Şimdi Ara

Kaz Dağlarından Doğal Tereyağ 2kg Ücretsiz Kargo 57₺

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
12
Favori
9.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fabrikasyon gıdaları artık tüketmediğim için doğal ve katkısız gıdaları alıyorum. Deneyip memnun kaldığım ürünleri aynı yerden ve küçük işletmelerden almaya çalışıyorum. Örneğin tahinimi artık @göktepe tahinden alıyorum. Kuruyemişi @nizippazarı yada @gurbuzlerden vb...
    Zeytin için n11 den bulduğum kaz dağlarında üretim yapan bir işletmeden alıyorum.
    Marketlerde 35₺ civarı satılan tereyağını, 2kg soğuk zincir kargosuyla birlikte 57₺ ye kampanya yapmışlar.
    Hem fiyatı uygun geldi hemde yaylım şekilde otlayan hayvanların sütünden yapılan yağ olması benim için çok sıcak bir fırsat sizlerle paylaşmak istedim. Ben hem bize hem ablama toplam 8kg aldım.

Kaz Dağlarından Doğal Tereyağ 2kg Ücretsiz Kargo 57₺

Doğal Tuzsuz Köy Tereyağı
    2KG Tereyağ(1KG - 1KG Vakumlu Paket) + Strafor Kutu + Buz Aküsü + Soğuk Zincir Kargo Gönderimi
    Kazdağlarının endemik bitkilerinden otlanan hayvanlarımızın kaynamış sütünden imal ettiğimiz köy tereyağı ürünümüz tamamıyla ev yapımı olup, geleneksel yöntemler ile imal edilmektedir. Tamamıyla yayık tereyağıdır. Yaz ayının gelmesi ile birlikte hayvanlarımız yaylım olarak otlamaya başlamış olup, tereyağımızın kokusu dahi değişmiştir.

Üretiminde asla hiç bir katkı maddesi, renklendirici ve bunlar gibi kimyasal maddelere yer verilmemektedir. Aynı şekilde sağlıklı olması ve doğallığını kaybetmemesi açısından içerisine tuz ilavesi yapılmamaktadır.

Tereyağımız ilk olarak taze olarak vakumlanıp, havaların ısınması ile birlikte strafor kutu içerisinde buz aküleri ile gönderilmektedir. Bu sayede bozulması imkansız hale gelmektedir. Tazecik evinize ulaşmaktadır.
    https://www.koylezzetlerim.com/bahartereyagi

edit:https://www.facebook.com/koylezzetlerim Facebook sayfalarında yorumlarda hiç kötü yorum yok bakabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bluecns -- 27 Mart 2017; 16:43:22 >

Bu kullanıcının dükkanına eklenen son 10 ürün

• elinize ulaştı mı hocam?
    tat olarak nasıl? buralarda kilosu 23 civarına bulunuyor, değer mi?
  • Son zamanlarda organik-doğal-gezen vs. diyerek tereyağını pazarlamaya başladılar. Ancak tereyağı doymuş yağdır ve dolayısıyla "tereyağı yiyelim yararlıdır" gibi bir şey yok. Günlük doymuş yağ tüketimi 11 gr'ı geçmemelidir. Yani bu doğal vs. çok da önemli değil. Bu da Amerikan kalp derneğinin tereyağı ile ilgili açıklamaları.

http://www.heart.org/HEARTORG/Conditions/Cholesterol/PreventionTreatmentofHighCholesterol/Common-Misconceptions-about-Cholesterol_UCM_305638_Article.jsp#mainContent

Konu sahibine ithafen değil bilgilendirme amaçlı yazdım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Zeytin ve zeytinyağları da var. Denemek lazım aslında.
  • karlıdağ malatya tereyağı gayet yeterli

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CnnRose

Son zamanlarda organik-doğal-gezen vs. diyerek tereyağını pazarlamaya başladılar. Ancak tereyağı doymuş yağdır ve dolayısıyla "tereyağı yiyelim yararlıdır" gibi bir şey yok. Günlük doymuş yağ tüketimi 11 gr'ı geçmemelidir. Yani bu doğal vs. çok da önemli değil. Bu da Amerikan kalp derneğinin tereyağı ile ilgili açıklamaları.

http://www.heart.org/HEARTORG/Conditions/Cholesterol/PreventionTreatmentofHighCholesterol/Common-Misconceptions-about-Cholesterol_UCM_305638_Article.jsp#mainContent

Şeker tüketen kişilere dediğin şeye bak. Önce şekeri bırakın.

• yigit+ Y kullanıcısına yanıt
    Ben hiç beğenmedim :D Kebir Tuzlu alıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: proferbil

elinize ulaştı mı hocam?
    tat olarak nasıl? buralarda kilosu 23 civarına bulunuyor, değer mi?

sizin oralar neresi oluyor hocam? :) 23 lira dediğiniz yayık tereyağı değildir herhalde, süt kaymağından mı?
  • CnnRose kullanıcısına yanıt
    Hocam yıllarca tereyağını karalayıp, margarin endüstrisini geliştirdiler. Köylülere tereyağı bıraktırıp sana yağ yedirdiler.

Allah aşkına geçmişimize ve ülkemizin doğal ürünlerine laf etmeyin.

Eski atalarımız ne yiyorsa onu yemeye devam edin. Tavuğumuzu bozdular, ekmeğimi bugdayı bozdular, yağımızı bozdular, gdo yu katkıyı ilacı dayadılar. Mahvediyorlar soyumuzu kurutuyorlar halen abd nin vakıflarının belgeleri paylaşıyorsunuz zaten o vakflar değil mi gıda endüstrisinin başında olanlar..

• proferbil kullanıcısına yanıt
    Hocam sizin ora dediğiniz köylülerden alıyorsanız belki o fiyat olabilir ama belli başlı marka yada üreticiden 30 dan aşağı imkansız.

Evet çok güzel yağı var

• storm kullanıcısına yanıt
    Sele zytinleri etli ve lezzetli koruyucu madde de yok tavsiye ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: Bluecns

Hocam sizin ora dediğiniz köylülerden alıyorsanız belki o fiyat olabilir ama belli başlı marka yada üreticiden 30 dan aşağı imkansız.

Evet çok güzel yağı var

yoğurt kaymağından yayık tereyağını 35 den aşağı görmedim, direkt birinci elden yapan kişiler bile genelde 40 liraya satıyor. bu sitede satılan yoğurt kaymağından mı süt kaymağından mı acaba o detayı yazmamışlar. yayık terayağı diyince yoğurttan olur aslında ama bazıları süt kaymağından olana da yayık diyor.
  • Takip

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yigit+ Y kullanıcısına yanıt
    Aynen. Ben de üstüne tanimam

• quote:

Orijinalden alıntı: CnnRose

Son zamanlarda organik-doğal-gezen vs. diyerek tereyağını pazarlamaya başladılar. Ancak tereyağı doymuş yağdır ve dolayısıyla "tereyağı yiyelim yararlıdır" gibi bir şey yok. Günlük doymuş yağ tüketimi 11 gr'ı geçmemelidir. Yani bu doğal vs. çok da önemli değil. Bu da Amerikan kalp derneğinin tereyağı ile ilgili açıklamaları.

Amerikan derneği ha. geçiniz. türk milletine yıllarca tereyağ zararlı diyerek margarin yediren, mis gibi sütümüz varken süt tozu içirten de bu Amerikalılar değil miydi?

• quote:

Orijinalden alıntı: yigit+

karlıdağ malatya tereyağı gayet yeterli

bu yağı ben beğenmedim. yağ değil de sanki tuz yiyorum. köyden aldıklarım daha lezzetli. öğrenciler getiriyor isteyince.
  • rizede doğal tereyağları 25tl
  • Biz uzun yıllardır krema alırız, tenekede 17kg civarı olur ama tek seferde çok hane olduğumuz için 6-8 teneke alırız.

Kg fiyatı en son geçen ay aldık 14 tl idi. Tenekesi 250 liraya geliyor.

İstanbul kuru gıda halinden alıyoruz, en son seferde kendileri bize getirdiler Ataşehire kapımıza kadar. 8 teneke aldık ama tek teneke de getirmezler bence.

Neyse, nasıl yapıyoruz? İnternette tarif var, kısaca soguk su ile yıkıyor, yoguruyoruz, çoğunu tuzlu bir kısmını tuzsuz bırakıyoruz.. Tenekede sezona göre değişmekle beraber 1-2 kg kayıp yaşanıyor.. 3 ayda bir falan bu şekilde yapıyoruz.. Çok fazla tereyağı kullanırız çünkü.

Bilgi olsun dedim belki birilerinin işine yarar

• turuncu6 T kullanıcısına yanıt
    Bu yağ kaynamış sütten yayık yapılıyor demişlerdi . Yani çiğ süt değil dolayısıyla kahvaltıda çok güzel olur. Tuzsuz balla peynirle çok güzel oluyor: Sahanda yumurta zaten efsane

• CnnRose kullanıcısına yanıt
    amarikalı ne anlar tereyağından
    benim bildiğim , eskiden tarlaya gitmeden önce tereyağı eritilip içilirmiş, hayvansal yağlar pek sağlıklı değildir , tamam , ama zararlı da değildir
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.