Şimdi Ara

kaseti nasıl mp3 yaparım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sevgili arkadaşlar eski bir kasetim var ve onu bilgisayara kayıt yapıpp mp3 yapmak istiyorumm. konuyla ilgili yardım edermisiniz. tşkler...[bgdnc2][wand]

• Bunula ilgili CHIP dergisinde bir yazı ve program tanıtımı görmüştüm. Yanılmıyorsam bir walkman'e ihtiyacın var. İki tarafı erkek uçlu kablonun bir ucunu walkmanin ses çıkışına, diğer erkek ucu ise ses kartının ses girişine takacaksın. Ondan sonra bir program aracılığı ile kayıt işlemini yapacaksın. Fakat o programın adı aklıma gelmiyo. Bulabilirsem sana yazarım...[dntw]
  • malum programın ismi Audacity

walkmanin ses çıkışına bağladığın iki ucu erkek kabloyu ses kartının line-in girişine takacaksın by ThundeR'ın söylediği gibi.

kolay gelsin...
  • mp3recorder direk mp3 olarak kayıt yapabiliyo
  • Cok kolay! 2 ucu stereo bi jag bul ve tekini ses kartının line in girisine digerini de walkmanin kulaklık cıkısına tak. Bırak kaset calsın. En basit olarak ses kartının yardımcı Rec yazılımıyla Wav formatında kayıt yapabilirsin ve yarattıgın dosyanın formatını mp3'e cevir. Daha ii bir kalite istiyorsan wav formatındaki dosyayi bir editorde once islemelisin. Ancak sunu unutma kaynak bir bant oldugu ses kalitesi tatmin etmeyebilir ve 128/44 kayıt yapmak dosya boyutunu buyuk tutmaktan baska bir isine yaramayacaktır.
  • Yanilmiyorsam wav cektikten sonra mp3'e cevirmesine gerek yok. cunku zaten o isi otomatiklestiren program vardir. kablo baglantilarini tam olarak yap. Ardindan delakitir'in dedigi programla dene bi bakalim. Ok?!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.