Şimdi Ara

KASTAMONU 5.JANDARMA EĞİTİM ALAY KOMUTANLIĞI (65. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.293
Cevap
33
Favori
107.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: mahmut716

quote:

Orijinalden alıntı: Grant Imahara

Ben varım hocam. Ancak 2. gruptayım. Bu yüzden, şimdilik sorum yok, olanları takip ederim. Senin genel olarak söylemeyi düşündüğün bir şeyler varsa, dinlemedeyim.

sistem değişmiş , herkesi b grubu olarak atıyorlar zannedersem , bizim zamanımızda 3 5 kişi b grubu çıkardı sadece

-4 bölük var kastamonuda, gideceğiniz yerlere göre bölüklere düşersiniz, biz 368 bitlis olarak 2ye düşmüştük, 369 bitlise gelenler 1. bölüktü, 2. bölükte eğitimler daha sıkıdır, diğer bölükler daha rahattır

-kantini güzel, büyük , fastfood yeri var, hamburger-döner-tost, playstation vardır içerde, çay-kahve otomatlarında kart geçer, kartları 1 liraya satıyor firma, ziraat atmsi var kantinin yanında, zaten kantinde bütün kartlar geçer ama siz yine de ziraat kart çıkartın kendinize gitmeden, ücretsiz

-yemekler güzel , dışardan firmaya yaptırılmıyor, kendileri yapıyor orda

-çamaşırhane var ama usta askerlerin kontrolünde, eğer atacaksanız çamaşırları , muhakkak 2 fileye koyup öyle atın

-sivil hattınızı bavulun içinde bi yere saklayın , girişteki askerin kafa haline göre o anda ciddi arama da yapabilir, hiçbir şeye bakmayabilir de, aynı şekilde ilaçlarınızı da saklayın bavulun dibinde, vermeyin, çünkü bu sefer devamlı komutan peşinde koşuyorsunuz ilaç saatlerinde

- basket sahası var ama oynamanıza izin vermezler, sakatlanmanızı istemiyorlar, sakatlık demek komutanın başına iş açmak demek

-koğuşlar sıkıntılı olacak , çünkü kış olduğu için havasız kalacaklar, öksürük şurubu ve pestil götürün , ama yine de işe yaramayabilirler, bol bol limon tüketin

-atış talimi yapılacak yer, amfiler, bunlar arasındaki mesafeler fazla, bol bol yürüyeceksiniz

- kamuflajları alacağınız yer, hemen girişte bulunan büyük bir depo , giysi ve ayakkabıları alır almaz hemen orda deneyin hızlıca, bol olsun ama dar olmasın , botu da 1 numara büyük alın, vurmasın topuğa

biz yazın gitmiştik, yaz-kış farketmiyor, o içtimalarda saatlerce beklemek insanı bezdiriyor zaten

aklıma geldikçe yazarım , sizin de merak ettikleriniz varsa sorun , ne götürelim gibi sorular olmasın , çünkü cevapları çok fazla var, sadece kastamonuya özgü şeyleri yazayım ben burda

İlgin için ayrı, söylediklerin için ayrı teşekkür ederim hocam. Aklıma takılan olursa muhakkak sorarım.

• 358.KD olarak acemiliğimizi burada geçirdik. 2. tabur 9. bölükteydik. Mayıs celbinde gitmiştim. Karasal iklim hissediliyordu. Sabahları ciddi soğuk olurken öğleden sonra sıcaktan kavruluyordun. Kulak derimin iki kez soyuluğunu net olarak söyleyebilirim. Alay komutanı Albay Erhan Vural'dı. Muhtemelen değişmiştir.

- Acemilik boyunca törene hazırlık yapacaksınız. Tüfeksiz ve tüfekli olarak bol bol yürüyüş yapacaksınız.

- Eğer 1. Taburdaysanız yürüme mesafeniz biraz daha kısa olacak çünkü tören alanı 1. tabura yakın. Ancak 2. tabura düşenler için şimdiden söyleyeyim tabanlarınıza karasular inecek.

- Yemekler genel olarak güzeldir. elbette beğenmediğiniz şeyler çıkması olası.

- Tam olarak hatırlayamakla birlikte acemilik süresince 3 ya da 4 defa yemekhane postası olduk. Sabah 4'te kalkıp kahvaltı hazırlığı öğlene doğru öğle yemeği ve akşama hazırlık derken bugünleri mutfakta geçirirdik.

- Duşlar kişi sayısına göre yetersizdi. Bizim zamanımızda her sabah ve her akşam sıcak su veriliyordu.

- Çamaşırlarımızı duşa girdiğimizde elle falan yıkıyordum. Ama çamaşır filesi kullabilirsin toplu yıkamaya vermek istersen.

- Kantinde baya uzun kuyruklar oluşuyordu.

- Cep telefonu kullanımı serbest bırakıldıktan sonra artık telefon kulübesi kullanma ihtiyacı duymayacaksınız.

- İlaç falan kullanıyorsanız bir şekilde saklayın. Yoksa sabah akşam size ilaç versinler diye revircilerin peşinde dolaşırsınız.

- Bizim zamanımızda dolap kontrolü pek yapılmıyordu o yüzden biraz rahattık.

- Koğuşlar 20 metre kare falan biz 16 kişi kalıyorduk.

- Eğitimler yorucu olduğu için bol bol revire çıkıyorduk. :)

- Eğitimin ortalarında aşı yapılıyor 3 tane koruyucu tetanoz falan.

Şimdilik hatırlyabildiklerim bu kadar.

• Vay be konuyu gördüm yazayım dedim.353/2 dönemi 40 günüm geçti burada.Soğuk havası hala aklımdadır.Yeni gideceklere Allah kolaylık versin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omerr89 -- 25 Ocak 2018; 9:44:57 >
  • 370 KD olarak Acemi Kastamonu Usta Elazığ olarak gidiyorum :)
  • 361/1 Acemeliğini 2. bölük Kastamonu'da yapmış birisi olarak oldukça rahat bir birliktir.Hafta sonları izin kopartabilirseniz dev ekranda amfilerde Lig TV izlersiniz.
    Bizim zamanımızda bölük içindeki büyük kantinler henüz yeni yapılıyordu.Hatta sıra,masa vs biz götürüp temizlemiştik.Birtek kantin sıkıntısı vardı oda halledilmiştir.
    Yukarıdaki arkadaş "iştimalarda saatlerce beklerdik" yazmış ama bu ilk iştimada olmuştu oda en fazla 40 dakika falandır

-Kantinlerde birçok ihtiyacınızı halledersiniz.Hatta hediyelik eşyalar ,özel yapım künyeler dahi vardır

-Eğitimler zevklidir.Bolbol yürüyüş yaparsınız ama ,öğleden sonra pek eğitim olmaz.Biraz spor sonra anfilere girip bilgilendirmeler ,söyleşiler ,videolar vs derken yer yer üniversite havasına bürünürdü ortam
    -Bulaşık ve koğuş nöbeti vardır.Bulaşık size en baba eğitim boyunca 3 defa gelir,koğuş nöbeti 1 defa geldi.Keza yemek dağıtımı da aynı şekilde.
    -Tabur içindeki göl kafelerde PS3 vardı, pes falan atarsınız ancak kalabalık oluyor haliyle.
    -koğuş koridorlarında bolbol priz vardır telefon şarj sorununuz yok.Ama akıllı telefonlarınızı yanınzıa alıp suistimal etmeyin.Sizden sonrakilerde bu imkandan yararlansın.(Tabi 2 yıl öncesine kadar vardı kaldırmamışlarsa)
    -İçeri girerken sıkı bir aramaya tabi tutulursunuz o yüzden macera arayıp yasaklı şeyleri("kamera,telefon" gibi) getirmeyin. hepi topu 1 ay telefonsuz kalırsınız sonrasında düştüğünüz usta birliğe göre bakarsınız.
    -Hırsızlık olayları çok az olmuştu 1 tane falan en fazla.Eğitimli insanların ortamıda başka oluyor.Dolap kitlemeden acemilik bitrdim("Allah avr usta birliğinde de hırsızlık yaşanmadı.sadece şafak doğan güneş iken mp3 çalardan hafıza kartını yürütmüşlerdi)

Son olarak yanınıza pek birşey almayın, kantinlerde çok ucuza temin edersiniz.Sadece termal kalın çorap ve içlik alın.Beyaz bir içlik vermişlerdi.Pek kaliteli değildi ama usta birliğimde verdikleri içlik oldukça kaliteliydi.2 yıl olacak askerlik biteli hala giyiyorum yatarker .Kurbağa gibi yemyeşil oluyorum ama sıcak tutuyor evin içinde:)

Hayırlı teskereler son olara.Sayılı gün çabuk geçer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Parker -- 24 Ocak 2018; 21:6:43 >

• bende 2. celp olarak buraya düştüm. usta birliğim ağrıda.
  • Bende 2.Celb grubunda Kastamonu'dayım. Hakkımız da hayırlısı bakalım. Kısa dönem. Usta birlik Siirt İl Jandarma.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: droll

370 KD olarak Acemi Kastamonu Usta Elazığ olarak gidiyorum :)

asayiş kıyafeti verilecek sana, muhtemelen çoğunluğun içinde tek tük olacaksınız şu elbiseyle

• Beyler acemi birlik Kastamonu - usta birlik van il jandarma

Benim sorum Kastamonuda bizlere neler verecekler boyunluk bere eldiven alalım mı yanımıza soğuk bşr zaman da gidiyoruz içerideki kantinlerde çok sıra olduğu söyleniyor

• acemi kastamonu usta gaziantep yorum varmı özellikle gaziantep
  • quote:

Orijinalden alıntı: Grant Imahara

Ben varım hocam. Ancak 2. gruptayım. Bu yüzden, şimdilik sorum yok, olanları takip ederim. Senin genel olarak söylemeyi düşündüğün bir şeyler varsa, dinlemedeyim.

Konuyu Up'layayım.

2018 Şubat Celbi 2. Grup'ta olanlardan, "KASTAMONU 5.J.EĞT.A.K.LIĞI"na gidecekler; iletişimde olalım.
  • 1.grup uzun donemler dagitildi mi arkadaslar haberiniz varmi

• Biz de Kastamonu'ya düştük ama forumda fazla yok herhalde Kastamonu'ya düşen.
  • 
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.