Şimdi Ara

KASTAMONU 5.JANDARMA EĞİTİM ALAY KOMUTANLIĞI (63. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.294
Cevap
33
Favori
107.695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 356. Donem olarak oradaydık. Merak etmeyin cok güzel bi acemilik dönemi olacak. Arada ufak tefek sorunlar olabilir takmayın kafanıza.5 yıldızlı otelde bile aksaklik oluyor. Bi bakmışsınız bitmiş. Türkiyenin en rahat acemi birliği diyebilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • berkaybayram B kullanıcısına yanıt
    Aynı kardeşim bende
    365. Dönem Eğitim birliği: Kastamonu 5. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı
    Usta Birliği: Bitlis Il Jandarma
    2. Celp
    Kastamonular olarak whatsapp grubu kursak iyi olur.

• Eğitim Birliği: 5. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı KASTAMONU
    Usta Birliği: İl Jandarma Komutanlığı VAN

2. grup olarak gidiyorum bende.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NiTian ErXing -- 21 Ekim 2016; 23:30:04 >
  • 2. grup
    Kastamonu ardından Tunceli Jandarma..
  • Evet beyler benimde acemilik Kastamonu 2. grup usta muş il jandarma :D
  • Acemilik Kastamonu 1.grup kimler var ?
  • Kastamonu / Bingöl 1. Dönem
  • assa13 A kullanıcısına yanıt
    Kardes ben varim acemi birligi kastamonu usta birligi bingol 1 celp donemi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • KARA* kullanıcısına yanıt
    Ben varim kardes

• Memleket neresi kardes

• Beyler burası hakkında kitap yazarım.
    2. Tabur 8. Bölüğe düşen olursa
    Asteğmen Hüseyin Akgüç'e selam söylesin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zx6r -- 25 Ekim 2016; 6:38:22 >
  • ohayon kullanıcısına yanıt
    kısa dönemlere de mi acemi birlik 40 gün
  • Kastamonu da kisa donem acemi birlik kac gun suruyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Mocle

356. Donem olarak oradaydık. Merak etmeyin cok güzel bi acemilik dönemi olacak. Arada ufak tefek sorunlar olabilir takmayın kafanıza.5 yıldızlı otelde bile aksaklik oluyor. Bi bakmışsınız bitmiş. Türkiyenin en rahat acemi birliği diyebilirim

Benim de burası düştü acaba soruları cevaplama şansınız var mı?
  • Kastamonu hakkında bildiklerimi yazayım.

- nizamiyeden girdiniz sizi zorla askeri malzeme satan dükkana sokacaklar hiç bir şey almayın. Çok pahalı.
    Size verecekleri şey sizde zaten olacak.

- sim kartınızı cüzdana sokmayın üzerinize almayın. Girişte valizleriniz x ray dan geçiyor. Tavsiyem ayakkabınıza koyun. Geçerken öterseniz hiç çaktırmayın.

- kimliğiniz sülüs belgeniz ve kalem yanınızda olsun. Alay bölük nizamiye kaydı yaparken lazım olacak.

- girişte sülüsünüzün üzerine numara yazılacak yazılan bu numara sizin bölüğünüz oluyor. Ben 8. Bölükteydim.

- 9. Bölüğe düşen yaşadı. Sıcak su her daim var. 8. Bölükte ise belirli saatlerde.

- nizamiye kaydı yapılırken size kantin için kart verilecek içine en fazla 100 lira yükleyin. Kart kayboluyor ve hemen adınızı soyadınızı bölüğünüzü ve koğuşunuzu yazın.

- kantin pahalı 1 ay içerisinde rahat 1000 lira yemişimdir. Tabi langırt delisiyim günde 15-20 kere oynardım.

- bozuk para yanınıza alın. Otomatlar için lazım olacak. Kartta geçerli oluyor ama sıra beklemezsiniz.

- yemekhanenin yemekleri fesat ilk gün verilen kahvaltı 3 zeytin 1 dilim peynir irmik helvası zeytinler bozuktu bende ekmeğin arasına helvayı koyup yedim yoksa aç kalırsınız. Kantinler açık olmuyor ilk günlerde.

- alacağınız eğitim aşağı yukarı belli. Komutanlar ilk hafta her şeye göz yumarlar. 2. Haftanın başında askerlik başlar. Sakal traşı olmadan içtimaya girmeyin.

- ilk hafta alay kaydı bölük kaydı koğuş kaydı bilmem ne kaydı derken gelip geçer. Her yerde sıra bekleyeceksiniz.

- 2. Hafta yanaşık düzen hareketlerini öğrenmeye başlarsınız. Sağa sola dön. Dirsek temas aralığı hizzaya gel. İçtima alma sıra olma. Uygun adım yürüme. Bunları her gün tekrar edersiniz.

- hafta içi kalk saati 6 yat saati 22-22.30 arası değişir
    Hafta sonu 7 kalk 22-23 arası yat oluyor.

- 2. Haftadan itbaren her koğuş bütün gün yemekhanede görevlendirilir. Sabah öğle akşam yemekhanenin sorumluluğu sizdedir. 3 öğün yemek alıp dağıtma işi sizde olacak. Tabildotların çatal bıçak bardakların yıkanması yemekhanenin temizlenmesi çöplerin dökülmesi bulaşıkların yıkanması vb gibi işler yapılır.

- yine her tim er gazinosu amfi tuvaletler gibi ortak kullanılan yerlerin temizliğinden sorumlu olur.

- 2. Haftanın sonu 3. Haftanın başı gibi silahları verirler. Silahı aldığınız an hapı yuttunuz demektir. Silahlarla sakın oynamayın bir birinize doğrultmayın. Normal olarak yaptığınız hareketleri şimdi silahla yapacaksınız.

- Kocaman G3 tüfek hareketleri yaparken kaşınız açılabilir. Dikkatli tutun. Özellikle tüfek as tüfek çıkar da

- hücum yelekleri silahlı eğitim yapıldığında giyilir. Üzerinizden emir gelmediği sürece çıkartmayın silahınızı bırakmayın.

- hava koşulları güzelse bahçede yada amfide eğitim alırsınız. Amfi de slayt izlersiniz yağmurlu günlerde.

- aşı mevzusuna gelelim. 92 ve altı 3 üzeri 2 iğne yapılıyor. Bana 4 tane iğne yaptılar şırına kola girdi ve iğne kırıldı şansa. Aşılar 3. Haftanın başında yapılıyor. Duruma göre 2. Hafta da olabilirsiniz. 1 haftada kolunuz eskisi gibi olur.

- kastamonu rahat yerdir. Temizdir. Koğuşları ferah komutanlar genelde iyidir.

Aklınıza takılanları sorun cevaplarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: berkqs

Merhabalar arkadaşlar anladığım kadarıyla kısa dönemlerin hepsi bu dönemde kastamonudan sonra doğu illerine dağıtılmış.Ben uzun dönem olarak gideceğim.Sizce uzun dönemlerin dağıtımı nerelere yapılıyor ?

Özel mesajına cevap verdim buradan da yazayım görmeyenler görsün %90 terör bölgesine yolluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkqs

Merhabalar arkadaşlar anladığım kadarıyla kısa dönemlerin hepsi bu dönemde kastamonudan sonra doğu illerine dağıtılmış.Ben uzun dönem olarak gideceğim.Sizce uzun dönemlerin dağıtımı nerelere yapılıyor ?

Özel mesajına cevap verdim buradan da yazayım görmeyenler görsün %90 terör bölgesine yolluyor
  • Bundan tam 1 sene önce 362. Dönem 2. Grup olarak teslim olmuştum. Hatta 9. Bölük ( sosyete bölüğü ) denen bölükteydim.

Aklımda kalan soğuğun beni çok etkilemiş olmasıydı ( Antalya'da yaşıyorum ). Hatta gece eğitiminde bayılan sırtında ki suyu donan insanlar vardı. Yani gerçekten çok soğuk kesinlikle kaliteli içlik alın berenizi eldiveninizi eksik etmeyin kaliteli olsun.

Yemekler berbat, fast food yapan yerde bi o kadar berbat ve işi bilmiyorlar.

Kamerasız tlf serbest, akşamları şarj edebileceğiniz şarj alanları oluşturulmuş, ne tlf ve başka bişi çalındığını hiç görmedim, sorun olacağını da sanmam.

Eğitimde durmadan çömeliyorduk ve byük sıkıntı yaratıyordu şahsen buz gibi havada soğuk terler döküyordum

9. Bölükte duş problemi yok 24 saat sıcak su mevcut bence on numara

Soğuk yüzünden spor çok az yaptık genelde sabah yürüyüş öğleden sonra gazinoda dandik bir eğitim alıyorduk, soğuktan sıcağa ani bir geçiş olunca bölüğün yarısı uyukluyordu zaten

Bölük gruplara ayrılıyordu, her gün bir grup bütün gün yemekhanede oluyor ve yemekleri dağıtıyordu ardından herşey yıkanıyordu yerler masalar temizleniyordu. Tabldotları sakın elde yıkamayın orda makine var diğer bölğklerle ortak kullanın.

Başka bir grup ise akşamları gazino temizliyordu.

Genel olarak siz temiz olursanız herşey temiz olun, yaşadığınız yeri temiz tutmaya gayret gösterin sorun olmaz.

Komutanlar iyi, ama yerli yersiz konuşarak uğultu yapmayın çok sinirleniyorlar. Ama on numara insanlardır. Hatta Sinan Baba ( uzman çvş) hala duruyorsa onu çok seveceksiniz, gerçek bir askerdir ve askerlerini çok sever.

Alay içtması çok uzakta, her hafta oraya giderken yeni boyadığınız ayakkabılar çamur iolacak bol küfür edin, temizlemek için duşu kullanın sonra boyayın, silmek için kasmayın.

Giysiniz bol olsun sorun olmaz usta birliğinde daraltırsınız ama ayakkabınızı iyi seçin büyük alın, sıkıntı duyarsanız hemen değiştirin izin veriyorlar ama aldığınız gün sadece.

Orda gezici fotoğrafçı var hem mail atıyor hem de çıkartıp veriyor, bol bol çekinin anı olarak kalsın.

Genel olarak tertipleriniz iyi olacaktır ama bazıları gerçekten mal, hiç muhattap olmayın sallayın gitsin.

Araziye çıktığınızda arkanızdan tatlıcı gelecek kerhane tatlısı satıyor ve çok taze molalarda buz gibi havada çok iyi geliyor yeyin gitsin

Zaman çok yavaş geçiyor ben kulaklık almıştım akşamları radyo dinliyordum iyi geliyordu

50 krş ile çalışan kahve otomatları var bol bol kullanın tam bir f/p

Silahınızı düşürmeyin o sizin namusunuz

Hava çok soğuk olduğu için iç çamaşırlarınız genel olarak kuru kalıyor, 2-3 günde atın gitsin , haftada bir yıkama var çok kasmayın, fileler yırtılıyor kayboluyor falan hiç uğraşmayın.

Saçınızı iyice kısa kestirin 1 ay boyunca rahat edin sonra usra birliğine teslim olmadan yine kestirirsiniz.

Jilet olsra mach 3 ve kaliteli köpük kullanın, lavaboya su soğuk akıyor yüzünüz tahriş olmasın.

Tuvalet kağıdı götürün bol bol. Islak mendik tıkadığı için yaşak dışarda alıyorlar.

Akışına bırakın, her gün kendine "s.kebilşrler ama zamanı durduramazlar" deyin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• berkaybayram B kullanıcısına yanıt
    365. Dönem Eğitim birliği: Kastamonu 5. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı
    Esas Birlik: Muş il Jandarma Komutanlığı

MUSTAFA ONER

• Buraya uzun giden donar bu sene. 1. Taburun bölükleri eski tuvaletleri berbat. 2. Tabur 8. Bölük de yaptım bende. Tatil gibi geldi ağustos da.

Bol bol kitap götürün okumayı seviyorsanız.
    Langırt delisi olan varsa bozuk parayı unutmasın günde 20 lira gidiyordu langırta

Askeri malzeme satan yer çok kazık fast food daki herifler tam bir at hırsızı. Yemek alırken dikkat edin
    2 kere paranızı çekerler.

Bölük olarak eğitim için amfiye gittinizde arkanızda köpek balığı gibi dolaşan resimci ve yiyecek içecek satan beyaz minibüs olacak. Gözleri çok aç bunların askeri resmen öpüyorlar. 2. Taburun amfisine gelirken çukura düşmüştü bu minibüs hiç kimse yardım etmemişti. Kimse sevmiyor yani bu akbabaları.

İşiniz olamadığı zaman nizamiyenin girişindeki bahçenin etrafında fazla dolanmayın. Aniden çarpılırsınız. Rütbeli kaynıyor orası.

Havalar soğuk olduğu için pek dışarı çıkmazsınız. Amfide kıytırık kamu spotu filmleri izlersiniz.

Kıyafetler çok bol veriliyor. Bedeninize en yakın olanı alın. Baktın büyük geldi bölük komutanının emri var değiştirin diyin tabi denedikten sonra.

Katlı olmayan bölüklerde zemine yakın cam çerçeve pencere gibi yerlerden dışarıya çıkıp girmeyin. Tutanak sebebidir.

Sabah 15 dk erken kalkıp traş olursan 200 kişinin önüne geçersin. Kahvaltı için yemekhaneye gitmenizi tavsiye etmem. Doğru kantine sıra çok olmaz rahat edersiniz.

Uykunuz varsa koğuşa giremiyorsanız mescite gidin. Bir kenarda sessiz sedasız oturup etrafı kesin gelen giden rütbeli olamaz genelde ama öyle bir bakın kimse yoksa uyuyun.

Yemekhane bulaşık yemek alma dağıtma işi en boktan iş beyler. Bu işten sıyrılmaya bakın. Herkes yapacak kaçma yok ama dediğim gibi sıyrılın yapılabilecek en temiz işi yapın ve yavaş yavaş yapın acele etmeyin.

Elinizi kolunuzu sallayarak boş boş bir yerde dolaşmayın. İş kitlerler.

Yalan söylemeyi öğrenin ama yalanı hep aynı kişiye söylemeyin bir işi yapmıyorsanız baheneniz olsun.

Bozuk yatağın cezası 3 saat ot yolmak.
    Silahlarla oynamayın. Durduk yerde kurma kolu çekip bırakmayın. Şarjör takılı olmasın. Hücüm yeleğinizi üzerinizden emir gelmedikçe çıkartmayın.

• 
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.