdi lahmacun yiyor muyuz,yemiyor muyuz?
  • Tereyağı malatya pütürgüden alınır dicemde sürekli yediğimiz birşey başka illere ait ürünler belkide daha iyidir denemek lazım :)

• Merhabalar,

Antep fıstığı satan düzgün bir yer arıyorum,tavsiye edebilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: D@rbeli M@tk@p

Şimdi lahmacun yiyor muyuz,yemiyor muyuz?

Elimizde bekliyoruz

Şaka maka böyle tartışmalar seviye bozulmadıkça güzel oluyor, ilgiyle okuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albati

quote:

Orijinalden alıntı: D@rbeli M@tk@p

Şimdi lahmacun yiyor muyuz,yemiyor muyuz?

Elimizde bekliyoruz

Şaka maka böyle tartışmalar seviye bozulmadıkça güzel oluyor, ilgiyle okuyorum.

Aynı görüşteyim...

• nasıl guvenebılırız gerçek tereyag kargoda kolay kolay gelmez erır yanı sonucta
  • dermani06 kullanıcısına yanıt
    Kaz Dağlarından Doğal Tereyağ 2kg Ücretsiz Kargo 57₺

Aldığım ürünlerin kargo takip ss

Satıcıyla ilişkin benden daha iyi hocam yerine gitmişsin yemem yemişsin.

Konuyu açtığım için herkese cevap verdim başka bi bağlantım yok.

• shifisitert S kullanıcısına yanıt
    Strafor koli de içinde buz aküsü varmış. Soğuk zincir yollayacaklarmış. Benim aldığım kargo da gelince hem durumunu hem yağın kalitesini yazacağım.

• Tereyağı çok hile kaldırır. İnşallah temiz bir yağdır. Fabrikasyon olmadığı sürece, hele ki yoğurt kaymağından tereyağını 30-35 tl den aşağı bulur iseniz sakın kaçırmayın. Biz haftada 10 kg süt tüketen bir aileyiz. Mümkün olduğunca sütün kaymağını ayırıp tereyağ yapıyoruz. Ama isteseniz 30-35 liradan vermem. :)

• :Fatih: kullanıcısına yanıt
    Hocam nizippazarının antep fıstığı gerçekten çok kaliteli, internetten çok anlamadıkları sipariş karışıklığı olabilir ama telefonla yada WhatsApp dan konuşup alabilirsiniz. Üste arkadaşlar orayla sorun yaşamış ama benim sıkıntım olmadı

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.