Şimdi Ara

Kaz Dağlarından Doğal Tereyağ 2kg Ücretsiz Kargo 57₺ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
116
Cevap
12
Favori
9.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam üslubunuzun samimiyetine inanarak kırmadan bir şeyler anlatmaya çalışıyorum fakat diretiyorsunuz ve bu konulardaki bilginiz kısıtlı. Beyaz un ile yapılan gıdalar kan şekerini yükseltir, lahmacun da beyaz unla yapılır maya falan bunlar hocanın sıvamaları, geçiniz. Beyaz unun glisemik indeksi 85'tir.(average) Ekmeğimizi bozdular yazıyorsunuz ardından aynı buğday unu ile yapılan lahmacunu savunuyorsunuz olmuyor. Lahmacunun üzerindeki kıymadan-sebzeden alacağımız besinlerle sağlıklı yaşayacaksak işimiz var. Kaldı ki üstteki mesajda belirttim, Canan Karatay'ın doğru söylediği şeyler de var fakat bazı açıklamalarının bilimsel etikle alakası yok. Siz besinleri yararlı-zararlı diye sınıflandırdıkça tartışmak zorlaşıyor çünkü olay o şekilde değil. Yumurta zararlı değildir tabii ki ancak günde 10 yumurta yersen 1900mg kolesterol alırsın. Senin günlük kolesterol ihtiyacın ise 280-320 mg. Tereyağı da doymuş yağdır, günlük saturated fat limiti 10-15gr'dır max. Siz Amerikan Kalp Derneği'ni TÜBİTAK gibi bir yer sandınız herhalde, yumurta zararlı-margarin yararlı vs. bunların AHA ile ilgisi yok. Ben size bütün dünyanın referans aldığı bir kurumun verilerini paylaşıyorum bana gelen cevaplarsa ilkokul seviyesinde. Yararlanmak isteyen linklerden yararlanır istemeyen kendi bildiğini yapar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Extralarge kullanıcısına yanıt
    Lezzet olarak fark var diye biliyorum . Sağlık olarak bilmiyorum.

http://www.tereyagi.gen.tr/yayik-tereyagi.html

• CnnRose kullanıcısına yanıt
    Ben ne yapayım hocam altı üstü bir tereyağ fırsatı paylaştım herkes alakasız birşey yazıyor. Kime ne cevap vereyim tartışayım, bence bir fırsat isteyen alır isteyen almaz.

Bu kullanıcının dükkanına eklenen son 10 ürün

• Napıyoruz şimdi alıyor muyuz ?
  • Inek sutu kaynatilir yagi alinir yayik makinesinde dovulur. Bu kadar krema filan fabrikalarda olur.

• Pahali memlekette dogalini köylü 15e satamiyor dogal etiketli olanin kilosu 29tl yuhh yani

Ayrıca paketlenmis ürün dogal olamaz

• Beocan B kullanıcısına yanıt
    Al hocam ya, herkes bişi söylüyor doğal tereyağı bulmuşsun kaçırma.

Whatsapp dan telden ara konuş çok iyi satıcılar, şikayetin olursa iade bile yaparlar

• %kaç süt kreması içeriyor ürün. yazdıysanız gormedıysem kusura bakmayın
  • izmitekibi İ kullanıcısına yanıt
    Süt kreması filan yok hocam, fabrikasyon bir ürün değil ki gramla içerik versinler. Sütü kaynatıp kaymağını yayıyorlar.

• cokbaska kullanıcısına yanıt
    Hocam 15₺ ye satan varsa çok iyi, zaten sizin köyse ordan alıyorsunuzdur.

Bizim köyde gecen sene 25₺ idi bu sene 30₺ tüm köylü aynı fiyattan satıyor. Gecen yıl köyden aldık ama otobüsle geldiği için erimişti allahtan bozulmadı. Otagara gitmek filan zor onun için daha köyden almıyoruz.

lahmacun geyiğini bırakalım ,
    Canan karatay yıllar önce yazdığı kitabında lahmacunu tavsiye ediyor zaten,
    sonra yerken görünce aha lahmacun yedi. yahu sana lahmacun zararlıdır diyen mi oldu,
    kadın sana sabah öğle akşam lahmacun ye mi diyor,
    canınız çektiyse yiyin zararı yok diyor.
    lahmacunda un var, o zaman zararlıdır aşın bunları artık.

Canan karatayın bu geyiğe verdiği cevap

quote:

– Lahmacun yiyebiliyorsak lavaş ve bazlama da yiyebilir miyiz?
    Sizin de eğer karaciğeriniz yağlı değilse benim gibi lahmacun yiyebilirsiniz. Lavaş da yenebilir. Ama yağlıysa yiyemezsiniz. Ben lahmacunu herkes yiyebilir demedim. Ama oturup yarım ekmek, iki ekmek yiyenler var, buna karşı çıkıyorum. Lahmacun ekmek değildir bunu da belirteyim, ayrıca.

1960 lı yıllarda amerikada şeker endüstrisi para ödeyerek yağı nasıl kötülediler,
    bir bir ortaya çıkıyor tereyağı zeytinyağı iç yağı bunlarda sıkıntı yok asıl düşman şekerdir basit karbonhidrattır,
    http://t24.com.tr/yazarlar/sukru-hatun/seker-endustrisi-yagi-nasil-suclu-cikardi,15474http://www.hurriyet.com.tr/canan-hoca-hakli-cikti-seker-sirketleri-yagi-gunah-kecisi-yapmis-40223349

al işte amerikan şeker vakfının doymuş yağı kötüleyen 1967 yılında parayla yazdırılmış içerikleri,
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/5339699

kalori hesabı kolesterol hesabı bunlar mazide kaldı kolesterol vücut için gereklidir,
    damarları tıkayan kolesterol değil şekerdir,

yahu standart bir insan 10 tane yumurtayı nasıl yiyebilir. diyelim bugün yedi yarın yedi öbür gün yiyemez yok böyle bir şey abuk örnekler vererek konuyu sulandırmayın,
    kadın doyuncaya kadar yiyebilirsin bunları sıkıntı yok diyor, illede 10 tane yemelisin diye niye anlıyorsunuz bunu?
    ben 3 tanede doyarım öbürü 4 tanede 120 kiloluk 2 metrelik adam 10 tanede doyar kime göre 10 tane?

amerikanın yarısından fazlası obez nedeni tereyağı mı?

elbette değil, 60 lı yıllarda şeker endüstrisi yağı kötüleyerek şekerin zararsız olduğuna milleti inandırıp dayadılar şekeri, basit karbonhidratı sonuç ortada,

bu amerika sipariş üzerine zeytinyağlı yiyemem aman basma da fistan giyemem aman diye türkü bestelettirip,
    zeytin yağını tu kaka gösterip ardından bize mısırözünü dayayan, kötülediği zeytin yağıyla takas eden bir ülke,

amerika diyor o zaman doğrudur diye birşey yok,
    sağlıklı yağlar (tereyağı, zeytin yağı,) serbest,
    kompleks karbonhidratlar serbest (fındık fıstık kuruyemişler bakliyatlar, sebzeler)
    protein (yumurta et, tavuk balık) serbest

basit karbonhidrat (şeker, beyaz un, şekerli içecekler, asitli içecekler, meyve suları, trans yağlar) yasak.

sıkıntı şeker, problem şeker, sorun şeker,

bir gıda kan şekerini yükseltiyorsa sıkıntı orada,
    tereyağı zeytinyağı kan şekerini yükseltmez, tereyağı kilo aldırmaz,
    tereyağının zeytinyağının glisemik indeksi sıfıra yakındır.
    kilo yapan basit şekerdir karbonhidrattır.
    tereyağı zararlı değil, yararlıdır, nokta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omnes Vel Nihil -- 27 Mart 2017; 23:22:29 >

• Omnes Vel Nihil O kullanıcısına yanıt
    Süpersin hocam

hocam birinci paragrafla sonuncu paragrafı farklı kişiler mi yazdı acaba? ilk paragrafta basit şeker olan lahmacun ile ilgili "yahu size lahmacun zararlıdır diyen mi oldu", "un var o zaman zararlıdır aşın bunları artık" diyip en alta "basit karbonhidratlar zararlıdır, sorun şeker, un falan yazmışsınız. ayrıca tereyağında glisemik indekse bakılmaz çünkü karbonhidrat değildir şaka gibi forum vallahi

• ssermet S kullanıcısına yanıt
    lahmacun basit şekerdir diye nerede yazmışım güzel kardeşim?
    "un var zararlıdır" tabiriyle lahmacunu kötüleyenlerin mantığını kastediyorum çok mu zor bunu idrak etmek.

canınız çektiyse karaciğeriniz yağlı değilse, lahmacun yenebilir gayet de sağlıklıdır bakın ben de yiyorum diyor kadın,
    içindeki un miktarı azdır mayasızdır, lahmacun ekmek değildir. yanında protein kıyma sebze ayran vs vardır yenebilir diyor,

bunu kitabında yazıyor, sonra kadın lahmacun yiyor vay sen nasıl lahmacun yedin?

şaka gibi olan sensin güzel kardeşim okuduğunu anlayacak kapasiten yok bide kendince eğleniyorsun.
    komik duruma düştüğünün farkında bile değilsin. hadi git ötede sırıt.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omnes Vel Nihil -- 27 Mart 2017; 19:58:14 >
  • nizippazarını duyunca vazgeçtim. başlığı açan nizppazarı nı beğeniyor ve gücveniyorsa şüphe ederim. kimbilir bu nasıl bi firmadır.
    Ooof of. Yahu 10 paragraf yazı döşemişsin daha basit karbonhidratın ne olduğundan bi' habersin, üstte lahmacun zararlıdır diyen mi oldu diyorsun altta basit karbonhidrat yasak yazıyorsun. Glisemik indeks karbonhidratların kandaki şekere etkisini ölçer, yağ ile karbonhidratın ayrımını yapmak lazım önce değil mi?

Daha okuduğunu anlayamayan adamlara laf anlatıyoruz ya. İlk mesajımı okursan tereyağı zararlıdır demedim, günlük doymuş yağ limitini verdim. Yararlıdır diye bir şey yok, doymuş yağ limitini aşmamanız lazım dedim. Tereyağı da doymuş yağdır.

Bak bu "10 yumurta yiyin demedi istediğiniz kadar yiyin dedi" dediğin haber

http://www.hurriyet.com.tr/amp/canan-karatay-bu-kez-10-yumurta-yiyin-dedi-29251042

LDL-HDL nedir bilir misin? Yok. Kolesterol vücut için gereklidir yazmışsın, acaba o kolesterolün çeşitleri olabilir mi? Yani bir şey bilmeden bu kadar kendinden emin sallayanı ilk defa görüyorum.

En sakil yorumunu da sona sakladım, "Kolesterol damarları tıkamaz"

Hımm demek ki hiperkolesterolemi yüzünden ölenler boş yere ölüyor. Sen "şekerdendir" diyorsan konu kapanmıştır, bütün doktorlar bi' daha baksınlar olmazsa. Sonuçta sen şekerden diyorsun tıp bilimi kolesterolden diyor.

http://tr.healthline.com/health/ailesel-hiperkolesterolemi#GenelBakış1

Gerçekten bilimsel bir şekilde bilgisi olan varsa mentiona öyle eklesin, yoksa emin olun safsata dinleyecek vaktim yok.

oflayıp poflayacaksan zırvalamayacaksın güzel kardeşim,
    sana yukarıda link verdim doymuş yağ mevzusunun şeker firmaları tarafından, şekeri temize çıkartmak için parayla profesörlere makale yazdırılarak çıkarıldığından bahsettim,

tıkla oku, sonra gel bi daha yaz doymuş yağ, doymuş yağ diye,

mevzu sağlıklı yağların yararlı olması.
    doymuş yağ, doymamış yağ, bunlar margarincilerin tabirleri şeker endüstrisinin tabirleri öğrenin şunu artık,

sana günde 1 kilo tereyağı ye diyen mi var?

kolesteroldü kalori hesabıydı, bunlar mazide kaldı,

gelip burada tereyağı doymuş yağdır yararlıdır diye bir şey yoktur diye hariçten gazel okuyorsun kulaktan dolma yarım yamalak bilginle.

verdiğin linki kendin okumamışsın bana oku diye veriyorsun al kopyalayayım da herkes görsün,

ne diyor "ekmek yemeden doymuyorum diyen inşaat işçisi" neymiş "ekmek yemeden doymayan inşaat işçisi" masa başında çalışan adamla günde 5000 kalori yakan inşaat işçisi bir mi güzel kardeşim

quote:

Bir soru üzerine Karatay, "ekmek yemeden doymayan inşaat işçilerine" ise çalışmaları için gerekli enerjiyi "10 haşlanmış yumurta ve 2 turp"tan almalarını önerdi.

safsatayı yayan sensin anca kulaktan dolma mazide kalmış argümanlarla tereyağı yararlı değildir diyorsun ,

linkleri verdim yukarıda duruyor, aç oku. madara olunca öyle "viktim yik" diye manevra yapmayacaksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omnes Vel Nihil -- 27 Mart 2017; 22:31:38 >

birader, bak iyi dinle anlamaya çalış. lahmacun basit karbonhidrattır. basit şekerdir aynı zamanda. sen lahmacunu kompleks karbonhidrat mı sanıyorsun? lahmacun basit şekerdir diye sen yazmadın, ben yazıyorum. çünkü lahmacun basit şekerdir. sen basit şekerin pentoz heksoz trioz gibi moleküllere ayrıldığını ve basit karbonhidratın basit şekerle aynı şey olduğunu bilmiyorsun o yüzden üstte lahmacunu savunup altta basit karbonhidrattan uzak durun diyebilme kabiliyetine erişiyorsun. yani üstte muz yiyin zararı yoktur diyip altta fruktoz zararlı demeye benziyo bu iş, anladın mı yoksa daha da basit anlatmaya çalışayım mı? bence anlamışsındır

• Her ürünüm doğal-katkısız-köy diyene de aldanmayın.

Asıl dolandırıcılık o söylemlerle yapılıyor.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.