Şimdi Ara

####Kayıp Nüfus Cüzdanı ve Yenisini Çıkartmak#### (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
4
Favori
256.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Fiyat konusunda taze bir güncelleme yapayım. Geçen ay kaybettim ve bir kaç gün içerisinde yenilettim. İşlemlerden sonraki ilk 15 gün yatırmanız gereken ücret 55 TL, bu 15 gün içerisinde yatırmaz daha sonra yatırırsanız ücret 73 TL oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HAAltuntas

Fiyat konusunda taze bir güncelleme yapayım. Geçen ay kaybettim ve bir kaç gün içerisinde yenilettim. İşlemlerden sonraki ilk 15 gün yatırmanız gereken ücret 55 TL, bu 15 gün içerisinde yatırmaz daha sonra yatırırsanız ücret 73 TL oluyor.

Gazeteye ilan vermen gerekti mi?
  • Arkadaslar nufuz cuzdanip kayip olmadi aslinda ben keyi die yenisini cikarttim kimlik izmirde kaldi afyonda da sinava girecem cezasi da 73 lira imis :( en son kagidi imzaladigimda gordum simdi ben gidip al bu nufus cuzdani desem ne olur bilgisi olan var mi ? Kimlik izmirde ??

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: I Love Cookies

quote:

Orijinalden alıntı: HAAltuntas

Fiyat konusunda taze bir güncelleme yapayım. Geçen ay kaybettim ve bir kaç gün içerisinde yenilettim. İşlemlerden sonraki ilk 15 gün yatırmanız gereken ücret 55 TL, bu 15 gün içerisinde yatırmaz daha sonra yatırırsanız ücret 73 TL oluyor.

Gazeteye ilan vermen gerekti mi?

Hayır ilan vermedim. Gereken işlemleri yaptım. muhtar ve nufüs müdürlüğünde.. daha sonra yeni kimliğim çıkarıldı.
  • Baş vurduğun gün alırsın ve ogünden itibaren 15 günlük süreçte istediğin zaman 55 vereblirsin 15 günden sornra 73 ödemek zorundasın taksit bile yapıyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: dağınık

Bendekide mallık herzaman duran belge birden kayıp oldu neden son güne bırakırım ki :(

teşekkürler
  • Sadece nüfusa kayıtlı olduğu ilçe den mi çıkartılabiliyor yoksa herhangi bir nüfus müdürlüğünden çıkartabilir miyim?

öğrenciyim şehir dışındayım o yüzden soruyorum.
  • az önce kaybettim bende yarın yenisini çıkarcam bende diyelim birinin eline geçti nolcak şimdi???
  • 87 yaşındaki hasta babamın nüfus kağıdını nasıl çıkarıcaz? Nüfus dairesinde süründüre süründürme çıkarmak şartı mı?
  • bir ayda ikinci defa kaybettim. ama bu kez kimlikle kalsa iyi cüzdan yok ortalıkta. şimdi uğraş dur kartları iptal ettir ehliyeti çıkart kimliği çıkart. off ki ne offf
  • arkadaşlar bende kayıp oldugundan nufus cüzdanını çıkartacam muhtara gidip telep yazısı almam gereklimi
  • quote:

Orijinalden alıntı: pusat77

arkadaşlar bende kayıp oldugundan nufus cüzdanını çıkartacam muhtara gidip telep yazısı almam gereklimi

Gerekli. Muhtara o belge için vesikalık vereceksin. Fotoğraftaki haline benzemeye dikkat et. Nüfus dairesine de aynı fotoğrafı vereceksin. Resimde traşlıysan traş ol. Kabul etmeyebilirler yoksa. Cebinde para olsun. Bi ton para alıyorlar.
  • Arkadaşlar bende kimliğimi dün kaybettım hemen size ne yapmanız gerektiğini soyliyim

1-İsteyen gazeteye ilan verebilir mecburi değildir ilan ücreti 16.5 lira
    2-Muhtarlıktan babanla beraber gidip nufus cüzdanı talep formu alacaksın 5 lira
    3-Nüfus mudrlugune 2 adet fotograf + 6.5 işlemn parası vereceksin
    4-kaybetmenin cezası 77 liradır 15 gün içinde ödersen 57 liradır
    5-Kesinlikle ama kesinlikle kaybolan kimliğinizin resmini alıp yeni kimlikte kullanamassınız yeni fotoğraf çektirmeniz gerekiyor bugun ben eski fotografımın yedeklerını çıkarttım 8 adet kabul etmediler elimde patladı :D 8 tane yeni çekitrdim yarın ogleden sonra gidip çıkartıcam kimliğimi
    6-Ayrıca tekrar belritiyim yaşınız 18 ve altyısa kesinlikle muhtarlıga giderken ve nüfus mudurlugune giderken yanınızda babanız olsun yaşınız 18 ve üstüyse kimliğin size ait oldugunu belirtmek için muhtar kanıt ister sürücü belgesi - pasaport oluyor fotokopi veya ogrenci pasosu olmuyor

Hadi Hayırlı geceler

Ayrıca siz yeni kimlik çıkardığınızda eski kimlik hükümsüz oluyor içiniz rahat olsun eski kimliğinzi bulursanız makasla un ufak edin atın veya yakın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burhan1496 -- 27 Mart 2013; 20:33:51 >

• Cüzdanınız kayboldu.İçinde de Nüfusunuz,Ehliyetiniz ve k.Kartlarınız vardı.İşte Karşınıza çıkacak masraflar.

Nüfus için 77 TL.(15 gün içerisinde öderseniz 57 TL. ) +6,5 TL.cüzdan bedeli,
    ehliyet için 101 TL.
    muhtara 3,5 TL.
    Yeni fotoğraf parası 4 adet ehliyet için + 3 adet nüfus için
    yol parası iett gidiş-dönüş 4 TL.
    gazeteye ilan 16,5 TL.(Genel ilan verirseniz 25 TL)
    kredi kartı iptal yeni gönderim ücreti 10 TL.
    ve + cüzdanın içinde giden paralar.
    Ayrıca yaşadığınız stres cabası.

Nüfusa para vermeyim diye polise çalıntı deyip kandırmayın boşuna zaten gerçekten de çalınsa oralı bile olmuyorlar.
  • Ben de nüfus cüzdanını kaybettim.Gerekli belgeleri aldım yarın fırsat bulursam çıkartacam.
    Yalnız bu ceza kısmı gerçekten çok insafsız,kimliğin başına herşey gelebilir,çalınır,kaybolur,yanar vs...
    insnanın bilerek yaptığı bir şey değil ki.
    Hadi cezanın belli bir kısmı yine normal karşılarım ama böyle insan soymak gibi ceza mı olur.
  • eğer kimliğin yanmadıysa yada kendin imha etmediysen gazeteye ilan ver yoksa kötü olabilir, üzerine şirket , yeni gsm hat dolandırıcılık vs olabilir!
  • Peki nüfus cüzdanını çıkarttıktan sonra ödenecek ceza için verilen kağıdıda kaybedersek ne olur?
  • Lanet olsun böyle ülkeye ya
  • kaybettikten sonra yenisini çıkarttım parasını hala ödemedim sonra kaybolan kimliği buldum gidip söylesem parayı ödemek zorunda mıyım hala?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.