DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
####Kayıp Nüfus Cüzdanı ve Yenisini Çıkartmak####
81
Cevap
4
Favori
252.412
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> ####Kayıp Nüfus Cüzdanı ve Yenisini Çıkartmak####
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 3 4 5 sonraki >>>
Giriş
      389 Mesaj
      01 Haziran 2009 22:18:40
      Arkadaşlar nüfus cüzdanımı kaybettim ve bugün muhtarlıktan talep belgesini aldım yarında yenisini çıkartmaya gideceğim.Kayıp olduğu için herhangi bir ceza ödemem gerekiyo mu?

Edit: Çözüm

Nüfus Cüzdanınızı kaybetmeniz durumunda;

1- Muhtarlıktan "Nüfus Cüzdanı Talep Belgesi" alıyorsunuz
      2- Kayıtlı olduğunuz nüfus müdürlüğüne gidip yeni nüfus cüzdanı çıkartmak için başvuruyosunuz.
      3-Kayıp olduğu için ailenizle ilgili bir kaç soru soruyorlar ( amca adı vs...)
      4-Hemen ödemede 46,50TL sonra ödemelerde 62TL ceza ödüyorsunuz. + 3TL nüfus cüzdanı için para.
      5-Yeni kimlik hayırlı olsun :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Trumpeter Swan -- 3 Haziran 2009; 18:11:24 >

• Yüzbaşı
      389 Mesaj
      01 Haziran 2009 22:34:15
      Dışınk!

• Binbaşı
      1049 Mesaj
      01 Haziran 2009 22:39:23
      öfff
      bende kaybettim
      Allah tan ilk nereye gidiceğimi biliyorum sayende

• Yüzbaşı
      389 Mesaj
      01 Haziran 2009 22:48:14

quote:

Orjinalden alıntı: cadocx

öfff
      bende kaybettim
      Allah tan ilk nereye gidiceğimi biliyorum sayende

UP

• Yarbay
      5775 Mesaj
      01 Haziran 2009 22:53:14
      gazeteye ilan vermen gerek diye biliyorum.İsim soyisim hüviyetimi kaybettim hükümsüzdür.

Skoda Octavia 1.9 TDI AMBIENTE

Iphone 6
    • Yüzbaşı
      389 Mesaj
      01 Haziran 2009 22:59:15
      Yok onu demiyorum. Yenisini çıkartırken her hangi bir ceza parası ödemem gerekiyomu :)

• Yüzbaşı
      373 Mesaj
      01 Haziran 2009 23:04:44

quote:

Orjinalden alıntı: Trumpeter Swan

Yok onu demiyorum. Yenisini çıkartırken her hangi bir ceza parası ödemem gerekiyomu :)

sanırım sadece kimlik çıkarttığın için normal bir kimlik parası ödüyorsun yenileme yapılırkende aynı ücret alınıyor sanırım tam emin değilim.

biri kimliğini kaybetti diye ceza kesilir mi bence mantıksız ama niye olmasın

Milli sınırlar içinde bulunan yurt parçaları bir bütündür; birbirinden ayrılamaz. M.K.ATATÜRK

http://www.teknoloji.kuark.org/
    • Yüzbaşı
      614 Mesaj
      01 Haziran 2009 23:11:07
      baya yüklü bir miktar ödüosun die biliyorum

Rurouni Kenshin...
    • Yüzbaşı
      389 Mesaj
      01 Haziran 2009 23:18:30

quote:

Orjinalden alıntı: ozan1179

Alıntıları Göster

sanırım sadece kimlik çıkarttığın için normal bir kimlik parası ödüyorsun yenileme yapılırkende aynı ücret alınıyor sanırım tam emin değilim.

biri kimliğini kaybetti diye ceza kesilir mi bence mantıksız ama niye olmasın

Ben de öyle biliyorumda aklımda kalmasın diye dedim.

• Binbaşı
      1049 Mesaj
      01 Haziran 2009 23:34:07
      offf ya

• Yüzbaşı
      373 Mesaj
      01 Haziran 2009 23:34:14

quote:

Orjinalden alıntı: karamela:D

bayağı yüklü bir miktar ödüyorsun diye biliyorum

Ben 3 kere kaybettim üçünüde evde kaybetmişim sonra buldum ama hep annem çıkarttı çok az bir miktardan bahsettiğini biliyorum çok Fazla bir miktar değil diye biliyorum.

Milli sınırlar içinde bulunan yurt parçaları bir bütündür; birbirinden ayrılamaz. M.K.ATATÜRK

• Yarbay
      2804 Mesaj
      01 Haziran 2009 23:39:53
      Geçen hafta eniştem kaybetti kimliğini artık gazeteye ilan verme olayı kalkmış ve geçersizmiş.
      Nüfus idaresi muhtarlık ve karakola sordum hepsi şunu söyledi..
      Eğer kaybettiğin gün içinde karakola gidip bugün kimliğimi şurada kaybettim şeklinde tutanak tutturursan aynı gün içinde ücret vermeden kimliğini yeniliyorsun ama daha sonra gidersen 60.YTL vererek kimliğini yeniliyorsun haberin olsun kaybettiysen acele et boşuna ceza ödeme...!!!

FANATİK SE'Cİ DEĞİLİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİM!!!!!!!!!!!!
    • Yüzbaşı
      373 Mesaj
      01 Haziran 2009 23:45:31

quote:

Orjinalden alıntı: serkangsk

Geçen hafta eniştem kaybetti kimliğini artık gazeteye ilan verme olayı kalkmış ve geçersizmiş.
      Eğer kaybettiğin gün içinde karakola gidip bugün kimliğimi şurada kaybettim şeklinde tutanak tutturursan aynı gün içinde ücret vermeden kimliğini yeniliyorsun ama daha sonra gidersen 60.YTL vererek kimliğini yeniliyorsun haberin olsun kaybettiysen acele et boşuna ceza ödeme...!!!

olaylar değişmiş o zaman benim söylediklerimi unut kaybetmeyeli uzun zaman olduda ehliyet aldıktan sonra kullanmıyorum gerçi kimliği

• Yüzbaşı
      251 Mesaj
      02 Haziran 2009 00:00:18
      hiç bir ücret alınmıyor arkadaşımla beraber gittik almadılar

• Yüzbaşı
      389 Mesaj
      02 Haziran 2009 15:48:20

quote:

Orjinalden alıntı: serkangsk

Tutanak tutmuyolar :S
      60 lira vercen seve seve diyolar :)

• Yüzbaşı
      389 Mesaj
      03 Haziran 2009 18:15:08
      Nüfus Cüzdanınızı kaybetmeniz durumunda;

1- Muhtarlıktan "Nüfus Cüzdanı Talep Belgesi" alıyorsunuz
      2- kayıtlı olduğunuz nüfus müdürlüğüne gidip yeni nüfus cüzdanı çıkartmak için başvuruyosunuz.
      3-Kayıp olduğu için ailenizle ilgili bir kaç soru soruyorlar ( amca adı vs...)
      4-Hemen ödemede 46,50TL sonra ödemelerde 62TL ceza ödüyorsunuz. + 3TL nüfus cüzdanı için para.
      5-Yeni kimlik hayırlı olsun :)

• Binbaşı
      1226 Mesaj
      06 Ağustos 2009 09:56:51
      Biraz eski bir konu ama benimde 2009 şubat ayında terhis olduğum birliğimden askerlik şubeme belgelerimle nüfus cüzdanımın gelmesi gerekiyordu. Dosyam geldi ama sağolsun şubedekiler beni sürekli oyaladılar yoğunuz vs. diye, neyse 2 ayönce dosyamda nüfus cüzdanımın olmadığını öğrendim. Birliğimde de bulamadılar cüzdanı nereye koyduysalar yada ne yaptıysalar, neyse cüzdan bana teslim edilmedi sonuçta imza karşılığı veriyrlar ama bana teslim edilmedi.

Yenisini çıkarttıracağım şimdi. Ancak şunu merak ediyorum, kayıp cüzdanla kötü niyetli işlem yapılamaması için bir yere ayrıca başvurmak gerekiyormu yoksa sorunu nüfus merkezi olarak halledebiliyormu acaba? (Örneğin vergi dairelerinin mernis üzerinden işlem yaptığını düşünürsek kayıp cüzdanla işlem yapılmak istenmesi durumunda uyarı verirmi sistemlerinde, yoksa ayrıca vergi dairesine başvurmak gerekirmi) Selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hidden -- 6 Ağustos 2009; 9:58:36 >

• Binbaşı
      1751 Mesaj
      06 Ağustos 2009 10:38:14
      Bende kaybettim,gittim çıkarttım 5TL ciarı bi ücret istediler.Onun haricinde ceza falan fistan olayı olmadı.

• iOS Beta Kullanıcısı
      8540 Mesaj
      06 Ağustos 2009 10:40:11
      bende kaybetmiştim.6 tl mi ne almışlardı o kadar.

• Yarbay
      2160 Mesaj
      06 Ağustos 2009 11:20:54
      20 nisandan sonra ceza geldi..62 lira cezası var ama 15 günde öderseniz 45 liraya mı ne düşüyordu

Nothing Doing
Reklamlar
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.